Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar...:KK24:....2. Öğün(ogle):Bır tabak domates tava,bır kase yogurt,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde),bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)),................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,3fıncan Turk kahvesı

Spor: 1saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Eklentiler

• 18,6 KB · Görüntüleme: 64
masalcım özelden mesaj attım bana da linki gönderirmisin?

bu öğlen menümü yazayım

1 tabak etli kuru fasülye
1 kase yoğurt
bol yeşillik

4 saat oldu yiyeli biraz acıktım ama akşam 7 de yiyoruz eşim gelince..

bu arada 4-5 saat birşey yememeliyiz biliyorum kitapta da yazıyor.diyelim yemek pişirdik tadına bakamıyormuyuz?1 lokma bile yersek insülin salgılanıyor.siz neler yapıyorsunuz?

2.ögünüm :KK52:

1 kase mercimek çorbası
1 kase yogurt
1 but tavuk
3 fındık
yarım ithal muz

kızlar muz yedim ama bişi olmaz dimi? meyveyi cok seviyodum ama birden kesince yasak ya cok canım istedi :KK43:
kitap okuyan arkadaslar hiç meyveden bahsediyomu canan hoca merak ettim :KK43:

Son düzenleme:
arkadslar sunu merak ediyorum bende istiyorum bu diyetlere katilmaya ama hergün mesela o listedeki yemekleri tipkisi tipkisina mi yiyosunuz yoksa farklimi

ceylincim geçmiş olsun

öğlen:1 kase ev yoğurdu içine yarım armut doğradım(güzel oldu)

sade kahve

akşamda:kıymalı pırasa kavurması

pastırmalı kuru fasulye 2 kaşık

salata

su 2.5 litre

spor 5 saat temizlik+40 dk yürüyüş (ölüüüyoooorumm)
duşumuda aldım ooohh gel keyfim gell

merhaba yasak olmayan yiyeceklerden herkes kendine uyarlayabilir bu diyeti.inanılmaz rahat bir diyet tavsiye ederim.menülerden de görebilirsin herkes kafasına göre takılıyor.zaten diğer türlü çok sıkıcı olurdu ve uzun süre devam edemezdik.6 7 aydır devam eden arkadaşlar var

arkadslar sunu merak ediyorum bende istiyorum bu diyetlere katilmaya ama hergün mesela o listedeki yemekleri tipkisi tipkisina mi yiyosunuz yoksa farklimi

ben bire bir uyguladıklarımda var ama elimde olan malzemelerdende yemek yapıyorum ama kacamak suana kadar pek yapmadım.ilkapıyorum4 hafta biraz zorlanıyorsun diyette sonra midende alısıyor ayrıca spor da olmalı yürüyüs yapıyorum 45 dk.

aynısı değil tabi.örnek menü onlar bak bizim yediklerimize evde ne pişiyorsa.pilav,makarna,tatlı,yok.kolay gelsin

bu öğlen menümü yazayım

1 kase yoğurt
bol yeşillik

bu arada 4-5 saat birşey yememeliyiz biliyorum kitapta da yazıyor.diyelim yemek pişirdik tadına bakamıyormuyuz?1 lokma bile yersek insülin salgılanıyor.siz neler yapıyorsunuz?

Handan mesaj attım ama gelmedi mi ?
ben de bu konuda çok takılıyorum genelde bakmamaya çalışıyorum.

ilk hafta 3 kilo falan veren arkadaşlar var. nasıl oluyor anlamadım ben 2 haftada 2kilo verdim şikayetçi değilim de acaba kilosu fazla olan daha mı fazla veriyo.geçen sene kardeşimle diyet yapmıştık.o doğum kilolarını vermek istedi nerdeyse aynı şeyler yedik yürüyüşe de birlikte çıkıyorduk.o haftada 1-2 ben yarım kilo
yaşında etkisi oluyor daha genç olanlar daha çabuk veriyor diye düşünüyorum ben.

ilk hafta 3 kilo falan veren arkadaşlar var. nasıl oluyor anlamadım ben 2 haftada 2kilo verdim şikayetçi değilim de acaba kilosu fazla olan daha mı fazla veriyo.geçen sene kardeşimle diyet yapmıştık.o doğum kilolarını vermek istedi nerdeyse aynı şeyler yedik yürüyüşe de birlikte çıkıyorduk.o haftada 1-2 ben yarım kilo
yaşında etkisi oluyor daha genç olanlar daha çabuk veriyor diye düşünüyorum ben.

Haklı olabilirsin, benimkiler de doğum kiloları. Hızla aldığın kiloyu, yine çabuk verirsin diye biliyorum. Önceden yediklerimin çoğunluğu, şimdi yememem gerekenler olunca vücutta şaşırmış olabilir.

türk kahvesi sade olmak koşuluyla serbest :)

Yani ben böyle biliyor ve günde mutlaka 1 tane içiyorum

şekerliydi..misafir olmasa ben kendime sade nescafe yapıyorum.. :KK5:

merhaba aramıza hoşgeldiniz öncelikle menülerinde yasak yiyecek göremedim yalnız bana az yiyorsunuz gibi geldi.

bugün öğle yemeği aceleye geldi.. komşudayken kızım koluna cay döktü dr fln gittik.. canım hiç bir şey yemek istemiyordu zorlayarak yedim o kdr bile..

menu gayet guzel turk kahvesı sekersız oldugu surece sorun yok

tşkler yorumun için.. malesef şekerliydi..

canım sen ısını bılırsın serbest olan yıyeceklerden yersın bunu yapabılecek ıraden var emınım buna kahvaltın gayet guzel olmus bı ben yıyemedım 10 zeytını nasıl yıyosun bacım yaaa:)))))

gunaydınnnnn

canım emegıne saglık cok guzel bır paylasım

3 gundur bendede vardı canım gunde 2 form cay bol yesıllık sabah ac karnına kayısı ve bol su bende ıse yaradı
ayvalıktan arkadas getırmıs bu zeytını de,ben bayılıyorum valla:)
ama az kaldı,sonra napcaz:KK43:(
günümüz persembe akşamıymış:KK53:ertesı gun de bıldırım var,yasaklı olmayanlardan da yesem 8 den sonra yemış olcam:KK50::KK50::KK50:off yaaa,adalet mi bu:KK50::KK50::KK50::KK50:

kahvaltım

1yumurta
1bardak cevız
1zeytın
bpeynır kecı peynırı
dereotu maydanoz
kıvırcık roka
1adet sosıs:KK14:
yesıl cay
omega3
benım canım da sucuk cok cekıyor ama ev yapımı veya dogal bulamadıgım ıcın evdekılere bıle almıyorum.
kıymalı yumurtayla ıdare edıyoz:KK1:

Ufak tut önce hedefini zamanla büyüt daha kolay oluyor.
6 ay sonra incecik olursun.
Az da spor yaparsan ohh ..

spor yapmaya çalışıyorum ..ayy 6 ay sonra 55 kilo olmak hayal mi sence?inanamıyorum da..bugün yediklerimi sayayım

1 yumurta

biraz peynir

3-4 dilim domates

2 bardak ıhlamur çayı az şekerli

1 incir

1 avuç kavrulmuş fındık

ama şimdi gözüm kararıyo yine..hastayım biraz da üşütmüşüm halsizim spor da yapamayacağım:KK49:
ben kuruyemıslerı kavrulmus yedıgımde kılo veremıyorum,,dikkat edin siz de

sağol bacım sevindim şimdi :KK52:

öğle yemeğim:
döner et
2 kase mevsim salata
1 kase ezogelin
1 ayran

akşam:
yoğurt çorbası yapıp onu yemeği düşünüyorum tabi yetişirse...

bu arada ben c vitamini eksikliği çekiyorum galiba kızlar kuşburnu içsem bol bol telafi eder mi? var mı başka önerisi olan?
bol limonlu su için,hocanın önerisi

öğle yemeğimi de yedim geldim :)

1 tabak etli bezelye (içinde patatesler vardı ama yemedim)
1 kase cacık (zeytinyağ koydum üstüne)
Bol yeşillikli (roka ve marul) bol turplu salata (sirke ve zeytinyağlı)

sabah saat 7 de yapmıştım kahvaltımı.
tek korkum saat 12.30-13.00 e kadar acıkmamdı.
ama sağlam Karatay kahvaltısı yapınca acıkmak pek mümkün olmuyormuş.

:)
bezelye de yemıyoruz maalesef

1 tabak kızartma hamsi
2 yemek kaşığı patates püresi
1 yemek kaşığı z.yağlı fasülye
1/2 tabak pirinçli fasülye
1 orta boy mevsim salatası
arkadaslar soylemıs ama ben de kızayım bir daha olmasın:KK57::KK1:
patates püre,pirinç ve kızartma yasak:KK20::KK20:

Verirsin verirsin.
Portakal suyu çok şeker içeriyor, meyve sularından uzak duruyoruz çünkü ..

Ne güzel olmuş ikizcim kas yapıypruz sıkılaşıyoruz.
Kas oranımı 1 aydır ölçmüyorum ama en son 24ten 18 küsüre inmişti daha ne isterim.

Ağrıyor ama o ağrı o kadar güzel oluyor ki çünkü sıkılaşmanın ağrısı.
iyi hissettiriyor.
masalccım ben 5 kılo daha verıp oyle baslıycam pılatese,şimdi bile erken bana:KK50:

bu öğlen menümü yazayım

1 kase yoğurt
bol yeşillik

ben oruclu gıbı tadına bıle bakmıyorum yemeklerın:KK9:

2.ögünüm :KK52:

1 kase mercimek çorbası
1 kase yogurt
1 but tavuk
3 fındık
yarım ithal muz

kızlar muz yedim ama bişi olmaz dimi? meyveyi cok seviyodum ama birden kesince yasak ya cok canım istedi :KK43:
kitap okuyan arkadaslar hiç meyveden bahsediyomu canan hoca merak ettim :KK43:
muzu yumurta yerıne onerıyor sabahları.
1 muz 1 cay brd cevız gıbı bır menu olabılır dıyor hoca

kişisel fikrim şu: ilk defa diyet yapanlar veya ömründe 1-2 kere yapmıs olanlar daha kolay kılo verıyor.
benim gibi ömrünüzün 15-20 senesi diyetlerle gectıyse daha zor gidiyor maalesef:KK50:

Geçen haftadan beri yazmıyorum dışarıdan takip ediyorum .Ben ankara batıkent'te oturuyorum .Bilgisayar kursuna
gidiyorum .Bilgisayarda acemiyim yani.Neyse kursta iken hocama gösterdim ben buraya üye oldum diye.Şu hoplayan
zıplayan ,çiçek veren .öpücük atan avatarları nasıl yapabilirim diye sordum.Bir oğrencimde oraya üye demez mi.
Ben batıkent gençlik merkezine gidiyorum kurs için .Eğer aranızdan birisi de gidiyorsa tanışmak isterim ..............çok.

Merhaba kızlar
Sabahtan beri geçmişi okuyorum baktım biticek gibi değil 30küsur sayfa var durumumu ve yediklerimi paylaşayım dedim.

Cuma günü planladığım gibi kaşarlı fırında közlenmiş karnıyarık vs. yapamadım,çünkü evime gittiğimde kapıyı açamadım bi baktık ki hırsız girmiş.kapıyı emniyet kilidinden kilitlemiş :KK43:
yeni aldığımız lcd tv ve edijital foto makinemi maalesef alıp gitmiş
polis geldi olay yeri inceleme filan....
neyseki sigortamızdan karşılanacak zararımız...
çok geçmiş olsun canım

şekerliydi..misafir olmasa ben kendime sade nescafe yapıyorum.. :KK5:
nescafe işlenmiş gıda olduğundan yasak, içindeki kafein bağımlılık yapan bi madde ayrıca. yasaklanması için uğraşılıyo.
en iyisi sade türk kahvesi

masalcımm nasılsınn cnm nasıll oldunn?
pilatese devam mııı?
ben 3 gün oldu bugünle yapamadım. çok halsizim kolumu kaldıracak halim yok. dün tüm gün yattım. bugün zor gittim okulaa.
neden oldu bilmiyorummm...

X