Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Günaydın Kızlar

Sabah sabah tartılmazzzz olaydımmmm
+500 GR. :KK43:(((((((

yemek olarak ne eksik ne fazla,düzgün yiyiyorum.
Sanırım beni kayısı,erik bozuyor.
Onlardan vazgeçemiyorum ama daha önceki haftalarda da yiyiyordum yavvv..
Spor yapmıyorum 1 haftadır ,o da olabilir.
Bilemedim ve cnm çooook sıkıldı çooookkk

.

canım malüm ben de pko var ve yumurtalarım çok gelişmiyor bize arı sütü poleni yiyin karı koca dediler balla karıştırıp bir karışım yaptık öyle tarif ettiler, sabah aç karnına bir tatlı kaşığı yutsam her sabah ban yol, su, elektrik ve kilo olarak döner mi yaa kilo vermek istiyorum çok azimliyim hevesim kırılmasını istemiyorum ne önerirsin bana...
canım bunu kim önerdi dr mu?öyleyse kullanacaksın tabii

beni üni zamanı poleni aktardan alıp ,kullanmıstım bılıncsızce enerji versin diye,ama ne kadar ıctıgımı hatırlamıyorum,1-2 kasık mı daha fazla mı?yol-su-elektrik olarak donmustu bana:KK9::KK9::KK9:kilo almıstım maalesef:KK50:

pko lulara da önerileri var hocanın yeni kitapta,okudun mu sen onu?öncelikle kilo vermeleri gerekir diyor,şekerli tatlı yiyecekler kesinlikle yenmemeli diyor,pko sebebi onlarmıs zaten.bir de hamilelikte çok fazla şekerli unlu beslenen annelerin kız bebeklerinde oluyormus pko:KK53:

haa birde doktorlar sitesinde pkolu birilerine önerilerini okumustum hocanın: doğalında doğalı beslenmesiniz demişti.(fevkaladenin fevkınde gibi:KK9::KK9:)senin yiyeceklerine ekstra dikkat etmen gerekir bu durumda,sadece şeker yememek değil.sütün yogurdun,tereyağın marketten olmasın.market tavugu kesınlıkle yeme.sebzeleri mevsiminde tüket,yazlık hiçbirşey yeme şu aralar,yani hamile kalana kadar.

bir de spor yapmalıymıssın canım:KK8:

kitabım yanımda değil şimdi,ordan da bakar yazarım sonra sana neler yapman gerektiğini:KK16::KK16::KK16:

Herkese günaydın, dün gece rüyamda baklava yediğimi gördüm,tadı çoooook kötüydü. Hiç heveslenmeyin kızlar, mide bulantısıyla kalktım. Bir daha yiyemem baklava falan, bu rüyanın çikolatalısını da gördümmü bu iş tamamdır :) Sabah klasik karatay kahvaltımı yaptım.

Kızlarrr günaydınnn iki gündür yoktum bu ne hız yahuu geçmişi okuyayımda yazayım dedim ama dayanamadım neler oldu bakalım bu arada bu arada masalcımm link için çoook teşekkür ederim tatlım :KK1:

Günaydın kızçelerim:KK16:
Dün akşam yine planladığım yemeği yapıp yiyemedim,dolapta fırında pişmiş 1 ad. levrek vardı onu yedim + şekersiz aşuremden 4-5 kaşık kalmıştı üstüne bol tarçın koyup yedim yoksa hiç tadı yok:KK1: Evde kalan şekerli aşureleri de bugün işyerindeki arkadaşlara getirdim Allahın izniyle evde aşure yok artık:KK1:

Sonra sporuma gittim yarım saat ter döktüm çok şükür:KK8::KK8::KK8:Eve gelince de yemek yaptım bugün için,kahvaltımı da hazırlayıp 1 bardak early grey çaydan sonra kendimi uyur durumda buldum :)

Bu sabahki kahvaltım :

Evdeyken 1 bardak limonlu sıcak su
1 büyük yumurta(en tazesinden diye almıştım pazardan,içi koyu sarı umarım doğrudur)
2 küçük çengelköy salatalık
1 büyük biber
Göz kararı beyaz peynir
9-10 zeytin (Loxandra ve papadiya idollerimisiniz bu konuda:KK1:)
2 fincan early grey çay

Sonradan farkettimki ceviz yada badem yemedim,günkurusu da aynı şekilde...
Sanırım artık aramıyorum onları pek,bakalım acıkma durumuna etkisi olacak mı:26:

Son düzenleme:
Herkese günaydın, dün gece rüyamda baklava yediğimi gördüm,tadı çoooook kötüydü. Hiç heveslenmeyin kızlar, mide bulantısıyla kalktım. Bir daha yiyemem baklava falan, bu rüyanın çikolatalısını da gördümmü bu iş tamamdır :) Sabah klasik karatay kahvaltımı yaptım.
:KK1::KK1::KK1:herkese böyle rüyalar diyelim:KK1::KK1::KK1:
bu arada nickinin ait olduğu firmayla bir bağlantın var mı:KK34:

günaydınlar kızlar

1.öğün saat 8.30
aç karnına yeşil çay
1 domates
1 dilim peynir
biraz çeçil peyniri
8 zeytin
2 kk yumurta
2 yemek kaşığı yoğurtla keten tohumu
bir çay bardağı fıstık

günaydınlar kızlar

1.öğün saat 8.30
aç karnına yeşil çay
1 domates
1 dilim peynir
biraz çeçil peyniri
8 zeytin
2 kk yumurta
2 yemek kaşığı yoğurtla keten tohumu
bir çay bardağı fıstık

Merhaba.. Çizelgeden ilgimi çekti epey bir kilo vermşisiniz. Tebrikler. Ne kadar sürede verdiniz bir de bu diyet harici özel bir uygulamanız var mı?
Röportaj tadında oldu ama :):)

günaydın kızlarrr..

dün akşamki menümü yazayım önce:

1 tabak dolusu pırasa
1 kase yoğurt

sabah menüm ise:

1 domates
1 yeşil biber
7-8 adet zeytin
çokça beyaz peynir
2 mandalina
şekersiz çay

günaydın güzellerrr:KK16::KK16::KK71:

allhıma şükürler olsun eski günlerime döndüm sıfır kaçamakla gidiyorum. biraz önce sevgili ögrencilerim lokum ve gofret getirmisler bana ve tüm arkadaşlarına dağıttılar ama ben almadım :KK9::KK9::KK9: bi ara hayır diyemiyordum ve düsünüp duruyordum nasıl hayır diyemiyorum diye . önceden ne 6 dan sonra ne misafirlikte nede okulda kimseye yenilmiyordum.
simdi döndüm o günlerime :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

böle ce kiloların gideceğine eminim çünkü bu sekilde sadece meyve kaçamaklarıyla 62 kiloyu görmüstüm simdidde olacak neden olmasın ki 59 u göreceğim sonrası Allah kerim

canım bunu kim önerdi dr mu?öyleyse kullanacaksın tabii

beni üni zamanı poleni aktardan alıp ,kullanmıstım bılıncsızce enerji versin diye,ama ne kadar ıctıgımı hatırlamıyorum,1-2 kasık mı daha fazla mı?yol-su-elektrik olarak donmustu bana:KK9::KK9::KK9:kilo almıstım maalesef:KK50:

pko lulara da önerileri var hocanın yeni kitapta,okudun mu sen onu?öncelikle kilo vermeleri gerekir diyor,şekerli tatlı yiyecekler kesinlikle yenmemeli diyor,pko sebebi onlarmıs zaten.bir de hamilelikte çok fazla şekerli unlu beslenen annelerin kız bebeklerinde oluyormus pko:KK53:

haa birde doktorlar sitesinde pkolu birilerine önerilerini okumustum hocanın: doğalında doğalı beslenmesiniz demişti.(fevkaladenin fevkınde gibi:KK9::KK9:)senin yiyeceklerine ekstra dikkat etmen gerekir bu durumda,sadece şeker yememek değil.sütün yogurdun,tereyağın marketten olmasın.market tavugu kesınlıkle yeme.sebzeleri mevsiminde tüket,yazlık hiçbirşey yeme şu aralar,yani hamile kalana kadar.

bir de spor yapmalıymıssın canım:KK8:

kitabım yanımda değil şimdi,ordan da bakar yazarım sonra sana neler yapman gerektiğini:KK16::KK16::KK16:

canımın içi kitabı almadım ama almak farz oldu yanlız bu aralar işler öyle yoğun ki okumaya fırsat bulabilir miyim bilemiyorum burayı zor takip ediyorum valla... burada yazılanları sıkı takip ediyorum pko ile yazılanları ben de okumuştum ve evet diyete başladığımdan beri tavuk dışında her şeyin doğal almasına dikkat ediyorum yoğurdumu mayalıyorum ama tavuk malesef market tavuğu :KK50: tatlı yememeye çalışıyorum arada kaçamaklar var ama az, pazar günü yediğim 3 dilim pizza dışında hiç karbonhidrat da tüketmedim yavaş yavaş hayatımdan çıkarmaya çalışacağım...
onun dışında başka şeyler varsa kitapta yazarsan çok makbule geçer tatlım :KK34:

arı poleni, sütü, bal karışımını doktor vermedi burada pko luların sayfasında yazıyordu ordan okuyup denemeye karar verdim, bitkisel çözümlere çok inanırım çok da faydasını gördüm ama dediğin gibi kilo alacam diye de çok korkuyorum. bir ay deneyeyim sabahları karışımdan 1 tatlı kaşığı yiyeyim yürüyüşümü bir 10 dk arttırırım eğer ona rağmen kilo alırsam bırakırım sıkı takip lazım, ama umut işte bir an önce anne olmak istiyorum çok zor bir süreç ya umarım kazasız belasız atlatırım...
loxi her şey için sağol hepimize yetmeye çalışıyorsun, motive ediyorsun, seni seviyoruz loxiiii :KK16:

Merhaba.. Çizelgeden ilgimi çekti epey bir kilo vermşisiniz. Tebrikler. Ne kadar sürede verdiniz bir de bu diyet harici özel bir uygulamanız var mı?
Röportaj tadında oldu ama :):)

merhaba canım teşekkür ederim
8 aydır diyet modundayım ama kilo vermem son bir iki aydır bi ileri bi geri modunda durdu resmen ama pes etmiyorum bu yüzden karataya geçtim.evde koşu bandım var yürüyüş yaptım ama son 3 aydır omurgamdaki disk sıkışması nedeniyle düzenli yapamıyorum..3 ana 3 ara öğünle beslenmiştim ilk zamanlar
sonra kalori sayımı yaptım.kilo verimim durunca diyetisyene gittim o da metomun durduğunu sabretmem gerektiğini aylarca bekleyebileceğimi söyledi bana bir diyet listesi verdiki aman yarabbim 2 haftada 2 kilo aldım :KK9:
bende pko insülin direnci ve hipotiroidi var bu yüzden kilo verimim çok zor oluyor(kilo verdikten sonra hipotiroidimde düzeldi artık ilaç kullanmıyorum :) 2 haftadır karatay yapıyorum pko ve insülin direnciminde bu beslenme düzeniylekırılacağına inanıyorum

sabahları ya iki bardak limonlu ılık su veya yeşil çay içiyorum aç karnına
sizlerden farklı bişeyler yapmıyorum velhasıl :KK1:

kusura bakma :) okdar kilonun gittiğini görünce kim bilir neyi ne anladımda ne yazdım o sırada :) gül'e msj yollim dedim msj sayım 2 olduğu için yollayamadım. seni online görünce sana yazayım dedim :)) saol bilgilendirdiğin için :))

diyeti ablamla birlikte yapıyorum , ben inceldim gibi geliyor ama ablam kendisi için öyle düşünmüyor o dürttü bi sor bi sor diye :)zaten liste d onun listesi :) tekrardan saol :)

estafurullah canım :))) ne kusuru:)))ablanada sanada kolay gelsın dıyorumya vazgecmemek gerekıyo mutlaka yuz gulduren sonuclar alacagız

günaydın kızlarrrr

ben geldimm...bu sayfaları takip etmek imkansız...tamamını takip edebilen var mı?bende bağımlılık yaptı bu forum hepiniz gerçekten çok ama çok sıcaksınız...sizlere inanılmaz alıştım allah ayırmasın:))tabi kiloları verelim de ondan sonra da kilo koruma sayfası açarız.hedefine ulaşan ilk talihli bu görevi üstlensin bence...hepinizi seviyorum güzel ve kaçamaksız bir gün olması dileğiyle....

bu arada 2.davetimi de hasarsız atlatmış bulunuyorum::KK66:en sevdiğim hamur işlerinden olan keteye bile hayır dedim düşünün artık...
gelelim sabah menüme

1.öğün

1 bardak süt
2 küçük muz
1 avuç çökelek
tere maydonoz
9 zeytin
bir çay bardağı ceviz fındık fıstık karışımı

bu arada kerevizim var öğlene ne yapabilirim tariflerinizi bekliyorum...

zeynepçim arı sütü+bal+polen ben de istiyorum yemeyi aslında,ama dediğin gibi kilo alırmıyım korkusu var.
sen şeker ilacı da kullanıyormusun(gl..koph..ge ya da gl..f.r)

Kızlar bitki çayları veya diğer içecekler suyun yerini tutmuyor ya.
Limonlu su için aynı şey geçerli mi ?
Normal su içesim yoktu bugün limonlu içtim de arada böyle yapayım mı?

kitapta 2- 2.5 litre limonlu su için diyor zaten ama ben 1.5 litre kadar limonlu içebiliyorum üstüne de 1 lt kadar normal su içiyorum

canımın içi kitabı almadım ama almak farz oldu yanlız bu aralar işler öyle yoğun ki okumaya fırsat bulabilir miyim bilemiyorum burayı zor takip ediyorum valla... burada yazılanları sıkı takip ediyorum pko ile yazılanları ben de okumuştum ve evet diyete başladığımdan beri tavuk dışında her şeyin doğal almasına dikkat ediyorum yoğurdumu mayalıyorum ama tavuk malesef market tavuğu :KK50: tatlı yememeye çalışıyorum arada kaçamaklar var ama az, pazar günü yediğim 3 dilim pizza dışında hiç karbonhidrat da tüketmedim yavaş yavaş hayatımdan çıkarmaya çalışacağım...
onun dışında başka şeyler varsa kitapta yazarsan çok makbule geçer tatlım :KK34:

arı poleni, sütü, bal karışımını doktor vermedi burada pko luların sayfasında yazıyordu ordan okuyup denemeye karar verdim, bitkisel çözümlere çok inanırım çok da faydasını gördüm ama dediğin gibi kilo alacam diye de çok korkuyorum. bir ay deneyeyim sabahları karışımdan 1 tatlı kaşığı yiyeyim yürüyüşümü bir 10 dk arttırırım eğer ona rağmen kilo alırsam bırakırım sıkı takip lazım, ama umut işte bir an önce anne olmak istiyorum çok zor bir süreç ya umarım kazasız belasız atlatırım...
loxi her şey için sağol hepimize yetmeye çalışıyorsun, motive ediyorsun, seni seviyoruz loxiiii :KK16:

merhaba canım
bende pkoluyum ve bende anne olmak için 2 yıldır uğraşıyorum ama bizim tek sorunumuz benden kaynaklı değil tabi
hiç takip yaptırdınmı yumoşlara ? biz incili kadınların anne olması çok zor diye bir şey yok inancımızı yitirmemek lazım :KK34:
bi ara bende bal tarçın çörekotu yemiştim pekde bi faydasını görmedim
dün aktardan hayıt otu aldım hormonları dengeye sokup regliyi düzenliyomuş çok kişinin memnun kalıp hamile kaldığını okudum
sende bir dene istersen :KK34:

merhaba canım
bende pkoluyum ve bende anne olmak için 2 yıldır uğraşıyorum ama bizim tek sorunumuz benden kaynaklı değil tabi
hiç takip yaptırdınmı yumoşlara ? biz incili kadınların anne olması çok zor diye bir şey yok inancımızı yitirmemek lazım :KK34:
bi ara bende bal tarçın çörekotu yemiştim pekde bi faydasını görmedim
:

merhaba ben de pko'yum,3 tane olumsuz aşılamam olmasına rağmen ben 2 kere doğal hamile kaldım.ama maalesef kaybettim ikisini de :KK43:
arısütü polenli karışımı sanırım 3 ay en az düzenli kullanmak lazım çünkü 3 ayda bir yumurta hücrelerimin yenileniyormuş.
Senin dediğin gibi tek taraflı değilse sorun belki ondan sonuç alamadın.

Son düzenleme:
Günümüz aydın olsun kızlarrrrr Günaydınnnn

geçmişi okudum ancak bitti hepsine cevap yazsam 6 sayfa birden atar o yüzden herkese kucak dolusu sevgiler diyorum
bugün diyette 3. günüm ve akşam sekizden sonra bir şey yememek çok önemliymiş bunu yaşayarak öğreniyorum daha önce hiç uygulamamıştım şimdiden hafif ve harika hissetmeye başladım bile enerjim sürekli artıyor bunu hissediyorum
ben bir gün önceki yediklerimi yazıyorum parça parça olmasın diye işte dünkü yediklerim

sabah:2 adet kayısı kıvamı haş. yumurta,bol zeytin,peynir,yeşil salata,ceviz,domates
öğle:az tarhana çorbası,zeytinyağlı pırasa yemeği,yoğurt,yeşil salata
ikindi:1 bardak ayran
akşam:1 tabak kuru fasulye yemeği,bir küçük parça kızarmış dana eti,soğan,turp,yoğurt

not:
2 kapsül balık yağı alındı,30 dk normal tempoda yürüyüş yapıldı,sabah ve öğle 1 çay kaşığı keten tohumu ,çörek otu yenildi;3 litre su içildi

X