Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

menüm

Sabah:
2 peynirli yumurta
4 zeytin
1 çb ceviz+badem

Öğle:
2 yk yeşil fasülye, yoğurt
1 elma, 1 mandalina

Akşam:
1 kase tarhana çorbası
7-8 sarma, yoğurt
5 köfte-patlıcan
2 kk tahin helvası

spor: 30 dk yürüyüş+koşu
su 2,5 lt

sarmalar bulgurlu ama çok yedim yine ya, biraz mutsuzum sanırım bugünlerde tatlılar geliyo gözümün önüne, canım da istemiyo aslında.
canım sıkıldıkca yemeye alıştırmışım kendimi hep.
az yiyerek zayıflanmaz diyo hoca ama ben çok çok mu yiyorum sizce
bana kalsa azaltıcam yediklerimi iyice, 3 aydır aynı kilodayım ya

Son 10 kiloda başlamak bence de daha iyi loxicim istediğin gibi zayıfladıktan sonra sıkılaşırsın.

masalcım pilatesi ben yapamadım ya, boynumu sakatlıcam diye korktum. artık benim de böyle sporlara başlamam lazım.
4-5 kilo vermeye uğraşmaktansa 1-2 kilo verip sıkılaşmak daha iyi gibi.
görüntüm daha iyi olur hem.

ebru hakkında pilatesi bilmez uzun süre yapınca sakatlar vs. diye okudum, zaten zorlanıyodum bırakıverdim

ilk hafta 3 kilo falan veren arkadaşlar var. nasıl oluyor anlamadım ben 2 haftada 2kilo verdim şikayetçi değilim de acaba kilosu fazla olan daha mı fazla veriyo.geçen sene kardeşimle diyet yapmıştık.o doğum kilolarını vermek istedi nerdeyse aynı şeyler yedik yürüyüşe de birlikte çıkıyorduk.o haftada 1-2 ben yarım kilo
yaşında etkisi oluyor daha genç olanlar daha çabuk veriyor diye düşünüyorum ben.

tabiki yaş ilerledikçe hatta bildiğim kadarıyla 4 yılda bir metabolizma hızı yavaşlıyormuş o yüzden zor kilo veriliyo başka hastalıkların da etkisi olabilir

bugün kötü bir karataydı benim için

sabah:
1 kk peynir
7-9 zeytin
1 bardak şekersiz çay

öğlen:
1,5 porsiyon taze fasulye yemeği
3 lokma bulgur pilavı

akşam:
1 tabak tavuklu nohut yemeği

canım tatlı çekti az önce bende 4 tane kuru kayısı yedim :KK20:

masalcımm nasılsınn cnm nasıll oldunn?
pilatese devam mııı?
ben 3 gün oldu bugünle yapamadım. çok halsizim kolumu kaldıracak halim yok. dün tüm gün yattım. bugün zor gittim okulaa.
neden oldu bilmiyorummm...

iyiyim idealistcim ne yapayım işte sen nasılsın ?
Pilatese devam cuma cumartesi yapmamıştım dün başladım tekrar üstüne de yürüyüş yapıyorum her yerim ağrıyor.
Regl falan mı olacaksın ki ben de çok halsizlik oluyor.
Ama fark ettim de 2 gün ara verince.
Pilates yapınca daha enerjiğim.

taze sıkılmış portakal suyu canım.grip olmuşum ya biraz ondan içtim

ayrıca bugün bir avuç kraker yedim
1 havuç ve 1 salatalık
1 fincan türk kahvesi az şekerli

Taze sıkılmışı da yasak canım hatta o yüzden 2 ayda 5 kg aldım diyen bir arkadaş vardı burada.
Aklında bulunsun diye yazdım.

masalcım pilatesi ben yapamadım ya, boynumu sakatlıcam diye korktum. artık benim de böyle sporlara başlamam lazım.
4-5 kilo vermeye uğraşmaktansa 1-2 kilo verip sıkılaşmak daha iyi gibi.
görüntüm daha iyi olur hem.

ebru hakkında pilatesi bilmez uzun süre yapınca sakatlar vs. diye okudum, zaten zorlanıyodum bırakıverdim

Boyun genelde kaslarımız güçlü olmadığı için oluyor mattikacım ama biraz yapınca alışıyorsun.
ne kadar oldu biz başlayalı 2. haftamız sanırım tam hatırlayamadım artık boyun ağrım yok.
Geçen hafta hundered yaparken sonlarda problem yaşıyordum.
Kesinlikle yap derim, zayıflasan da sıkılaşmak bir başka oluyor.
Kalçalarım daha güzel duruyor baktım da.

iyi Aksamlar Kizlar,
Dün bir ara girdim ama menüyü yazacak kadar zamanim yoktu.
Dün aksama kadar disaridaydik oglumun futbol turnuvasi vardi. Sabah kahvalti tabagimi yapip arabada yedim :KK66:
1. ögün
Klasik Karatay kahvaltisi
2. ögün
yarim haslanmis sosis
(sadece o vardi)
3. ögün
2 parca tavuk gögsü
Lahana salatasi
4-5 ceviz
3 gün kurusu kayisi

Gelelim bu güne. Bu gün canim klasik kahvalti istemedigi icin muz ve badem yedim. Ama malesef ögleden sonra reglyliminde verdigi etkiyle tatli kirzim tuttu.
1.ögün
1 muz
9-10 badem
2.ögün
firinda 2 köfte,patlican,kabak ve biber sarimsakli yogurtlu
2 kuru incir
öfffffffffff:KK17::KK17::KK17:3 kücük parca cikolata yedim :KK17::KK17::KK17:
kesinlikle sabah kahvaltisini gecistirmiycem:KK20:. Bana pahaliya patladi.
Su an sporda yapamiyorum.
Yarin cikip en az 1 saat yürüycem.

Bu gun bir avuc findik ve biraz beyaz peynir disinda birsey yiyemedim :KK43:(( midem cok kotu slim in 6 yaptim biraz ne guzel birsey bu boyle ben 15 dk dayanabildim ama gece yatmadan da yapacagim bende hareket eksikti oda baslarsa herhalde istedigim kiloya daha cabuk ulasirim.

bugunku menum:

1. ogun:
2 yumurtadan loxi omleti
10 zeytın
1 turp
1 kuru kayısı
3 omega3
çilekli ahududulu çay

2.ogun:
1 kase mercımek corba
ekmeksız ıskender
salata
1 kuru kayısı

avm de yemek yerken eşim de karşımda künefeyı götürdü,hemi de kaymaklı:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:çok canım çekti yaa:KK14::KK14::KK14::KK14:ama sonrasında gurur duydum kendimle:KK42::KK42::KK42::21::21::21:

yemegı ogle saatlerınde yemıstık.eve geldık bır arkadası kendı yaptırdıgı lahmacunu yollamıs,bütün ev kokuyordu :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:geldigimizden beri gelip gidip yiyor,bitiremedi hala:KK57::KK57::KK57::KK57:

ne zor şey ya,diyet yapmak:KK76::KK76::KK76::KK76:

bitki çayı içeyim ben sefil sefil:KK50::KK50::KK1:

Gelelim bu güne. Bu gün canim klasik kahvalti istemedigi icin muz ve badem yedim. Ama malesef ögleden sonra reglyliminde verdigi etkiyle tatli kirzim tuttu.
1.ögün
1 muz
9-10 badem
2.ögün
firinda 2 köfte,patlican,kabak ve biber sarimsakli yogurtlu
2 kuru incir
öfffffffffff:KK17::KK17::KK17:3 kücük parca cikolata yedim :KK17::KK17::KK17:
kesinlikle sabah kahvaltisini gecistirmiycem:KK20:. Bana pahaliya patladi.
Su an sporda yapamiyorum.
Yarin cikip en az 1 saat yürüycem.

canım sen basındasın daha diyetin,ilk zamanlar böyle kaçamaklar olabılıyor,tek sorun insülin direnci daha geç kırılıyor kaçamak yaptıkça.bugun olan olmus artık,yarın dedıgın gıbı kahvaltını sağlam yaparsın.

yürüyüş de insülin direncini kırıyormus zaten,çok iyi yaparsın yürüyerek.

en iyisi evde bulundurmamak o çikolataları galiba,ya da gözünün görmeyecegı bir yere kaldır.

haftasonu cocuklara kek yapayım dıye nıyet ettım ama yemeyecegım konusunda kendıme guvenemedıgım ıcın yapmadım bu hafta:KK19::KK19::KK19:çelik gibi iradeye sahip olana kadar kendımi riske atmayayım dimi:KK34::KK34:

Taze sıkılmışı da yasak canım hatta o yüzden 2 ayda 5 kg aldım diyen bir arkadaş vardı burada.

hımmm..peki mandalina yiyebbilir miyim ya d aonu sıkıp suyunu içebilri miyim..ben bu kiloları aldığımda zaten sürekli portakal suyu içiyodum doğal ve şekersiz olanını hergün nerdeyse 1 litre:KK53:

hımmm..peki mandalina yiyebbilir miyim ya d aonu sıkıp suyunu içebilri miyim..ben bu kiloları aldığımda zaten sürekli portakal suyu içiyodum doğal ve şekersiz olanını hergün nerdeyse 1 litre:KK53:

gunde 1 adet meyveye izin var ama oda direk yiyerek posasi ile tuketerek benim bahcemde 10 tane mandalina agaci var hemde bodrum mandalinasi sabahlari suyu harika olurdu ah ahhh dedirttinnn...

menüm

Sabah:
2 peynirli yumurta
4 zeytin
1 çb ceviz+badem

Öğle:
2 yk yeşil fasülye, yoğurt
1 elma, 1 mandalina

Akşam:
1 kase tarhana çorbası
7-8 sarma, yoğurt
5 köfte-patlıcan
2 kk tahin helvası

spor: 30 dk yürüyüş+koşu
su 2,5 lt

sarmalar bulgurlu ama çok yedim yine ya, biraz mutsuzum sanırım bugünlerde tatlılar geliyo gözümün önüne, canım da istemiyo aslında.
canım sıkıldıkca yemeye alıştırmışım kendimi hep.
az yiyerek zayıflanmaz diyo hoca ama ben çok çok mu yiyorum sizce
bana kalsa azaltıcam yediklerimi iyice, 3 aydır aynı kilodayım ya

birtek öğle yedıgın yemek az olmus .fasulyeyı 1 tabak yeseydın.elma ve mandalınaya gerek kalmazdı belki.:26:

akşam da tahin helvası yanlış ama helva kaçamaklarımdan biliyorum:KK1:en azından acıktırmıyor

bir de salata göremedım hiç menünde:KK15:mideyi doldurup tok tutuyor,hem de vitamin deposu:KK16::KK16::KK16:

bak tescillemiş oldun o zaman canım,meyve suyunun kilo aldırdıgını.:KK9:
kilo verme döneminde hiç içilmiyor.

ideal kilona indikten sonra,hala istiyorsan günde 1 kahve fincanı kadar yeterli diyor hoca

mandalina günde 1 tane kahvaltıda yıyebılırsın kilo verene kadar

gunde 1 adet meyveye izin var ama oda direk yiyerek posasi ile tuketerek benim bahcemde 10 tane mandalina agaci var hemde bodrum mandalinasi sabahlari suyu harika olurdu ah ahhh dedirttinnn...

:KK39: anladım canım..ama benim bugün başım dönüyo ilk başlarda böyle oluyomuydu yoksa ben biraz üşütmüşüm ondan mı bu halsizlik

bak tescillemiş oldun o zaman canım,meyve suyunun kilo aldırdıgını.:KK9:
kilo verme döneminde hiç içilmiyor.

ideal kilona indikten sonra,hala istiyorsan günde 1 kahve fincanı kadar yeterli diyor hoca

mandalina günde 1 tane kahvaltıda yıyebılırsın kilo verene kadar

ben 6 ayda 15 kilo aldığım dönem neler yemedim ki bunalımdan sürekli abur cubur hergün pasta börek değişik çeşitlerde kurabiyeler yapıp yiyordum ve hergün nerdeyse 2 muz ve 1 litre meyve suyu:KK53:

:KK39: anladım canım..ama benim bugün başım dönüyo ilk başlarda böyle oluyomuydu yoksa ben biraz üşütmüşüm ondan mı bu halsizlik

bu gun ki menune ulasamadim ama ilk iki gun midem fena kazinmisti benim ama az yiyordum ben normalde oburumdur :) bir bardak sut ic sen canim icine de biraz tarcin koy...

X