Kardeşm annemi dövüyor

Teşekkür ederim gerçekten sinirden ağlıyorum. Allah kimsenin başına vermesin çünkü başa gelmeyince anlaşılmıyormuş. Birisi evden atın demiş, biri terk edin demiş. O kadar saçma yorumlar var ki bu kadar empatiden yoksun olunmaz. Haklısınız polise gitmek lazım ama en zoru da o işte. Önce doktora götürmeye çalışacağım. Bir daha yaşanmaması için elimdne geleni yapacağım
Bakın yaşadığınız kolay bir şey değil. Fakat bu yaş grubunda destekli ilerlemek durumundasınız önce karşınıza alıp doktor işini söyleyin yokuş yaparsa ilk taşkınlığında polisi arayın sert çıkın zaten gözü bi korkar, tekrarlarsan seni teste sokacaklar rehabilite edecekler tarzında ilerleyin çünkü buna yönlendirecekler. Biz aile içi şiddet çok alıyoruz heleki bu yaş grubunda ya altından madde çıkıyor yada dürtü bozukluğu. Kavga ettiği babası olsa durum farklı olurdu yine şiddet ama özellikle anneye şiddet bu seviyeyi arttırıyor hukukta bile anne/evlar söz konusu olduğunda hassasiyet artar. Erkek erkeğe taşkınlık sonucu olan bir kavga gibi düşünmeyin bunu. Siz ilgilenirseniz düzelir önceden böyle değildi demişsiniz

Sağlıkçı çok geniş bir tanım ama tam olarak ne iş yapıyorsunuz? Doktor musunuz? Hemşire mi?
Doktor olsa sağlıkçıyım demezdi, yazdıklarının sağlıkla alakası hiç yok zaten, sıcak alan olay yeri bilen biri şiddet gösteren insanlar kötüdür ve normaldir demez zaten.

Bakın yaşadığınız kolay bir şey değil. Fakat bu yaş grubunda destekli ilerlemek durumundasınız önce karşınıza alıp doktor işini söyleyin yokuş yaparsa ilk taşkınlığında polisi arayın sert çıkın zaten gözü bi korkar, tekrarlarsan seni teste sokacaklar rehabilite edecekler tarzında ilerleyin çünkü buna yönlendirecekler. Biz aile içi şiddet çok alıyoruz heleki bu yaş grubunda ya altından madde çıkıyor yada dürtü bozukluğu. Kavga ettiği babası olsa durum farklı olurdu yine şiddet ama özellikle anneye şiddet bu seviyeyi arttırıyor hukukta bile anne/evlar söz konusu olduğunda hassasiyet artar. Erkek erkeğe taşkınlık sonucu olan bir kavga gibi düşünmeyin bunu. Siz ilgilenirseniz düzelir önceden böyle değildi demişsiniz
Teşekkür ederim değerli düşünceleriniz için🙏🏻 doktora mutlaka götüreceğim

Kardeşini muhtemelen erkek çocuğu diye ağam paşam modunda büyüttü anneniz ve şimdi el kaldıracak kıvama gelmiş annesine. Annesine bunu yapan, kime ne yapmaz ki? Çok yazık çok.
Saçma sapan ön yargılarını da al git buradan. Annem hiçbir zaman kız erkek ayırt etmedi. Öyle bir yazı yazıyorsunuz ki insan iyice çileden çıkıyor. Size kalsa her şeyi hak ettik. İnsan bu kadar acımasız olmamalı.

İmkanı yok

Arkadaşlar polis aramasını ben de bilirim. Ama ben iş iyice büyüyüp çığırından çıkmadan bir çözüm arıyorum. Çözümünüz varsa yazın lütfen.
Başka çözümü yok hanımefendi... Babanız olaya el etmiyorsa ya polisi arayacaksınız ya da siz daha beter doveceksiniz ki nasıl anneye el kalkar görsün. Şahsen ben anneme kalkan eli kırar gotune sokarım, kardeş falan dinlemem...

Sizin konunuza ve size ayrı sinir oldum gerçekten ya bu kadar korumacı olmayın anasının babasının kıyamadığı yarın bizim evlatlarımıza kıyıyor şu ülkenin imkanlarından faydalanın. Bugün annenizi döven yarın karısını iş arkadaşını döver. Çok ileri giderse çeker vurur, yapmayın ya.
Ben de size sinir oldum. Lafı başka yerden anlıyorsunuz. Madde kullanmıyor eminim dedikçe hâlâ aynı şeyi söylüyorsunuz. Ben buraya sizden fikir almaya geldim çocuk gibi azarlanmaya değil. "Allah korusun madde kullanmıyor" dedim diye linç yiyorum şaka gibi.

Annem kıyamıyor evladım diye. Evlat diyor ama ben çok sinirliyim. Anneme de sinirliyim. O da çok konuşmuş. Laf anlatmış. Kardeşim de bugün tamam diyor yarın yine yapıyor. Balık hafızalı. Daha 18 yaşında. Bi yolu var mıdır bu durumu düzeltmenin çare arıyorum. Babam da ilgisiz bi insan
Anneniz hiç mağduru oynamasın. Kıyamadığı için oluyor zaten.
Hep anneler şımartır. Çocuğun da karakteri daha doğrusu karaktersizliği müsaitse serseri pislik olup çıkar toplumun ve ailesinin karşısına.

Başka çözümü yok hanımefendi... Babanız olaya el etmiyorsa ya polisi arayacaksınız ya da siz daha beter doveceksiniz ki nasıl anneye el kalkar görsün. Şahsen ben anneme kalkan eli kırar gotune sokarım, kardeş falan dinlemem...
Süpürgenin sapını da bir köşeye hazırladım yalan yok. İçimdeki siniri öfkeyi nasıl atabilirim bilmiyorum

Süpürgenin sapını da bir köşeye hazırladım yalan yok. İçimdeki siniri öfkeyi nasıl atabilirim bilmiyorum
Aman sakin olun. Kardeşinizi mutlaka bir psikoloğa götürün. Sakince konuşup ikna edin lütfen. Başınıza iş açmayın.

Varsa bu durumu yaşamış ve aşmış insanlar neler yaptılar merak ediyorum. Öyle bir doktor varsa kesinlikle götürürüm
Cezasını çekmeden doktor işe yaramaz.
Önce haddi bildirilecek bu saldırgan yaratığa.
Önce anneniz kıyamıyor sandım, siz de kıyamıyorsunuz.
eminim akranlarına, konu komşuya falan da epey zararı dokunmuştur bugüne kadar ve anneniz ve sizin tarafınızdan örtbas edilmiştir. Bundan o kadar eminim ki.
Doktor muş.. Doktor ne yapsın?
Öncesinde polise gidilecek

Merhaba. Benim 18 yaşında bir kardeşim var. Küçükken çok uysal söz dinleyen iyi bir çocuktu. Ancak ne zaman ki liseye başladı ağzı bozuldu. Bana, anneme kardeşime etrafındaki herkese her türlü küfür ve hakareti ediyor. Ne kadar konuşsak da ne kadar uyarsak ne kadar kavga da etsek faydası yok. Lafımız bir kulağından girip diğerindne aniden çıkıyor. Şimdi bu iğrenç hareketlerine yenisini eklemiş. Ben şehir dışındayken anneme sürekli bağırıp çağırıp onu dövmeye de başlamış. Öyle zoruma gitti ki. Annem bana bunu daha bugün söyledi. Yani nnemle de konuştum. O kardeş demeye utandığım yaratıkla da kavga ettim. Ama daha bana küfürler edip üstüme yürüdü. Daha 18 yaşında bu pislikleri yapan ileride neler yapmaz. O kadar doldum ki. Ne yapacağımı şaşırdım. Katil olmama ramak kaldı. Bir nsna annesine nasıl vurur? Babam desen ha varlığı ha yokluğu. Zaten baba olup başımızda dursa bunlar yaşanmazdı. Yiyip içip başka bir şeye karışmaz. Annem babama olanları söylemiş. Hiçbir şey yapmamış. Babada da çare yok anlayacağınız. Ben napayım şimdi? Anneme dayanamıyorum
Annen kendi ciddi anlamda baş kaldırmadığı sürece sen kendini de parçalasan polisi de olay anında arasan boş çünkü annen ona kıyamayacak ortalık karıştıran sen olacan en ufak ailevi olayda polisi aramışsn konumuna düşecen burda kardeşinle işin yok çünkü ona laf anlatamazsn annenle ciddi konuşman lazım böyle boyun eğerek biz kardeşime de kötülük ediyoruz ayrıca toplumdaki insanlara da kötülük ediyoruz haberlere bak de sorunlu insanlar kaç kişinin hayatını bitiriyor bence bi de çareyi dışarda bul evde aslan kesilenler dışarda kedidir dişi geçen biri bir daha evde olay çıkarırsan seni öldürürüm der inan size sataşmaz köpek gibi gelir eve gider kardeş olmak o kadar zorki seni anlıyorm on kardeşiz neler görüp yaşamadım sen düşün Allah yardımcın olsn

Cezasını çekmeden doktor işe yaramaz.
Önce haddi bildirilecek bu saldırgan yaratığa.
Önce anneniz kıyamıyor sandım, siz de kıyamıyorsunuz.
eminim akranlarına, konu komşuya falan da epey zararı dokunmuştur bugüne kadar ve anneniz ve sizin tarafınızdan örtbas edilmiştir. Bundan o kadar eminim ki.
Doktor muş.. Doktor ne yapsın?
Öncesinde polise gidilecek
Akranlarına konu komşuya ya da başka birine olmadı. Ne kadar ön yargısınız. Bir de ört bas etmişiz. Nasıl emin oldunuz anlamadım. Zaten bu olay böyle birden bire cereyan ettiği için şaşkın ve öfkeliyim. Öncedenn uysal bir çocuk olduğunu da yazmıştım oysa ki. Dikkatli okuyun. İftira da atmayın bana. İnsanı sinir ediyorsunuz gerçekten. İnsan başına gelmeden anlamıyor. Umarım başınıza gelmez.

Benim kardeşim bir ara çok asi olmuştu, dövme, küfür falan yoktu ama aşırı başına buyruk hareket ediyordu...lisede resim dersi bile zayıf gelmişti, devamsızlıktan sınıfta kalacaktı. Babam aylarca uyardı, en sonunda bir temiz dövdü elinden zor aldık. Sonrada madem okumuyorsun o zaman ise deyip, vardiyalı işe verdiler. Eşek gibi hem çalıştı, hem elinde cep kitapçıkları üniversite sınavına hazırlandı. Üniversiteden sonra güzel yabancı şirketlerde çalıştı, şimdi ailesiyle Almanya'da yaşıyor.

Siz madde kullanımı konusunda da ekstra uyanık olun.

Annen kendi ciddi anlamda baş kaldırmadığı sürece sen kendini de parçalasan polisi de olay anında arasan boş çünkü annen ona kıyamayacak ortalık karıştıran sen olacan en ufak ailevi olayda polisi aramışsn konumuna düşecen burda kardeşinle işin yok çünkü ona laf anlatamazsn annenle ciddi konuşman lazım böyle boyun eğerek biz kardeşime de kötülük ediyoruz ayrıca toplumdaki insanlara da kötülük ediyoruz haberlere bak de sorunlu insanlar kaç kişinin hayatını bitiriyor bence bi de çareyi dışarda bul evde aslan kesilenler dışarda kedidir dişi geçen biri bir daha evde olay çıkarırsan seni öldürürüm der inan size sataşmaz köpek gibi gelir eve gider kardeş olmak o kadar zorki seni anlıyorm on kardeşiz neler görüp yaşamadım sen düşün Allah yardımcın olsn
Teşekkür ederim amin.

Teşekkür ederim amin.
Senin kıyamadığını söyleyenler olmuş ama eminim sende annenin etkisi altındasn ve gerçekten olası bi olayda annenin o niye yaptn niye aradın sanki sen çok mu iyisin vs vs laflarını kaldıramayacağını taa burdan hissettim ama emin ol sen çözüm yolu bulursun sizden ailecek tek ricam düzelsin diye bari sizden gitsin diye bikaç sene sonra evlilik sokmayın kafasına ya da kendi bir adayla gelse gizlice kızı uyarın kardeşininki ergenlik değil saf kötülük onun bilincinde olun ve kendinizi koruyun tekrar kolaylıklar diliyorum

Ben polis+ tıbbı tedavi dedim hanımefendi okuduğunuzu anlamıyosunuz sanırım. Sadece polis nasihatının bu işi düzelmeyeceğini söyledim. Bende sağlıkçıyım branşınız ne sizin ? Bu kadar bilinçsiz nasıl kaldınız sektörde merak ettim. Bu tip vakalar elinden tutup hadi doktora denmeyeceği için zaten protokol emniyet ile olur. Siz şiddet eğilimli insanları normal görecek kafadaysanız sizde normal değilsiniz bu kadar basit. Annenizi döven olunca aman olur böyle bazı insanlar kötüdür dersiniz pansumanlarını yaparsınız oturursunuz sizde.

Benim bu sektörde nasıl kaldığımı sorgulama hakkında yeterliğinide bulmuşsunuz kendinizde. Ee!! Tamam!!

Aman sakın şiddet bir çözüm değil ayrıca karşınızda annesine el kaldıracak kadar gözü dönmüş bir insan var, hangi kafa ile bunu yapıyor belli bile değil. Allah korusun bir anlık öfke hayatınızı alt üst edebilir. Cezaevleri bir anlık öfke ile suça karışmış insanlarla dolu.

Bu ülkenin doktoru, polisi var. İşi bilenlere teslim edin kardeşinizi, en doğru yol bu.

İmkanı yok

Arkadaşlar polis aramasını ben de bilirim. Ama ben iş iyice büyüyüp çığırından çıkmadan bir çözüm arıyorum. Çözümünüz varsa yazın lütfen.
Kardesiniz psikiyatriye gidecek. Hem psikolojik destek alacak hem de ilaç kullanacak. En mantıklı çözüm bu. Ikna edin gitsin

X