Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

hımm anladım cnm iyi açıklamışsın çok sağol,ama işte sıkılırsam içim acımasından daha çokçası kredi borcum var ev aldık biz,boşuna masraf yapmak istemiyorum.aslında boşuna değil sağlık için de işte bilmyiorum eşimle bir görüşelim bu konuyu:KK1:
evin hayırlı olsun canım güle güle zayıfçacık oturr :KK1:
sen eşini ikna et ben şöyle giriş yapıyorum bak ayda 25 lira yaa neye vermiyoruz ki bir paket sigara bile 7 lira amaa hem ekmek yememe kontejanındanda düşürebilirsin bunu :KK66:
İyi gibiyim ben de Ceylincim.
Şimdi iyi oluyorum akşam başım dönmeye başlıyor.
Aynen dediğin gibi en azından bir süre bu kilolarda durayım kendimi zorlamadan diyorum.
Sporu da iyi arttırmıştım artık günde yarım saat 45 dakika civarı pilates ile yetineyim.
Sonrasında bakarız.
aman masalcım dikkat et kendine zorlama çok..

canım ya sen çok güzel motive olmuşsun evet bende diyetimi yapıyorum 13 günde 2,5 kilo verdim ama benim sorunum sabah saat 8:00'den akşam saat 17'ye kadar bilgisayar karşısında oturuyorum. yerimden ancak tuvalet veya ufak tefek işler için kalkıyorum. bu kadar çok oturan bir insanında normal olarak kocaman bir poposu olur oda bende mevcut
akşamları zaten yemek bulaşık kızlarla ilgilen sonrada yatıyorum. ilk zaman leslie yapıyordum ama oda zaten kalın ve kaslı olan bacaklarımı daha da kalınlaştırıp kas yapacak diye yapamıyorum. yani işim zor. bir de çoook halsizim bıraksanız masada uyuyacağım.
. 0mega3 kullanın ben m...p (12 TL) ıcınde 60 kapsul var,ben gunde 4 tane alıyorum halsızlık fılan kalmıyor ,hem moralım de super oluyor...." Merhaba Canan Hanım,
Kitabınızı okudum ve son bir aydır uyguluyorum. Haftada yarım kilo ancak verebiliyorum, bence sağlıklı bir hız. Genelde hiçbir sağlık problemim yok, 6-7 kilo fazlamdan başka. Ama sürekli halsizim, ciddi bir kansızlıkta yok, limitin biraz altında sadece.
43 yaşındayım, günlük omega 3 kapsülü dışında, kullanmamız gereken “günlük, haftalık veya kür olarak önerebileceğiniz” vitamin veya minarel takviyesi var mı?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

07.09.2011 00:06:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap : Omega 3 ile kuvvetli bir antioksidan almalısınız. Kan demirinize ve D-vitaminize baktırmalısınız. Yürümeye de başlayın ve bol su için...

Az yemek yemeyin, doyuncaya kadar yemelisıniz.

Prof. Dr. M Canana Efendigil Karatay "

maslah çok azimlisinve gül bi sey itiraf ediyimmmi seni bazen canan hocamı bu acaba diyorum :KK17::KK17:çünkü ben inanıyorum ama canan hocaya bazen olumsuz yorumlardan etkilenilorum acaba diyorum normalde bi ara benim motivasyonumda senin gibiydi artık zayıflamayı öğrendiğme inanıyordum sonra etkiledi hastalık ilaçlar vs hherkeste bu durum oldu bu topicte bir senin inancın sarsılmıyor. bende diyorum acaba gül canan hocanın kendisimi ki :26:

anladım canım söyle ki 20 dk nni 15 dk yürünecek 5 dk kosulmus oluyor toplamda , bunu duymustum canım hatta bazı salonlarda böle yaptırıyorlarmıs ve bazı yürüme bantlarını bu sekilde ayarlayabılıyormussun . leslidede yavaslayıp hızlanmalar van ama bahsettiğin kadar düzenli değil tabi . leslie 3 fast mil yapıyorumda ben :KK8::KK8:

Aslında evde bile yapılabilir kronometreyi ayarlayıp 1.5 dakika 30 saniye olarak.
20 dakika ne ki sonuçta.
Leslie de de var ama dediğin gibi çok fazla değil.
Ben de cesaret edebilsem yapacağım bugün ama bir kaç gün beklesem daha iyi sanırım.
Kendime iyice bir geleyim.

sen eşini ikna et ben şöyle giriş yapıyorum bak ayda 25 lira yaa neye vermiyoruz ki bir paket sigara bile 7 lira amaa hem ekmek yememe kontejanındanda düşürebilirsin bunu :KK66:

aman masalcım dikkat et kendine zorlama çok..

Yok Gamzecim zorlamıyorum artık iyi korktum.
Bundan sonra hiç acelem yok.
Bir süre böyle de kalabilirim yeter ki öyle sorunlar olmasın.

file çorabı baya seksiymiş beğendim :) yılbaşı gecesi için ideal olabilir :KK1:

dün akşam diyetin dışına çıktım sonra çok pişman oldum neyse bugün kaldığım yerden devam ettim acil spora başlamam gerek bende eve motorsuz yürüyüş bandımı alsam bilmiyorum

bugün neler yedim ve akşam ne yiyeceğim
SABAH: zeytin,peynir,2 adet kuru kayısı,1 avuç fındık
ÖĞLE : kapuska yemeği,yoğurt,salata
ara öğün: 4 adet ceviz
AKŞAM: tavuklu mantar sote, yeşillik söğüş,ayran

SIVI ALIMI : 3 litre suyu tamamlarım şu anda 1,5 oldu
SPOR: en kısa zamanda biryerden başlamam gerek bu akşam üşenmez isem evde kendimce bişeyler yapıcam :):KK8:

selamlar loxandra; bilemiyorum bu cevabı alabılecek mısın? çok hızlı ilerliyo bu dalga..şimdi gelelim tariflere.;

mercimekli kereviz corbası; soganı kavu bi tane; cok eritme ama soganı, 2-3 diş sarımsak at, sonra bir bas kerevizi kes dogra cok ufak parcalara ayırma ama, sonra bir bardak kırmızı mercimegi at, cok az cevir ateste kavur sonra su ekle, sonra baktın mercimekler acılmıs kerevız yumusamıs, içine az tuz nası ıstıyosan, kırmızı biber(sonra da ekleyebılırsın) blenderdan gecır. harika kereviz kokulu mercimek corbası.

gelelim lahanalı kabaga: ki bu aslında tek lahana olursa detox gibi oluyor, yanı diyelimki bi gun cok kacırdın yemeyı ya da ıckı kacırdın kendınce, ertesi gun sadece bunu ıc, bi gunluk detox gibi oluyo ama ben buna kabak da ekledim normal ogunde de sevıyorum içmeyi, onu bunu bırak kocama sevdirdiysem daha ne...sogan sarımsak kavur, ama cok kavurma yanı vıtamınını cok oldurme, sonra dilimledigin kabakları ki bi tane yeterli oluyo, ve dilimledigin beyaz lahanayı at bikaç dakıka kavur sonra su ekle ha buarada gene sarmsak da ekleyebılırsın..en son baktın lahana ve kabaklar yumusadı sonra blenderdan gecırıver...evet cok ıc acıcı bi corba degıl ve bıraz sıskınlık yapıyo ama....bu demektır kı senı de aslında tok tutuyo, corba oldugunda rengi işkembe corbası kıvamında,kırmızı biber ekle bol limon koy, oohhhh mis gibi bence...bana kufretme lakın begenmessen :) ...baktın karnın cok mu şiş oldu: akşama bir cay kasıgı rezene ve kişniş ve bir sap meyan köku ve 2 cay kasıgı kuru papatyayı demle; 10 dk sonra iç, begenmessen tarcın icebilirsin, hem rahat uyursun, hem de bol bol osurursun ve gazın cıkmıs olur....solayısıyla bu problemle ugrasırken aklına yemek bile gelmez.nasıııı??

baska sormak istedigin bişey varsa herzaman kardesım; tartılmamaya da devam et...neden biliyo musun? motivasyonunu kaybetmemen ıcın dıyorum...bence daha kontrollu gibi olur.sevgiler.

pardon loxandra; o caya tarcın eklıyceksın tarcını sadece ıcmıyceksın buarada..yanlıs yazmısım..sevgiler
tesekkurler canım aldım tarıflerı,ama lahanayı yapmayım ben cok gaz yapıyorsa:)

kerevız aldım bugun,mercımeklı kerevızı yapcam en kısa zamanda.yalnız hoca blendır kullanmayın besınlerın lıflerı parcalanıyor dıyor,zaten nmercımegı duduklude yapıyom artık ben blendırdan gecırmeden ,kerevızı kucuk kucuk ndograyıp atsam ıcıne,kotu mu olur tadı?

burçin ve pepeti teşükkürler

loxi,haberler kötü,aşure işi dengemi bozdu,ev ahalisi nerdeyse hiç yemedi,ziyan olmasın diye yidim ben de,dövme pilavları götürdüm o ara sonuçta 3-4 gün saçmaladım,oof of yapınca yiyorum ben ya,hiç yapmasam ahaliye yazık oluyor,dengeyi tutturmak ömür törpüsü,bugün ellerim ve yüzüm şiş uyandım,elim gerilmiş gibi acıyor,ödem sanırım,tartıya bi çıktım çıkmaz olaydım,4 kilo fazla görünüyorum,neyse işte sabah klasik kahvaltımızı yaptım normale dönerim inşallah:KK43:
yemıyolarsa yapmayacaksın canım.bak ders olsun sana,ben asureyı bereket olsun evde dıye yapmıstım zaten,apartmana dagıttım 10 kase,eve gelen mısafır yedı,kendıme de 1 kase sekersız ayırmıstım hemen bıttı.
buna ragmen 1 tane arkadastan gelen,1 kere de 1 yerde bıkram edıldı,fazladan 2 kase yedım 1 haftada.gecen hafta oluyor tabıı bunlar.artı 700 cıkmıstım ustune de cuma gunu,cumadan berı asure de yok kacamak da,bakalım sonuc nolcak.
neyse sen de bundan sonrasına bak artık,hergun yuruyus yap bır hafta,ozellıkle aksam yedıklerın hafıf olsun,gıder o odemler cabucakk

kız platese mi başladınnn:KK53::KK53::KK53:
amaninnnnnnnnnnnnnnnnnnn ne kösellllll vallaha çok özendim sana şimdi..
ay bende yapsammm..
haftasonu gardaşımla tae bo yaptık 15 dk. öldük bittik birbirimize gülmekten yerlere yatııkk..
birde platese başlayalımda keyfimiz yerine gelsin barimm:KK9:
başarılar cicimm..
bu arada topsuz hareketleri yapsanda olur..
top en son aşama diyordu yanlış hatırlamıyorsam...
benimkinin havasını indirdim duruyor öle
iwettt,nerde bos vakıt bulsam yapıyom,dısardan benı gormeyın ama ebruya bakınca utanıyom kendımden,nasıl rahat yapıyo hareketlerı gıcık kadın:))ben odun gıbı gorunuyorumdur heralde :KK43:(((

yok yok alayım bır top,hem zevklı hem de motıvasyon olur
ama oınu da koycak bır yer lazım dımı evde
baslayın sız de aksamları yapın,hoplama yok zıplama yok,yatmadan once de yapılır cok rahatlatıyor
hatta farkettım dunden beri durusum bıle duzeldı bıraz farketmeden daha dik duruyorum ve karnımı ıcıme cekerek yuruyorum yıne farketmeden:)))

selam kızlar ben yaklaşık 3 haftadır uyguluyorum ilk hafta sanırım şişlerim indi 2 kilo verdim ama sonra durdu ne iniyorum nede çıkıyorum sizdede böyle oldu mu
kacamak yaptın mı hıc?
menulerını paylasırmısın,daha dogru yorum yaparız

pepetiiiii
tesekkür ederim canim ...

isin kötü tarafi öglenleri isteyim birazdan gitcem aksam 6da cikcam.. yani buranin saatiyle 5.. yarim saate evde oluyorum hem de yürüyerek gidip geliyorum.. bu yürüyüsten sayilir galiba di mi?? zaten kresteyim ben, cocuklar yoruyorlar epeyce.. kesintisiz 4saat calisiyorum, e buna git gel yol zamanini da eklersek 5 saat bir sey yemeden durmak dogru mu?? ya da ara ögün mü yapayim??? benim durumuma bi tavsiyede bulunun lütfeennn... ama bu sabahki kahvaltimi sormayin yoksa böyle atarsiniz beni topikten :KK57::KK57::KK57: yeniyim bi türlü isinamadim diyete bi kac haftadir.. mazur görün :KK17::KK17::KK17:
senın mumkunse oglen yemegını ıyı yemen gerekıyor canım.en cok eforu ogleden sonra sarfedıyorsun anlasılan.proteınlı sebzelı ,ayran veya yogurtlu,guzel bır ogle yemegı yersen aksama kadar ıdare eder senı.5 saat cok degıl kı.aksam da hafıf bır seyler yersın.
merhaba kızlar ben de aranıza katılmak istiyorum sabah ve akşam için diyet tariflerini uygulamak k cok degıl kı.olay evde hazırlama imkanı olduğu için fakat çalışıyorum ve maalesef oturarak hareket minimum düzeyde.. ayrıca hipotroid hastasıyım troidlerimin yarısı yok.. ilaç kullanmıyorum. öğle yemeklerimiz şirketten geliyor. Her zaman diyete uygun yemekler olmuyor. Bu diyeti uygularsam öğle yemeği yerine tavsiye edebileceğiniz bişey var mı fındık fıstık yesek bu iş tamam mıdır?? Bu konuda bilgisi olan varsa lütfen ben de bilgilendirsin. 10 kilo fazlam vaaaar :KK43:((((
eger sabah kahvaltını kuvvetli tam karatay kahvaltısı yaparsan olabılır canım.oglen cevız,5 kuru kayısı,1 kase de yogurt yersın ,aksama kadar tutar.ben 2 gundur oyle yapıyorum mesela,sabah kahvaltıyı erken yapınca boyle hafıf bır ogle ogunu yapıyorum.
illa yemek yıyecegım dersen de ısyerınde cıkanlardan ekmeksız pılavsız,kızartmasız yıyebılırsın ceylın gıbı

Ogunlerımde ızın verılen seylerden doyuncaya kadar tuketıyorum,kılo verıyorum ustelık ,mız mızlanan kızlara bakmayın onlar az yıyıyorlar 37 kılo verdım,36 daha verırım Allahın ıznıyle,takmayın ,kurallara uymaya calısın olanlara ınanamayacaksınız, yasaklı seylerden yemeyelı kızlar hareketlendıler bu damarlar acılıyor demek,ben de daha erken baslıyorum gune,ınanın bazı gunler amelelerden daha cok calısabılıyorum gerektıgınde tabı :KK66: ve bu muthıs bırsey, ayda 4 kılo gıdıyor,umrumda degıl fazlası ıyı hıssedıyorum ınanılmaz guzellestım,kımse kusura bakmasın hoca bu ısı cozmus ıste bu hareketım de cok degıl aslında ama gıdıyorlar ,gıderler .
canım senın metabolızmana hayranım ne dersen onu yapıyor,sen ayda 8 kılo verıyorum desen onu da verır emınım:))

ne ödül koymuşum be kendime herkes öğrendi :)))) bilmeyenler de :)))
ama size söz 65 e düşünce giycem o çorabı :))) aksini düşünemiyorum bile

:))))))kamu yararına bir paylasım oldu:)))))

[FONT=Comic Sans M

Tartılmıyorum sözümü bozmuyorumm.
Cumayı bekliyorum bakalım ne olacak..

Loxicim sen de erit göbeğini senin de ödülün o olsunn ..

Spor yapmadığında kesinlikle o şişkinliği hissediyorsun loxicim.
Ben de yarım saat civarında pilates yapabiliyorum ancak bir kaç gündür.
Dün de başım çok döndü.
Ve hissediyorum aynı şekilde bir fazlalık.
Psikolojik de olabilir alıştık tabi iyice.

Loxiii erkenden kalktın bir de pilates mi yaptınn ..
Tebrik ettim senii :nazar::nazar:

Loxicim nasıl yapıyorsun pilatesi?
Videolardan mı ?
hangi videolardan ?
Büyük küçük top bir de lastik yeterlidir
,[/FONT]
canım ben garıp bır sekılde spor yaptıgım gun hıssedıyorum o sıskınlıgı,yedıklerımden de olabılır bılmıyorum kı,yapmayınca ertesı gun ınıyor ama ,tabıı tartıyla olcmedım ,hıssettıgım sey bu,persembe tartılmıycam her ıhtımale karsı,cuma bıldırım var ya,sıskınlık olursa da gıtsın dıye:))
valla senden ogrendım canım sabah ılk ıs pılates yapmayı,ustadım sensın:))))
esım dıyor kı sen 2 dogum yaptın gobegın dumduz olmaz,gıcık seyyy,ona ınat ebru sallı gıbı olcamm:))))

ceylincim

Bende de koşu bandı var.
Memnunum da..
Biz salonda baş köşeye koyduk,tv de karşısında.
Sevdiğin bir şeyleri açarsın,izlerken olduğun yerde yürümekten de sıkılmıyorsun.
Koşu bantlarıyla ilgili şikayetler genelde ev içinde sabit yürümekle alakalı.
Bizde o yüzden tv seyrederek bu işi hallettik.
Tavsiye ederim.

.
sımdıkı salonum cok kucuk hıc yer yok ama bundan sonra tasındıgım ev buyuk olursa salona koycam ben de kosu bandını,evı kotu gosterıyor falan takmıycam hıc:)))

Ben cok fazla spor yapmıyorum, ama bos oturdugum da soylenemez gun boyu :KK52: boylesı bıle yetıyor, zaten bır 47 kg olayım hayırlısıyla elımle yer sılecem eskıden oldugu gıbı :KK52: :KK52: Ne hamaratım ama .
hayale bak:))))kız sen de fıle corap alcam desene 47 kg olunca:)))))))

:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
amaninnnnnnnn pegasasunnnnnnnnn sayende birşey daha öğrenmişş oldukkkkk:KK9:

bır cahil daha çıktııııı:)))))))))))

. 0mega3 kullanın ben m...p (12 TL) ıcınde 60 kapsul var,ben gunde 4 tane alıyorum halsızlık fılan kalmıyor ,hem moralım de super oluyor...." Merhaba Canan Hanım,
Kitabınızı okudum ve son bir aydır uyguluyorum. Haftada yarım kilo ancak verebiliyorum, bence sağlıklı bir hız. Genelde hiçbir sağlık problemim yok, 6-7 kilo fazlamdan başka. Ama sürekli halsizim, ciddi bir kansızlıkta yok, limitin biraz altında sadece.
43 yaşındayım, günlük omega 3 kapsülü dışında, kullanmamız gereken “günlük, haftalık veya kür olarak önerebileceğiniz” vitamin veya minarel takviyesi var mı?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

07.09.2011 00:06:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap : Omega 3 ile kuvvetli bir antioksidan almalısınız. Kan demirinize ve D-vitaminize baktırmalısınız. Yürümeye de başlayın ve bol su için...

Az yemek yemeyin, doyuncaya kadar yemelisıniz.

Prof. Dr. M Canana Efendigil Karatay "

teşekkürler canım bugün akşam eve giderken alayım ve kullanmaya başlıyayım en iyisi.

ohhh be helesi bitirebildim okumyayi...

Benim öğlen henüz belli değil cnm
Ali nazik çok şeverim yapmanı tavsiye ederim zaten patlıcanın güzelleştirmediği bir yemek yok:KK56:
evet canim bende patlicana bayilirimmmmmmmmm.:KK16::KK16::KK16::KK16:
ama yarina kaldi alinazik acil disari ciktim alisveriste yapamadim. Evdede patlican yokmus bende mercimek koydum (firina degil :KK33:) ocaga :KK34:

merhaba ben kıymalı karnabahar yaptım ilk defa umarım iyi olur tamamen uydurdum yani
Canim bende iki gündür karnibahar haslama yedim. O yüzden bu gün farklilik. Sama afiyet seker olsun canim. Sonucu alinca yazarsin.:KK3:

kızlar merhaba bu arada..
umarım herkesler iyidir.
ben de karataya tam gaz devam ediyorum..
hafatsonu azcık sporda yaptımm çok şükür..
bu arda her yediğimin içtiğimin fotosunu çekip bilgisayarda oluşturduğum diyet günlüğüm dosyasına ekliyorum..
hem gün içinde yediklerimi toplu görmemi sağlıyor,hemde kaçamakları engelliyor..
sizde bir deneyin derim:KK34:

Süper fikir aslinda :KK9::KK9: hatta KK dada var diyet günlüklerim diye bir topik. Oradada paylasabilirsin.
Bence ileride ya ne yemek yapsam diye düsüncende kalmaz. Günlüklerinden rahatca bulabilirsin ne yemek pisirecegini. Kafama yatti.:KK76::KK76:
tek sorun zaman :KK31::KK31:

QUOTE]
sağol cnm teşekkür ederim Allah olmayanlara da nasip etsin.
doğru diyosun nelere verilmiyorki di mi:KK34:

ben aksam cupra yapacagım fırında,yanında da salata:KK56:

en kolay yemek.

papadıyam mezgıte baktım ama bızım pazara gelmemıstı:KK50:

sendemi bürütüs :KK53::KK53: kız bende dediydim loxiye famire sor o bilir deyi

niye kızzzzzzzzzzzzzzz:KK9:
ordan bakınca bu işlerden anlar gibi mi görünüyorumm...hoşuma gitti ama öyle gözükmem ...
ama size birşey itiraf edeyimmm benim bir geceliğim bile yokkkkkkk:26:

Son düzenleme:

Yok Gamzecim zorlamıyorum artık iyi korktum.
Bundan sonra hiç acelem yok.
Bir süre böyle de kalabilirim yeter ki öyle sorunlar olmasın.
bencede sonuçta biz sadece zayıflamak için yapmıyoruz bunları sağlığımız için de yapıyoruz :KK9:
QUOTE]
sağol cnm teşekkür ederim Allah olmayanlara da nasip etsin.
doğru diyosun nelere verilmiyorki di mi:KK34:
eveet nelere verilmiyor burdan gir konuya bence :KK1:

ordan bakınca bu işlerden anlar gibi mi görünüyorumm...hoşuma gitti ama öyle gözükmem ...

canım nerede oturuyorsun bilmem ama istanbulun birçok yerinde loya var yolun düşerse oradan hemen 2 3 çeşit al 10 liraya sade ama seksi :KK1: çoook güzel modelleri var ben her rengini aldım :KK66:

otur sıfırr:KK57:

gecelıksız kadın mı olur:KK20::KK20::KK20:

canım nerede oturuyorsun bilmem ama istanbulun birçok yerinde loya var yolun düşerse oradan hemen 2 3 çeşit al 10 liraya sade ama seksi :KK1: çoook güzel modelleri var ben her rengini aldım :KK66:

aa ne kadar ucuzmus,yanı zaten ıp parcası ucuz olması gerekır de:26:

ınternettekıler 50tl den baslıyor:KK19:

kitaptan cok ılgınc bır bılgı paylasayım,yenı dıkkatımı cektı benım de
sayfa 189 da
'kuvvetlı,bol proteın ve saglıklı yag(ornegın tereyagı)ıceren bır kahvaltının hızlandırdıgı metabolızma sonucu harcanan kalorı mıktarı,4-5 kmlık bır kosuda harcanan kalorı-enerjı mıktarına es degerdır'

otur sıfırr:KK57:

gecelıksız kadın mı olur:KK20::KK20::KK20:

aa ne kadar ucuzmus,yanı zaten ıp parcası ucuz olması gerekır de:26:

ınternettekıler 50tl den baslıyor:KK19:

internet her zaman ucuz olmayabiliyor bir alışveriş bağımlısı olarak biliyorum :KK1:
bahsettiğim geceliklerde desen dantel yok düz saten ama gayet iş görür yani ben yatarken kullanıyorum çok rahatlar pijamam neyim yok yani :KK1:
birde leopar desenli atlet şort takım aldım saten yine oda 12 ya da 14 idi aklınızda olsun servet vermeye gerek yok valla taksim bakırköy bağdat caddesi bildiğim şubeleri :KK66:

kitaptan cok ılgınc bır bılgı paylasayım,yenı dıkkatımı cektı benım de
sayfa 189 da
'kuvvetlı,bol proteın ve saglıklı yag(ornegın tereyagı)ıceren bır kahvaltının hızlandırdıgı metabolızma sonucu harcanan kalorı mıktarı,4-5 kmlık bır kosuda harcanan kalorı-enerjı mıktarına es degerdır'
vay süpermiş pazar kahvaltılarım aynen böyle oluyor ve akşama kadar acıkmıyorum bu yeni kitabındamı yazıyor bende ilk kitabı var onuda arkadaşıma verdim kaldı öyle ama yeni kitabınıda alıcam en kısa zamanda loxandra birde birşey sorucam sana c vitamini takviyesi alıyormusun hocanın önerdiği bir marka vs.. var mı?

X