Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

tebrik ederim seni ..bende salı günü arkadaşa gideceğim şimdiden kaygılanıyorum. ısrardan dolayı.inşallah senin gibi başarırım..

Başarırsın canım merak etme..
Sen yarın gidene kadar buradan güç topla:-)
İnşallah yiyebileceğin irşeyler vardır da hasarsız atlatırsın, kolay gelsin...
Güzel haberlerini bekliyorum yarına:KK34:

bugün çok yoğundum giremedim geçmişide okuyamadım malesef umarım heerkesler iyidir çook güzel bir hafta olsun inşallah

yarın bugün kü menümü yazarım bu hafta daha hırsla başladım daha az meyve,daha az kaçamak,bol hareket olacak inşallah cümleten herkese gaz vermek dileğiyle iyi akşamlar şimdiden yarın görüşürüz kızlarrr menümle birlikte geleceğim :KK55:

ben bu sabah 5 adet yiyebildim cevizi.
zira o kadar çok şey yiyince cevize yer kalmadı :)
çatlayacaktım neredeyse :)

akşam saat 18.30 gib yiyebileceğim akşam yemeğimi.
o saate kadar acıkırsam saat 16.30 gibi ceviz-badem atıştırayım diyorum.
sorun olur mu ki acaba?
diyete adam akıllı başladığım ilk gün çünkü.
belki acıkırım dedim.

Sevgili Papagena,
Kitapta, alışana kadar sağlıklı yiyeceklerden ara öğün öneriyor Canan Hanım zaten. Sen de akşam yemeklere saldırmamak ve alışana kadar kendini çok zorlamamak için ara öğün alabilirsin bence. Zamanla zaten istemeyecek canın ve acıkma krizlerin de olmayacak merak etme:-)

kızlarrr...ben çok fena bişey yaptım..kendimi onca zamandır tuttum,yemedim sonunda 1 kase aşureyi yemeğimin üstüne hüplettim:KK43::KK43::KK43::84:
oysa çokta güzel yemiştim öğle yemeğimi..şunları yemiştim:
2-3 yemek kaşığı kadar karnabahar(kırmızı-yeşil biberli ve soğanlı)
yarım tabak etli kuru fasulye
1 kase yoğurt

spor yapacak vaktimde yok bugün..ne edicem ben şimdiii...:26:

Olmuş gitmiş önümüzdeki maçlara bakalım canım, yarın imkanın olursa biraz daha fazla yaparsın sporunu, devamını getirmediğin sürece yerleşmeden atılır zararlılar:-)

Ufak tut önce hedefini zamanla büyüt daha kolay oluyor.
6 ay sonra incecik olursun.
Az da spor yaparsan ohh ..

spor yapmaya çalışıyorum ..ayy 6 ay sonra 55 kilo olmak hayal mi sence?inanamıyorum da..bugün yediklerimi sayayım

1 yumurta

biraz peynir

3-4 dilim domates

2 bardak ıhlamur çayı az şekerli

1 incir

1 avuç kavrulmuş fındık

ama şimdi gözüm kararıyo yine..hastayım biraz da üşütmüşüm halsizim spor da yapamayacağım:KK49:

Hiç de hayal değil canım.
ben de haziranda senin kilondaydım.
Benim bıraktığım dönemler de oldu.
6 ay dolmak üzere şimdi ama net 6 ay değil.
1o gün her gün hamburger pizza vs yedim.
onun haricinde arada kaçırdım falan.

vallahi ben sizi tebrik ederim. Ben de 1 haftadır yapıyorum ama 1 kiloyu zor gördüm ki uyduğumu düşünüyorum diyete:KK43: üstelik regl şişliği de vardı ve onun inmesine rağmen bu kilom. Neyse inşallah sizin için devamı gelir tabii ben ve bizler için de:):)

Bu arada ben geç evde oluyorum. Yemekleri en geç 20.30 gibi sonlandırabiliyorum. Acaba bu da etken mi bilemedim ama benim için bu bile büyük bir aşama kaydetmek anlamına geliyor.

Yemeği geç saatte yemek çok fazla etkiliyor.

Ben de şaştım, bu kadar etkili olacağını tahmin etmemiştim. Haftada 3 gün aerobik step yapıyorum. Herhalde sonrki haftalarda daha az veririm. Önemli olan sağlıklı hayata doğru gittiğimi bilmem. İnşallah hep birlikte kurtuluruz yağlardan, fit gireriz yaza.

patates yenebiliyor muydu? sanki asla yenilmicekler içinde patates mısır görmüştüm ama tabi çok iyi bilmiyorum..

Aslında papates Gİ'i yüksek olduğu için önerilmiyor. Ben dün akşam hocanın yeni kitabını okurken ramazan beslenmesinde rastladım patates salatası yenilebilir diye. Ama yanında patates püresi veya kızartması değil diye özellikle belirtmişti. Belki sadece ramazana özeldir...

Merhaba kızlar
Sabahtan beri geçmişi okuyorum baktım biticek gibi değil 30küsur sayfa var durumumu ve yediklerimi paylaşayım dedim.

Cuma günü planladığım gibi kaşarlı fırında közlenmiş karnıyarık vs. yapamadım,çünkü evime gittiğimde kapıyı açamadım bi baktık ki hırsız girmiş.kapıyı emniyet kilidinden kilitlemiş :KK43:
yeni aldığımız lcd tv ve edijital foto makinemi maalesef alıp gitmiş
polis geldi olay yeri inceleme filan....
neyseki sigortamızdan karşılanacak zararımız...

o akşam yemek yiyemedik,saat 11 gibi halsizlik bastırdı eşim peynir ekmek istedi,hem ona hem kendime yaptım bitkin düşmemek için..
ertesi günü aşure pişti bende,şekersiz ayırdım kendime ama pek beğenmedim:KK43:

tatlı olan kısmından ara ara kaşıkladım(hem moralim bozuk hem de regl olabilirim heran canım tatlı çekiyo çok.)
bir an önce evde kalanı sepetlemem lazım birilerine:KK1:

cumartesi sabah klasik karatayla birlikte kaşarlı omlet yaptım (nefisti) biraz da simit yedim:KK16:
semt pazarından köy yumurtası aldım doğrudur inş.15 tanesine 4,50 tl verdim

pazar sabahı da biraz patates kızartması kaçamağım oldu:KK20:

akşamına levrek yaptım fırında mis gibi oldu..

bu sabahta erken kalkamadım kepekli karışık tost yedim:18:
2 tane kayısı
ama kızlar şunu farkettim bir kaç kere yedim ben tostu diyete başladıımdan beri,erken acıktırma gibi bir etkisi yok çok şükür...
1,30 gibi öğleni yedim
mercimek çorbası
kurufasulye
yoğurtlu turp salatası
3-4 kuruerik
az bişi ceviz
2 X omega3

akşama Allah kerim bakalım !

selam kızlar .....:KK9::KK9:
ben her nekadarda kaç haftadır doğru düzgün kilo veremiyor gibi görünsemde..1 ay önce daracık olan bir eteğimin içine bugün çok rahat bir şekilde girdim..:KK9:çok şaşırdım...:KK53:demekki tartıda azalmasada kilom,incelme oluyor ......:KK9::KK76::KK76:

Selam Şekerler,

Misafirleri yolcu ettim, evi temizledim pakladım, işimi gücümü yaptım bugün nihayet eve gelebildim:-)

Bugünkü menülerim:

1.öğün:
Çörekotu+su
2 yumurtadan omlet
3kk kadar peynir

Kahvaltıda daha fazlasını yiyemedim bugün canım istemedi, çok yorulmuştum haftasonu biraz kırgınlık var üzerimde...:KK54::KK54::KK54:

2.öğün:
Çörekotu+su
Yoğurtlu, tavuklu salata

Spor: 45dk pilates
Sıvı: 3 lt su şimdilik, yeşilçay

Akşama bir bardak da süt içerim vanilyalı espresso ile:-)

Öptüm herkesi

İstanbul yağmurlu ve karanlık ama inşallah hepmize güzel ve bol kg kayıplı, hiç kaçamaklı bir hafta olur

Çok geçmiş olsun Ceylincim ..
Kazasız belasız atlatmışsınız çok şükür, sigortanız da karşılıyormuş ama iyi gerilmişsindir.

ceylıncımcok gecmıs olsun sıze bısey olmadıya onemlı olan o ama yabancı bırının eıne gırmıs ve gezınmıs olması bıle ınsanı cok etkılıyoı neyse bıtmıs gecmıs olsun canım

Herkese merhaba.1 haftadır bu diyeti uyguluyorum 3 kilo verdim.kendimi çok iyi hissediyorum.yazdıklarınız beni motive ediyor.hepinizi tebrik ediyorum.
bende seni tebrik ediyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm . dana nice 3 kg vermeler hepimize
ben her nekadarda kaç haftadır doğru düzgün kilo veremiyor gibi görünsemde..1 ay önce daracık olan bir eteğimin içine bugün çok rahat bir şekilde girdim..:KK9:çok şaşırdım...:KK53:demekki tartıda azalmasada kilom,incelme oluyor ......:KK9::KK76::KK76:

enterasan değilmi ikizcim. bende de oldu öyle bişey. gecen yıl tam da bu ay kilo verip 78 e düşmüştüm.sonra anne ameliyat oldu 3 ocakta.5-6 ocak gibi 33 beden bi kot aldım o hafta kendime.o kotu 1 ay kadar giyebildim.Hastane ortamında diyet miyet kalmadı bende ve 1 yıldır en son 87,30 a cıkabıldım :))) ara ara denedim düğmeyle ilşiğin kavuşmasına 1 karış vardı hep.geçen gün denedim ki şuan 85 kg ım kot cuk diye oldu bana.Anlamış değilim hayır fark da fark yani 7 kg var arada..

Merhaba kızlar
Sabahtan beri geçmişi okuyorum baktım biticek gibi değil 30küsur sayfa var durumumu ve yediklerimi paylaşayım dedim.

Cuma günü planladığım gibi kaşarlı fırında közlenmiş karnıyarık vs. yapamadım,çünkü evime gittiğimde kapıyı açamadım bi baktık ki hırsız girmiş.kapıyı emniyet kilidinden kilitlemiş :KK43:

o akşam yemek yiyemedik,saat 11 gibi halsizlik bastırdı eşim peynir ekmek istedi,hem ona hem kendime yaptım bitkin düşmemek için..
ertesi günü aşure pişti bende,şekersiz ayırdım kendime ama pek beğenmedim:KK43:

tatlı olan kısmından ara ara kaşıkladım(hem moralim bozuk hem de regl olabilirim heran canım tatlı çekiyo çok.)
bir an önce evde kalanı sepetlemem lazım birilerine:KK1:

cumartesi sabah klasik karatayla birlikte kaşarlı omlet yaptım (nefisti) biraz da simit yedim:KK16:
semt pazarından köy yumurtası aldım doğrudur inş.15 tanesine 4,50 tl verdim

pazar sabahı da biraz patates kızartması kaçamağım oldu:KK20:

akşamına levrek yaptım fırında mis gibi oldu..

bu sabahta erken kalkamadım kepekli karışık tost yedim:18:
2 tane kayısı
ama kızlar şunu farkettim bir kaç kere yedim ben tostu diyete başladıımdan beri,erken acıktırma gibi bir etkisi yok çok şükür...
1,30 gibi öğleni yedim
mercimek çorbası
kurufasulye
yoğurtlu turp salatası
3-4 kuruerik
az bişi ceviz
2 X omega3

akşama Allah kerim bakalım !

Ceylincim geçmiş olsun tatlım. Umarım bir daha tekrar etmez ve kimsenin başına gelmez.

Hiç de hayal değil canım.
ben de haziranda senin kilondaydım.
Benim bıraktığım dönemler de oldu.
6 ay dolmak üzere şimdi ama net 6 ay değil.
1o gün her gün hamburger pizza vs yedim.
onun haricinde arada kaçırdım falan.

hadi bakalım inşallah..
zaten arada kaçamak olur canım isterse ben fazla irfadeli bi yapıya sahip değilim ama kilo vermee kararlıyım arttık.bence önemli olan o kararı alabilmek ondan sonrası geliyo zaten.

bu arada ikinci öğün olarak 1 tabak az kıymalı ıspanak
yarım bardak portakal suyu
En Büyük TÜRKİYE

moralcim 2 haftada çok kilo vermişsin maşallah.bende 2 haftadır yapıyorum bayağıda sıkı yaptım diyebilirim ama 2 kilo verdim.tabi memnunum da ekstra bir şey yaptın mı?ben yürüyüşte yapıyorum. kolay gelsin...
merhaba ben emzürüyorum ve haftada 3 gün fitness yapıyorum ve ne olursa olsun henüz bir kaçamak yapmadım sanırım bunların etkisi ilerleyen haftalarda daha az gidecektir.

Merhaba kızlar

Geçmiş olsun Ceylincim, Allah bir daha göstermesin:KK20:

Katılıyorum canım bence de yağlar eriyip kaslar artınca sıkılaşıyoruz, tebrik ederim:KK9::KK9::KK9:

enterasan değilmi ikizcim. bende de oldu öyle bişey. gecen yıl tam da bu ay kilo verip 78 e düşmüştüm.sonra anne ameliyat oldu 3 ocakta.5-6 ocak gibi 33 beden bi kot aldım o hafta kendime.o kotu 1 ay kadar giyebildim.Hastane ortamında diyet miyet kalmadı bende ve 1 yıldır en son 87,30 a cıkabıldım :))) ara ara denedim düğmeyle ilşiğin kavuşmasına 1 karış vardı hep.geçen gün denedim ki şuan 85 kg ım kot cuk diye oldu bana.Anlamış değilim hayır fark da fark yani 7 kg var arada..

aa çok enteresanmış.:44:.yok ben o eteği alınca 59 kiloydum.:KK34:.sonra hamilelik olunca kilo almıştım.:KK5:.şimdi 60 kiloyum 61ken etek olmuyordu sıkıyordu,:44:şimdi bollaşmış..hatta birde pantolonum var öyle..:KK76:.

X