Kardeşime haksızlık mı ettim ağır konuştum çok pişmanım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu sahibi herşeyi kendi etrafında dönsün isteyen bir yapıya sahip ki burada bir çok anne var..Burada tek üzüldüğüm erkek kardeş oldu.Konu sahibi kendi keyfi olmayınca başkalarının da olmasını istemiyor belli ki inşallah kardeşi konu sahibini yaptığı bu fevrilikler yüzünden affeder.Eminim ki kardeş de çok düşünceli ki babası gelmiş zaten, oraya gelene kadar babasını yollamış.

Fazla abartmışsın hem de.çocuk bu hep hasta olur ne var bunda diye düşünmüş olabilir ölüm döşeğinde değil ya, ayrıca doğru söylemiş yani 1 saat gelmesini bekleyene kadar hızlıca baban gelmiş işte. Beni hastanede havale geçirme potansiyeli olan çocuk kucağımda bırakıp işe gitmek yerine işten izin al diye kocana kızsan daha mantıklıydı.
Lütfen alıntılamayı kaldırır mısınız profilimde kalmasın çok üzgünüm gördükçe üzülüyorum

Arkadaşlar öncelikle herkes sakin olsun. Detaylıca yazmadığım için yada anne baba olmayan insanlar sanıyorum ki yorum yapmış. Teşekkür ederim desteğiniz için ama zaten başlıkta pişmanım yazıyor gönlünü nasıl alabilirim ne yapabilirm demek oluyor bu. Yeğeni çok hastayken 2 gün boyunca arayıp sormadığı için bu. Gelsin pervane olsun demiyorum. Abla bebek nasıl oldu demesi yeterdi bunlar da yaşanmazdı. Telefonda eşime benim işim var babama söyleyeyim demesi ve işim var cümlesinin arkadaşlarla eğlenmek olmasına üzülüp attığım mesajlardı onlar. Özür diledim ve kendisi de hatasını anladı. İçimi dökmek istemiştim çok sağ olun dövmekten beter ettiniz

Drama queen oldugunuzu anlamak için anne olmaya gerek yok.
Ayrıca gayette gelip pervane olmasını beklemişsiniz.
Ki adamın işi belki sahile yakın ordan arkadaşlarının yanına gitti? Belki babanıza sordu oda önemli birşeyi yok dedi?
Dünya sadece sizin etrafınızda dönmüyor.
Çocuk büyüyene kadar sürekli hasta olur iyileşir, sürekli böyle drama queen olursanız işiniz zor.

Arkadaşlarıyla eğlenmek mi hatası ben şimdi anlamadım? Babanız gelmesine rağmen siz arkadaşlarıyla eğlenmesini mi hazmedemediniz ve kardeşinizi “üzüntüyle” aforoz ettiniz?
Siz manipüle etmişsiniz de kendini suçlu zannetmiş kardeşiniz yoksa bir suçu yok hanımefendi.
Ama “içimi dökmek istemiştim beni dövmekten beter ettiniz” diyerek bizi manipüle edemezsiniz çünkü haksızsınız hanımefendi. Bu kadar beklentilerle hem kendinizi mutsuz eder hem de insanları bıktırırsınız.
Manipüle kelimesini yeni öğrenmişsiniz sanırım tebrikler

‘ senin artık bir ablan yok’ ifadesi öyle pat diye ortaya çıkabilecek bir şey değil. Büyük hata yapmışsınız. Eğer öncesi olan bir şey değilse bu olay öyle çocuk ateşlendi diye ortaya atılacak bir mevzu değil. Her kavgada boşanma lafını dile getiren çiftler gibi. Gerçek bir drama queenlik. Hepimiz çocuk büyütüyoruz, yardıma ihtiyaç duyuyoruz ama karşılığını bulamayınca da ortalığı yangın yerine çevirmiyoruz.
En azından hatanızı anlamışsınız, bundan sonra daha dikkatli olursunuz. Bebeğinize de geçmiş olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X