Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Bu sabahki menüm

2 haşlanmış yumurta
1 çay bardağı ceviz
1 kk peynir
2 gün kurusu kayısı
omega 3 ve C vit. tabletlerim

ya ben sizlere bayıldımmmm, diyetimi bozdum şu kadar yedim diyenlere bile hayran kaldımmmm. helal olsun ya hepinize valla helal olsun sizdeki azim bende olsa şimdiye kadar çoktan 36 olmuştum.

ben diyet yorgunlarındanım artık hiçbişeye dikkat etmeden yiyorum ve işin güzel yanı diyet yaparken canımın çektiği cipsler çikolatalar aklıma bile gelmiyor, hepsi anladım ki sadece psikolojik.

karatay diyetini okudum ezberledim hatta kitabı, birebir uygulayamıyorum ama kavrulmamış kuruyemiş tam benlik bayıla bayıla yapıyorum. ama ne yazık ki çok yoğun ve düzensiz yaşadığım için belli bir diyet de uygulayamıyorum halbuki düzen kurmayı ve ona ayak uydurmayı çok seven biriyimdir. keşke kendi evime geçebilsem ve bir günümü dakikası dakikasına planlayıp ona uyabilsem.. en ufak bir tatile çıktığımda bile sindirim sistemim bozuluyor hemen şişkinlik başlıyor sinir oluyorum..

neyse sizlere gönülden destek verip büyük bir hayranlıkla takip ediyorum. :KK54:

Herkese harika bir hafta diliyorum.
Neşe içinde uğurlayalım bu yılı hep beraber.
KAHVALTIM
2 Yumurta (sonunda doğal yumurta bulabildim)
ceviz badem
minik domatesler
10 zeytin
peynir

-Arkadaşlar daha önce sordum ama hafta sonu nette kimse olmadığı için sanırım cevap alamadım.Bu ara çok soğuk olduğundan ben evde leslie 2 mil yapıyorum
Sizce yeterli mi yoksa daha fazla mı yapmalıyım.Çalıştığım için çok yorgun oluyorum akşamları onu bile zor yapıyorum gerçi.Yaşım 42 ve zor kilo veren biriyim.
Haşimoto tiroidi cabası.Benim yaşıma yakın ve benzer durumda olan arkadaşlar lütfen cevap verebilir mi?Lesliyi deneyip faydasını gören var mı?İşim dolayısıyla günün büyük kısmında oturuyorum.

teşekkürler canım cevapların için...aslında kilo koruma yöntemin iyi gibi.ne bileyim buradan kopmamak lazım kanımca.ne bileyim bütün ömür böyle yasaklarla geçermi?gerçi midem çok rahatladı bu diyetle...ama kiloları bu kadar zor verip tekraar almak da istemiyorum kaç ay oldu bu tempoyla amma çok soru sordum yaaa pazar pazar behzat ç de var...
3 aydır aynı duruyorum canım. 10 kiloyu 3 ayda verdim yaklaşık

canım ben azmini takdir ediyorum 71 den 58 e düşüp bayağı güzelleşmişsindir eminim ama ne olur salma kandini ve o 3 kilonu da ver yapabilirsin sabret biraz daha sonra canan hocanın dediği gibi kanda insülin baktır 5 in altına düşmesi gerekiyomuş o zaman istediğinden ölçülü bi şekilde yiyebiliyosun kilolar geri gelmiyomuş kolay gelsin
insülin direncim varmışsa bile artık olmadığından eminim. bi sorun yokken tahlik yaptırma taraftarı değilim.
vericem bu 3 kiloyu da, belki 4-5 kiloyu.

Arkadaslaaaaaaaaaaaaaaar dukandan karataya geçenler araniyooooooooooobende dukandan karataya gecmek istiyorum ama karataya başlayınca ani bir kilo artışıyla karsilasirmiyim diye endiseleniyorum yardımlarınızı bekliyorum
Bide karataya istediğimiz kiloya inene kadar mı bu diyete devam ediyoruz sonrasında eklenen gıdalar varmi cevplariniz icin şimdiden teşekkürler
akşam cvp yazmıştım sana, keşke okusaydın.

günaydınlarrr herkese sabah menümü yazayı hemen sonra da kuzu uyanmadan geçmişi okuyayım bari...

1.öğünüm
1 bardak süt
2 küçük muz
2 kk peynir
10 zeytin
yarım mandalina
3 omega 3

hadi kolay gelsin,menün güzel..yumurtanı kaynadıktan sonra 3 dk.filan daha pişir ve hemen sudan çıkar ok?
zeytini bol yiyebilirsin,tok tutar..

Kayısı kıvamı olması için 3 dk çok değil mi ben 1,5 dk bekliyorum. Tam kıvamında oluyo. Tabi beni tercihim..

Son düzenleme:
Soran : acetin3 | Soru Grup : Genel
Soru : Sayın Canan Hocam
Antioksidan olarak ne kullanmamı önerirsiniz.Ben şu anda üzüm çekirdeği ekstersi kullanmaktayım.Bu uygunmudur.

Size ve tüm sevdiklerinize saylıklı,mutlu bir yıl temenni ederim.Sizi çok seviyorum.

Ayşe Çetin
24.12.2011 23:26:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap :
C vitamini, E vitami, günde bir tablet alabilşirsiniz. Kolay gelsin.

İyi günler diliyorum. Ben de sizleri seviyorum.

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay
: oslemak | Soru Grup : Genel
Soru : Hocam,
Ben 25 gündür sizin kitabınıza uygun besleniyorum, hergün spor yapıyorum,demir hapı, d vitamini ve omega 3 kullanıyorum. İnsilün direncim de yok. Ama bir türlü kilomda bir kıpırdama olmadı. PCOS var bende ve 6-7 aydır da dogumkontrol hapını bırakmış durumdayım(6 yıl kullanmıştım ve bu 6 yılda 25 kilo aldım). Daha önce metobalizmamın çok az çalıştığı söylenmişti bana. Acaba sebep bu olabilir mi? Peki ben hiç kilo veremeyecek miyim bu durumda? Ne şeker ne ekmek ne zararlı karbonidrat var hayatımda nerdeyse 1 aydır ama hiç kıpırdama yok. Bana ne önerebilirsiniz?
Bir de son 3 gündür öğlen yemeklerini dışarda yemeyi kestim çünkü çok yağlı tuzlu geliyor ve midemi bulandırıyor , bunun yerine öğlen yanımda getirdiğim yoğurdun içine badem ve bir muz ekleyip yiyorum. Acaba kilo vermeme yardımcı olur mu bu durum yoksa siz az yemeyin diyorsunuz hep ama dediğim gibi çalıştıgım için dışarda yemek zorundayım ve tadları çok kötü geliyor.
23.12.2011 10:KK16:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Cevap :
İnsülin değeriniz ne kadar, direnciniz olmaması imkansız. Yiyeceklerinizi evden götürün. Dışarıda ki bütün yiyecekler TRANS yağ ve gizli şeker doludur. Bilgilerinize...Kilolarınız hormona bağlı olduğu için çabuk kilo veremezsiniz, moralinizi bozmayın.

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karaty
Soran : SRA | Soru Grup : Genel
Soru : merhaba gecen gun yazmıstım vejetaryen oldugumdan bahsetmıstım yumurta ve balık yememı onermıssınız. yumurta hergun yıyorum kıtabınızı da okuyorum. balık arasıra hamsı yıyorum ama genel olarak konserve tonbalıklarından bı salata hazırlıyorum. konserve tonbalıgı da zararlı gıdalar arasındamı yer alıyor. uygunmudur bu sekılde tuketmek bırde spordan once yag yakımı hızlandırması ıcın alınan
l-carnıtıne haplarını kullanmamda sakınca varmıdır? tesekkur ederım tekrar
22.12.2011 15:KK52:00 tarihinde sorulmuştur.

Cevap :
Konserve gıdalarda koruyucular olduğu için önermiyorum. kararı siz verirsiniz. L carnitine inanamıyorum, kusura bakmayın. Ne sporu ne kadar yapıtığınızı söylememişsiniz, Esra Hanım.

Prof. Dr.M Canan Efendigil Karatay
Soran : yagbar | Soru Grup : Genel
Soru : Değerli Hocam;

Daha önceki soruma verdiğiniz yanıt için teşekkür ederim.Sizin sıkı takipçinizim, her gün bir tane keçiboynuzu yiyorum ve çok seviyorum. İki kitanızı da su gibi okudum ancak keçiboynuzu ve glisemik indexi ile ilgili bilgi yoktu. Bu ben de ""zararlı mı acaba?"" düşüncesini geliştirdi. Bu meyveyi rahatça tüketebilirmiyim.

Işığınızla bizleri aydınlatmaya devam ediyorsunuz.Teşekkür ederim

21.12.2011 15:KK54:00 tarihinde sorulmuştur.

Cevap :

Keçiboynuzunun glsemik indeksi çok yüksektir, Filiz hanım. Sağlıklı ve mutlu yeni bir yıl diliyorum.

teşekkürler bu paylaşımları seviyorum...

sen devam et bırakma diyet ve sporu:KK34: birkaç ay içinde sende 60 kilo olacaksın inşaallah..:KK19:
bırakmam bırakamammmmm:KK53:

Petunyacım yok hiç diyeti bırakma gibi niyetim yok,kaçamaklar oluyor ama kaldığım yerden devam ediyorum ben..tşk.ederimmm
ikizcim çok çok tşk.ler inşallah eskitmeden 42 giyen birilerine veririrm o pantalonları :KK1:

Pegasusum canım süper gidiyorsun avatarın da çok seksüüü
Loxim duygusal açlık modu ne kötüdür bilirim,şimdi nasılsın ?
Gözlemecim selam:KK16:
ewt pek sexüü gerçekten. file çorap ödülüne 3,70 kaldı ya ona motivasyon olsun dedüydüm.:KK1:

dedıklerınızı dıkkat edecegım çok saglun :KK16: :KK16: :KK16:

bol bol suuuuuuu iççççççççççç su

kızlar şoklardayım şuan ben cumadan beri foruma girmeye çalışıyorum evdeki dizüstü bilgisayarımdan kadınlar kulübünü her açtığımda bana sistem çalışması var diye bir uyarı girdi ekrana ve foruma giremedim bir türlü şimdi işte bir kontrol edeyim dedim 50 sayfa ilerlemiş herkes girmiş bir ben girememişim offf ya hayat bana karşı neden bu kadar acımasız....
siteye giremediğim için haftasonu kaçamakların gözüne vurdum :26: bildirim yapamıyorum nasılsa diyip götürdüm yemekleri bir güzel :26:

neyse son üç günü özetleyeyim:
cuma sabahı kalktım bir heves tartıya çıktım 1 gr bile oynamdı sağolsun, 78.7 de kalakaldı defalarca denedim yok aynıııııı :KK52: delirdim tabi
sonra siteye giremedim bir daha delirdim, neyse cuma günü eşimin doğumgünüydü güzel bir sofra hazırladık annemle pasta yaptık, annem bi de börek yaptı ben dayanamayıp hem bir dilim pasta yedim hem börek yedim :26:

cumartesi bir dilim daha pasta yedim :26: (ama yağsız masum bir pastaydı...) onun dışında pek dişe dokunur bir kaçamağım olmadı haftasonu...

dün 1 saat yürüdüm koşu bandında
hala regl olmadım hayıt otuna ve doktorun verdiği söktürücü ilaca rağmen beklemedeyim ve asabiyim :KK37:

öyle işte ama bu sabah har şeye kaldığım yerden devam ediyorum:
peynirli maydanozlu omlet (1 yumurtalı)
4 ceviz
10 zeytin
kefir
1 kapsül omega 3

listedesin 1.sayfaya baksana 2-3 gün oldu sanırım...

gamzeed kullanıcısından alıntı
hiiiç önemli değill ben şimdi yapacağım senin tickerını, kaydederim pcme sen istediğin zaman mesaj at bütün gün evde boşum zaten yapatım her zaman leylak aynısı senin içinde geçerli canımcım

gamzeed bana da ticker güncelleme işini öğretir misin canım rica etsem :KK16:

süpersin ben daha spora başlayamadım 31 aralık 00:00 da yapayım diyorum tüm yıl yaparımmm böylece:)))

ben de mi bunu denesem handancım..:KK28: nasıl girersen öyle devam edermiş ya..aslında düşününce hiçte saçma gelmiyor..hem de yılbaşı dolayısıyla yenen yiyecekleri gece yarısında başlarız yakmaya:111::111::111:

günaydınlarrr herkese sabah menümü yazayı hemen sonra da kuzu uyanmadan geçmişi okuyayım bari...

1.öğünüm
1 bardak süt
2 küçük muz
2 kk peynir
10 zeytin
yarım mandalina
3 omega 3

handancım genel olarak menülerin çok güzel,yalnız kahvaltıda yumurta yerine muz tercih ettiğinde 1 çay bardağı ceviz yada bademini özellikle unutma.yoksa muzun etkisi çabuk geçebilir:KK34:

Kayısı kıvamı olması için 3 dk çok değil mi ben 1,5 dk bekliyorum. Tam kıvamında oluyo. Tabi beni tercihim..

bu yumurtanın piştiği kaba ve su miktarına göre değişiyor.
ben artık dk ölçmeden tam kayısı pişiriyorum, hatta rafadan yemeye alıştım güzel oluyo

kahvaltım:

1 yum, 1 sb süt
1 zeytin, 1,5 kk peynir,1 zeytin
2 ceviz

şimdi tracy nin videosundan bacak hareketleri yapıcam, sırf yürüyüşle bacaklarım kaslandı biraz da sıkılaşsın

hafta sonu kaçamak yapan arkadaşlar....
moralinizi bozmayın artık yeni bir haftaya güzel bir başlangıç yapalım...hem de yılın son haftası...sanırım haftasonu bu forumdan uzak kalmak kimseye iyi gelmiyor. ben bir şekilde fırsat yaratıp girmeye çalışıyorum böylece olası kaçamakların önüne geçiyorum...herkes kaçamaksız bir hafta diliyorum öpücüklerrrr

2 yumurta
domates salatalık
yeşillik
zeytin
ceviz+ fındık 1 çay bardağı
peynir
1 gün kurusu
4 x omega 3 tablet
4 kuru erik
1 lt su
1 fincan yeşil çay

twisti ofise getirdim kimse yokken yapıcam. Az önce 50 tane taptım. Masa başında otur otur olmuyor yaw. Kan dolaşımım hızlansın.

X