Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Evet kizlar öglen yazmistim, bu gün Dukkanin atak evresini yapmaya basladim.
Aslinda her an Karatayima dönebilirim. Yani sunu anladim ki Karatay gercekten diyet falan degilmis.

1.ögün
2 yumurta
1 kase yogurt

2.ögün
1 tavuk bacagi (haslanmis)
4-5 dilim beyaz peynir

sivi: 2lt. su
spor: 35-45 dak. yüzme

Kizlar seker sorununu cozmus bulunuyorum. Seker otunu yetistirmistim daha oncede yazdim kurutma evresindeyim su an ama bu gun aktara gittim evdeki otlar bitmis bende dedim sizde seker otu varmi bir baktim var hemde ot hali ile eve geldim ve anlatildigi sekilde yaptim. Bir yapraginin tadina bakayim dedim asiri tatli bir bardak seker suyum var bu bizim sekerle 1 kilo sekere es deger. Eger tatliya duskunseniz ve zararsizini yemek istiyorum diyorsaniz aktariniza danisin derim.

Gunluk menum

Sabah beyaz peynir
dereotu

Aksam yogurt 1 tatli kagidi keten tohumu

Ve badem findik fistik
1 lt su anca icmisimdir

Aksam yatmadan sporumuda yaparim :)

akşam size söz verdiğim gibi sadece yeşil mercimekli ıspanak çorbamı iştim, yanında kefirle, biraz da yer fıstığı yedim ama az...
sporumu da yapayım bugün 3.5 lt sıvı tükettim bu bir rekor ama wc işi çok kötü kızlar zor yetişiyorum yanımda yedek çamaşır taşıyayım en iyisi ne olur ne olmaz :KK1:

hocaya yazdım bakalım ne cevap gelecek :KK9:

iyi akşamlar yogun bır gunun artdından burda olmak güzel :KK16:
öglenkı menüm
ayran
1 tabak pırasa zeytın yaglı
2 yemek kaşıgı kıyma
yeşilik ve turp
akşamki menüm
dünden kalan fırında balık
ben uydurdum oldu nohutlu pırasa çokta guzel oldu
turp ve dere otu

eşimin kullandıgı ch...ix.gerçi sağlık bakanlıgı verıyor niye şifreli yazıyorsam?:KK9:valla bizim buralarda olsa gidip isterdım ben de sigara içiyom diye:KK53:ama tee ile gitmem gerekiyor:KK50:
2 haftada bıraktı,zaten o ilaçla 1 hafta sıgara ıcmen gerekıyor,2. hafta içinde kendine bir gün belirliyorsun ve o gun bırakıp bır daha içmiyorsun,eşim sonuna kadar kullandı hakkını,tam 14. gün bıraktı:KK9::KK9:valla hiç umudum yoktu ondan ama utandırdı beni:KK15:hep böyle iyi seyler yapsında utandırsın dimi:KK1::KK1::KK1:

dr aç karnına bulantı yapabilir demişti.tok karna almak gerekıyormus.eşimde bulantı olmadı hiç.
tek yan etkisi cok renkli hd kalitesinde rüyalar gördürmesiymiş:KK9:o kadar kusur kadı kızında da olur:KK9::KK9::KK9:

dediğim gibi onla beraber 3 iş arkadasımız bıraktı,2si karı koca onlar da baslamadı.
sonra küçük ilçemize yayıldı sigara bırakma kampanyası :KK9:suan 6-7 kişi oldu sanırım:KK34:

amanınnnnn tek umudum sendin loxi ben evlenemiycem bu gidişleeeee.. benim o ilaçtan 2 kutu almam lazım annemde var malum günde 1 paket içiyor.evde kalırım bende napem gari :KK52:

ii fikir gözleme:KK1:

herkese merhaba...yarın bende karatay diyetine başlayacağim....inşallah bende sizler kadar başarılı olurum...bende 20 kilo vermek istiyorum....herkese başarılar...

merhabalar bende kitabı aldım bitirmek üzereyim bende sizlere katılabilirmiyim
oşgeldiniz be ya . vakit kaybettiğiniz kabahat kızlar:KK16:

loxicim benım eşimde 1 1.5 paket ıcıyor coktan berı. bırakamıyor bılımsel bısı denemedık kendı bırakıp bırakıp başlıy. gecen sene bı arkadasta senın anlattıgın gıbı bısı anlatmıstı işte 11. gun bırakcam demıstı gögüs doktoru vermıs ılacı yalnız o 63 lıraya aldım demıstı. sen ısmını yazsana bana özelden bı sölüm eşime oda ıstıyo ama basaramıyorum dıye cekınıyo canımm

aksam
tavuklu corba 2 tabak
yogurt

regl oldum cok sükür
tiryakilik derecesine göre 2 farklı ilaç var. önce testini yapıp ona göre belirliyorlar.bende aşkıma alsam o da cok içiyo yawww... 180 x 3 kutu :KK52::KK52::KK52:evde kalcam yada çeyizim yarım kalcak. offfff kim soktu bu sigara bırakma olayını benim aklıma bu gün yaa ilacı almadan rahat etmem gayri:18::18::18::18::18::18::18::18:

bu akşam yürümedim kızlar. ütü yaptım onun yerine 1 saat. 20 gündür aralıksız yürüyorum her akşam. sertleşmeye başladı bacaklarım. sıkı normaldede etim. korkuyorum şimdiden kas yapıcam diye.bakalım yarın sabah ne diycek tartı.

afiyet olsun pepetomm.yılbasına kadar kaçamak yapmayalım bakalımmm,yılbası akşamını da truf ve cerezle kapatır,1 ocakta,yenı baslangıc ve yenı hedefler koyarız:KK9:
yapmıyalım canım ya vallahı bıktım ya bu kacmakların benı engellemesınden artık. 2 ileri 1 geri olmaktan bıktım ama anladım bu saldırmalr regl dönemindnemiş. neyse mnumuze bakalım artık ınsalah veürürk canım

kızlar bugüne kadar yaptığım diyetler ve bu uğurda aldığım notları sakladığım dosyamı açtım neler var neler
en önemlileri bence dr. metin özata nın bilgileri adan endokronoloji prof u insülin direnci hakkında derin bilgilere sahip buraya yazacağım okuyup hatırladıkça...

gelelim şok programa 3 günlük olanı bulamadım zaten o daha ağırdı yapılmıyordu. 5 günlük olanı aynen yazıyorum sonuç 5 günde 1.8 kg diye not almışım, 5 günü geçirmeyin sakın demiş dr
sabah: 6 yk müsli, 1 bardak süt
ara: meyve
öğlen:1 simit, 1 ayran
akşam:ızgara tavuk veya balık veya et ve yağsız salata

görüldüğü gibi sıkı bir şok programı ama bizim diyete uygun değil müsli neyse de ben zaten arada kendi yaptığım müsliden yiyiyorum biliyorsunuz içindekileri yazmıştım, bence şu simit sorun onun yerine ne koyulabilir acaba, ceviz olur mu, yada çerezlerin tamamı, kızlar siz de fikirlerinizi söyleyin bakalım, belki ortaya güzel bir şey çıkar :KK9:
senın muslın naısldı canım ya ben kacırmısım:KK17: acab dukandakı yulafımı kullansak muslı kısmında sımıt yerıne yumurta yapsak sut le dah doyuucu olur aksam guzel zaten bu tarz seyler proteın yada hkarbonhıtrat dıye duzenlenmıyor ya 5 gun meyve sebze pattates et gıbı seyler yarsekte bu verılebılıyor. benım secenegımde olabılır gıbı

kızlar bu arada benim ciddi bir sorunum var ve yardımlarınızı bekliyorum : ben diyetin 1. haftasından beri sabahları uyandığımda müthiş bir ağız kanaması oluyor diş etlerim şişiyor, diş eti çekilmesidir dedim kekik yağı adaçayı falan sürdüm ama kar etmedi, bugün komşuma sordum hemşire kendisi: diş taşı(yeni temizlettim), diş eti çekilmesi(ihtimal) veya C Vitamini eksikliğidir dedi? ben yeşil sebze, yeşil çay ve diğer c vitamini deposu yiyecekler yiyiyorum ama meyve yemiyorum acaba eksik mi kalıyor kızlar? hocaya mı sorsak? ben bi yazayım en iyisi bakalı ne cevap verecek?

c vıtamını eksıklıgınden olabılır doktora gıt ve takvıye al canım. şimdi meyve yemıyoruz ama gunluk c vıtamını ıcın bızım 1 kılodan fazla portakal yememız gerekıyormus bı yerde okuyordum oyuzden meyvesızlıkten dıye dusunme bence. ayrıca yesıl yapraklılarında c vıtamını koparıldıktan 10 saat ıcınde %80 oranında azalıyormus . bız alıp dolapta bekletıyoruz sırf posa yıyoruz yaneee:KK53: senın vucudun hassas sa bu tepkıyı vermıs olabılır . bence en dogru sonuc doktorda bı gıt bızede söyle. dıkkat et hazır ol karatay dıyetı acısından doktor motıvasyonunu muthış bozacaktır.

Kizlar seker sorununu cozmus bulunuyorum. Seker otunu yetistirmistim daha oncede yazdim kurutma evresindeyim su an ama bu gun aktara gittim evdeki otlar bitmis bende dedim sizde seker otu varmi bir baktim var hemde ot hali ile eve geldim ve anlatildigi sekilde yaptim. Bir yapraginin tadina bakayim dedim asiri tatli bir bardak seker suyum var bu bizim sekerle 1 kilo sekere es deger. Eger tatliya duskunseniz ve zararsizini yemek istiyorum diyorsaniz aktariniza danisin derim.

Gunluk menum

Sabah beyaz peynir
dereotu

Aksam yogurt 1 tatli kagidi keten tohumu

Ve badem findik fistik
1 lt su anca icmisimdir

Aksam yatmadan sporumuda yaparim :)
menün çok az değil mi
iyi akşamlar yogun bır gunun artdından burda olmak güzel :KK16:
öglenkı menüm
ayran
1 tabak pırasa zeytın yaglı
2 yemek kaşıgı kıyma
yeşilik ve turp
akşamki menüm
dünden kalan fırında balık
ben uydurdum oldu nohutlu pırasa çokta guzel oldu
turp ve dere otu
misafirleri kazasız kaçamaksız atlatmışsındır umarım
bu akşam yürümedim kızlar. ütü yaptım onun yerine 1 saat. 20 gündür aralıksız yürüyorum her akşam. sertleşmeye başladı bacaklarım. sıkı normaldede etim. korkuyorum şimdiden kas yapıcam diye.bakalım yarın sabah ne diycek tartı.

daha tartıya 2 gün pegasus hayırdır sen bugün çok yoruldun galiba:KK1::KK1:

senın muslın naısldı canım ya ben kacırmısım:KK17: acab dukandakı yulafımı kullansak muslı kısmında sımıt yerıne yumurta yapsak sut le dah doyuucu olur aksam guzel zaten bu tarz seyler proteın yada hkarbonhıtrat dıye duzenlenmıyor ya 5 gun meyve sebze pattates et gıbı seyler yarsekte bu verılebılıyor. benım secenegımde olabılır gıbı

c vıtamını eksıklıgınden olabılır doktora gıt ve takvıye al canım. şimdi meyve yemıyoruz ama gunluk c vıtamını ıcın bızım 1 kılodan fazla portakal yememız gerekıyormus bı yerde okuyordum oyuzden meyvesızlıkten dıye dusunme bence. ayrıca yesıl yapraklılarında c vıtamını koparıldıktan 10 saat ıcınde %80 oranında azalıyormus . bız alıp dolapta bekletıyoruz sırf posa yıyoruz yaneee:KK53: senın vucudun hassas sa bu tepkıyı vermıs olabılır . bence en dogru sonuc doktorda bı gıt bızede söyle. dıkkat et hazır ol karatay dıyetı acısından doktor motıvasyonunu muthış bozacaktır.

ben müsliyi şöyle yapıyorum canım:
2 yk yulaf, 1 tk keten tohumu, yaban mersini, kan üzümü (kansızım ben), gün kurusu, dut kurusu bunları karıştırıyorsun oluyor sana müsli hemide gayet güzel :KK16:

evet bir kase yoğurt, yumurta olabilir belki öğlen :KK1:

afiyet olsun pepetomm.yılbasına kadar kaçamak yapmayalım bakalımmm,yılbası akşamını da truf ve cerezle kapatır,1 ocakta,yenı baslangıc ve yenı hedefler koyarız:KK9:

Yapmayalım tabii ya, yılbaşında da mı bişi yemicez? Ufacık da olsa? Ben ıspanaklı krep yemeyi düşünüyordum:26:

X