Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Loxandra yazilarinizi okuyorum da bir sey sormak istedim..ben vucudumu kosuya alistirdim..sanki yuruyusun bana hic faydasi yokmus gibi geliyor...kosmayinca terleyemiyorum...Tekrar yuruyuse mi donsem..cunku hergun kosu da insani yoruyor,dizleri yipratiyor..vucut alisiyor..ne diyorsunuz?

canım ben çok bilgili degilim bu konularda,daha yeni yeni okumaya basladım egzersız konularını,kendı vucudumda deneme yanılma yontemıyle dogruyu bulmaya calısıyorum,o yuzden yanlıs yonlendırmek ıstemem seni.:26:yıne de fikrimi söyleyeyim

madem cok yoruyor vucudunu kosu,yuruyuse donmen kılo aldırmaz bence,o da kardıyovasküler bir egzersız sonucta,tüm vucudu calıstırıyor ama bıraz daha dusuk tempoda.hem degısıklık yapmıs olacagın ıcın kılo bıle verebılırsın belki.vucudu sasırtmak ıyıdır derler diyet yaparken,sen tamamen hareketsız kalmıyorsun ki kilo alasın ,dimi?:44:

burda masalın tarif ettiği bir sistem vardı birde yağ yakmak için:2-3 dk normal hızda yuruyup 20 sn boyunca cok hızlı(soluk soluga kalacak sekılde)kosuyormussun,ve cok yağ yakıyormus vucut.deneyebılırsın istersen:KK8:ama kosu bandında yapmak daha kolay olur sanırım:26:

tanıdıgın bir spor hocası varsa yada bir spor salonuna gidip de sorabılırsın bu konuyu,daha iyi aydınlatırlar seni.:KK51:ben sadece fikir yürüttüm:KK17:

Iyi aksamlar kizlar;
Bu gün görümceme gittik oturmaya anca giriyorum bu yüzden... Neler yapmisti neler ben sadece baktim baktim yalandim :KK50: :KK50:
sabah
klasik karatay kahvaltisi
ögle
1 tabak saksuka
kücük bir parca tavuk eti
aksam
8 ceviz
bir avuc karisik kuru meyve
2,5 litre su (millet pastalari götürürken bende kuru yemislerle sulari götürdüm:KK34:

bu arada internette dolasirken doktorum programindan bir bölüm buldum. Mutlaka izleyin derim, link asagida....
Yediklerimiz nasıl hasta ediyor? / Sağlıklı ve Uzun Yaşam / Genel Sağlık Bilgisi / Doktorum.kanald.com.tr

şaksuka deyınce de hemen şarkısı aklıma geliyor:KK9::KK9::KK9:oynayasım geliyor:KK9::KK9::KK9:

o kızartma degıl mı canım,yasak degıl mı canımmm,rahat rahat söylüyor bir de:KK57::KK57::KK57:

1 avuc kuru meyve ne oluyor,ıncır,elma kayısı kuurusu falan mı,oyleyse o da fazla olmus

ahh bu ev gezmeleri bizi mahvedıyor yaa:KK50::KK50::KK50::KK50:

asosyal olmak lazım diyet yaparken:KK19::KK19::KK19::KK34:

şaksuka deyınce de hemen şarkısı aklıma geliyor:KK9::KK9::KK9:oynayasım geliyor:KK9::KK9::KK9:

o kızartma degıl mı canım,yasak degıl mı canımmm,rahat rahat söylüyor bir de:KK57::KK57::KK57:

1 avuc kuru meyve ne oluyor,ıncır,elma kayısı kuurusu falan mı,oyleyse o da fazla olmus

Aynen oyle valla kose bucak kaciyorum komsulardan cagirmasinlar diye :p

Ben kahveyi sekersiz cok seviyorum ama bitki cayi icememe gibi bir durumum var kesinlikle sevemedim yaa birde sekersiz cay off :KK43:((

Canim saksukayi ablam özelikle tencere yemegi gibi yapmis.
Kis türlüsü aslindada iste o saksuka dedigi icin bende öyle yazdim :KK34:.
Gözündende birsey kacmiyor canim valla :KK54::KK54::KK54:
Sorma gitmiycem bir daha zaten... Zor tuttum kendimi...
toplamda 3 hurma-2 kayisi-3 erik yedim valla bunlari yemeseydim pastalara dalis yapardim.

Su an öyle kötü bir zaman ki Hristiyanlar bu hafta sonu Isanin dogum gününü kutliyacaklar (agac altina hediyeler birakma fasli...)
O yüzden her yerde inanilmaz sekilde degisik kurabiyeler, tatlilar, pastalar, sadece bu döneme ayit sekerlemeler-cikolatalar filan satiliyor..
Kime gidersen git bu dönemde evinde 3-5 cesit kurabiye ve pastayla burun buruna geliyorsun.
Zaten kime desem diyette basladim diye bravo cok güzel bir zaman secmissin diyorlar...
Napalim bu dönemde gececek INSALLAHHHHHHHH

toplamda 3 hurma-2 kayisi-3 erik yedim valla bunlari yemeseydim pastalara dalis yapardim.

Su an öyle kötü bir zaman ki Hristiyanlar bu hafta sonu Isanin dogum gününü kutliyacaklar (agac altina hediyeler birakma fasli...)
O yüzden her yerde inanilmaz sekilde degisik kurabiyeler, tatlilar, pastalar, sadece bu döneme ayit sekerlemeler-cikolatalar filan satiliyor..
Kime gidersen git bu dönemde evinde 3-5 cesit kurabiye ve pastayla burun buruna geliyorsun.
Zaten kime desem diyette basladim diye bravo cok güzel bir zaman secmissin diyorlar...

Bayrama denk gelsede ayni sey sozkonusu her evde baklavalar borekler sarmalar ki oyle bir donem hatirliyorum ben verdigim kilolarin yarisini almistim geri birde bayram yemem desen kadinlar sisiriyor surati bak ama bu kurban eti sevaptir ye ye durumu var. Gun aramaya gor yani her yandan bir seramoni fiskiriverir.

tık yok derken yuruyus yapmadım anlamında soylemıstım canım kılo verme anlamında degıl her hafta en kotu ıhtımal 1kg gıdıyo.menun guzel gorunuyo motıvasyonunu bozma hocada kıtabında yazmıs her bunye bır degılkılo verme hızı degısır dıye buraya takıl vazgecme yeter ha bıde evet bu dıyetle verdım kılolarımı ama daha cok verende var gul arkadasımız gururumuz 40kılo verdı :nazar::nazar:

kusura bakma :) okdar kilonun gittiğini görünce kim bilir neyi ne anladımda ne yazdım o sırada :) gül'e msj yollim dedim msj sayım 2 olduğu için yollayamadım. seni online görünce sana yazayım dedim :)) saol bilgilendirdiğin için :))

diyeti ablamla birlikte yapıyorum , ben inceldim gibi geliyor ama ablam kendisi için öyle düşünmüyor o dürttü bi sor bi sor diye :)zaten liste d onun listesi :) tekrardan saol :)

öfff o degilde benimkisi 2 hafta boyunca evde simdi...
Aksamdan aksama tikiniyordu önümde cipsleri simdi bütün gün onu izlerim artik...
Ama yarin cocuklarla o ilgilenecekte bede alisverise gidecem cocuksuzzzzz yupiiiii.
Magazadan begendigim bir elbisenin kücük bedenini almayi düsünüyorum motive olsun diye :21::21:

Bravo gercekten ayda ikiser kilo vermis oluyorsun..cok saglikli..ben de takildigim yerde Karataya gecicem su an kepek ekmegi birakmiyorum..metabolizmami sasirtma yoluna gidicem alistiiginda..:KK76:

İlk başta ekmeği kesmek çok rahat oluyor.
Sonradan arada eklerim dedim ama şimdi de canım istemiyor.
Ayda yılda bir yiyorum.
Son zamanlarda durma noktasındayım ama sanırım sıkıntıyla alakası var.
Biraz daha zaman verdim kendime önce koruyacağım ocağın sonunda tekrar başlayıp 2 ay içinde de ideal kiloma inmeyi hedefliyorum.
Bu sırada pilatesle de sıkılaşıp 1 sene bile olmadan tamamen değişmiş olacağım.
Ayrıca sadece kilonda değil yüzünde bile değişiklik oluyor.
O yüzden yeter ki iste.
Hiç bir şey olmaz diye bir şey yok.
Belki haziranda karar vermeseydim şimdi 75lerdeydim.

hmm temam o zaman:KK15::KK15:tarifini alalım bızım yıyebılecegımız bırseyse:KK9:patlıcan patates bıberle yapılmıyormu,kış türlüsü nasıl oluyor ki?:44:

ay biliyorum o donemı canım,1 sene vıyanada yasamıstım ogluma hamileyken,1 ay oncesınden baslıyor o kutlamalar,sen de eglencelere katılırsın kurabıyelerden yemezsın:KK34:şimdiye kadar coook yemıssındır boşver,kuru kayısıların ve hurmalarınla truf yap,mutlu mesut yaşa:KK1::KK1::KK1:

Bayrama denk gelsede ayni sey sozkonusu her evde baklavalar borekler sarmalar ki oyle bir donem hatirliyorum ben verdigim kilolarin yarisini almistim geri birde bayram yemem desen kadinlar sisiriyor surati bak ama bu kurban eti sevaptir ye ye durumu var. Gun aramaya gor yani her yandan bir seramoni fiskiriverir.

Öyle canim öyle insallah bir gün bu cektiklerimizin hepsinin ödülünü alacagiz...:KK16::KK16::KK16:
elim düstü gene :KK34: ben yatiyorum kizlar öpüyorum hepinizi :KK54::KK54::KK54::KK54: yarin görüsürüz. :KK5:

Öyle canim öyle insallah bir gün bu cektiklerimizin hepsinin ödülünü alacagiz...:KK16::KK16::KK16:
elim düstü gene :KK34: ben yatiyorum kizlar öpüyorum hepinizi :KK54::KK54::KK54::KK54: yarin görüsürüz. :KK5:

Hadi iyi uykular elbise isi iyi fikir bende bu gun begendim sonra alirim zayiflayacagim nasilsa dedim yarin gidip alayim kucuk beden :)

hmm temam o zaman:KK15::KK15:tarifini alalım bızım yıyebılecegımız bırseyse:KK9:patlıcan patates bıberle yapılmıyormu,kış türlüsü nasıl oluyor ki?:44:

ay biliyorum o donemı canım,1 sene vıyanada yasamıstım ogluma hamileyken,1 ay oncesınden baslıyor o kutlamalar,sen de eglencelere katılırsın kurabıyelerden yemezsın:KK34:şimdiye kadar coook yemıssındır boşver,kuru kayısıların ve hurmalarınla truf yap,mutlu mesut yaşa:KK1::KK1::KK1:

Tam kapatacakken yazmissin gördüm. Yok canim ya patates falan yoktu..
Domates, biber, kabak bide patlican vardi...Internette vardir tarifi ...
Buzdolabinda yiyebilecegin ne sebze varsa at tencereye karistir..Üzerinede domates sosu ...Bitti....

Aynen oyle valla kose bucak kaciyorum komsulardan cagirmasinlar diye :p

Ben kahveyi sekersiz cok seviyorum ama bitki cayi icememe gibi bir durumum var kesinlikle sevemedim yaa birde sekersiz cay off :KK43:((
aynısını bende kahve için söylüyorum işte:KK1:birde şekersiz ,öffff,afra tafra afra tafra:KK19::KK19::KK1::KK1::KK1:

Bir sey degil canim ya hayat paylasinca güzellesiyor, diyette paylasinca kolaylasiyor dimi :KK9::KK9:
videonun altindaki diger süt ile ilgili videoyuda izleseydin...
evet canım aynen bu halimize de sükür,normal bir diyet yapsaydık tatlı hamurısı yıne yasak olacaktı, 5 kasık susuz sebze yemegı bır kase de corba,yagsız salata yıyıp otururduk,en azından doyana kadar yemek yeme şansımız var bu diyette:KK34:

Allahtan bizim diyette et serbest:KK9:
ben kurban bayramında bol bol et yıyerek hatta 1 kere de künefe kaçamagı yaparak 1 haftada 1,4 kg vermıstım:nazar::KK52::KK52::KK52:

baklava börek,çikolata yemedım tabiside:KK19:

öfff o degilde benimkisi 2 hafta boyunca evde simdi...
Aksamdan aksama tikiniyordu önümde cipsleri simdi bütün gün onu izlerim artik...
Ama yarin cocuklarla o ilgilenecekte bede alisverise gidecem cocuksuzzzzz yupiiiii.
Magazadan begendigim bir elbisenin kücük bedenini almayi düsünüyorum motive olsun diye :21::21:

ayy ne güzel olurr:KK52:

benim birsey alasım gelmiyor ya bu halimle:KK50:fazla para da vermek ıstemıyorum kıyafete nasıl olsa beden degıscek dıye:KK1:beni idare etcek 1-2 parça alıyorum sadece.
yaza alısverıs çılgınlıgım başlayacak inşallahhh:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

ama küçük beden elbise almak da iyi fikirmiş:KK34:

Kizlar bende kocaman opuyorum ve kaciyorum diyete basladim baslayali 3 ogun yiyemedim desem yeridir 12 de kalkiyorum evin isi de bitmiyor yarin buyuk temizlik var en az 400 gr gider :)))))) opucukler yagmurlarrr...

canım ben çok bilgili degilim bu konularda,daha yeni yeni okumaya basladım egzersız konularını,kendı vucudumda deneme yanılma yontemıyle dogruyu bulmaya calısıyorum,o yuzden yanlıs yonlendırmek ıstemem seni.:26:yıne de fikrimi söyleyeyim

madem cok yoruyor vucudunu kosu,yuruyuse donmen kılo aldırmaz bence,o da kardıyovasküler bir egzersız sonucta,tüm vucudu calıstırıyor ama bıraz daha dusuk tempoda.hem degısıklık yapmıs olacagın ıcın kılo bıle verebılırsın belki.vucudu sasırtmak ıyıdır derler diyet yaparken,sen tamamen hareketsız kalmıyorsun ki kilo alasın ,dimi?:44:

burda masalın tarif ettiği bir sistem vardı birde yağ yakmak için:2-3 dk normal hızda yuruyup 20 sn boyunca cok hızlı(soluk soluga kalacak sekılde)kosuyormussun,ve cok yağ yakıyormus vucut.deneyebılırsın istersen:KK8:ama kosu bandında yapmak daha kolay olur sanırım:26:

tanıdıgın bir spor hocası varsa yada bir spor salonuna gidip de sorabılırsın bu konuyu,daha iyi aydınlatırlar seni.:KK51:ben sadece fikir yürüttüm:KK17:

Tesekkur ederimm:)))

dün akşam balık aldım balık ve yoğurt çorbası içtim yeşil salata da yedim bol bol da çay içip yattım

hemen sabah bildirimini de yapayım:
2 yumurtadan maydanoz, dereotu ve beyaz peynirli omlet
5 tane zeytin
1 çay bardağı ceviz
1 bardak kefir
1 bardak şekersiz kayısı hoşafı
1 kapsül omega 3

dün annem le babam geldi işten erken çıktım onları karşılayayım diye anahtarı unutmuşum üçümüz de kaldık mı kapıda valizlerle, neyse yarım saat içinde süpermenim geldi de açtı kapıyı bize :KK9:

babam zayıflamışsın biraz dedi çoook mutlu oldum o sevinçle ona fırın sütlaç yaptım ama ben yemedim :21:

canım malüm ben de pko var ve yumurtalarım çok gelişmiyor bize arı sütü poleni yiyin karı koca dediler balla karıştırıp bir karışım yaptık öyle tarif ettiler, sabah aç karnına bir tatlı kaşığı yutsam her sabah ban yol, su, elektrik ve kilo olarak döner mi yaa kilo vermek istiyorum çok azimliyim hevesim kırılmasını istemiyorum ne önerirsin bana...

Herkese günaydınn

dün akşam ki menüm;
1 muz, biraz ceviz ve akşam antep fıstığı çok az + spor

sabah ise
15 zeytin
biraz kaşar peynir
domates
ceviz
şekersiz çay

bu arada canım deli gibi simit istiyor. ofiste toplantı varmış o yüzden simit ikramı vardı. küçük bir parça dahi olsa almadım ama çokk canım istedi.
bu arada benimde şuanda spor kaynaklı incelme haricinde bir kilo verimi ek söz konusu değil. Bakalım vücut ne zaman direnci kıracak da toparlayacak merak ediyorum.

X