Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır cay bardagı cevız ,15 zeytın ,bır avuc beyaz peynır,bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)),nane cayı (normal cay demır eksıklıgıne neden oluyor yemekle tuketmıyorum,1,5 saat sonra cay ıcıyorum.),2 kaysı kıvamında haslanmıs yumurta,bır bıber.
.:KK24:....2. Öğün(aksam):Bır porsıyon kebap,bır bardak ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde),bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)),bır bardak ayran................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su

Spor: az ev ısı yaptım ,30 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Maşallah Gül. Ben bu kadar yemeyle doymam gibime geliyor.Birde hiç mi meyve tüketmiyosun?

Maşallah Gül. Ben bu kadar yemeyle doymam gibime geliyor.Birde hiç mi meyve tüketmiyosun?

Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul bır cay bardagı cevız ,15 zeytın ,bır avuc beyaz peynır,bır cay kasıgı keten tohumu,nane cayı 2 kaysı kıvamında haslanmıs yumurta,bır bıber.

2. Öğün(aksam):Bır porsıyon kebap,bır bardak ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsulbır bardak ayran.

Sudecim bunlar az mı ? Sadece Gül günde 2 öğün yapıyor, o da kaç ay sonra olan bir durum...

Gözleme maaşallah ne güzel vermişsin kiloları çok imrendim sana..Var mı paylaşmak istediğin bi trick falan belki faydası olur bize..:)

Ah be Donnacım ne tricki en 4 hafta öncesine kadar kaçamaktan gözümü açamıyordum:-(

Aslında kurban bayramına kadar gayet düzenli gidip 61,8'e inmiştim. Bayramda başlayan kaçamak zincirini bir türlü durduramadım ve kendime geldiğimde 63,8 olmuştum:-( Sonra kesin karar verip hi kaçamak yapmayacağım ve ne olursa olsun buradan ayrlmayacağım dedim. Yarın 4.tartı günüm olacak, ne göreceğimi ben de merak ediyorum.

Bence buradan ayrılmamak, kaçamak yapmamak ve ne olursa olsun yeme içme saatlerine uyup spor yapmak bana iyi geldi. Bir kereden birşey olmaz deyip düzen dışına çıkınca kötü oluyorum ben:-( Bir de yapınca bir kaçamak, batı balık yan gider dememek o kaçamağı orada bırakıp yola devam etmek lazım. Biz buradaki arkadaşlarla haftada 1 tartılma kararı almıştık, ben onun da psikolojik faydasını gördüm. Hergün üzerimdeki baskıdan kurtuldum:-)

Umarım size de faydası olur bunların. Senin zaten pek bir kilon yokmuş Donnacım...

bugünkü yeme faslını da kapattım,zaten canım bişey çekmedi fazla yemedim.hemen yazayım akşam öğünümü

2 çatal etli enginar yemeği
5 kaşık domatesli bulgur pilavı
2 kaşık kereviz salatası

spor:
3 km yürüdüm.1 haftadır termal kemerimi takıp yürüyorum.acayip terletiyo,inşallah incelmeme daha da faydası olur:KK52:

:KK36:işten biraz kaçamak yaptım ve doğruuu eczaneye gittim..omega-3 ve d vitamini ampul aldım..sonrada markete uğradım ve keten tohumumu da aldım....keyfime diyecek yok...artık daha sağlıklı olacağım:KK52::nazar:

çıkar ayak gördüm yazmadan edemedim spor gibisi yok bende az önce yaptım harika hissediyorum harikasın,harikayız,harikalar:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: hoşçakalınnnn
evt canm cok harıka hıssedıyoruz spor sonrası kendımızı bılımsel bır gercek zatii bu :KK8::KK8: 3 gundur yapıyorum yarım saatten az olmamak sartıyla

:KK9: süper olmuş iyi ter atmışsın
evet ıyı oldu canım:KK55::KK55:kım tutar benıı:KK52:

slm kızlar.dun aksamkı menumu paylasmamıstım.

aksam: 2 cupra
bol salata

bugun: 1 ogun:
2 kayısı yumurta
yarım avuc peynır
10 zeytın
1 kase yogurt
yarım kırmızı bıber
bıraz cevız ve fıstık

2.ogun:
1,5 tbk kıymalı kapuska(bulgur koymadım)
1 kase yogurt
1,5 kırmızı bıber
1 kuru kayısı

aksam gunumuz var.umarım salata tarzı bırseyler vardır.yoksa tabagıma bırseyler alıp yer gıbı yapcam:KK1:
loxicim karnın tok gıt- orda ıkramlardan önce 2 bardak ılık sıcaga yakın su ıç - salat vs varsa bol yaglı bıle olsa bıze uyan odur onu al tabagına çaktırma kımseye ısrara maruz kalma diyetisyenımn önerisi:KK34::KK34:

ya bu kapuska naısl yapılır ben salataya kulanıyorum veya sarmada ama en sevdıgım seylerden bırıdır lahana:KK39::KK39::KK39::KK39:

Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır cay bardagı cevız ,15 zeytın ,bır avuc beyaz peynır,bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)),nane cayı (normal cay demır eksıklıgıne neden oluyor yemekle tuketmıyorum,1,5 saat sonra cay ıcıyorum.),2 kaysı kıvamında haslanmıs yumurta,bır bıber.
.:KK24:....2. Öğün(aksam):Bır porsıyon kebap,bır bardak ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde),bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)),bır bardak ayran................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su

Spor: az ev ısı yaptım ,30 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

bu kebablar hazırmı kendınmı yapıosun gülcümm pek gırmıyorsun sankı bu aralar:26:

Ev yapımı çorbalarda ben misal şehriyede,
1 kaşık un 1 kaşık yoğurtla terbiye ediyorum,şehriyeyi de zaten dolu dolu koymuyorum.
1 kase çorba içildiği düşünülürse ne kadar un ve şehriye yenecek ki diye düşünerekten bundan kısmıyorum kendimi...
bende aynen öle düşünüyorummm

aksam
sadece yogurtla keten tahumu
1kk peynıryedim
salgam suyu içtim
bakıcım hashaslı bı börek yapmıs eşim çayla yedı ama ben sadece ucundan azzzcııık aldımm:KK52: önemsencek bişi degıldı yedıgım mıktar yaneee

bugünkü yeme faslını da kapattım,zaten canım bişey çekmedi fazla yemedim.hemen yazayım akşam öğünümü

2 çatal etli enginar yemeği
5 kaşık domatesli bulgur pilavı
2 kaşık kereviz salatası

spor:
3 km yürüdüm.1 haftadır termal kemerimi takıp yürüyorum.acayip terletiyo,inşallah incelmeme daha da faydası olur:KK52:

Termal kemer mi? Burası benim genel kültürümü de arttırdı valla, ilk defa duydum:26:

:KK36:işten biraz kaçamak yaptım ve doğruuu eczaneye gittim..omega-3 ve d vitamini ampul aldım..sonrada markete uğradım ve keten tohumumu da aldım....keyfime diyecek yok...artık daha sağlıklı olacağım:KK52::nazar:

oh şifa olsun canım.bende 2 gün önce d vitamini aldım.1 bardak suyun içine katıp tükettim ben,internette öyle okumuştum.sen sordun mu eczacıya nasıl kullanılması gerektiğini?ben doğru mu yaptım acaba?:26:

Günayyydıııın,

Sabah biraz geçmişi okudum, kaffaltımı yaptım:-)

1.öğün:

çörekotu+su

2 yumurtadan omlet
Peynir
2 badem
3 ceviz

Öptüm herkesi, kaçamaksız bir gün geçirelim inşallahhhh

2.öğünüm:
Çörekotu+su

Biraz tavuk, biraz peynir ve yoğurt

Sıvı:3 lt su, ıhlamur ve yeşiçay
spor: Bugün yapamadım

Sabahtan beri evde usta vardı, ancak akşam 5'te gittiler. Akşam yemeğimi de geç yedim o yüzden, biraz başım dündü bugün açıkçası:-( İnsan alıştığı saatte yemeğini yemeli, düzen aksayınca kötü oluyormuş tecrübe ettim bugün:KK50:

d vıtamını hakkında ne dedı eczacı:26:

oh şifa olsun canım.bende 2 gün önce d vitamini aldım.1 bardak suyun içine katıp tükettim ben,internette öyle okumuştum.sen sordun mu eczacıya nasıl kullanılması gerektiğini?ben doğru mu yaptım acaba?:26:

eczacıyla bayağ konuştum kızlar d vitamini ile ilgili.aynen suyun içine yada 1 kaşık çorbanın içine döküp bir seferde tüketebilirmişiz. şu kalsiyumla karışık olan suda eriyen d vitamininin 40 lık tabletleri vardı.onu 40 gün boyunca kullanmakla alınan d vitamini bu ampuldeki kadarmış..tek fark kalsiyum yok..40 gün ilaç hammallığı yapacağıma tek seferde içerim dedim eczacıda onayladı.ancak sonradan mutlaka test yaptırın dedi..çünkü d vitamini vücuttan atılmazmış birikirmiş.bende 1 sferlik kullanayım sonra testi yaptırırım dedim.a-d-e-k vitaminleri vücuttan fazlası atılmıyomuş bilginiz olsun kızlar..c vitamini gibi değil yani..

Vay canına, ben de edinsem 2 doğumdan kalan kalın belim ve minik(!) göbeğim erir mi acep?:KK76::KK76::KK76:

bende 1 haftadır deniyorum canım,o yüzden kesin bişey diyemem.ama bugün göbeğimi ölçtüğümde 1 cm inceldiğimi gördüm. ama kemerin etkisi var mı yok mu bilemiyorum,çünkü bu sıralar tartıda eksileri pek göremesem de incelmeye devam ediyorum.fakat sporla beraber kullanıldığında çok güzel terletiyo bunu söyleyebilirim.

iyi akşamlar kızlarrrrr

menümm

1. öğünn

2 küçük muz
kaşar peyniri
ceviz
süt

2. öğün

bolcana tavuk sote
yoğurt

1.öğünüm: 1 yumurta+domates peynir +1 dilim çavdar ekmeği +1 bardak süt
2.öğünüm: yeşil mercimek +yoğurt+ 1 dilim çavdar ekmeği
spor : 1 sa yürüyüş

kızlar ben trafikte fena oldum midem çok bulanıyor oh oh :KK76: yandan :KK76:
niye seviniyorum? midem bulanıyor, yemek yemek içimden gelmiyor, tarçınlı süt içer bu akşamı geçiştiririm hehe :KK1:
ben hasta olduğumda mutlu oluyorum kilo aldığımdan beri, iştahım kapanacak, belki 1 kilo veririm diye...
ah kilolar sen neler yaptırıyorsun insana :KK52:

X