Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

CEVAP VERECEK KİMSE YOK MU ?

Merhaba Arkadaşlar;

Benim yaptığınız karatay diyeti ile ilgili birkaç sorum olacak. Cevaplarsanız sevinirim. Benim yaklaşık 4-5 kg fazlam var. Boy 1.60 Ağırlık 62.5 kg. 4-5 kg fazlalığı olup karatay diyeti ile kolayca veren var mı ideal kiloya gelip, diyeti biraz rahatlatınca kilo alımı oluyor mu?
Keten tohumu öğütülmeden yoğurt ile yenebilir mi? Teşekkürler.
[/QUOTE]

bnde 1,60 boy 59 kiloyum 1 buçuk ay olu başlayalı.. 15 gün sonra 2 ay olcak.. ilk 3 kiloyu kolayca verdim.. son 2 kilo 2 hftada bir gitti.. arada izin verdim kendime.. ölçülü yersen ve yediğin kaçamakları saat 6 dan önce yersen birşeycik olmaz.. işin sırrı 6 dan sonra bişi yememekte.. eğer sporda yapıyorsa hiiiiç hiiiççç almazsın..

o kadında kilo alıp vermenin cılkını çıkardı benim gibi :KK60: :KK60: allahtan 32 kilo verme gibi bir durumum yok ondan önce dur demişim :KK1:
hem dediğin gibi bizzzzz daha güzelizzz :nazar:
evet biz daha güzelizz :KK51::nazar::nazar:

evet doğruu o aç kalsın biz tok olarak zayıflarız yaşasın canan hoca :KK53:
yaşasın canan hocaaa En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Canim Cennet elmasi cok tatli dikkat et. Icinde cok seker vardir.
yaa sorma burçin bir dene dün kahvaltıda yedim ama yememek gerek doğru diyosun

Gİ yüksek diyor canan hoca ve ben çok seviyorum ya bide ismi ne çesitli-cennet elması-cenneet meyvesi-trabzon hurması ....
bende çok seviyorum ama kiloları verince arada bir tane yemek gerek şimdi değil sanırım şimdi cıss:18:

Selam Kizlar;
Sabah kalkarkalmaz icilen 1 bardak ilik sütün ardindan 35 dak. (4 km) yüründü canlarim. Bendede adim sayici saat var cok ise yariyor kizlar.
Tavsiye ederim hem yaktigin kaloriyi gösteriyor hemde kac km. yürüdügünü. Cumayi cok merak ediyorum.
3 gündür tam spor yapiyorum. Bakalim tarti ne diyecek.:KK8::KK8::KK8:
inşallah güzel şeyler gösterir tartı ben hafif şiş gibi hissediyorum kendimi ama cumayıda merak ediyorum vermesemde eminim haftaya düşecek hiç moral bozmayacağım ama umarım eksilir kilolarımız ve motivasyonumuz artar :nazar:

CEVAP VERECEK KİMSE YOK MU ?

Merhaba Arkadaşlar;

Benim yaptığınız karatay diyeti ile ilgili birkaç sorum olacak. Cevaplarsanız sevinirim. Benim yaklaşık 4-5 kg fazlam var. Boy 1.60 Ağırlık 62.5 kg. 4-5 kg fazlalığı olup karatay diyeti ile kolayca veren var mı ideal kiloya gelip, diyeti biraz rahatlatınca kilo alımı oluyor mu?
Keten tohumu öğütülmeden yoğurt ile yenebilir mi? Teşekkürler.
[/QUOTE]
kolayca olmuyor ama açta kalmıyorsun işkence şeklinde olan yo yo diyetler gibi değil sabretmek gerekiyor insülin direncini kırmak gerekiyor spor gerekiyor ama bunu sağlığımız için yapıyoruz başta
karatay bir diyet değil sağlıklı yaşam biçimi kitabı okumanı öneririm arkadaşım keten tohumu öğütülmeli ben bunun için baharatçıdan küçük elle çevrilip öğüten bir makine aldım 25 tl idi tavsiye ederim

slm kızlar
bugunku menum:
sabah:
3 yumurtalı loxi omlet
zeytın
1 cay brd cevız+yerfıstıgı
1 kivi

oğle: 1 kase bugdaylı yogurt corba(aslında 4 saat gecmemıstı kahvaltıdan sonra ama cocuklara yapmıstım canım cektı corbadan,zaten leptin meptin çalışmıyor artık bende:KK37::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:):KK5::KK5::KK5::KK5:

son günlerde öğleden sonra bende de leptin çalışmıyor pek,şu saat işi sıkıcı:KK19:

...Fit diye bi salon var bayanlara özel.Giden tecrübe eden yada öneren var mı?
ben 3 ay gittim cnm,ilk 2 ay düzenliydi sonrasında biraz boşladım.çok çok çok tavsiye ederimmmm
diyetle birlikte süperrr

öğle yemeğim

süzme mercimek çorbası
fırında 2 baget(patatesleri çöpe attım ama aklımda kalmadı değil:p)
salata
yoğurt

arkadaşlar mariah carey albüm ve konser dönemi bitince verdiklerini iki katuyla geri alacak ama karatay diyeti sayesinde bir daha aslan sağlığımızdan ve kilomuzdan ödün vermeyeceğiz:)

yılbaşı akşamında kendini özgür bırakanlar en azından alkol almamaya dikkat etsin bence.bu sene de dişimizi sıkar seneye yılbaşında coştukça coşar bu günlerin acısını çıkartırız:)

wc işi tamamdır şekerim. akşamdan ılık suya 3 tane gün kurusu ıslattım.sabah biraz ılıttım suyunu içtim önce sonra kemalpaşa tatlısına benzemiş kayısılarımı yedim 1,5 saat sonra işlem tamamdı.:KK1: 2 gündür gr oynamıyordu sabah -600 düm yawww 83 oldum gariii.. yılbaşından önce 80 lerden kurtulsam süper olcekti :KK53:

vatana millete hayırlı olsun:KK1::KK1::KK1::KK1:bundan sonra sorun yasadıkca yaparsın bunu,ama 3-4 gun de bekleme,1 gun gecınce yap hemen.
benım 3 gundur duzenlı,çok şükür:nazar:ama arada tekledıgınde bu formülü denıycem:KK1:

600 gr ın için çoooookk tebriklerrrr:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:boyle boyle gıtcek ,acele etme,gramla gıtsın de gıtsın yeter ki.:KK76:
valla durması acayıp motivasyon kırıyor kim ne derse desın.:KK50:1 ay tartıyı kaldırasım var,cumadan sonra yapabilirim:KK4:

600 gr ın için çoooookk tebriklerrrr:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:boyle boyle gıtcek ,acele etme,gramla gıtsın de gıtsın yeter ki.:KK76:
valla durması acayıp motivasyon kırıyor kim ne derse desın.:KK50:1 ay tartıyı kaldırasım var,cumadan sonra yapabilirim:KK4:[/QUOTE]

sakın haaa harika kilo vermişsin sen ben nasıl hayalini kuruyorum yeniden 70 olsam diyeee bir bilsen...bir iki hafta sürer en fazla kilo durması sonra aynen devam:KK70::KK70:

benim gibi yenilere kötü örnek olmak yasak:KK70:

sabah kahvaltımmm

1 orta boy muz
1 bardak süt
1 kk kaşar peynir
1 avuç çökelek
10 zeytin
1 çay bardağı ceviz fındık fıstık badem karışımı
1 tatlı kaşığı doğal pekmez(bilmiyorum yemesemiydim ama kızıma verirken canım çok çekti yedim gitti)

Ayy en önemli şeyi unuttum,akşam eve giderken servisten erken indim ve 20 dk.yürüdüm:KK52::KK52::KK52:
bu bir ilk:KK1::KK1::KK1:
tebrikler canım bende hala tık yok spor adına sanırım işe başlamadan da olamayacak...

2 gün tartılamadımmm :KK53:
Bu sabah evimdeyim tartıldımm ve 500 gr daha gitmişş :KK66:
Noolur cumaya kadar 56 yı ucundan accık göreyim ya :KK1:
canım ne güzel moral olmuştur ben de kendşmi tutamadım tartıldım sabah +400 görünce moral gittii ama reglime az kaldı ona yordum ve kaçamak yapmadım.

gamzeed cim bende tartılmıyordum.bugün +++ gördüm canım çok sıkkın
kaçamakta yapmıyorum dünkü fındıkları saymazsak
bu hafta fuul yürüdüm oooooffff:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:
yalnız değilsin ben de +++++

Kızlarr avatarım nasıl kendi resmimi koydum :KK1:

birde bende saphıra ve gül gibi öncesi sonrası yapmak istedim ama baktım kiloluyken pek çekilmemişim resim bulursam yapacağım, yılbaşında çekileceğim resimle :KK9:
çok hoş bir genç kız gördüm maşallah nazar değmesin

günaydın uzun bi aradan sonra 79 oldum cok mutluyum :))
daha kahvaltı yapmadım oglumla esim uyuyor ..
ben de 2 yıldır 67 li rakamları göremiyorum o hayalle yaşıyorum...

kızlarr bu hafta kilo veremedim benn dua edeyim de + çıkmayayım.:18::18::18:
gerçi cuma ya 2 gün var daha belli olmaz belki gider :KK34:
gr la da olsa gitsin yaaa 100 gr 100 gr dırr değil mi amaa:KK9::KK9::KK9:
evet canım moral bozma belli olmaz daha 2 gün var

Günaydın şekerler:-)

Kahvaltım:

Yeşillik-dereotu, maydonoz, marul
Peynir
2 kk haşlanmış yumurta
9 zeytin(benim için bir rekor)-Loxiiiiiiii:-))
2 dilim portakal
2 lokma havuc
15 tane fındık

su, su su suuuuu

Su içmeyi unutmayalım canlaaaarrrrrrrrrrr:KK24::KK24::KK24:
ben 2 gündür pek su içemiyordum ama bu saate kadar 2 lt yi hüplettim susuz olmazzzz

öğle yemeğim

süzme mercimek çorbası
fırında 2 baget(patatesleri çöpe attım ama aklımda kalmadı değil:p)
salata
yoğurt

arkadaşlar mariah carey albüm ve konser dönemi bitince verdiklerini iki katuyla geri alacak ama karatay diyeti sayesinde bir daha aslan sağlığımızdan ve kilomuzdan ödün vermeyeceğiz:)

yılbaşı akşamında kendini özgür bırakanlar en azından alkol almamaya dikkat etsin bence.bu sene de dişimizi sıkar seneye yılbaşında coştukça coşar bu günlerin acısını çıkartırız:)
evet canım biz seneye dağıtalım bence de...

bugün hiç am ahiç acıkmadım sabah yedi buçukta kahvaltı yaptığım için acıkırım diye zorla yedim lokmalar boğazımdan geçmedi az kereviz,az yoğurt,azda salata tırtıkladım yemek öncesi 20 dk hızlı tempo yürüdüm (toplantı odasında adımsayarımla birlikte 100 tur) zorla yemek yemek iğrenç bişi keşke yemeseydim o kadar az yedimki yemesemde olurdu neyse artık :KK37:

:KK52::KK52::KK52:

evet 1,58' im canım.
başlangıç 72
son durum 62,70

ticker bilgisi gibi oldu:KK1:

bu arada tickerlarınızla sürekli oynamayın cuma dan cumaya değişelim benceeeee:nazar:
ya ben dayanamıyorum tartı meselesindeki gibi ne zaman değişse kilom hemencecik oynuyorum :KK53:
Tebrik ederim canım.

Çok yakışmış güzel olmuş.

Canım bende sanki kilo alıyorum.Bir yerlerde hatam var ama nerede?
Spora mı başlasam ne yapsam?
çook teşekkür ederim :KK71:
Çok tebrik ediyorum seni canım.
Neyse ki erken anlayıp yanlışlardan dönmüşsün.
Yaşın çok genç olduğu için de rahat kilo verebiliyorsun.
Malesef bizim yaşımıza gelince o kadar zor kilo veriliyor ki
Bu cuma benim 2.haftam olacak.Daha hiç kilo veremedim.Hatta bugün reglim başladı ve 1 kilodan fazla artıdayım.
Moral bozukluğundan bırakmazsam iyi.Yani tam zamanında dur demişsin.Bir zaman sonra hakikaten zor oluyor.
Tekrar tebrik ederim.:)
Reglden sonra vermeye başlarsın annemde aynı senin gibi ilk 2 3 hafta hiç kilo veremez ama sonra birden vermeye başlar onda hep öyle olmuş hiç moralini ve diyetini bozma..
tebrikler canım bende hala tık yok spor adına sanırım işe başlamadan da olamayacak...

çok hoş bir genç kız gördüm maşallah nazar değmesin
..
çok teşekkür ederimm karataycıların hiiç birine nazar değmesinn :nazar:

bıraz sosyallesıyım komsuma kahvaltıya gıdıyım dedım kendım sosyallestım ama canım karatay kahvaltım yalan oldu:KK43:(((kadıncagaz sabah sabah kalkmıs hazırlamıs mecburen yemek zorunda kaldım yedıklerımı aynen yazıyorum:KK43:(((

gıtmeden 2gunkurusu yemıstım
bpeynır kasar peynır
domates salatalık
4yuvarlak dılım patlıcan kızartma
1 adet kucuk sıgara böree:))
4 adet zeytın
bol bol cayyy

loxıcım cokta kotu gozukmuyo dımı:KK43:(ama ne cevız ne yumurta ne badem fındık fıstık bunların hıcbırını yememıs oldum:KK43:(

bıraz sosyallesıyım komsuma kahvaltıya gıdıyım dedım kendım sosyallestım ama canım karatay kahvaltım yalan oldu:KK43:(((kadıncagaz sabah sabah kalkmıs hazırlamıs mecburen yemek zorunda kaldım yedıklerımı aynen yazıyorum:KK43:(((

bpeynır kasar peynır
domates salatalık
4 adet zeytın
bol bol cayyy

loxıcım cokta kotu gozukmuyo dımı:KK43:(ama ne cevız ne yumurta ne badem fındık fıstık bunların hıcbırını yememıs oldum:KK43:(

o kadar kaçamaktan birşey olmaz hemde sabah sen şimdi koşu bandında yakarsın onları :KK53:

bpeynır kasar peynır
domates salatalık
4 adet zeytın
bol bol cayyy

sosyalleşmek iyi gelmiyor bize anacım maalesef insanlara laf anlatamıyorsun:KK57:

o kadar kötü değil bence de,ben son zamanlarda musakkayı hep kızartma yapıyorum ve öyle yiyorum dışardan da..
kahvaltıda yemişsin hem,yakarsın tüm gün...

1 kase domates çorbası
1 tabak patlıcan oturtma ( yağlarını yemedim)
1 tabak nohut

Yemekler biraz fazla gibi oldu ama en azından 2 saat sonra filan badem yeme ihtiyacı duymam inş.

1 fincan lahana çorbası ( her öğüne koyucam bundan sonra )
1 tabak ısırgan&ıspanak yemeği
yoğurt , limonlu yeşillik

2 lt su oldu şimdiye kadar, 1 fincan 5li bitki çayı , 1 fincan kuşburnu

1 çay kaşığı çörek otu yedim birde şimdi yemek öncesi

gideyim de mutfağa 50 twist yapayım. Akşam yürümedim ya özledim eve gidip yürüyesim var :KK1:

sosyalleşmek iyi gelmiyor bize anacım maalesef insanlara laf anlatamıyorsun:KK57:

o kadar kötü değil bence de,ben son zamanlarda musakkayı hep kızartma yapıyorum ve öyle yiyorum dışardan da..
kahvaltıda yemişsin hem,yakarsın tüm gün...
sagol ceylınım:KK16:ya komsuma 2 aydın un ve seker tuketmıyorum dıyorum kadın dıyokı eee ekmekle sıgara boregıdemı yemıycen:KK1::KK1::KK1::KK1:onlar unsuzya kadın haklı:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

bpeynır kasar peynır
domates salatalık
4 adet zeytın
bol bol cayyy

evet evet şu an çalıştığı için yürüyemeyenler için de yürü lütfen:KK70::KK70:

X