Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

merhaba arkadaşlar,
aranıza yeni katılıyorum bende karatay diyetine başlayalı yarın 1 hafta olacak.
ama bende spor yapmaya üşenenlerdenim:KK43: ama diğer bütün kurallara uyuyorum ama
kg verdiğimi hissetmiyorum:KK43: gerçi henüz tartılmadım yarın tartılıcam...

Hoşgeldin aramıza.
belki aç kalmadığından hissediyorsun.
Spora başlamak gerçekten zor oluyor ama bırakmak da bir o kadar zor.

zaman zaman açıktığımı hisediyorum ama dayanabiliyorum sadece çikolatayı çok özledim 1 haftadır hiç yemedim:KK43:

İlk zamanlar çok normal eksikliğini hissetmen.
Ama zamanla geçecek merak etme.
Alışkanlıklarımız sonuçta .
Onun yerine truf yapabilirsin tatlı isteği için.
Tarifini vereyim hemen.

truf
7-8 adet hurmayı küçük küçük doğrayın,
içine kırılmış ceviz
toz tarçınn
isterseniz gün kurusu kayısı ekleyin
sütle hafifçe ıslatın ve elinizle yoğurun..
sonra küçük toplar yapı buz dolabına üstü kapalı bekletinn..

Kuru kayısıyı ıslatıp kakaoya bulayınca bitter çikolata gibi oluyor.
Tarçınlı süt içebilirsin.
Sabahları kuru meyve yiyebilirsin.
Alternatifler bunlar.

Canim ben sahsen sütü hic kaynatmiyorum. Direk parmak isiracak sicakliga gelince mayaliyorum ve cokta güzel oluyor...
bız koyden acık sut alıyoruz,senınkı marketten gunluk sut mu?

kızlar bazı arkadaşlar yazmıs pazardan köy yumurtası alıyorum diye bizim buralarda hava sgudu diye yyumurta kalmadı benim yumurta aydığım kadının 60 a yakın tavuk vardı 2 güne bir bana bi ebe arkadasa 30 yumurta topluyordu baska yerlerede satıyordu . simdi 10 tane de olsa getir diyom hava soğudu yumutlamıyorlar diyo. sizde soğuk bir yerde yasıyosanıs aldığınız yumurta dogal olmuayabilir yumurtlatıcı vurmuslardır bence .
aynen bızım aldıgımı kısı de 2 haftadır tavuklar soguktan vermıyor yumurta dıyor.tekrar donduk cıftılık yumurtasına

aslında hıc yememek daha ıyı belkı de bu durumda ama yumurtasız da olmuyor

evet ama sonuçta kilonda sabitleniyor iyi tarafından düşün :KK9:
bencede biri cevap verse keşke olmadı anneme danışayım 30 yıllık laborant yazarım sonra cevabı :KK1:

selam tatlımm güzel günler senin olsun bu azimle 50 yi görmen çok sürmez bugün hava çok güzel bende çıkacağım yürüyüşe :KK1:

canm inş öylee olur ama işin tuhaf tarafı vücudum tartıdan bağımsız :KK1: vücudum gittikçe inceliyor tartı 55 te kaldı.. ama takmıcam artık 56 dan 55 e düşerkende göbeğim çatlamıştı garii.. 15 gündür tık yoktu :KK70: sanırım bundan sonraki kilolarımda hep o şekilde gidecek..olsun gitsinde nasıl giderse gitsin :)

omega 3 tavsiyeleri için teşekkürler arkadaşlar :)

peki bişi daha sormak isterim ben.

saat 12.30 da öğle yemeğimi yedim.
akşam yemeğimi 18.30-19.00 gibi ancak yiyebilceğim bu akşam.
şu anda da midem kazınıyor ufak ufak :)
şimdi süt içsem sakıncası olur mu?
ilk günüm bu diyette benim.
o yüzden soru işaretleri kalıyor kafamda.

İlk zamanlar çok normal eksikliğini hissetmen.
Ama zamanla geçecek merak etme.
Alışkanlıklarımız sonuçta .
Onun yerine truf yapabilirsin tatlı isteği için.
Tarifini vereyim hemen.

truf
7-8 adet hurmayı küçük küçük doğrayın,
içine kırılmış ceviz
toz tarçınn
isterseniz gün kurusu kayısı ekleyin
sütle hafifçe ıslatın ve elinizle yoğurun..
sonra küçük toplar yapı buz dolabına üstü kapalı bekletinn..

Kuru kayısıyı ıslatıp kakaoya bulayınca bitter çikolata gibi oluyor.
Tarçınlı süt içebilirsin.
Sabahları kuru meyve yiyebilirsin.
Alternatifler bunlar.

teşekkür ederim deneyeceğim:)

Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar...:KK24:....2. Öğün(ogle):Ikı bıber dolma,2 koz bıber ,15 zeytın,1 kase cacık,bır bardak ayran ,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde),bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)),................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2fıncan Turk kahvesı

Spor: 1 saat ev ısı yaptım ,bıraz yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Eklentiler

• $a123%7E%7E.jpg
    $a123%7E%7E.jpg
    22,1 KB · Görüntüleme: 69
Su an yasadigim ulkede cig sut satisi yasak. Iki hafta omurlu, pastorize organik sut kullaniyorum. Yogurdu da hazir aliyorum. Bir mesajda hazir yogurdun onerilmedigi yaziyordu. Merak ettigim su: Pastorize sutten yogurt yapabilir miyim? Bana ne onerirsiniz? Simdiden tesekkur ederim.

omega 3 tavsiyeleri için teşekkürler arkadaşlar :)

peki bişi daha sormak isterim ben.

saat 12.30 da öğle yemeğimi yedim.
akşam yemeğimi 18.30-19.00 gibi ancak yiyebilceğim bu akşam.
şu anda da midem kazınıyor ufak ufak :)
şimdi süt içsem sakıncası olur mu?
ilk günüm bu diyette benim.
o yüzden soru işaretleri kalıyor kafamda.

içebilirsin cnm :KK34:

Su an yasadigim ulkede cig sut satisi yasak. Iki hafta omurlu, pastorize organik sut kullaniyorum. Yogurdu da hazir aliyorum. Bir mesajda hazir yogurdun onerilmedigi yaziyordu. Merak ettigim su: Pastorize sutten yogurt yapabilir miyim? Bana ne onerirsiniz? Simdiden tesekkur ederim.
Malzemeler:
Süt
Maya
Tencere

Yoğurtta maya ve sıcaklık çok önemlidir.
Kaliteli bir maya bulmakla işe başlanmalı.Çünkü, hazır satılan yoğurtlarda ömrünün uzaması için Delvosit , Nisin gibi antibiyotikler ve nişasta kullanılmakta.
Pastörize sütten yapacaksanız 10-15 dakika,çiğ sütten yapacaksanız iyice 40-45 dakika kaynatmalısınız. Kaynatmak çok önemlidir zira Kaynadıkça fazla suyu buharlaşır.
Kaynayan sütü isterseniz cam bir kaba alarak ılımasını bekleyin. Ilıklığı kuş parmağınızı batırdığınızda sıcaklığı hissedeceğiniz ama elinizi yaklamayacak sıcaklıkta olmalıdır.
Mayanıza az miktarda ılıtılmış sütten katarak iyice karıştırın,mayanında ılımasını sağlayın.
Sütü uygun seçtiğiniz bir tencereye alarak uygun sıcaklıktaki bir yerde konumlandırın.
Hazırladığınız mayayı tencereye karıştırarak boşaltın.
Tencerenizi sıcak tutması için kalın bezlerle sarın.
Ortalama 3 veya 3.5 saate mayalanma tamamlanacaktır.Tencereye baktığınızda kaymak tabakasının üzerinde birikmiş su görürseniz bunu uygun bir kaşık veya temiz bir beze emdirerek çekin ki yoğurdunuz ekşimesin.
Daha sonra yoğurdunuzu ağzı açık bir şekilde buzdolabında muhafaza edebilirsiniz dıyor bır Alıntı ,mantıklı geldı bana.

arkadaşlar merhaba 2.haftamı tamamladım geçen hafta 1 kg vermiştim bu hafta 300 gr daha vermişim biraz az oldu sanırım?2 haftada 1300 gr...vermiş olduğum için sevindim en azından...ç,zelgemi de hemen değiştirdim:)))

sabah menüm

1 bardak süt
1 küçük muz
8 zeytin
1 avuç çökelek
biraz kaşar peyniri
tere maydonoz
1 çay bardağı ceviz fındık fıstık
3 gün kurusu

öğlen

4 köfte
bol salata
1 kase yoğurt

1 lt limonlu su

Valla harikasın:nazar::nazar::nazar:
:KK9: :KK9: :KK9:

Sağol Ceylincim. Hepimize maşallah :nazar:

Malzemeler:
Süt
Maya
Tencere

Yoğurtta maya ve sıcaklık çok önemlidir.
Kaliteli bir maya bulmakla işe başlanmalı.Çünkü, hazır satılan yoğurtlarda ömrünün uzaması için Delvosit , Nisin gibi antibiyotikler ve nişasta kullanılmakta.
Pastörize sütten yapacaksanız 10-15 dakika,çiğ sütten yapacaksanız iyice 40-45 dakika kaynatmalısınız. Kaynatmak çok önemlidir zira Kaynadıkça fazla suyu buharlaşır.
Kaynayan sütü isterseniz cam bir kaba alarak ılımasını bekleyin. Ilıklığı kuş parmağınızı batırdığınızda sıcaklığı hissedeceğiniz ama elinizi yaklamayacak sıcaklıkta olmalıdır.
Mayanıza az miktarda ılıtılmış sütten katarak iyice karıştırın,mayanında ılımasını sağlayın.
Sütü uygun seçtiğiniz bir tencereye alarak uygun sıcaklıktaki bir yerde konumlandırın.
Hazırladığınız mayayı tencereye karıştırarak boşaltın.
Tencerenizi sıcak tutması için kalın bezlerle sarın.
Ortalama 3 veya 3.5 saate mayalanma tamamlanacaktır.Tencereye baktığınızda kaymak tabakasının üzerinde birikmiş su görürseniz bunu uygun bir kaşık veya temiz bir beze emdirerek çekin ki yoğurdunuz ekşimesin.
Daha sonra yoğurdunuzu ağzı açık bir şekilde buzdolabında muhafaza edebilirsiniz dıyor bır Alıntı ,mantıklı geldı bana.

Gül çok faydalı bir paylaşım olmuş. Ben sütü açık alıyorum ama kaynamaya başladıktan sonra 15 dakika kayantıyordum. Bir de mayalanma bittikten sonra üstte kalan suyu hiç almıyordum demek onun için ekşiyordu yoğurdum. Bundan sonra dikkat ederim bu hususlara

Menümü yazayımm ..

1. Öğün :

- Keten tohumu
- 2 yumurtadan sucuklu yumurta
- Biraz peynir
- 10 badem
- 6-7 zeytin
- 2 omega 3

2. Öğün :

- 4 tane burger
- 1 bardak ayran

Sıvı :