Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Hoşbuldum loxandra. Sırayala keyifle cevaplarım tabi.. 1.73 boyundayım 61 kiloyum. 92 kilo ile oğlumu doğurdum. Hayatım boyunca hep fittim doğumla fena şiştim:KK1:. Evde yuruyus bandım var haftada 5 gün bir saat yuruyorum cumartesi pazar dinleniyorum.Yaptıklarıma gelince. Sabah suyumu içtikten sonra bir su bardağına kefir koyuyorum içine bir tatlı kaşığı keten tohumu ve çörek otu öğütüp karışırıp burunumu tıkayıp içiyorum:))) sonra klasik kahvaltı ben hiç muzlu yapmadım ilk başlarda iki yumurtaydı ama şimdi bir yumurta yetiyor, ceviz, domates, biber ne varsa yiyorum.Vitamin olarak c vitamini 1000mgr, sabah 2 akşam iki omega-3, magnezyum kullanıyorum. Bir haftadır öğlen yemeği yemiyorum acıkmıyorum . Öğlenleri sütlü türk kahvesi ve bira3
badem yiyorum.İki gündür muz yoğurt yaptım potasyum regliye iyi diye:))Sabah ve akşam yemek sonrası taze zencefili rendeleyip yeşil çay ile demliyorum en buyuk keyfim çok severim:))
Su hep yeterli içerim. Akşamda mutkala peynirli dometesli bol yeşil salata, yanına çiğden sebze ne varsa rendeler, yoğurt sarımsaklı salata ve et olur (köfte pirzola tavuk vs.) sekizden sonra bir yeşil çay o kadar.
Yoğurdumu evde yapıyorum, herşeyi köylüden alıyorum bu kadar...

Kaçamak yaşamak yok bende:KK1: İşte böyle herşeyden önmlisi gerçekten yaşam enerjim değişti. Bu beni çok motive ediyor.

HOŞGELDİNİZ....:KK9:.TEBRİK EDERİM.....:KK9::KK9::KK9::nazar:

Sorduğun kabahat yaz yaz:KK70::KK70:

yazdım yazdım sorunuz olursa seve seve cevaplarım. Hepimiz aynı şeyleri yaşadık ben 2 yıl eşofman ile gezdim. Asabiyet göbek adımdı.. 2012 değişim ve enerji yılı herşey güzel olucak. Boşverelim kilo vermeyi önemli olna sağlıklı olmak sağlığımızı önemseyince zaten fazlalıkları atıyor vücut....

ikindin bısey yemezsem yemek hazırlarken tırtıklamay a baslıyorum dunku kaju bu yuzdendı

o yuzden sutlu kahve yaptım 1 su bardagı iyi de oldu yemek vaktı önumde duran fındık cıkolara bakmadım bile ama inanın sutlu kahve ıcmeseydım 2 taneden bısı olmaz der 8-10 yerdım

aksam yemeğim
1 tabak etli nohut
yogurt
tursu
salata

gözlerim yanıyo kanlandı demıstım ya öglen bılg bakmıyacam herkese ıyı aksamlar dılıyorum öptüm yarın lıstede bende olacagım ınsallh bildirim yapacagım :KK9:

yazdım yazdım sorunuz olursa seve seve cevaplarım. Hepimiz aynı şeyleri yaşadık ben 2 yıl eşofman ile gezdim. Asabiyet göbek adımdı.. 2012 değişim ve enerji yılı herşey güzel olucak. Boşverelim kilo vermeyi önemli olna sağlıklı olmak sağlığımızı önemseyince zaten fazlalıkları atıyor vücut....

yyaaa bende 30 kilo vereceğim diye bu yola başkoydum sonbaharda biter dediydim kendime ama sizin iki senede gitmiş:KK43:oyyşş iki sene çok değil mi canım:KK43:

Hoşbuldum loxandra. Sırayala keyifle cevaplarım tabi.. 1.73 boyundayım 61 kiloyum. 92 kilo ile oğlumu doğurdum. Hayatım boyunca hep fittim doğumla fena şiştim:KK1:. Evde yuruyus bandım var haftada 5 gün bir saat yuruyorum cumartesi pazar dinleniyorum.Yaptıklarıma gelince. Sabah suyumu içtikten sonra bir su bardağına kefir koyuyorum içine bir tatlı kaşığı keten tohumu ve çörek otu öğütüp karışırıp burunumu tıkayıp içiyorum:))) sonra klasik kahvaltı ben hiç muzlu yapmadım ilk başlarda iki yumurtaydı ama şimdi bir yumurta yetiyor, ceviz, domates, biber ne varsa yiyorum.Vitamin olarak c vitamini 1000mgr, sabah 2 akşam iki omega-3, magnezyum kullanıyorum. Bir haftadır öğlen yemeği yemiyorum acıkmıyorum . Öğlenleri sütlü türk kahvesi ve biraz badem yiyorum.İki gündür muz yoğurt yaptım potasyum regliye iyi diye:))Sabah ve akşam yemek sonrası taze zencefili rendeleyip yeşil çay ile demliyorum en buyuk keyfim çok severim:))
Su hep yeterli içerim. Akşamda mutkala peynirli dometesli bol yeşil salata, yanına çiğden sebze ne varsa rendeler, yoğurt sarımsaklı salata ve et olur (köfte pirzola tavuk vs.) sekizden sonra bir yeşil çay o kadar.
Yoğurdumu evde yapıyorum, herşeyi köylüden alıyorum bu kadar...

Kaçamak yaşamak yok bende:KK1: İşte böyle herşeyden önmlisi gerçekten yaşam enerjim değişti. Bu beni çok motive ediyor.

Hoşgeldiniz, tebrikler tabii:KK9:

karatayda 3. günüm.birazcık şişliğim gitti gibi.ama bir şey söyleyeceğim.benim yumurtayı ekmeksiz yiyince çok midem bulanıyor.sizler nasılsınız bu konuda?

yumurtaları yoğurtla üzerine zeytinyağı gezdir (e vitamini) öyle ye , veya nane, pul biber, kimyon falan dök, üzerine limon sık, yine zeytinyağı olsun sana yumurta salatası öyle de yiyebilirsin hatta içine biraz maydanoz dereotu yeme de yanında yat ağzım sulandı yaw :KK9:

Merhaba,

Bende 1 ay dan uzun bir zamandır karatay beslenmesi uyguluyrum. Kitapla birlikte sizleride eş zamanlı okuyorum. Doğumda almış olduğum 31 kiloyu aralıklarla spor ve az sık yeme yöntemi ile 2 yılda 15 kilosunu verdim. 26 eylülde hergün spor yaparak şuana kadar 12 kilo verdim. Karatay beslenme düzenine başaldığımdan beri bedenimde çok şeyin değiştigini fark ettim. Şuan regli olmama ragmen ne kabız oldum, ne tatlı krizim oldu, nede yorgunluk halsizlik ağrı, asabiyet hissediyorum. Bir aydır yasaklı hiçbirsey yemedim aklıma bile gelmiyor. Kendimi bildim bileli sağlıklı besleneme konusu hobimdir. Ama o kadar çok yanlış şey biliyormuşum ki şaştım kaldım ve Canan hanıma hayran oldum. İyi ki tanımışım onu, sizlerde iyi ki onun yolundasınız kendiniz için çok çok iyi bir şey yapıyorsunuz. Ben şuan ideal kilomdayım ama o kadar güzel gidiyo ki kilolar azcık şımarıp sınırın altına düşmek istiyorum. Yaptıklarımıda yazarım isterseniz. Hoş sizinkilerden farklı değil :KK1:

yasaklı şeylerin aklına hiç gelmemesi nasıl bir durumdur ben birgün o mertebeye gelebilir miyim acaba yasaklılar benim aklımdan hiç çıkmıyor ki :KK1:

bugunku menum.
sabah
2 rafadan yumurta
1 avuc beyaz peynır
5 zeytın
bıraz salata
1 cay brd. cevız+yerfıstıgı
2 kuru kayısı(kakaoya batırılmıs)
1 omega 3 (az kaldı tek tek kullanıyom:KK1:)
çilekli çay

ara: arkadasta.
3 catal bıskuvı tatlısı,1 catal fıstıklı kurabıye:KK57:(yogun ısrar uzerıne)beraber gittigimiz arkadas pasta borek kurabıye hepsinden yedı.akşama bırsey yemem artık,acıkırsam meyve yerım dıyor.o da yakın zamanda 2-3 kılo verdı(oruc tutarak sanırım:44:),58 olmus simdi.bende nasıl bır bunye var yaa,bunları yesem duba gıbı olurum tekrar:KK50:

akşam: 1 kase mercımek corbası
1 kase dunden kalma fırında hamsı
bırkac catal salata

su: 1 lt dır en fazla.cok cay ıctım ama su ıcemedım bugun
spor: 45 dk yuruyus

aynen katılıyorum loxi iş yerindeki kızlar 44-48-52-55 kilo yiyorlar tatlıları, kekleri, çikolataları, içiyorlar kapiçinoları, patates kızatrmaları, pilavlar, pideler... yahu ben bir çatal almaya korkuyorum bunların ağzı hiç boş değil nasıl iş bu ya ben 2 haftadır gr eksilmedim, bunlar kilo alamıyoruz diye ağlıyor, ya sabır ya sabır !!!

belki de doğru söylüyorsun arkadaşım kilo vermeye o kadar odaklanmamak gerek belki de sağlıklı beslenmek adına yapıyorum diye telkin etmek lazım galiba...

kızlar eve gidiyorum annem ne yemek yaptı bilmiyorum ama muhtemelen çorba yoğurt ve salata yerim.faranjit oldum ama yanıma birisini bulabilirsem 1 saat yürücem en kötü ihtimal adımsyaar 10.000'i gösterene kadar leslie:KK70::KK70:

kocaman öptüm herkesi iyi ki varsınız :KK70::KK70:

akşam menüm:
öğlenle aynı 1 tabak kısır, salata

çooook sinirliyim kızlar: zaten hastalığımdan ötürü asabi bir yapım var, ama şuan bir şeyleri kırıp dökmek istiyorum yani o derece...
tam koşu bandına çıkıp 60 dk. yürüyüş yapacağım babam demez mi "kızım çok zararlıymış o" diye annem de sanki bu lafı bekliyormuş gibi açtı ağzını yumdu gözünü "beline zarar, dizin ondan ağrıyor, hiç dinlemiyorsun beni..."
"başka ne yapabilirim" diyorum ama anlamıyorlar çözüm üretmek yok, destek olmak yok, torun isteriz demeyi biliyorlar ama bu yolda harcanan emeğe saygı yok, hep eleştri, hep eleştri...
yahu yediklerimi görüyorsun, eee hala kiloluyum o halde bir şeyler eksik hareket lazım diyor bütün doktorlar, koşu bandı zararlıymış, kışın ortasında şehrin göbeğinde nerde yürüyeyim, olsun ama zararlı o!!!
zaten motivasyonumu zor ayakta tutuyorum bir de bu laflara dayanamıyorum... neyse kusura bakmayın siz de çok söylendim...

belki de doğru söylüyorsun arkadaşım kilo vermeye o kadar odaklanmamak gerek belki de sağlıklı beslenmek adına yapıyorum diye telkin etmek lazım galiba...[/QUOTE]

Karataya başlağım hafta 800 gr aldım önemsemedim ki gramı takardım kafama.Sonra direnc bitti kilo vermem devam etti. Her regli dönemimde 1,5 kiloya yakın şişerdim bu ay hiç artmadı kilom veremedim ama almadım da.
Mantığı çok içime sindi karatayın. Kaldı ki biz tereayağı ile etle büyüdük. Kasap torunuyum çorbamız bile kuyruk yağı ile olurdu. Buyuyunce bu koulara sarınca anneme çok kızdım ölmüşüz biz tereyağı, kuyruk yapı pastırmasız gün geçmezdi. Bakraçla gelirdi yoğurt yağlı yağlı. Annemde hiç hasta olmazsınız ama bak temel sağlam derdi. Yıllarca yağdan uzak az ye sık ye yaşadım ben. Şimdi anlıyorum neden hasta olmadığımı bunyemin sağlam olduğunu eskiler ne yapıyosan bende yapıyorum artık. Kmik suyu çıkarıyorum bulyon yerine. Çocuguma istisnasız her gün iki kase yoğurt yumurta yediriyorum. Aburcuburu evime sokmuyorum oda bilmeden büyüyor çok şükür onunda hasta olduğunu bilemem. Aburcubur yiyenleri görünce üzülüyorum artık o kadar yaniii:)))))

akşam menüm:

çooook sinirliyim kızlar: zaten hastalığımdan ötürü asabi bir yapım var, ama şuan bir şeyleri kırıp dökmek istiyorum yani o derece...
tam koşu bandına çıkıp 60 dk. yürüyüş yapacağım babam demez mi "kızım çok zararlıymış o" diye annem de sanki bu lafı bekliyormuş gibi açtı ağzını yumdu gözünü "beline zarar, dizin ondan ağrıyor, hiç dinlemiyorsun beni..."
"başka ne yapabilirim" diyorum ama anlamıyorlar çözüm üretmek yok, destek olmak yok, torun isteriz demeyi biliyorlar ama bu yolda harcanan emeğe saygı yok, hep eleştri, hep eleştri...
yahu yediklerimi görüyorsun, eee hala kiloluyum o halde bir şeyler eksik hareket lazım diyor bütün doktorlar, koşu bandı zararlıymış, kışın ortasında şehrin göbeğinde nerde yürüyeyim, olsun ama zararlı o!!!
zaten motivasyonumu zor ayakta tutuyorum bir de bu laflara dayanamıyorum... neyse kusura bakmayın siz de çok söylendim...

2008 yılından beri koşu bandında yuruyorum hamileliğim hariç. Dizlere eve zararı var içindeki sıvıyı azalttığı içn ama sen temponu çok yüksek tutmazsan koşamzsan sanmıyorum birşey olsun. Motivasyonunu kimseye heder etme. Herşey zararlı dışardaki havada şuan çok kirli oda ciğerlere zara napalım dışarı çıkmayalım mı?? İnternet hepten zarar ne yapalım kk ya bağlanmayıp neşemizi bulmayalım mı. Sen yürüyüş bandının sana iyi geldiğini düşün sev onu o sana bişicik yapmz kilo verdirir o kadar...:KK19:

belki de doğru söylüyorsun arkadaşım kilo vermeye o kadar odaklanmamak gerek belki de sağlıklı beslenmek adına yapıyorum diye telkin etmek lazım galiba...

Karataya başlağım hafta 800 gr aldım önemsemedim ki gramı takardım kafama.Sonra direnc bitti kilo vermem devam etti. Her regli dönemimde 1,5 kiloya yakın şişerdim bu ay hiç artmadı kilom veremedim ama almadım da.
Mantığı çok içime sindi karatayın. Kaldı ki biz tereayağı ile etle büyüdük. Kasap torunuyum çorbamız bile kuyruk yağı ile olurdu. Buyuyunce bu koulara sarınca anneme çok kızdım ölmüşüz biz tereyağı, kuyruk yapı pastırmasız gün geçmezdi. Bakraçla gelirdi yoğurt yağlı yağlı. Annemde hiç hasta olmazsınız ama bak temel sağlam derdi. Yıllarca yağdan uzak az ye sık ye yaşadım ben. Şimdi anlıyorum neden hasta olmadığımı bunyemin sağlam olduğunu eskiler ne yapıyosan bende yapıyorum artık. Kmik suyu çıkarıyorum bulyon yerine. Çocuguma istisnasız her gün iki kase yoğurt yumurta yediriyorum. Aburcuburu evime sokmuyorum oda bilmeden büyüyor çok şükür onunda hasta olduğunu bilemem. Aburcubur yiyenleri görünce üzülüyorum artık o kadar yaniii:)))))[/QUOTE]

biz de sizin gibiyiz dedem kapa değil ama biz doğuluyuz eti çok severiz, tereyağı, kuyruk yağı(artık yemiyoruz) hatta ben çocukken kemik iliği yerdim afiyetle, annem hala yoğurdunu kendi mayalar,trabzon dayken kadınlardan süt, yağ, peynir alırdık ama şimdi büyükşehirde bunları bulmak zor doğru dürüst kasap bile bulamıyoruz yerli et satan...
bizim tek kötü tarafımız hamurişi ve şerbetli tatlılar bizim evde çok pişerdi ben yapmasam da severim buldum mu affetmem.
sen hani demişsin ya yasaklıları aramıyorum bile diye benim durum çok kötü diyete başladığım üç hafta içinde yediğim tatlıları bir saydım eşim dedi ki "ya zeynep sen hiç tatlıyı kesmemişsin ki zaten normal bir kişi üç haftada bu kadarını yer"
komşuma saydım " zeynep ne yaptın, ben o kadar bile yemiyorum, sen kes tatlıyı en iyisi" dedi
ama ban sorsan onu yemedim bunu yemedim tatlıyı kestim ben ama öyle değil işte ben çooook tatlı yiyormuşum ve bunu kendime bile itiraf etmiyormuşum şimdi görüyorum ama hala çok zor az evvel az daha teyzemin yolladığı keki indiriyordum mideye, zor durdum, hele aç olunca gözüm ne diyet görüyor ne bir şey...
eminim benim gibi hisseden çok kişi var burada ama keşke biz de sizin gibi olsaydık her şey daha kolay olurdu, daha çabuk sonuç alırdık...

2008 yılından beri koşu bandında yuruyorum hamileliğim hariç. Dizlere eve zararı var içindeki sıvıyı azalttığı içn ama sen temponu çok yüksek tutmazsan koşamzsan sanmıyorum birşey olsun. Motivasyonunu kimseye heder etme. Herşey zararlı dışardaki havada şuan çok kirli oda ciğerlere zara napalım dışarı çıkmayalım mı?? İnternet hepten zarar ne yapalım kk ya bağlanmayıp neşemizi bulmayalım mı. Sen yürüyüş bandının sana iyi geldiğini düşün sev onu o sana bişicik yapmz kilo verdirir o kadar...:KK19:

canımsın sağol sinir krizim ağlama kriziyle nihayet buldu kocacım da geldi birazdan anneme inat koşu bandına çıkıp her şeye rağmen yürüyeceğim size ve kendime söz veriyorum, çünkü ben ideal kilomu hak ediyorum, bunun bilincindeyim ve bunu istiyorum, bir de çocuk istiyorum :KK1:
hepinizi seviyorum kızlar, iyiki varsınız :KK16:

akşam menüm:

koşu bandında spor ayakkabısı ile yürüdükten sonra aşırı hızlı yürüyüp kendini zorlamadıktan sonra ne zararı varmış ki yaa
anneler öyle diyo ciddiye alma, babam kilo ver derdi, 65 ten sonra hasta gibi oldun kilo verme demeye başladı.
kırmadan evet evet deyip bildiğini okucaksın

koşu bandında spor ayakkabısı ile yürüdükten sonra aşırı hızlı yürüyüp kendini zorlamadıktan sonra ne zararı varmış ki yaa
anneler öyle diyo ciddiye alma, babam kilo ver derdi, 65 ten sonra hasta gibi oldun kilo verme demeye başladı.
kırmadan evet evet deyip bildiğini okucaksın

doğru diyorsun kardeş aldırmamak lazım ama negatif eleştiri beni olumsuz etkiliyor

kriz anlarında elinin altında çözümler bulursan seni frenler. Ben sabahları cevizi artık yiyemiorum kuru kayısı ile tükettim iki sabahdır. İki kayısıyı beş cevizle yiyorum mııı mis gibi. Kızlarında çok güzel tarifleri var onalrı sakin olduğunda aç olmadığında yap dolabında dursun emin ol frenler senii:KK76:

Son düzenleme:
Merhaba karatay çıtırları..
Cumaya az kaldı..durumlar nasıl acaba..ben çok merak ediyorum...4.haftam bitiyo diyette ve son 2 haftadır hiç tartılmadım..yarın sabaha sakladım kendimi:KK1::KK1:
Hemen sabah menümü bildireyim..bu arada 4.hafta bildirimim oldu hala listede yokum..ilgililere duyurulur:KK52::KK52::KK54::KK54:
Ilk kalktığımda 4 gün kurusu yedim üzerine 2 bardak su içtim..(wc olayı için..ama faydası oluyor:KK1::KK1:)

sonra kahvaltıda:

2 yemek kaşığı soğanlı biberli yumurtalı omlet
beyaz peynir
6 zeytin
2 domates
şekersiz çay
bir de yarım dilim kepekli ekmek yedim o da omlete bandırdım yoksa aklımda kalcaktı..bende aklımda kalcağına midemde kalsın dedim:KK1::KK1::26:

şimdiye kadarda 1 litre+2 bardak su içtim:21::21:
ya süpersin ben şu tartılamama olayını yapamadım bugün de tartıldım bakalım yarın ne olacak...ama yapmadığım sporun cezasını görücem gibi...

canlarım herkese tatlı tatlı diyetler :)
sen tatlı tatlı diyetler deyince gözümün önünden tatlılar geçiyor nedense:))
bir de omega -3 içtim..onu yazmayı unutuyorum hep:KK1:
ben de her sabah içiyorum ve yazmayı da unutuyorum...

kızlar faranjit oldum ama burası bana hastalığımı bile unutturuyor diyetim dışında hiç birşey umurumda olmuyor:KK70::KK70:

öğle yemeğim

süzme mercimek
etli kurufasulye
salata
yoğurt
şu ana kadar 1 lt su içtim.bugün bol bol ıhlamur ve su içicem:KK70:ıhalamurun içine ofisteki tüm meyvelerin kabuklarını da attım kabuktan bir şey olmaz di mi:):)nelere takılıyorum yaa:p
geçmiş olsun azmie hayran kaldım...
eşim izinli olunca geç kalktım
2 yumurtada biberli peynirli omlet
8-9 zeytin
biraz peynir
3günkurusu
1/2 nar
yeşil biber
omega 3 -2tane
bol çay bol su

hava çoookk soğuk eskişehir de
nasıl yürüyüş yapılır bilmiyorum.
eskişehiri çok severim üniversiteyi orada okudum ama soğuğu çekilmez...

7 otlu çay nasıl[/QUOTE .!.:
canım ben hazır alıyorum doğa..an markasının ve çok memnunum tadı gayet hoş ve iştah kesiyor gibi geldi bana...
Hicbir yiyecegin Tadi, zayiflamak kadar güzel degildir.

çok doğru bir söz katılıyorum...kızlar burada acayip motive oluyoruum teşekürlerr...

X