Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

aynen katılıyorum loxi iş yerindeki kızlar 44-48-52-55 kilo yiyorlar tatlıları, kekleri, çikolataları, içiyorlar kapiçinoları, patates kızatrmaları, pilavlar, pideler... yahu ben bir çatal almaya korkuyorum bunların ağzı hiç boş değil nasıl iş bu ya ben 2 haftadır gr eksilmedim, bunlar kilo alamıyoruz diye ağlıyor, ya sabır ya sabır !!!

belki de doğru söylüyorsun arkadaşım kilo vermeye o kadar odaklanmamak gerek belki de sağlıklı beslenmek adına yapıyorum diye telkin etmek lazım galiba...

O kızlar içinde üzülüyorum ben zayıf olmakdeğil ki asıl olan bi sürü toksin var vücularında kilo olmasa sağlıksız saç deri göz altı torbası deprosyon sinirliklik hali bunlarda enaz kilo kadar beter bence :))))

2.öğünüm

2 tabak ıspanak yemeği
1 kase yoğurt
maydonoz
3 ceviz,5 kayısı

3.öğünüm

çipura ızgara
soğan salatası
roka
5 kuru üzüm,1 hurma,7 adet antep fıstığı

bakalım yarın tartıda ne olacak

bugünkü menüm:

1. öğün:
1 ad. yumurta beyazı
1 ad. muz
1 fincan kayısılı form çay

2. öğün:
1 kase kıymalı şehriye çorbası
1 kase kısır
çay+1 parça halley

3.öğün
2 ad. köfte
1-2 küçük parça turşu
1 tatlı kaşığı pilav (tadına baktım)

akşam menüm:
öğlenle aynı 1 tabak kısır, salata

çooook sinirliyim kızlar: zaten hastalığımdan ötürü asabi bir yapım var, ama şuan bir şeyleri kırıp dökmek istiyorum yani o derece...
tam koşu bandına çıkıp 60 dk. yürüyüş yapacağım babam demez mi "kızım çok zararlıymış o" diye annem de sanki bu lafı bekliyormuş gibi açtı ağzını yumdu gözünü "beline zarar, dizin ondan ağrıyor, hiç dinlemiyorsun beni..."
"başka ne yapabilirim" diyorum ama anlamıyorlar çözüm üretmek yok, destek olmak yok, torun isteriz demeyi biliyorlar ama bu yolda harcanan emeğe saygı yok, hep eleştri, hep eleştri...
yahu yediklerimi görüyorsun, eee hala kiloluyum o halde bir şeyler eksik hareket lazım diyor bütün doktorlar, koşu bandı zararlıymış, kışın ortasında şehrin göbeğinde nerde yürüyeyim, olsun ama zararlı o!!!
zaten motivasyonumu zor ayakta tutuyorum bir de bu laflara dayanamıyorum... neyse kusura bakmayın siz de çok söylendim...

Hanımlar her akşam yazdıklarınızı okuyorum. Çok motive edici,süpersiniz.
Yıllar evel yürüme bandını aldıktan hemen sonra (TV de) diz ve bel eklemlerini zedeliyor diye duymuş ve üzülmüştüm.:KK43:
Zarar vermeyen cinsleri de varmış ama çok çoookkk pahalılar. Sanırım en iyisi bol kalori yaktırmasına rağmen eklemleri
yormayan Eliptik Bisiklet.
Elimdeki yürüyüş badın yurt dışına taşınırken oğlumun okuluna bağışladım ve buradan eliptik aldım. Çok memnunum.
Gerçi daha iyi bir marka almadığıma pişmanım ama yine de çok işe yarıyor.
Hepimize kolay gelsin, sağlıklı ,ince ve mutlu nice yıllarrrr.

O kızlar içinde üzülüyorum ben zayıf olmakdeğil ki asıl olan bi sürü toksin var vücularında kilo olmasa sağlıksız saç deri göz altı torbası deprosyon sinirliklik hali bunlarda enaz kilo kadar beter bence :))))

bu saydıklarının hepsi bende var arkadaşım :KK1:

Hanımlar her akşam yazdıklarınızı okuyorum. Çok motive edici,süpersiniz.
Yıllar evel yürüme bandını aldıktan hemen sonra (TV de) diz ve bel eklemlerini zedeliyor diye duymuş ve üzülmüştüm.:KK43:
Zarar vermeyen cinsleri de varmış ama çok çoookkk pahalılar. Sanırım en iyisi bol kalori yaktırmasına rağmen eklemleri
yormayan Eliptik Bisiklet.
Elimdeki yürüyüş badın yurt dışına taşınırken oğlumun okuluna bağışladım ve buradan eliptik aldım. Çok memnunum.
Gerçi daha iyi bir marka almadığıma pişmanım ama yine de çok işe yarıyor.
Hepimize kolay gelsin, sağlıklı ,ince ve mutlu nice yıllarrrr.

ben alırken bilmiyordum zaten aldığımdan beri ilk kez düzenli kullanıyorum o da haftada 3 ü geçmiyor zaten 4km/sa hızla yürüyorum koşmuyorum ama işte bizimkiler duymuş bir kere :26:

Bugünkü menüm sabah 2 muz 1 çay bardağı ceviz 5 zeytin omega3 ve C vitamini Öğlen tahinli limon soslu brokoli, havuclu turplu salata, yogurt, bir avuç badem, 1 kuru erik. Aksam tahinli limon soslu brokoli, tonbalikli salata 2 litre civarı su Spor 5 km açık havada yürüyüş Bu arada Bir sorum olacak. Tahin yasak değil diye rahat bir sekilde tükettim ama yine de size bir danışmak istedim.. Tahinle ilgili durum nedir?

bu saydıklarının hepsi bende var arkadaşım :KK1:

ben alırken bilmiyordum zaten aldığımdan beri ilk kez düzenli kullanıyorum o da haftada 3 ü geçmiyor zaten 4km/sa hızla yürüyorum koşmuyorum ama işte bizimkiler duymuş bir kere :26:

Kullanırken ve sonrasında eklem sorunu yaşamıyorsan ve iyi bir spor ayakkabı ile yürüyorsan dert etme.
Kimse yolundan döndürmesin spora devammmm.

Kullanırken ve sonrasında eklem sorunu yaşamıyorsan ve iyi bir spor ayakkabı ile yürüyorsan dert etme.
Kimse yolundan döndürmesin spora devammmm.

Bencede, spor yapmadan sistem düzgün çalışmıyor.Sadece zayıflamak içinde degil, terlemek toksin atmak heryerimize faydalı..Spora devam:))))

KAAN ile ZAYIFLAMA
29/6/2009 - KARDİYO EGZERSİZLER
Kategori: KARDiYO EGZERSiZ

Yağ yakmak için yüksek kalp atış hızında, yavaş tempoda ve sürekli olarak yapılan egzersize kardiyovasküler ya da kısaltılmış olarak kardiyo denir. 30 dakika boyunca durmaksızın yapılan koşu, bisiklet, yüzme ve kürek en popüler kardiyo egzersizlerdir.

Fitness salonlarında kardiyovasküler türdeki egzersizleri kısa sürelerde yapan kişilere sık rastlanır, oysaki bu tür kısa süreliğine yapılan bir egzersiz ısınma dışında pek bir sonuç getirmez. Kardiyovasküler bir çalışmanın istenen hedefe (yağ yakmak gibi) ulaşmada etkisi olması için, 15 dakikadan az olmamak kaydıyla ve mümkünse 25 – 35 dakika süreyle yapılması gerekir.

İnsan vücudunda, yağ yakma enzimleri ilk 10 dakikadan sonra harekete geçer. 10 dakika kadar yapılan kısa ve tempolu bir koşu yalnızca karbonhidrat yakmanızı sağlar. Böylelikle depolanmış yağları yakmadan spor yapmış olursunuz. Egzersizlerin minimum 25–30 dakika yapılması, yağ yakımının sağlanması için şarttır.

Haftada 3 ila 5 gün, 30–40 dakikalık orta yoğunlukta kardiyo egzersizleri yapmalı, başlangıç seviyesindekiler, egzersizin yoğunluğunu kademeli olarak arttırmalıdırlar. Eğer zaten belli bir seviyedeyseniz, haftanın iki günü daha yoğun program uygulayabilirsiniz. Kardiyo programınızı düzenli uygular, yediklerinize dikkat eder ve programınızı sıkıcı hale gelmeden her 3–4 haftada bir değiştirirseniz, düz bir karına çok rahat sahip olabilirsiniz.

Kardiyo Çalışmanın Püf Noktaları

* Sabahları kalktığınızda, 8–12 saatlik açlıktan sonra vücudun glikojen rezervleri boşalmış olacağından teorik olarak, sabah aç karnına yapılan kardiyo tarzı yürüyüş, yüzme, koşu ve bisiklet egzersizleriyle yağ yakımı miktarı daha fazla olacaktır. Vücut karbonhidrat bulamayınca, enerji için yağ depolarına saldıracaktır. (Evet, bu göbeğiniz veya basenleriniz oluyor&#8230:KK66:

* Sabahları kardiyo egzersiz yaptığınızda, metabolizma egzersiz sonrasında % 7–12 daha hızlı çalışmaya devam eder.

* Sabah sporunda yakılan yağ oranı ensülin azlığından dolayı; harcanan enerjinin % 67'siyken, günün ilerleyen saatlerinde bu oran % 50'ye kadar düşer.

* Sabah egzersiz yapmanın diğer bir faydası ise mutluluk verici hormon olarak bilinen endorfin hormonunun salgılanması ile kendinizi gün boyu iyi hissetmenizdir.

* Eğer egzersiz çalışmanızdan hemen önce bir şeyler yediyseniz, vücudunuz önce bu yediklerinizi daha sonra yağ depolarınızı yakmaya çalışacaktır.

* Yatmadan önce kardiyo egzersizi yaparsanız, antrenmandan sonra “afterburn” (hızlanan metabolizmanın yağ yakımına devam etmesi) dediğimiz bonustan faydalanamayacaksınız çünkü uykuya daldığınız anda melatonin hormonu metabolizmanıza -yavaşla komutu verecektir.

* Sabah egzersizi pozitif enerji verir ve uyanmanızı sağlar. İştahınızı kontrol etmenize ve öğünlerinizi daha sağlıklı seçmenize yardımcı olur.

* Kardiyo egzersizlerden en efektif şekilde faydalanabilmek için nabzınızı aşağıdaki tabloya göre hesaplamalısınız: (220-yaş)X%60 (alt sınır) (220-yaş)X%80 (üst sınır)

Örnek: 36 yaşındaysanız 220-36 =184 184X%60 = dakikada 110 ve 184X%80 = dakikada 145 atış gibi.

Kardiyo Egzersizlerin Faydaları

Kalp Sağlığı

Düzenli kardiyo egzersizleri yüksek tansiyon ve kolesterol seviyenizi düşürebilir, diyabet ya da kalp gibi hastalıklara yakalanma riskinizi azaltabilir.

Kemik Güçlendirme

Egzersiz güçlü ve sağlıklı kemiklere sahip olmanın iyi bir yoludur. Yaşlılıkla bağlantılı gelişen kemik erimesini de yavaşlatmanın doğru bir yoludur.

Bedenen ve Ruhen Sağlıklı Hissetme

Formda olmak ve fizik olarak iyi görünmek size daha da enerji verecek, kaygı ve depresyonu azaltacak, kendinize olan güveninizi arttıracak ve stresle baş etmenizde size yardımcı olacak.

Sosyal Hayat

Aktif kalmanın size hayattan zevk almak, yeni arkadaşlar edinmek ve ailenizle daha kaliteli zamanlar geçirmek gibi katkıları olacağını unutmayın. Böylelikle sosyal hayatınız da gelişecektir.

Fiziksel Görünüm

Formda olduğunuzda daha iyi görüneceksiniz. Kardiyo çalışması, kaslarınızı şekillendirmenizi ve sağlıklı bir kiloda kalmanızı sağlayacaktır. Hatta duruşunuzu, postürünüzü daha da iyi hale getirmeniz mümkün olabilir.

Tabiî ki kardiyo egzersizleri hakkında anlattıklarıma katılmayanlar olacaktır. Her insanın vücudu farklıdır. Sizin için neyin en efektif şekilde çalıştığını ancak deneme yanılma yoluyla bulabilirsiniz. Bizim kültürümüz ile pek uyuşmayan (tembel olduğumuzdan olsa gerek) kardiyo çalışmalarından çok fayda göreceğinize inanıyorum. Evinizde de kendinize uygun kardiyo çalışması yapabilirsiniz; örneğin ip atlayabilirsiniz, merdivenleri hızla çıkabilirsiniz, merdivenleri zıplayarak kalbinizi hızlandırabilirsiniz...

Kaan Berberoğlu
Milli Sporcu
.

son halimle resim bulamadım ama bu resimden iki kilo daha zayıfım yakın diye koymak istedim. saçlarım sadece çok çok daha uzun:))))

Son düzenleme:
kızlar 1 saat yurudum geldım
akşam menumum
1kase[ bıaz buyukkase] tarhana çorbası topiğde çok söz edıldı bende yapdım mısss gıbı
ben balık çok sevmem onun için bu gun 1 avuç penır yedım burayı yorumlarsnız sevınırım dog:26:rumu yaptım
bıraz turşu ve yeşilik bide 10 tane antep fıstıgı suyumuda içdim

Kizlar bu gün öldüm bittim yani. Inanin daha yeni oturuyorum...
Ayaklarim zonkluyor. Öf sonunda bitti evin isi. Menümü yazayim gariii
Kalkarkalkmaz ilik süt
1.ögün
sucuklu yumurta (2 tane)
avuc ici kadar beyaz peynir

2.ögün
Tavada az zeytin yaginda cevrilmis biberli hindi eti.
2 közlenmis biber.

Spor: 1saat 6km. yürüyüs-kosma karisimi bir sey :KK34:
3,5 saat yürüyerek alisveris (ayaklarim sisti)
4 saat ev isi...:KK53::KK53::KK53:
su: anca 1 litre..
Simdide bir keyif kahvesi icecem sütlü (türkkahvesi)

Kizlar bu gün öldüm bittim yani. Inanin daha yeni oturuyorum...
Ayaklarim zonkluyor. Öf sonunda bitti evin isi. Menümü yazayim gariii
Kalkarkalkmaz ilik süt
1.ögün
sucuklu yumurta (2 tane)
avuc ici kadar beyaz peynir

2.ögün
Tavada az zeytin yaginda cevrilmis biberli hindi eti.
2 közlenmis biber.

Spor: 1saat 6km. yürüyüs-kosma karisimi bir sey :KK34:
3,5 saat yürüyerek alisveris (ayaklarim sisti)
4 saat ev isi...:KK53::KK53::KK53:
su: anca 1 litre..
Simdide bir keyif kahvesi icecem sütlü (türkkahvesi)

Bende çok severim. Gençken annem ,ablam sütlü türk kahvesi keyfi yapardık nescafe mi vardı canım mis gibi:)))) afiyet olsun

:nazar:maşaallah canım guzel olmuşsun kaç kılosun

Şuan 61 kiloyum, teşekkürederim.

Mükemmel inan nerdeyse 10 yas genclesmissin..
Süpersin canim...:KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9:
Gercekten iyi motive oldu..:KK16::KK16:

teşekkürederim. ne mutlu bana motive olduysanız...:KK17:

X