Kardeşim benimle görüşmek istemiyor ne yapabilirim?

yakinmesafe

Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2024
133
7
25
Ailemden kimseyle görüşmüyorum 7 8 yıldır. Normalde de ailemle kalmazdım akrabamız baktı büyüttüler. Sonradan babam temelli yanına almak istedi ben istemedim temelli kalamazdım yanında büyüdüğüm aileme yazık ederdim hatta babam çağırmıştı beni gelsin kalsın diye 16 lı yaşlarımdaydım ama babamdan çok korktuğum için bunca zaman görüşmek istememiş gel dememiş şimdi neden böyle yapıyor diye kafana takmıştım ve gidememiştim. Ki sorunlu biridir sinirli ne yapacağı belli olmayan çocuklarına sahip çıkmayan biri annemse onun tam tersi sessiz ama asla bizim için mücadele etmemiş hep babamın boyunduruğunda kalmış birisi.. Babamın öfkeli sinirli hallerini ne kadar abartsam azdır yani.. Kardeşimle o gün bugündür konuşmuyoruz babam aramıza girdi onu bana düşman etti bense 23 yaşıma kadar ona ulaşamadım hem baba korkusundan hem de yanında büyüdüğüm aileden birisi birkaç sene önce konuşmaya gitti kardeşim onun üzerine yürümüş git buradan bir daha gelme diye ki üzerine yürüdüğü adam bile ona bakmıştır yani. Yıllarca böyle geçti bugün aramak zorunda kaldım onu çünkü babamın ikinci karısının kızı bana ulaştı babalarımız aynı anneler farklı daha bebekken annesi onu alıp kaçtı yabancı uyrukluydu benden önce davrandı ve beni buldu çok ama çok mutlu oldum o ısrarla kardesime ulaşmamı istedi bense yıllar sonra numarasını bir şekilde bulup ona verdim kardeşim başlarda kıza yanıt vermese de yüzüne kapatsa da sonradan konuşmaya başlamış ve görüntülü konuşacaklarmış. Evet onun adına sevindim ama kendim çok ağladım onu o kadar özledim ama kimseye söyleme cesaretinde bulunamadim içimde yaşıyorum. Neden diyorum ben ne yaptım da bana düşman oldu benim günahım ne dedim kendi kendime içim hâlâ acıyor kardeşim yok yok diye tek kişiyim diye hayatım geçti yine öyle geçiyor neden ben bunları yaşadım gerçekten bilmiyorum moralim o kadar bozuk ki aile hayatından öyle yoksunum ki.. O babalarımızın aynı olduğu kardeşimle yani bana bugün ulaşan bulan kardeşimle konuşmak istemedi kardeşim ısrar etti abla ne olur onunla konuşayım aracı ol dedi benim için bunca zaman seni buldum onu da bulmak istiyorum dedi ve tamam dedim numarasını bir şekilde bulup aradm baktım açıyor ses vermiyor en sonunda mesaj yazdım ben senin büyük ablan benimle konuşmak istemesen bile seni arayan başka bir kardeşimiz var onu geri çevirme ısrarla seninle konuşup sana ulaşmak istiyor falan dedim benim olduğunu bileceği mesaj yazdım cevap vermedi. Bana yeni ulaşan kardeşimle arasını düzeltti ama benimle .. Ne anne babadan ne kardeşten bu dünya da hayır görmedim yarımım çok yarım..

Son düzenleme:
Diğer kardeşiniz telefonlarına cevap alamasa da mücadele etmiş aramaya devam etmiş ve kazanmış. Bence sizde neden neden diye düşünmek yerine harekete gecmelisiniz.
Ama işte ona bana düşman olduğu gibi düşman değil şimdi ben aynısını yaptığımda ya bana küfür ederse o zaman asla kendime gelemem ki

Diğer kardeşiniz telefonlarına cevap alamasa da mücadele etmiş aramaya devam etmiş ve kazanmış. Bence sizde neden neden diye düşünmek yerine harekete gecmelisiniz.
Babam bizi düşman etti çok kötüledi beni ama yok yere benim suçum yoktu bu kardesimle konuşurken bile sinirliymiş bana kardeşim dedi senin hakkında sinirli sinirli konuştu ama çok konuşmadı dedi

Gülüm başına bela mi arıyorsun? Böyle aile senden uzak olsun zaten, şansin varmış ki zamanında merhamet sahibi insanlar sahiplenmis büyütmüş seni... Baban olacak adam16 yaşında seni çağırdı çunku seni evine hizmetçi yapıp, birkaç yıl sonra da evlilik adı altında satacaktı muhtemelen, sen kabul etmeyince de ayıbıyla utanacağına bı de zeytinyağı gibi üste çıkmış , seni suçlu çıkarmış şer..siz....Erkek kardeşini de aynı kendi gibi bir primat olarak büyütmüş belli ki, diğer kardeşinin annesi yabancı uyruklu olduğu için menfaat gördü onda tabii, bence o yüzden yanaştı görüşmeye . Hiç üzülme, piyango vurmuş sana ki bunlardan uzak büyümüşsün, yat kalk dua et, sadaka dağıt ,kurban kes derim...

Son düzenleme:
Siz kardeşler bir sorun yaşamamışsınız, siz de diğer kardeşiniz gibi peşine düşün ve vazgeçmeyin, içindekileri söyleyin, hasretinizi, özleminizi.. Hiç birşey içinizde kalmasın ..

Diğer kardeş kız mı erkek mi bilemiyorum ama belli ki nifak tohumları eken bir baba müsveddesi var. Babasıyla görüşmesini asla tasvip etmiyorum ama kardeşle konuşmadan bilinmez. Kimbilir onu da nelerle doldurdu hain baba. Bilmek,, öğrenmek, anlamak lazım diye düşünüyorum..Sonrasına zamanla bakar zaten..

Abla sen dertsiz başına dert arıyorsun galiba. Bak kardeşini baban yetiştirmiş yani babanın karakterinde yetişmiş. Barışınca ne olacak. Canciğer kuzu sarması süper bir kardeşlik ilişkisi mi bekliyorsun. Sana olacağı söyleyeyim:
Maddi ve manevi seni kullanan sürekli istediği olmadığında sana bağırıp çağıran öfkelenen her ters düştüğünüzde seni suçlayan bir kardeşiniz olacak. Ve sende yıllar sonra barıştım kardeşim benim tekrar küslük olmasın kaybetmek istemiyorum diyip bunları sineye çekip kendi kendine zarar vereceksin. Ha ilişkiyi koparmak istesen veya mesafe koymak istesen o tarz insanlar bunu kabul etmez çünkü sizi kullanmaya alışmış olacak. Hatta araya girip sizi babanızla barıştıracak ve babanızda size yılların öfke siniriyle duygusal baskı ve manipülasyon yapacak. Dertsiz başına dert arama derim.
Burada işte ailendir kardeşindir sen elinden geleni yap olmazsa o zaman kopartırsın ilişkini diyenlerede kanma. O tarz insanlara bir kez bulaştın mı bir daha kurtulamazsın.Çünkü seni gerek maddi gerek duygusal olarak sömürebileceklerini manipüle edebileceklerini gördükleri zaman bundan vazgeçmek istemezler.Şimdiye kadar kendini korumuşsun baban seni kullanamayacağını anlamış bu saatten sonrada bunu değiştirme. Yapma kendine bu kötülüğü. Hani diyorlarya yok affetmek insanı rahatlatır işte sevgi kardeşlik falan. Bu zırvaları yeme.Konuşmazsam içimde kalır deme konuşursan keşke yapmasaydım diyeceksin. Kendi hayatına bak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…