Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

öğlen
mercimek çorbası
yarım kase yoğurt
2 kuru erik
Afiyet olsun leylakçım :KK56:

ben soğan ve lahanayı haşlayıp rondodan geçirdim..havuç kırmızı biber de konuyor normalde ama kırmızı biber yok havuç gi yüzünden yasak. Burnumu tıkar içerim gari :1

bıldıgımız zayıflatan laha corba degılmı bu canım

:KK25::KK25:geçmişte canan hocayı bilmezkene bunu bende denemiştim içemeden dökmüştüm koca tencereyi:KK25::KK25: korkunç bişeydii iğğğğğ :120::120:

evet arada birşey yiyememek gıcık ediyor artık beni:KK4:

insülin direnci kırılıyor demekki,yaşasınnnnn:KK52::KK52:

hiçbişey anlamadım bu tariften.elmanın yedıgımız meyve kısmını koymuyormuyuz yani?
bende de fazla elma var,yapmak istiyorum aslında,
ay öylemi dersin loxa inşallah kırılıyordur kafası kırılasıca insülin :)
ya sorma bende çok anlamadım ama sanırım artık kısımları değerlendirmek amaçlı böyle yazmış tamamınıda koysak olurmuş ben denicem haber veririm mutlaka bu arada benim yaşımda 32 soran olmadı ama söylemek istedim :KK9::KK9:

Tuz konmuyor sirkeye amasya elmasi cok simdi onlardan al ve 4e bolup biy kavanoza uzerine gecene kadar su koy aslinda biraz organik sirke olsa fermantasyon suresi kisaliyor ama yoksada dert etme kapagini kapat her hafta az bir havalansin gazi ciksin 2 ay sonra tulbent kapa agzina kapagi takma artik 6 ay kadar sonra hazir ama organik elma sirkeleri satiliyor o kadar beklemiyim diyorsan onladanda alabilirsin. Zaten gercek sirke hazir satilan sirkeyle alakasiz sari bir su altinda kucuk kucuk posa var.
sağol canım tuz koymuyoruz demek ki herkes farklı yapıyor
peki
1)çekirdekleri temizlemek gerekiyor mu?
2)organik sirkem var doğrumu anladım elmaları koydum elmaların üzerini geçinceye kadar su koydum 1-2 kaşıkta organik sirkemi koyayım?
3) organik sirke var ama evdeki elmaları değerlendirmek hemde sirke yapmayı öğrenmek istiyorum geçende yoğurt mayaladım ilk defa çok başarılı olmadı ama ikinciye tutturucam inşallah benim yaptığımda yarmalı çorba olucak bu akşam
cevap verdiğin için teşekkür ederim :KK71:

arkadaslar destegınız sayesınde 30 dk da 2.5 km yumus bulunmaktayım tam kosubandının kapama tusuna bastıgımdada kızım uyandı:)))zamanlamam harıkaydı.dusumu aldım bıtkı cayımda yanımda sızde karsımdasınız daha ne olsun yaw.yuruyerek 1 adet sıgara böreenıde dıskalfıye etmısımdır oh ohhh:)))gamzeed kolay gelsın canım.ev temız olunca ınsan cok mutlu oluyo temızlık terapı gıbı bısey.ceylın ıstanbulun ne tarafındasın seker ben anadolu yakası burdada gunes var ama soguk tabı halıylen:)))
muhteşemsinnn :KK71: ev temiz yürüyüş bitti mis gibi duş alındı çocukta zamanında uyandı ohh çayınıda aldın ne diyem senden iyisi yok ohh özendim valla cuma akşamı bende tüm işlerimi bitirmek istiyorum kafam rahat gireyim yeni yılaa :KK52:

eşim evde yok,oğlum kucağımda yarım saat yürüdüm..:KK8:
harikasın ikiz bende bugün 20 dk hızlı tempo yürüdüm az önce bir 20 dk daha hızlı tempo yürüdüm şu an adımsayarım 6411 adım gösteriyor akşamda eşimle dışarıda olucam kesin 8 bin 9 bin rahat olur belki geçer heyooo :KK62: dün de 45 dk hızlı yürümüştüm harikayım harikasın harikayızzz :KK62:

sabah:2 yumurtadan kaşarlı omlet
5 zeytin
az peynir
1 bardak tarçınlı süt
ceviz-fındık
öğlen:sulu,az etli kuru fasulye
yoğurt
1 nescafe:KK17:
minik 1 kek:KK17:
kek hariç nescafe masum sayılabilir ama kek olmamışşşş olmamalı cıssssssssss:KK20:

kızlar yulaflı neler yapılabılır?

yılbaşı akşamına yulaflı kuru meyveli tatlılar yapsak diyom:KK53:

içim gitti valla ofiste o kadar debelendim daha bin adım olmuş:KK43:akşam eve giderken erken inip yürüyüş yapsam akşam yemeğim çok geç oluyor.en iyisi leslie + aerobik:)yaa bugün koşubandı araştırdım.sen ne tavsiye edersin?bir de alma kenarda beklio diyolar öyle olur mu acaba:KK43:

canım kosu bandı bende 8 senedır var ama gardolabın ustunde sökülmüs bır halde duruyodu burdakı motıvasyon olmasa hala orda durmaya devam edecektı sende burdan uzak kalmazsan kosu bandını gayet guzel kullanabılırsın bırsuru yenı model cıkmıs sen aldıgın yere sor onlar senıyonlendırır canım

internetten bakmak lazım sanırım ben bu konularda çok beceriksizim :26:

yulaf yiyebiliyormuyuz ki...:44:
evet canım serbestmiş cana hocanın verdiği bir cevabı arkadaşlar paylaşmıştı orda okudum bende

canım kosu bandı bende 8 senedır var ama gardolabın ustunde sökülmüs bır halde duruyodu burdakı motıvasyon olmasa hala orda durmaya devam edecektı sende burdan uzak kalmazsan kosu bandını gayet guzel kullanabılırsın bırsuru yenı model cıkmıs sen aldıgın yere sor onlar senıyonlendırır canım

valla koşu bandı olsun olmasın ama gazımız yerinde olsun yeter:KK1: ben burda acayip gaza geliyorum birileri şu kadar yürüüdm falan yazınca içim kaynıyorrr :KK62:
iş yeri falan dinlemiyorum fırsat buldukça yürüyorum toplantı odası gizli sığınağım :KK1::KK1:

harikasın ikiz bende bugün 20 dk hızlı tempo yürüdüm az önce bir 20 dk daha hızlı tempo yürüdüm şu an adımsayarım 6411 adım gösteriyor akşamda eşimle dışarıda olucam kesin 8 bin 9 bin rahat olur belki geçer heyooo :KK62: dün de 45 dk hızlı yürümüştüm harikayım harikasın harikayızzz :KK62:

kek hariç nescafe masum sayılabilir ama kek olmamışşşş olmamalı cıssssssssss:KK20:

sağol canım hepimiz harikayız...:KK76:
evet canım haklısın..:KK19:

loxıcım elınde pek agırmıs:KK43:((

gamzeed canım ben buyuk temızlıklerde cam kapı fayans olayına gırdıgımde alıyorum.allahtan 24 yasınca kanlı canlı pratık bır arkadas:))))
bende 23 yaşındayım bi zahmet yapayım şimdilik :KK66:
canım düşüncelerine aynen katılıyorum.geçen gün düşündüm de3 haftayı geçti ben azıma bir lokma dahi ekmek koymadım
balık yerken birsürü ekmek yerdim.geçen de 1,5orta boy levrek yedim salatayla ölüyordum .okadar çok geldi ki.
midemiz mi küçülüyor,insülinin yaptığı bir şey mi bu
ekmek,makarna,pilav 3 haftadır bir lokma bile yemedim,illaki bir fark olacak
kendimi daha iyi hissediyorum:KK66::KK66:
aynen o yüzden küçük şeylere çok takılmamak lazım bence :KK1:
:nazar:

valla hiiiçbir fikrim yok daha önce hiç kullanmadımda

doğru diyorsun canım burası cidden bana terapi gibi oldu ama bu sefer de işlerimi aksatmaya başladım kendimi burdan alamıyorum:)

tbrkler atom karınca:))))

ama canım gerçekten bacaklarım süper sertleşiyor:KK76:ilk aylarda çok yumuşaktı..:KK1:...birazda popo sertleşse:KK17:
kız 3 cocuklu kadınsın podyumamı cıkacan oranda sertlesmeyıversın:)))))

loxı hanım loxı hanım 8 den sonra bısey yemıyoruz unuttukmu:KK1::KK1::KK1::KK1:

gamze kendın yapcan tabı bızım gıbı 30 u devırde dusunuruk:)))

yok canım yaa,pes etmem,edip de nereye gitcemm:KK50:

gidecek yerim mi varrrrrrr:KK24:
çalacak kapımmı varrr:KK24:
karatay dan başkaaaa:KK24:

bu iyi haber:KK52::KK52:

artık yulaflı tarifler üretmeye başlarızzz:KK9::KK9:

gidecek yerin de var çalacak kapın da bize gel loxiii.... ama bizde kilo alırsın anca, annem hala bende :KK1:

evet yulaf iyi oldu hem Gİ si de düşük

maşallah:nazar:hep böyle ol zeynep fazz:KK54::KK54:

ben de 25 dk yurudum dışarda:KK8:

ayy çok sağol bu yorumlar pes etmemi önlüyor, direniyorum kilo veremesem de :KK16:

ben akşam tarif yazarım buraya kitapları karıştırayım

bir de irmik sormak lazım loxi kitapta irmikle ilgili bir şey yazıyor mu benim bildiğim irmik çok faydalı hatta bebeklere bile yedirin diyor dr ama bizim diyette durum ne bilmiyorum , haftaya hocaya sorarım :44:

ay öylemi dersin loxa inşallah kırılıyordur kafası kırılasıca insülin :)
ya sorma bende çok anlamadım ama sanırım artık kısımları değerlendirmek amaçlı böyle yazmış tamamınıda koysak olurmuş ben denicem haber veririm mutlaka bu arada benim yaşımda 32 soran olmadı ama söylemek istedim :KK9::KK9:

ay ben seni daha genç düşünmüştüm,hep enerjiksin ya,ondan heralde:KK9:demek gençlik yaşta değil baştaymış:KK9:

sevindim, bir akranımız daha oldu:KK48:

KIZLAR SİRKE YAPMAK İSTİYORUM BU TARİFİ BULDUM AMA BU KADAR KOLAYMI GERÇEKTEN YAPAN VAR MI? YARDIM RİCA EDİYORUM YAPAN VARSA KOLAY BİR TARİF YADA ÖNERİSİ OLAN VARSA YAZSIN LÜTFEN :92:

Yediğimiz elmaların kabuklarını ve orta kısmında kalan çekirdeklerini saran bölümlerini iyice yıkanmış bir kavanoza koyup, üzerini örtecek kadar su ekleyip tuzunu koyarız. Üzerine tülbent örtüp loş ve sıcak bir yere (ben evimde şu an için kalorifer peteğinin kenarına koydum) yerleştirip, her gün tahta kaşıkla karıştırarak yaklaşık 1 ay bekletiriz. Tadı ve kokusunu kontrol edip sirkeleşmesinden emin olduğumuzda, temiz ve iki kat yapılmış bir tülbentten süzerek cam şişerele doldururuz. Rengi hazır satılan sirkelerden daha koyu olmalıdır
elmaları gelısı guzel dogradım bır kasık bal attım tatlı kasıgından az gıbı su doldurdum ustıne bez bagladım karanlık dolaba koydum bakacaz nasıl olcek ılk defa yapıyorum:26:

kıs delüü :KK53:masalhh nasıl yaptın onu

tebrıkler

X