Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

herkese mutlu sağlıklı yıllar diliyorum son 15 günde kilom hiç inmeyip hatta hafif artınca bende biraz mola verdim ama sanırım abarttım yaklaşık 7-8 gündür ne bulsam yiyip içtim ama yarın artık yeniden başlıyorum

Son düzenleme:
herkese mutlu sağlıklı yıllar diliyorum son 15 günde kilom hiç inmeyip hatta hafif artınca bende biraz mola verdim ama sanırım abarttım yaklaşık 7-8 gündür ne bulsam yiyip içtim ama yarın artık yeniden başlıyorum

merhaba adet dönemin filanmı yaklaştı acaba vücudun su tutuyor olabilir

sabah 2 yumurta yanım çay bardağı tuzlu fistik
1 üçgen peynir.kahvaltıyı saat 12 de yaptım
saat 4 gibi yarım nar bir bardak süt
saak 9 da 1 kase kabak çekirdeği yarım nar
bugün migrenim tuttuğu için nakavt durumundayım.bu yediklerimde başım ağrımıyorken yediklerim.1 hafta oldu tam olarak 1400 gr fark var.ki ben yavaş kilo veririm.çok mutluyum.sizlere çok teşekkürler.bu diyete gerçekten inandım.ara sıra kaçamak yapmama ve henüz spor yapamama rağmen her gün biraz daha eksilorum baskülde:nazar:

Ben de yılbaşında yediklerimin rahatsızlığını yaşıyorum hala:-( midem çok rahatsız...

Bugünkü menü:

1.öğün:

Klasik karatay kahvaltısı

Arada: cafe latte-malesef kutu süt ile...

2.öğün:
Salata
Bir tabak ciğer sote
Yoğurt

Şimdi d yeşil çayımı içerek sizi okuyacağım...

Spor: 35dk pilates, 1 saat yürüyüş
Sıvı: 4 lt su...

Herkese iyi geceler, öptüm şekerler:KK54:

Bu hafta listeyi ben yapıyorum çok mutluyum, gerçi ilk 3'e girsem daha mutlu olurdum ama şans vermiyorum kendime bu hafta pek o konuda:KK37:

doğru valla hiç bunu düşünmemiştim hatta geldide geçiyor bile canım tatlıları istedikçe yedim bende neyse geldi geçti artık yarın yeni bir gün

olsun olan olmuş tatlım bu hafta toparlarsın sen ne kadar oldu başlayalı bu diyete?

Uzun zamandır sizleri takip ve takdir etmekteydim ki bugün itibarıyla mesaj atmak istedim. Efendim önce kendimi anlatayım, Ankara da yaşıyorum 10 yaşında bir oğlum 6 yaşında bir kızım var. Hayatımın her döneminde hep çok zayıftım, hatta eşimin anneannesi evlendiğimizde "bu kız kesin hastalıklı" demiş arkamdan, ta ki bebeleri doğurup yaşı 37 yapana dek. Bilirsiniz hormonlar sebebiyle 34 ten sonra göbek çevresi yağlanıyor ve metabolizma hızı düşüyor. Sporu maalesef sevmiyorum ama yeni yıl kararlarım arasında var onu dabaşaracağım inşallah:) Kendi çapımda birkaç diyet ve bir diyetisyen maceram oldu, herşeyden yedirip 8 öğün yediren bir diyetti ama kilo vermek şöyle dursun bana kilo aldırdı. Son zamanlarda tv programlarında Karatay Hoca yı dinledikten sonra acaba dedim, kitabı almadan sizleri okudum iyice, sonra kitabı bir çırpıda bitirip yeni yıl karakı olarak başladım bugün. Öyle sizler kadar düzenli yazamayabilirim onun için liste düzeninizi bozmak istemem ama beni nasıl sizler motive ettiyseniz farkında olmadan ben de birilerini motive ederim diyerek öğünlerimi paylaşmak istiyorum.
Öncelikle şunu söylemek isterim ki sabah kahvaltısında ekmek olmadan nasıl acıkmadığınıza inanamamıştım ama bugün 09.30 da yediğim kahvaltı ile zerre acıkmadan 19.00 ı görünce inandım.Dilerseniz bugünümü paylaşayım. $fotoğraf (1).JPG

Kalkış: 07:00 1 bardak su
Sabah Kahvaltı: 2 yumurta kayısı kıvamında üzerine kırmızıbiber kekik ve biraz z.yağı
1 parça tulum peyniri
1 parça dil peyniri
5 adet minik domates
1 adet közlenmiş yeşil biber
1 ince belli çay bardağı ceviz
1 kupa şekersiz çay

Gün içerisinde 2lt su
Öğlen canım hiçbirşey istemedi inanılır gibi değil akşam 19:00 a kadar toktum ki ben çok acıkırım aburcuburcuyumdur:)

Akşam: 19:00 3 adet fırında köfte
1 koca bardak ayran
havuç salata
20:00 1 adet kuru incirle beraber şekersiz çay

tekrar merhaba diyorum ve herkese çıkılan bu yolda başarılar diliyorum.
benim 10 kg vermem gerekiyor, acele etmeyeceğim hedefim mart sonu ortası falan.

paylaşım için teşekkürler

Uzun zamandır sizleri takip ve takdir etmekteydim ki bugün itibarıyla mesaj atmak istedim. Efendim önce kendimi anlatayım, Ankara da yaşıyorum 10 yaşında bir oğlum 6 yaşında bir kızım var. Hayatımın her döneminde hep çok zayıftım, hatta eşimin anneannesi evlendiğimizde "bu kız kesin hastalıklı" demiş arkamdan, ta ki bebeleri doğurup yaşı 37 yapana dek. Bilirsiniz hormonlar sebebiyle 34 ten sonra göbek çevresi yağlanıyor ve metabolizma hızı düşüyor. Sporu maalesef sevmiyorum ama yeni yıl kararlarım arasında var onu dabaşaracağım inşallah:) Kendi çapımda birkaç diyet ve bir diyetisyen maceram oldu, herşeyden yedirip 8 öğün yediren bir diyetti ama kilo vermek şöyle dursun bana kilo aldırdı. Son zamanlarda tv programlarında Karatay Hoca yı dinledikten sonra acaba dedim, kitabı almadan sizleri okudum iyice, sonra kitabı bir çırpıda bitirip yeni yıl karakı olarak başladım bugün. Öyle sizler kadar düzenli yazamayabilirim onun için liste düzeninizi bozmak istemem ama beni nasıl sizler motive ettiyseniz farkında olmadan ben de birilerini motive ederim diyerek öğünlerimi paylaşmak istiyorum.
Öncelikle şunu söylemek isterim ki sabah kahvaltısında ekmek olmadan nasıl acıkmadığınıza inanamamıştım ama bugün 09.30 da yediğim kahvaltı ile zerre acıkmadan 19.00 ı görünce inandım.Dilerseniz bugünümü paylaşayım.Eki Görüntüle 319701

Sabah Kahvaltı: 2 yumurta kayısı kıvamında üzerine kırmızıbiber kekik ve biraz z.yağı
1 parça tulum peyniri
1 parça dil peyniri
5 adet minik domates
1 kupa şekersiz çay

Gün içerisinde 2lt su
Öğlen canım hiçbirşey istemedi inanılır gibi değil akşam 19:00 a kadar toktum ki ben çok acıkırım aburcuburcuyumdur:)

1 koca bardak ayran
havuç salata

hoşgeldin bende bugün başladım inş sonuçlara en kısa zamanda yaklaşırız

Öncelikle şunu söylemek isterim ki sabah kahvaltısında ekmek olmadan nasıl acıkmadığınıza inanamamıştım ama bugün 09.30 da yediğim kahvaltı ile zerre acıkmadan 19.00 ı görünce inandım.Dilerseniz bugünümü paylaşayım.Eki Görüntüle 319701

1 parça tulum peyniri
1 parça dil peyniri
5 adet minik domates
1 kupa şekersiz çay

Gün içerisinde 2lt su

1 koca bardak ayran
havuç salata

bENDE YENİ BAŞLAYANLARDANIM ŞU AN 2. HAFTADAYIM İNANILMAZ ETKİLERİ BENDE HİSSEDİYORUM... :KK3:

Umarım sonuna kadar götürürüz hep birlikte inşallah... benim de yaklaşık 16 kilo var 1,8 giti bilee :KK52:,

yeniden hoş geldin ....... sporuda yapmayı unutma sakın...:KK16:

nar ekşisine izin çıktğına çok sevindim.ben çok severim.sizlere sorum olacak.türk kahvesinide şekersiz mi içiyorsunuz?içiyorsaniz nasıl?
birde b f....t e gitmek istiyorum.hiç gidip görmedim salonlarını.4 yaşımda oğlum var onunla gitmem lazım.çocukla kabul ediyorlar mı?

hosgeldın.
diyet,yarım yaglı tüm ürünler yasak karatay dıyetınde.yedıgımız hersey tam yağlı olmalı:KK31:

kuru inciri de hoca önermemıs kıtapta ama aramızda yıyenler var.
onun dısında guzel menun,afiyet olsun:KK56:

hoşbulduk teşekkür ederim cevap için.kuru meyvelre yenebilir diye okumuştum ama sadece kuru kayısıyamı izin var???çerezlerde yağlı değilmi?çok yağ almış olmazmıyız herşey tam yağlı olunca???çok soru sordum kusura bakmayınn:KK17:

Eğer hedefimi değiştirmezsem öyle kaldı:-) Ama gitmek bilmiyor işte yapışkan şeyler:KK19:
Canim az kalmis az bak bana daha cok var. Valla sana imrendim...Tebriklerrrrrr

nar ekşisine izin çıktğına çok sevindim.ben çok severim.sizlere sorum olacak.türk kahvesinide şekersiz mi içiyorsunuz?içiyorsaniz nasıl?
birde b f....t e gitmek istiyorum.hiç gidip görmedim salonlarını.4 yaşımda oğlum var onunla gitmem lazım.çocukla kabul ediyorlar mı?
Nar eksisine ne zaman izin cikti yaw.. daha gecende yasak oldugu yazildi.. Ben birsey mi kacirdim..

Kizlar ya ben bu gün inanilmaz yorgunum...Karatayin ikinci kitabinda demir eksikligine cok dikkat cekmis.
Doktordan randevu alip demirime falan baktiracam. Aranizda demir hapi kulanan var mi??? Bir ara buradada ismi gecmisti.

Canim az kalmis az bak bana daha cok var. Valla sana imrendim...Tebriklerrrrrr

Nar eksisine ne zaman izin cikti yaw.. daha gecende yasak oldugu yazildi.. Ben birsey mi kacirdim..

Kizlar ya ben bu gün inanilmaz yorgunum...Karatayin ikinci kitabinda demir eksikligine cok dikkat cekmis.
Doktordan randevu alip demirime falan baktiracam. Aranizda demir hapi kulanan var mi??? Bir ara buradada ismi gecmisti.

Nar eksisine izin ciktiysada ev yapimi olanadir herhalde bu izin. Bende de var o yorgunluk ben selenyum kullaniyorum ayrica demir yada omega 3 kullanmiyorum o kadar ilac almak istemiyorum zaten surekli kullanmak zorunda oldugum bir ilacim var kullanmam lazimsa da birini secerim artik.

kızlar geçmişi okurken bir şey farkettim.Geçen gün nar ekşisiyle ilgili fikir yürütülüyordu.Loxandra hocaya sormuş hoca da doğal ve taze ise sorun yok demiş.Ben çok sevmem sarma ve patlıcan dolması dışında seven arkadaşlara duyurulur:KK66:

bir de karatay diyeti sonrası hayatımdan çıkan aburcuburlar sayesinde para biriktirmeye başladım.Biriktirdiğim parayla güzel bir koşubandı alacağım iki ay içinde inşallah:KK66::KK66:

herkese iyi pazarlar

burda izin verildiğini anlıyorum ama hocanın kitabını aynen yazmıştım arkdaşlarsayfalar çabuk ilerlerken arada kaynıyor.tekrar kopyalayacağım ilgili bölümü.benn ordan kullanılmaması gerektiğini anlıyorum.ama izin verince çelişmiş.sizce nasıl?

eğer sorun kaynatmaya dayalı ise nar,elma, ayva ve turunç mayvelerin suyundan, geleneksel usulle bakır kazanlarda kaynatılarak şeker konulmadan yapılan ve diyetisyenlerin listelerine dahil ettiği ekşilerde mi zararlı?

meyve sularının şekerinin (fruktoz)çok fazla olduğunu daha önce belirtmiştik.fruktoz, ısıtıldığı zaman en tehlikeli tarans yağa dönüşmektedir.ekşi denilen meyvelerin de fruktoz miktarı yüksektir.ekşi olmalarının nedeni, asit içeriklerinin biraz daha fazla olmasından dolayıdır.friktoz içeriği olan her yiyecek ve içecek (meyve suları, şuruplar, ekşi ve tatlı pekmezlar vb)insülir direncinin gelişmesine ve ilerlemesine neden olmaktadır.

kitaptan aynen yazdım

işte burda siz ne anlıyorsunuz?

X