Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kızlar kilom son bır aydır kayda deger sekilde degısmedı.hatta 1 kg kadar aldım verdım.düzenli yuruyus ve bırkaç gün pılates yaptım .16 kasımda olculerımı almısım,şimdi tekrar baktım,gögus ve basen bolgemden 3 er cm,bel bölgemden 5 cm incelmişim.:KK52:gecen ay dugmesı zor kapanan,oturmaya kalksam patlayacak gibi olan pantolonum rahat rahat oldu:KK52::KK52:

71-72 kılolar benım uzun yıllar kaldıgım kılolar,o yuzden vucut alısmıs bırakmak ıstemıyor sanırım.ama bu dönemi de sabırla aşacagıma eminimmEn Büyük KKEn Büyük KK

Loxicim, sporun faydası çok oluyor bence...Yarın tartı sonrası ben de ölçülerimi kontrol edeceğim:-)
Ay valla kendim incelmiş gibi sevindim. İnşallah tartı seni en az geçen haftaki kadar az gösterir:-)
:KK9::KK9::KK9:

kızlar yoğurt yapmaktan korkmayın
deneyin .sütü ben köyden getirtiyorum.ama günlük sütte oluyor.
sütü kaynatıyoruz.kaynadıktan sonra 30dk kısık ateşte.içimdeki su buharlaşsın
günlük sütü kaynatmaya gerek yok az ısıtın.serçe parmağınızın dayanacağı ısıda olunca
bir kilo sute yarım kaşık kadar yoğurta ılık sütten biraz koyup onunda ılmasını sağlayın
mayalık yoğurdu süte koyup.bir sofra bezine sarın ben üzerine bir hırkada sarıyorum
3-3.5 saat sonra yoğurt hazır.buzdalabında 24 saat sonra kullanın
hadi bakalım denemeyenler denesin sözlü yapacağım..
leylak çok sağol paylaşım için ben şu sıra köy sütü nerden temin ederim bunu araştırmaya başladım bulamassam eğer günlük sütle yapıcam mutlaka haber veririm sanada annecim hep hazır yapardı önceden ahh ahh burun kıvırıp yemezdik şimdi halimize bak

benim de benim de listede ilk kez ismim görünecek bu hafta listeyi kim yapacaksa ona söyleyelim bizi eklemeyi unutmasın valla geçen hafta giremedim çok üzüldüm bu hafta listedeyiz inşallah... :KK76:

şimdik şöyle oluyor 2 adet pancar alıyoruz pazardan bordo renklidir onlar evet turba benzer ama daha koyu onu rendeliyoruz onun iki katı kadar yer elmasını da alıyoruz hepsini rendeleyin sarmısaklı yoğurda bulayın (miktarına siz karar verin arzuya göre) tuz ekin biraz zeytinyağı olabilir mesela, sonrası işte afiyet olsun kızlar :KK54:
not: rengi pembe oluyor pancardan dolayı çok güzel oluyor görüntü iştah açıyor, ayrıca kırmızı pancar çok faydalı kızlar bulursanız mutlaka tüketin mevsimi şimdi :))
öpüyorum sizi :))
sağol canım bu pazar pazardan pancarımı alıcam pzt akşamı inşallah yapıcam bunu yer elması çabuk bozulan birşey değil allahtan baktım sapasağlam duruyor
kızlar nasılsınız?kaç gündür yoktum,babamın sağlık sorunlarıyla ilgilendik o yüzden boşladım buraları.ama zaten beni kimse beni merak etmemiş:KK43:yeni arkadaşlar katılmış sayfamıza...hoşgeldiler sefa getirdiler:KK16:

bugünkü menüm:

1.öğün:
1 yumurta
1 salatalık
avuç içi kadar peynir
5 zeytin
1 küçük muz
omega 3
1 türk kahvesi yanında 4 tane gün kurusu kayısı

2.öğün:
1 kase buğdaylı tarhana çorbası
çok az etli enginar yemeği
yarım kase kereviz salatası

spor:3 km yürüdüm
geçmiş olsun arkadaşım hoşbulduk sefa bulduk sağolasın

tşk ederim.. yeşil caya bi türlü alışamadım ama diyete başladığımdan beri bi bardak içiyorum kahvenin yerine..

kızlar bugünkü menüm.. yorumlarsanız sevinirim.

saat 9:00
sabah 2 yumurta tavada
peynir
zeytin
kaşar peyniri birazda
(ceviz yemeyi unuttum )

saat 14:30
öğlen

terağında pişirilmiş biftek( tarifi kadınlar kulübünden almıştım taş gibi oldu resmen ) :120:
yeşillik salata
lahana turşusu+bir adet kornişon( regl dönemindeyim o yüzden canım çok istedi) miktarları az..
:KK17:

bir bardak yeşil cay..

akşam hiç bişi yiyecek durumda değilim.. hem tokum hemde gribim yediğimden bişe anlamıyorum..
öğün atlamış olmamak için bir kase yoğurt yemeyi düşünüyorum..
geçmiş olsun turşu ev yapımı olduğu taktirde yani doğal sirke ile yapılmışsa yenebilir yasak değil etin yumuşak olması için hangi et olusa olsun kısık ateşte hiç yağ koymadan koy çelik tencereye bir süre sonra sulanır ama kısık olacak ateş bu çok önemli kısık ateşte uzun süre suyu azalıncaya kadar pişir suyu baya azalınca hangi yağı istiyorsan koy biraz baharat ve tuz koyabilirisn benim etlerim hep yumuşaçık olur ette önemli ama genelde bu sistemle hepsi yumuşacık oluyor

idealist33 tebrik ederim:KK9:
evet kıslar bugün basitce diyetimi yaptım yediklerimi şöyle özetliyeyim:
sabah iki yumurta tereyağlı
bir avuç beyaz peynir
6 tane zeytin
roka
domates(ceviz yiyemiyorum)

öğle
5 yemek kaşığı pazı(domatesli),
3 kaşık yoğurt
rokalı salata

akşam:
5 köfte
salata
4 pazı sarması (17:50 'de başladım)

1,5 litre su
az sonrada lesli ile yürü part 1 yapacağım sizce nasıl menüm:KK30::KK34:
menü güzel afiyet olsun ceviz yiyemiyorum yazmışsın bu ceviz olmak zorunda değil ki bir çay bardağı antep fıstığı,fındık,badem vs.. olabilir ceviz şart değil

kızlar kilom son bır aydır kayda deger sekilde degısmedı.hatta 1 kg kadar aldım verdım.düzenli yuruyus ve bırkaç gün pılates yaptım .16 kasımda olculerımı almısım,şimdi tekrar baktım,gögus ve basen bolgemden 3 er cm,bel bölgemden 5 cm incelmişim.:KK52:gecen ay dugmesı zor kapanan,oturmaya kalksam patlayacak gibi olan pantolonum rahat rahat oldu:KK52::KK52:

71-72 kılolar benım uzun yıllar kaldıgım kılolar,o yuzden vucut alısmıs bırakmak ıstemıyor sanırım.ama bu dönemi de sabırla aşacagıma eminimmEn Büyük KKEn Büyük KK
loxa merhaba incelmen harika tebrik ederim ve eminim direnç kilosu gibi birşey oldu galiba eminim yakında kg olarakta inecek

merhabalar tekrar akşam menümü de yazayım sonra okumadığım safyalar...

4 adet köfte
bol salata
1 kase yoğurt
1 dilim kabak tatlısı az şekerli üzerine tahin ile

toplam su 2 lt
1 fincan yeşil çay
1 fincan 7 otlu çay
1 fincan adaçayı
spor hala başlayamadım...
Handan kabak tatlısını tahinle yemeyi pek herkes bilmez Antalya ile bağlantın var mı?

ben 70 li kilolardaydım hep, 67 olduğumda hamile kaldım. sonrası yine 70 i geçtim yine düzensizlik klomenler vs. yine ne zaman 66 oldum hamile kaldım, bi yandan da düzenli yürüyodum. adetlerin tam düzelmesi 60 ın altına inince oldu. yıllarca genetik diye kabullenmeye çalıştım hastalığı, çaresiz sandım.bana da dr kilo ver diyodu. şimdi kilo verince gününde adet olmak öyle büyük bi mutluluk oldu ki benim için.
iki hamileliğimde de ilerlemedi, başka sorunlar çıktı bizde sonra, ama pko dan kurtuldum.
mattika öncelikle verdiğin kilolar mükemmel çizelgene baktıkça azmini tebrik ediyorum harikasın bence bebek olayına gelince bazen sanırım bazı şeylerin bi vakti var herhalde pkodan kurtulmuşsun ne güzel bende pko yok ama başka sorunlar var defalarca bebek kaybettik çok zordu bende çok istiyorum anne olmayı ama sabrediyorum hayırlısıysa olsun diyorum Allah isteyenlerin kucağına sağlıkla verir inşallah

günaydıınnnnnlarrrr herkese.....
Günaydınnnnnn

benim içinde tartı çoook önemli bu hafta cuma bildirimimi yapayım haftaya cumaya kadar tartılmıycam diye düşünmekteyim bende mi alsam yaseminin kitabını acaba??

Gamzeedcim tartıyı bir hafta boyunca kaldırmanın ben çok faydasını gördüm. En azından hergün strese girmiyorum verdim mi aldım mı diye. Aslında bildirimgünü olmasa cuma bile tartılmayacağım, çünkü beslenmemize dikkat ettiğimz ve sporu ihmal etmediğimiz sürece vücudu strese sokmaya gerek yok değil mi?

Ben hrgün tartılınca, 100gr almış olsam hemen moralim bozuluyordu nasılsa almışım yiyim bari diye yiyordum:KK52::KK52:

Merhaba arkadaşlar.Uzun zamandır yazamasam da sizi hergün takip etmeye çalışıyorum.Yine bana güç vermeye devam ediyorsunuz.Gebeliğimin 10.haftasındayım ve karatay sayesinde oldukça rahat bir hamilelik geçiriyorum.Paylaşımda bulunmuyorum çünkü var olan zamanımda sadece uyumayı tercih ediyorum:))Hala parmağımı kaldıracak enerjim yok ne hikmetse.Ama bundan sonra bende günlük menülerimi paylaşmak istiyorum.Ben Karataya devam etmeme rağmen artık kilo vermiyorum.Aslında ilk aylarda daha çok verebileceğimi sanmıştım ama bu sabah iki kilo almış görünce kendimi üzüldüm biraz.Gerçi bir günde iki kilo da alınmaz belki ödemdir ama neyse yapacak bişey yok.Ben Karataydan farklı olarak sadece meyveyi daha fazla yiyorum ekmek yemiyorum şeker yemiyorum ama bugünlerde canım tatlı çekiyor.Direniyorum:))Söylemiyorum kimselere..Dün gazetede sakızlı revani tarifi vardı aman yarabbim:))))Neyse ben en iyisi sabah ki menümü paylaşayım.
Sabah 1 yumurtadan salata yaptım.Roka maydonoz.tere,dere otu peynir,limon zeytinyağlı.Bugünlerde sabah sadece böyle yiyebiliyorum.Yanına da 1 avuç fıstık yedim.Çay içmiyorum aslında yeşil çay falan içmek istiyorum ya da bitki çayları ama cesaret edemiyorum.Fikri olan varmı,gebelikte bitki çayı hakkında

loxicim

Bu hafta yediklerimde değişiklik yapmamama rağmen haftabaşından beri kilo alışına geçtim.
Oysa geçen hafta 900 gr vermiştim.
Neredeyse 1 kg kadar bu hafta geri aldım.ve moral bozukluğu ile dün akşam 1 pk çikolatayı indirdim mideye.
Sabah o kadar kötü kalktım ki.
Şimdi yazını okuyunca biraz rahatladım ve bugün dünü unutarak devam edeceğim.
inişleri çıkışları herkes yaşıyor sanırım.
Allahtan sizler varsınız ki devamlılık sağlayabiliyorum.
Yoksa eskiden olsa dün bozdum ,birde kilo almaya başladım diye bugün yemeye içmeye devam ediyordum.

İYİ Kİ VARSINIZ.

.

Aslıcım, bu hafta tartıyı gözden ırak bir yere koymayı deneyebilirsin, hergün tartılmayınca moralin de bozulmaz:-)

günaydınnn kızlarrr...

ben de artık spor yapanlar grubuna katıldım sonunda..:nazar:
3 haftadır ne yürüyüş ne hareket hiçbirşey yoktu..dün akşam saat 11 e doğru bir gaza geldim..açtım leslie yi 35 dak yaptım hareketimi..ama öldüm yaaaa...:KK74:
sonrada sıcak bir duş,sonrasında koltukta uyuyakalmışım.ama çok mutluyum.çünkü şeytanın bacağını kırdım sonunda..gerçi bu hafta kilo veremem eminim.çünkü hem tuvalet sorunum var,hem de regl haftam geliyor.ama yinede moralimi bozmayacağım eğer tartıda değişiklik görmezsem..bunca kiloyu sanki bi anda mı aldıkta hemen verelim..di mi amaaaa:KK52: :KK52:

bu arada hemen sabah menümü bildireyim:

2 yumurta
2 mandalina
1domates
5-6 siyah zeytin
1 yeşil biber
avuç içi kadar beyaz peynir
şekersiz çay

bu arada dün bir ilke daha imxa attım ve 3 litre su içtim..hep 1,5 da kalıyodum..hatta daha azdı bile ama dün herşeyin bir ilki oldu..mutluyummmm:KK9::nazar::nazar::nazar:

Hadi bakalım, spor su ohhh:nazar::nazar:

günaydınnn kızlarrr...

ben de artık spor yapanlar grubuna katıldım sonunda..:nazar:
3 haftadır ne yürüyüş ne hareket hiçbirşey yoktu..dün akşam saat 11 e doğru bir gaza geldim..açtım leslie yi 35 dak yaptım hareketimi..ama öldüm yaaaa...:KK74:
sonrada sıcak bir duş,sonrasında koltukta uyuyakalmışım.ama çok mutluyum.çünkü şeytanın bacağını kırdım sonunda..gerçi bu hafta kilo veremem eminim.çünkü hem tuvalet sorunum var,hem de regl haftam geliyor.ama yinede moralimi bozmayacağım eğer tartıda değişiklik görmezsem..bunca kiloyu sanki bi anda mı aldıkta hemen verelim..di mi amaaaa:KK52: :KK52:

bu arada hemen sabah menümü bildireyim:

2 yumurta
2 mandalina
1domates
5-6 siyah zeytin
1 yeşil biber
avuç içi kadar beyaz peynir
şekersiz çay

bu arada dün bir ilke daha imxa attım ve 3 litre su içtim..hep 1,5 da kalıyodum..hatta daha azdı bile ama dün herşeyin bir ilki oldu..mutluyummmm:KK9::nazar::nazar::nazar:

tebrikler spora başlamışsın darısı başıma benimde 3 hafta oldu henüz spor s si yok...

Günaydınlar.....

umarım kolay bir Karatay günü olur herkes uyabilir....
Özellikle ben...yarın misafirim var kete yapacağım :2: ve hiççççççç yememeliyim...:KK20:

kete mii?bayılırım ben de salı günü davetteydim ve müthiş bir kete vardı ama ağzıma lokma almadım sakın tadayım deme sonrası geliyor ve ardından duyulan pişmanlık daha beter...

Günayyydıııın,

Sabah biraz geçmişi okudum, kaffaltımı yaptım:-)

1.öğün:

çörekotu+su

2 yumurtadan omlet
Peynir
2 badem
3 ceviz

Öptüm herkesi, kaçamaksız bir gün geçirelim inşallahhhh

Hadi bakalım, spor su ohhh:nazar::nazar:

evet muhteşem ikili..su ve spor...:nazar:

tebrikler spora başlamışsın darısı başıma benimde 3 hafta oldu henüz spor s si yok...

handancım biliyorum sende benim gibi spor yapamayanlardansın..hemen hemen aynı zamanlarda başladık diyete.ama ne kadar diyet yapsakta spor olmadımı ne wc işi oluyor ne de kilo verilebiliyor..ben de kendime söz verdim yapacam diye..ve sonunda kırdım şeytann bacağını..bence sen de bi gayretle başla..hergün yapman şart değil..haftada 2-3 kez bile yapsan yeter.çünkü hiç spor yapmayan biri için bu bile fazlasıyla yetecek..

kızlar geçmişi okudum cevaplarımı yazdım ve geldim malesef dün kötü 2 kaçamak yaptım neden yaptım neden acıktım bilmiyorum:KK30: pişmanım ama telafi etmek için elimden geleni yapıcam bugün (dün 20 dk hızlı tempo yürümüştüm bu gün öğleden sonra iş yerinde müsait olucam 40 dk kadar yürümeyi planlıyorum dünki kaçamağımı azda olsa telafi eder belki) tavsiyelerinize açığım:KK14:

işte dün yediklerim

sabah: Köy tereyağında 2 adet yumurta,bol zeytin,tulum peyniri,,ceviz,domates,roka,1 dilim avakado
öğle: Tavuk sote,yoğurt,salata
akşam: az bulgurlu ıspanak yemeği,2 kaşık yoğurt,1 avuç badem,yarım avuç fındık,1 ufak cennet elması(sanırım beni yoldan çıkartan buydu yemez olaydım)akşam yemeğim saat 7:30 da bitmişti
işte kaçamaklarım :KK43:( : saat 21:30 da şeytan dürttü acıktım ne oldu bilmiyorum ve malesef 1 küçük kase sarı tuzlu leblebi,ve bir kase çekirdek yedimm :KK43:( :KK14::KK14:

not: 2 kapsül balık yağı alındı,20 dk hızlı tempoda yürüyüş yapıldı,sabah ve akşam 1 çay kaşığı keten tohumu ,çörek otu yenildi;3 litre su içildi
bu sabah: 1 yeşil ekşi elma,az peynir,zeytin,5 adet ceviz

1.öğünüm

1 bardak 7 otlu çay
2 küçük muz
yarım mandalin2 kk peynir
10 zeytin
tere maydonoz roka
1 çay bardağı ceviz fındık fıstık badem karışımı
3 omega 3

1 lt ye yakın su...

kızlar geçmişi okudum cevaplarımı yazdım ve geldim malesef dün kötü 2 kaçamak yaptım neden yaptım neden acıktım bilmiyorum:KK30: pişmanım ama telafi etmek için elimden geleni yapıcam bugün (dün 20 dk hızlı tempo yürümüştüm bu gün öğleden sonra iş yerinde müsait olucam 40 dk kadar yürümeyi planlıyorum dünki kaçamağımı azda olsa telafi eder belki) tavsiyelerinize açığım:KK14:

işte dün yediklerim

sabah: Köy tereyağında 2 adet yumurta,bol zeytin,tulum peyniri,,ceviz,domates,roka,1 dilim avakado
öğle: Tavuk sote,yoğurt,salata
akşam: az bulgurlu ıspanak yemeği,2 kaşık yoğurt,1 avuç badem,yarım avuç fındık,1 ufak cennet elması(sanırım beni yoldan çıkartan buydu yemez olaydım)akşam yemeğim saat 7:30 da bitmişti
işte kaçamaklarım :KK43:( : saat 21:30 da şeytan dürttü acıktım ne oldu bilmiyorum ve malesef 1 küçük kase sarı tuzlu leblebi,ve bir kase çekirdek yedimm :KK43:( :KK14::KK14:

not: 2 kapsül balık yağı alındı,20 dk hızlı tempoda yürüyüş yapıldı,sabah ve akşam 1 çay kaşığı keten tohumu ,çörek otu yenildi;3 litre su içildi
bu sabah: 1 yeşil ekşi elma,az peynir,zeytin,5 adet ceviz

kaçamak deyince bende pasta börek bekliyodum:KK9:

merhaba petunya antalya ile bir bağlantım yok kabağı bir arkadaşım tahinle yerken görmüştüüm gerçekten güzel oluyor..

Anladım canım ben ilk Antalya da görmüştüm ve çok şaşırmıştım ama sonra tahinsiz ve cevizsiz yiyemez olmuştum tavsiye ettiğim herkes ya öyle yenir mi demişlerdi ama deneyen bayılmıştı :)Ailem dahil herkese alıştırdım tahinli ve bol cevizli yeniyor burda eşim Antalyalı ee bende Antalyalı oldum sayılır ondan sormuştum sevgiler handancım:KK16:

X