Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

2 yağda yumurta 1 dilim ekmek şekersiz çay + şimdi yeşil çay 12 puan öğlene doğru bi elma 12 de o etti 24. bunun öğleni var akşamı var tavuk falan alayım artık ekmeksiz yerim yada 1 dilim ekmekle.öle sucuk sosis falan yiyemem ben kolestrolüm var. tekrar bakim ben listeye yokmu başka uygun bişiler

akşam acaip canım salata çekti...salata yaptım sadece onu yedim..birazcık ekmekle ama:ecrin_bebek:

salatada marul, 2 domates,1soğan yağ tuz vardı..

tartıldım 1 kilo vermişimkaydirigubbakcemile2

bu sabahta yarım simit ..bi kibrit kutusu büyüklüğünde de beyaz peynir yerim...tabi şekersiz çayla beraber:kızgın:

bu arada kaç gündür elma yemiyom..şeker türü şeler yemiyom..ağzım çamur gibi oluyo sanki kuruyo bi tuaf oluyo...bu gün elma yicem ne olursa olsun-tatlicadiarzu-

sabah tartıldm 1.2 gitmiş
üstelik ben 75 civarı beslendiğim halde
sabah 1 dilim ekmek 12p peynir 1 salata 8 kayısı 4 ceviz 4 30 oldu

günaydın kızlar.reglim gelmek üzere.stresliyim.iştahımıda açtı.bi süreliğine normal beslenip regl bittikten sora sıkı bir karbonhidrat diyetine girmeyi düşünüom.havalarda ısınmış olcak yüreyebilirsem yürücem bide.sizi takip edicemmmm

psiqocum geçen hafta çarşamba bu diyete başlamıştım kilo verdim 3 günde ama hafta sonu malum anneciğimin yanına gittim diyet bozuldu.dün tekrar başladım bu sabah tartıldım yine geçen çarşambadaki kilomdayım bide bu arada regl olmuştum hala devam ediyo acaba onun etkisi var mı ama kilo aldığımı sanmıyorum sadece biraz şişkinlik kafam karıştı ya bu diyeti bırakınca kilo aldırıyormu????

Karbonhidratlar
Ekmek,makarna,pirinç,meyve,sebze,şeker vb. besinler en iyi karbonhidrat kaynağıdır.
Karbonhidratlar vücuda enerji sağlayan besin öğelerinden biridir. 1 gr karbonhidrat4 kcal enerji verir.Karbonhidratlar besinlerimizde en çok bulunan besin öğesidir.
Normal diyet alan ,yetişkinlerde enerjinin %55-60 ı karbonhidratlardan sağlanmalıdır.
Karbonhidratlar ,enerji kaynağı olarak bedenin kullanabileceği en iyi yakıttır.
Karbonhiratlar kendi aralarında basit karbonhidratlar (basit şekerler= monosakkaritler:meyve şekeri vb), birleşik karbonhidratlar (Birleşik şekerler= disakkaritler çay şekeriç ,süt şekeri vb.) ve kompleks karbonhidratlar( nişasta ,vb) olarak gruplandırılırlar.
Özellikle kompleks karbonhidratların ve kaynaklarının , daha saglıklı besinler olduğu bilinmektedir.Bu nedenle mümkün olduğunca kompleks karbonhidratlar( kepekli doğal taş değirmen unu ,kepekli esmer pirinç işlenmemiş pancar şekeri ,meyveler ,sebzeler ) kullanmalı ,daha az sağlıklı olan işlenmiş karbonidratlardan (beyaz şeker,beyaz un,reçel,patates püresi ve cipsi) kaçınılmalıdır.
Karbonhidratlarda bulunan lifler,karbonhidratların en sağlıklı parçaları ,vitamin ,mineral ve birçok doğal antioksidanın taşıyıcısı olduğundan rafine edilmemiş kompleks karbonhidratların besin değeri yüksektir

alıntıdır....

Karbonhidratlar

Vücudun temel enerjisini karşılayan karbonhidratlar, yapılarında C (karbon), H (Hidrojen) ve O (Oksijen) bulunan besin öğeleridir.
Karbonhidratlar genel olarak; monosakkaritler, disakkaritler ve polisakkaritler olarak üçe ayrılır. Basit şekerler olarak adlandırılan monosakkaritler; glikoz, fruktoz ve galaktoz olarak ayrılır. Disakkaritler; sükroz, maltoz ve laktoz olarak ayrılırken, polisakkaritler içinde, nişasta ve posa yer alır.
Sindirimleri ağızda başlayan karbonhidratlar, polisakkaritlerden monosakkaritlere parçalanır. Örneğin nişasta gibi bir polisakkaritin ağızda başlayan sindirimi, bir monosakkarit olan glikoza parçalana kadar sürer. Vücudun tüm hücrelerinde enerji kaynağı olarak kullanılacak olan glikoz, karaciğer ve kaslarda glikojen olarak depolanır.
Monosakkaritler, kana çabuk geçtiği için şeker hastaları tarafından kullanılmamalıdır.
Vücuda besinlerle giren karbonhidratlar, basit ve kompleks olarak ikiye ayrılır. Karbonhidratların fazlası, vücutta yağ olarak depolanır.

Ne işe yararlar?

Vücuda ısı ve enerji sağlarlar.
Besinlerde en ucuz ve en kolay bulunan enerji kaynaklarıdır. Karbonhidratların 1 gramı, 4 kilokalori enerji sağlar.
Basit şekerlerden olan glikoz, beyin ve sinir sisteminin ana enerji kaynağıdır.
Ketozisi önler.
Su ve elektrolit dengesini sağlarlar.
Polisakkarit olan posa, bağırsak hareketleriyle birlikte basit şekerlerin emilimini düzenler. Posa ayrıca, kolesterolün geri emilimini önleyerek veya geciktirerek, kandaki kolesterolün dengelenmesini sağlar.
Süt ve süt ürünlerinde bulunan laktoz, bir disakkarit olup, bağırsaklardan kalsiyumun emilimini artırır.
Vücudun ne kadar karbonhidrata ihtiyacı vardır?
Vücudun enerji ihtiyacının yüzde 50-60’ı karbonhidratlardan karşılanmalıdır. Sağlıklı ve dengeli beslenmek için, monosakkaritler yerine, polisakkaritlerden olan nişasta ve posanın tüketilmesi gerekir.

Hangi besinlerde bulunur?
Ekmek, tahıllar, kurubaklagiller, şeker ve şekerli gıdalar, meyveler, süt ve süt ürünleri, sebzeler. Yani et ve yağ dışındaki tüm besinlerde karbonhidratlar bulunur.

kızlar görüldüğü üzere karbonhidrad vücudumuzun temel kaynaklarından....bu diyette sürekli 0 puan diye et yemeyin...puanı yüksek olsada günde 1 meyve,ya da yukarıda yazdığı gibi süt ve süt ürünlerinide yiyin...bende bu akşam alışveriş yapıcam yarın başlıcam diyete...umarım hasta olmam zaten kansızım ve hipotiroitim bunlar bende aşırı üşüme ve halsizlik yapıyo bi de karbonhidradı kesince yani vücudun en önemli enerji kaynağını düşüp bayılmam inşallah....
herkese kolay gelsin...

psiqocum geçen hafta çarşamba bu diyete başlamıştım kilo verdim 3 günde ama hafta sonu malum anneciğimin yanına gittim diyet bozuldu.dün tekrar başladım bu sabah tartıldım yine geçen çarşambadaki kilomdayım bide bu arada regl olmuştum hala devam ediyo acaba onun etkisi var mı ama kilo aldığımı sanmıyorum sadece biraz şişkinlik kafam karıştı ya bu diyeti bırakınca kilo aldırıyormu????

canım anlıyorum seni.bak ben geçen hafta yaptım hemencecik 3 kilo gitmişti.ama bu hafta regl olcağım için iştahımı tutamıom.tabi şekerli şeylerde yiyemiozya.kastıkça kastım kendimi.bi baktım gündüz yapıom diyeti akşam eve gidince mutfakta buluom kendimi.dedim en iyisi regl bitince devam edeyim.
bu diyett iyi hoş güzel kilo verdiriyo.ama önemli olan korumak.ben 3 aydır 60 ta takılıyım.iki üç kilo veriom 57 ye kadar düşüp sora pat geri alıom.o yüzden sporla destekliyim diom.havalar ısıncağı için.
istediğin kiloya gelip korumak önemli.offf yaa sıkıldım bendeee.bide şu regl beni zaten bunalıma soktu yine.çok etki ediyo bende sizdede öle oluomu bilmiom.:1no2:

kızlarr zeytin kaç puan yaa:ecrin_bebek: listede göremiyorumm lütfen yardım edin bana..

sabah yarım simit yedim yine 12,5 şekersiz çay..

5 tanede zeytin yedim benneyaptımki puanı kaçtır ki :1no2:

günaydınlar...
size sormak istediğim,günlük 45 puan olacak şekilde yiyeceklerimi belirleyip isdediğim vakit yiyebilir miyim?yani üç ana üç ara öğün yapmadan her acıktığımda ayrladıklarımdan yesem olur mu?

günaydın arkadaşlar bugün 3. günüm 1,5 kilo vermişim

sabah; 1 haşlanmış yumurta 1 dilim kızarmış ekmek ve peynir yedim 9 puan oldu.

günaydınlar...
size sormak istediğim,günlük 45 puan olacak şekilde yiyeceklerimi belirleyip isdediğim vakit yiyebilir miyim?yani üç ana üç ara öğün yapmadan her acıktığımda ayrladıklarımdan yesem olur mu?

olur sanırsamcokacimcoook niye olmasınki zaten öle bir sınır olsaydı 15 puan sabah 15 öğlen 15 akşam diye bi ayrım olurdu yani bence-tatlicadiarzu-

günaydınlar...

canım diyet öğün şartı var mı bilmiyorum ama ben 3 ana öğün 3 ara öğün yapıyorum ver her gün salata az da olsa meyve, yoğurt yemeye ya da süt içmeye çalışıyorum acıktığımda peynir falan yiyorum salam sosis hiç yemiyorum.

kızlarr zeytin kaç puan yaa:ecrin_bebek: listede göremiyorumm lütfen yardım edin bana..

sabah yarım simit yedim yine 12,5 şekersiz çay..

5 tanede zeytin yedim benneyaptımki puanı kaçtır ki :1no2:

tatlım örnek menüde 10 tane yeşil zeytin 2 puan dı

tatlım örnek menüde 10 tane yeşil zeytin 2 puan dı

canım onu gördüm ama...

ben bu sabah aha bu zeytinden yedim (siyak olanından)
siyah_zeytin.png

onada bi sitede baktım böle yazıyodu

Karbonhidrat: 1,1

1,1 ne demek oluyo ki :ecrin_bebek:

paresss ve eylülce ,cevabınız için teşekkürler..
dediğim gibi yaparsam diyete devam edebilirim yoksa hemen bozarım.bunu bildiğim için sizden de fikir almak istedim

5,5 puan hımm o zaman ii tşkler canım..

bakalım öle yemeğinde ne var bugün :ecrin_bebek:

bugün bende başlıyorum talıdığım yerleri sorarım size kilom 74.1 hadi hayırlısı

X