Kardeşime haksızlık mı ettim ağır konuştum çok pişmanım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Geçmiş olsun işiniz bir şekilde hallolmus kırılmışsiniz neyse ki çok uzatmadan barışmişsiniz. Eşiniz de elbette izin alamazsa alamayabilir. Keyfiye bırakıp gidecek değil ozel sektör malesef böyle.tekrardan geçmiş olsun. İnşallah hemen toparlanır kuzucuk sakin ol annesi

Hastaneden eve gitmemizi sağlayacaktı ama gelmedi sağ olsun kocamın özel bir durumu var izin alamazdı
Kocanizin özel durumu var anladık ama kardeşiniz de gelmemesine rağmen babanızı yollamış. Siz yeniden aramayınca önemli bişey olmadığını düşünmüş olamaz mı?

Ne abartması canım bi postada bayılsaydınız. Çocuk gelememiş ama çözüm üretmiş babanız ona tamam giderim dedikten sonra daha hala hallettiniz mi diye neden arasın. Yani hastanedeki insanı bende aramayı sevmem günlerce kalmıyorsa durum çok vahim değilse eve geçmesini bekler kendimde eve aynı gün gideceksem o zaman konuşurum. Ortada kalmamışsınız sonuçta.

Herkese iyi geceler. Yardımcı olursanız çok sevinirim. 1 yaşında bebeğim var ve çok hastalandı hastaneye gittik. Eşimin mecburen akşam işe dönmesi gerekiyordu işimiz bitmedi tahlil bekliyorduk. Ben bebeği emzirirken kardeşimi aramış ablanın yanına gelir misin arabam burda onu sana bırakıcam onları eve bırakırsın demiş. Kardeşimde şuan işim var hemde oraya gelmem nerdeyse bir saat sürer babamı arayayım demiş. Neyse babam geldi. Ama kardeşim beni hiç aramadı biz işimizi hallettik eve geldik hala aramadı ve gelmedi. Sosyal medyada arkadaşlarıyla sahilde otururken resim gördüm. Hemen mesaj attım biz bu saate kadar hastanedeydik sen gezmedesin gelmedin aramadın. bir kere sana ihtiyacımız oldu yardım etmedin. 40 derece ateşle bebek havale geçirebilirdi baba olunca anlarsın. Allah beni sana muhtaç etmesin bana ihtiyacın olursa sakın arama ablan yok artık sildim seni vs yazdım o anki kalp kırıklığıyla. O da o kadar çok hasta olduğunu bilmiyordum babam bana ben hallederim sen karışma diyince bir şey yapmadım diye yazmış ağlattın beni yazmış. Cevap yazmadım akşam yanıma geldi. Utanır gibi hali vardı konuşamadı. Ben konuyu açtım aynı şeyleri söyledi ama çok üzgündü. Sarıldım hiç uzatmadan ben bilerek gelmedin sandım dedim dayanamadım. Ağladım demesine içim yandı. 27 yaşında adam çocuk değil. Çocuk olmadığı için kırılmıştım da zaten. Affettim ama öyle boynu bükük gelmesini ve ağladım demesini aşamadım. Keşke ablan yok artık gibi şeyler söylemeseydim. Sizce haksızlık mı etmişim
Çok gereksiz olmuş ben olsam konuşmam sizle

Aramasını beklerdim abla ben gelmedim ama hallettiniz dimi bana ihtiyacın var mı gibisinden. Ben kardeşiym ona ilk defa ihtiyacım oldu arkadaşlarıyla gezip eğlenmeyi tercih etmişti.
Cocugun babasi kardesin mi? Sizin kizmaniz gereken kisi esiniz cocugunuz hastalandi diye calistigi firmadan izin alabilirdi. Sizin gibi düsünmenizi bekleyemezsiniz kardesin daha genc 27 yani herkes anne baba oluncaya kadar anlar. Bebegi siz kendiniz yaptiniz sizin sorumlulugunuz dünya etrafinda dönmüyor beklentilerinizi azaltirsaniz o kadar az kalp kirikligi yasarsiniz. Cocugun icin cok gecmis olsun diliyorum

Ablasını kucağında 40 derece ateşli yeğeniyle yalnız bırakıp eğlenmeye gittiği için öyle bir tepki oldu ama bende üzüldüm
Ama bu öncelikle eşinizin sorumluluğunda.
Kardeşinize havale geçirebilirdi minvalinde yazmışsınız,bunun sorumlusu da o değil mesela.

Bekler insan kırılır ama önce bi sorar. Çocuk babanız ben hallederim dediği için gelmemiş,çok acil bir durum olabileceğini de düşünmemiş. Önce sorsaydınız keşke ablan değilim demek yerine.

Arayabilirdi,bi merak edebilirdi evet.Bu şekilde değilde yüz yüze geldiğinizde ya da konuştuğunuzda neden gelmedin diyerek sorabilirdiniz.

Herkese iyi geceler. Yardımcı olursanız çok sevinirim. 1 yaşında bebeğim var ve çok hastalandı hastaneye gittik. Eşimin mecburen akşam işe dönmesi gerekiyordu işimiz bitmedi tahlil bekliyorduk. Ben bebeği emzirirken kardeşimi aramış ablanın yanına gelir misin arabam burda onu sana bırakıcam onları eve bırakırsın demiş. Kardeşimde şuan işim var hemde oraya gelmem nerdeyse bir saat sürer babamı arayayım demiş. Neyse babam geldi. Ama kardeşim beni hiç aramadı biz işimizi hallettik eve geldik hala aramadı ve gelmedi. Sosyal medyada arkadaşlarıyla sahilde otururken resim gördüm. Hemen mesaj attım biz bu saate kadar hastanedeydik sen gezmedesin gelmedin aramadın. bir kere sana ihtiyacımız oldu yardım etmedin. 40 derece ateşle bebek havale geçirebilirdi baba olunca anlarsın. Allah beni sana muhtaç etmesin bana ihtiyacın olursa sakın arama ablan yok artık sildim seni vs yazdım o anki kalp kırıklığıyla. O da o kadar çok hasta olduğunu bilmiyordum babam bana ben hallederim sen karışma diyince bir şey yapmadım diye yazmış ağlattın beni yazmış. Cevap yazmadım akşam yanıma geldi. Utanır gibi hali vardı konuşamadı. Ben konuyu açtım aynı şeyleri söyledi ama çok üzgündü. Sarıldım hiç uzatmadan ben bilerek gelmedin sandım dedim dayanamadım. Ağladım demesine içim yandı. 27 yaşında adam çocuk değil. Çocuk olmadığı için kırılmıştım da zaten. Affettim ama öyle boynu bükük gelmesini ve ağladım demesini aşamadım. Keşke ablan yok artık gibi şeyler söylemeseydim. Sizce haksızlık mı etmişim
Özür dilemissin uzatmanın anlamı yok.

Fazla abartmışsın hem de.çocuk bu hep hasta olur ne var bunda diye düşünmüş olabilir ölüm döşeğinde değil ya, ayrıca doğru söylemiş yani 1 saat gelmesini bekleyene kadar hızlıca baban gelmiş işte. Beni hastanede havale geçirme potansiyeli olan çocuk kucağımda bırakıp işe gitmek yerine işten izin al diye kocana kızsan daha mantıklıydı.
Yerden göğe kadar haklısınız. İşe giden babaya tık yok ama her şeyden habersiz kardeşe aslan kesilmiş konu sahibi. Kardeş de yazık yine gelmiş ablasının yanına. Konu sahibi demek ki aşırı fevri biri.

Affettim ama öyle boynu bükük gelmesini ve ağladım demesini aşamadım.
Neyi affettiniz tam olarak ? Konunuzda özür dilemesi gereken sizsiniz; kardeşiniz değil.

Öncelikle gecmis olsun. Iki taraf da kirilmis belli ki. Sizi cok iyi anliyorum. Oglum havale gecirdiginde bir kac gün kendime gelememistim. Insan dike üstünde oluyor. Babaniz kardesinize hallederim demis. Yinede bir ne yaptiniz diye sorabilirdi. Insan böyle günde manevi destege ihtiyac duyuyor. Sakinlestikten sonra tekrar konusursunuz bunlari

Ben olsam yazardım o anın üzüntüsüyle yazdım özür dilerim diye
Yaşı 27 çocuk değil
Babanız yanınızdaymış zaten
Tatlıya bağlayın 🙏🏻❤️

Yerden göğe kadar haklısınız. İşe giden babaya tık yok ama her şeyden habersiz kardeşe aslan kesilmiş konu sahibi. Kardeş de yazık yine gelmiş ablasının yanına. Konu sahibi demek ki aşırı fevri biri.
Kocasının özel durumu var çünkü işi bırakamaz. Ama insanlar kendi planları varken çevresinde pervane olmak zorunda

Kocasının özel durumu var çünkü işi bırakamaz. Ama insanlar kendi planları varken çevresinde pervane olmak zorunda

Hangi özel durum çocuğundan daha önemli olabilir Allah aşkına, o halde hasta çocuğu ve üzgün eşi hastanede bırakıp birde sipariş verir gibi sen gel ablanın yanında dur demiş.
Kocasına dalamayan konu sahibi çareyi kardeşe çatmakta bulmuş

Benim de 2 yeğenim var ve bir durum olduğunda ilk mesuliyeti olan ben değil, anne ve babalarıdır. Babasının bile gelmediği yerde, ben neden silineyim laf işiteyim mesela?Allah korusun çocuk ölüm döşeğinde mi veya kardeşiniz mi hasta etti? Haksızsınız kırıcısınız, kardeşinizin öyle hemen unutacağını sanmıyorum gönlünü almalısınız

Sen hasta olsan anlarım ama bebeğin hasta yanında zaten sen varsın anne olarak kardeşin gelip napacak? Gereksiz trip yapmışsınız benim ablam bana böyle laflar söylese birdaha yüzüne bakmam yine iyi çocuk alttan almış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X