Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

10 dk beklemem gerekıyormus yenı msg gondermek ıcın:KK1:

uzun uzun tarıf edeyım burdan sana:KK1:
ebru sallı nın sıtesını ac,ebru ıle pılatesın ustune gel,programlar acılıyor,en ustte 'pilates yeni' var, oraya tıkla,geçen sezonkı programlar acılıyor,sağ üstte sayfalar var,page 11 of 11 e gel,ilk programa tıkla,29.11.2010 yanı.sonra gerıye dogru gelecegız:KK1:
oldu mu tatlım:KK8:

erken kalkanlara ınat yeni kalktım dermışımmm :KK60: ama ne yazıkkı 8 e 10 kala uyanmıstım gezınıp durdum sırkelı suyumu ıctım sımdı kahvaltı hazırlayacagımmm sucuklu yumurta yapacagım dogal bır sucuk kasabımz kendı yapıyo ve ıcıne baharat ve sarımsak atıyoruz dıyor hazırlarda nısasta sarımsak tozu neler nelr var dıyo ınsallh dogrudur :26:

10 dk beklemem gerekıyormus yenı msg gondermek ıcın:KK1:

uzun uzun tarıf edeyım burdan sana:KK1:
ebru sallı nın sıtesını ac,ebru ıle pılatesın ustune gel,programlar acılıyor,en ustte 'pilates yeni' var, oraya tıkla,geçen sezonkı programlar acılıyor,sağ üstte sayfalar var,page 11 of 11 e gel,ilk programa tıkla,29.11.2010 yanı.sonra gerıye dogru gelecegız:KK1:
oldu mu tatlım:KK8:

tamam saol tatlım

Dertlerin devası olan kiraz sapı idrar söktürücü etkisi ile de böbreklerimize dostdur.

Kiraz sapları ürik asit ve ürat tuzlarının vücudumuzdan atılması için etkili olduğundan romatizma ve gut hastalıkları ile eklem kireçlenmesi ve damar sertliğinin tedavisinde ve aynı zamanda idrar söktürücü olduğu gibi bronşite karşı da kullanılıyor.

Gölgede iyice kurutulan kiraz saplarıyla hazırlanan şuruplar veya çay gibi demlemelerle iyileşme sağlanabiliyor. Saplar gerektiğinde kıyılarak bir gün süreyle su içinde ıslanmaya ve yumuşamaya bırakılıyor.

Bir litre su içine bir küçük avuç kiraz sapı konulup kaynatılarak elde edilen çaydan günde 3–4 fincan içilebiliyor. Aynı zamanda bu demleme günde 2 kez el ve ayak banyosu şeklinde de kullanılabiliyor. Veya hazırlanan kiraz sapı demlemesi taze ya da kurutulmuş kiraz üzerine boşaltılarak yarım saat bekletildikten sonra süzülerek aynı dozda içilebiliyor.

Kirazın sapları ayrık ve mısır püskülüyle kaynatılarak demlendiğinde ise ayak ve karın şişliğinde, arpayla kaynatılarak elde edilen demlemeyse idrar söktürücü olarak kullanılıyor.

Kiraz saplarının en çok idrar yolları enfeksiyonları için tercih ediliyor, kiraz sapı çayı vücuttaki ödemlerin atılmasında da oldukça etkili.

kirazın sapı üzümün çöpü değilse de çekirdeği, yakında biz de hastanelik olmazsak iyi :KK1: şaka bir yana ben de duydum annemden hatta evde kurutulmuş var kaynatıp içeyim bari, kaç dak. kaynatıyoruz papadiya?

canım ben aslında kilo koruma döneminde gibi almadım.Şöyle anladım ben;lahmacunu veriyosa başka hamur işlerine de izin var demektir diye daha önce de burada yazmıştım ama kimsenin bu konuda bir fikri yoktu.Ben de bunu sordum hocaya.Çünkü herkesin bildiği gibi lahmacun aslında diyetimze tezat bir gıda olmalı.eğer yasak değilse benzeri ürünlerde çok rahat yenebilir demektir.İşte ben bu şekilde sorunca,hoca da sağlıklı kiloda olduğumuz zaman,lahmacun benzeri hamur işlerini de,başka şeyleri de azar azar yiyebileceğmizi yazmış.Ben mi yanılıyorum yoksa:26:

ben de öyle anladım lahmacunda az hamur var ona yalın gözleme, ya da yufkalı yemekler de olabilir ileride bol sebzeli az yufkalı börek mesela...

iyi sen durabılıyorsun 2-3 kasıkla,ben tadını aldımmı makarnanın sonu gelır mutlaka,hele ki tereyağlıysa:KK56::KK56:

bende maalesef 1-2 kasık yıyeyım nefsımı korelteyım durumu olmuyor,tadını alınca bırakamıyorum.bugun komsu sütlaç göndermıs aksam yemegınden hemen sonra ,içim gitti,1 kasık yesem sonu gelırdı kasenın.hemen 1 tanesını oğluma dıgerını kızımla eşime yedırdım,kurtuldum:KK1:

baska bır komsu da koca bır kase asure getırmıstı oglen,hala yedırcek adam bulamadım beklıyor mutfak tezgahında.:44:nedır benım bu komsulardan cektıgım yaw:KK1:
dıyet yapıyorum ya bolluk var,yapmıyor olsam hiçbişi göndermezler:KK1::KK1:

al benden de o kadar loxi ben iki çatal alayım bırakayım ne mümkün sünnetlemeden bırakmam annem kızar :KK1:

1. öğün:
büyük bardak limonlu su, 2 yumurtalı, beyz peynirli omlet, 4 ceviz, 10 yeşil-siyah zeytin, keten toh, omega 3, yarım bardak süt, 2 hurma, 2 mandalina(amma çok yemişim yazınca anladım)
(şimdiden hazır, o yüzden yazıyorum)
2.öğün:
barbunyalı maydanozlu salata, yer fıstığı
3.öğün:
ızgara tavuk,domates,biber, belki bir tane de patates

Spor: bugün temizlik yapıyorum değme spora taş çıkartır

başlangıç kilom:81.700 (05.12.2011)
şimdiki kilom: 79.300 (tuvaletten sonra hiçbir şey yemeden, sadece iç çamaşırlarımla tartırdım, bundan sonra da sadece tuvalletten sonra tartılacağım....)

son bir şey daha okuduğum kadarıyla çoğunuz yoğurt bile mayalıyorsunuz tereyağını nereden alıyorsunuz? öpüyorum hepinizi :KK16:

Gunaydın Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde))2yerlı muz,bır cay bardagı cevız ,15 zeytın ,bır bıber,bıraz sıyah cekırdeklı kuru uzum(antıoksıdan),bır kuru ıncır,bıraz beyaz peynır,bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)).

Gunaydın Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde))2yerlı muz,bır cay bardagı cevız ,15 zeytın ,bır bıber,bıraz sıyah cekırdeklı kuru uzum(antıoksıdan),bır kuru ıncır,bıraz beyaz peynır,bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)).

afiyet olsun gül.. yediklerin daha çoğunu götürsünnn :KK1:
bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır) keşke bu yazdığına daha fazla dikkat etseymişim :KK60:

Tepsımı gerekırse geceden hazırlıyorum.

Eklentiler

• $a127.jpg
    $a127.jpg
    29,5 KB · Görüntüleme: 48
selam kızlar 40 dk yürüyüş yaptım:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:,sonrada kahvaltımı yaptım:KK56:
sabah:1 yumurtadan omlet
peynir
6zeytin
1çay kaşığı petek bal:KK17:
1 yemek kaşığı ev yapımı yoğurt kaymağı:KK17:
1 dilim kepekli ekmek:KK17:
çay
1 hurma:KK17:

Son düzenleme:
günaydınn arkadaşlarrrr

kahvaltımı yaptımmm

bol çökelekli omlet çökeleğini abartmışım birazz:KK52::KK52:
zeytin
domates
tere
elma
çay

selam kızlar 40 dk yürüyüş yaptım:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:,sonrada kahvaltımı yaptım:KK56:
peynir
6zeytin
çay

günaydınn arkadaşlarrrr

kahvaltımı yaptımmm

zeytin
domates
tere
elma
çay

afiyet olsunnn ikinizede idealistçim çökeleği yaptım kahvaltıda yedimm adını ideal çökelek koyuyorum çook güzel oldu :KK1:

Selam Kızlar, menülerinize bakınca oldukça sıkı bir diyet yapıyorsunuz gibi geliyor. Biz bir grup öğretmeniz bu diyeti uygulayan 40 yaş civarı. Biz bu diyete başlayalı 2 ay oldu ve kuralları biraz esnek tutarak haftada 1 kg vermeye devam ediyoruz. Bence kendinizi sıkıntıya sokmadan uygulayın. Mesela geçen gün okulda mantı ve aşure vardı gayet güzel yedik, günümüz vardı tatlıları yedik ama aksam yemeği olarak sadece yoğurt yedim.Bütün esprisi akşam yemeğini az yemek.saat 7 den sonra hiçbir şey yemiyorum ve gece uykularım düzene girdi. Herkese kolay gelsin....

kahvaltımı yaptımm
idealistin çökeleğinden bir yemek kaşığından biraz fazla
birazda bahçıvanın bembeyazından
anne konservesi kırmızı topak biber :KK1:
1 muz yarım avuç badem
kaç bardak su oldu bilmiyorum ama 3 kupa yeşilçay :KK52:

pazarrrr günleriiiiiii temizlikk, çamaşırr günleriiiiiiiii
pazar günleriiiiiiiii ev hanımlığııı vaktiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
:KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24:
şşimdiden alıştırayım kendimi motivasyonum gelsin de temizliğe öylee başlayayımmmmm:KK9::KK9::KK9::KK9:

gunaydın arkadaslarr nasılsınız

kahvaltım

1zeytın
1cevız
2kayısı
2badem
bpeynır
1yumurta
1kase yogurt
acık cay

ha bıde kızlar bırıncılık cok tatlı geldı bundan sonra kımseye kaptırmam bırıncılıgı ona gore:KK76::KK76::KK76:

gunaydın canımmmm:KK16::KK16::KK16:

hadı yol alalım o zaman,nıyetı bozdumm pilates yapcam simdi herkes yatıyorken,:KK53::KK53::KK53:kalktıgım bır işe yarasın bari

gülbenın programına katılmıs hoca,izlemek isteyenler için paylasayım

GÜLBEN - Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay ile ''Karatay Diyeti'' 24.11.11 - Video Dailymotion

Paylasim icin cok tesekkurler, keyifle izledim, ilk agizdan duymak cok guzel oldu. Ben arada buraya yazmaya calisiyorum. Bugun 24. gunum ve toplamda 4 kg kaybettim. Cok zinde ve enerjik hissetmeye basladim, yuruyusler artik zorla yaptigim bir aktivite olmaktan cok beni rahatlatan keyif aldigim bir aktivite olmaya basladi...

Dilerim hepimiz saglikla hedefledigimiz kilolara ulasiriz...

gunaydın arkadaslarr nasılsınız

kahvaltım

1zeytın
1cevız
2kayısı
2badem
bpeynır
1yumurta
1kase yogurt
acık cay

ha bıde kızlar bırıncılık cok tatlı geldı bundan sonra kımseye kaptırmam bırıncılıgı ona gore:KK76::KK76::KK76:

vuuuuuuuuuu çok iddialıı konuştunn canımmmm :KK52:
hadi bakalımm yok muu arttırannn?:KK9::KK9:

canım cevap veremedim sana posta kutun doluymuş :KK19:
çok teşekkür ettim buradan yaparım artık :KK1:
rica ederım canım:KK16:
peynir
6zeytin
çay
yogurt kaymagı yasak mı:26:evde olunca ben de severek yıyorum da:44:

günaydınn arkadaşlarrrr

kahvaltımı yaptımmm

zeytin
domates
tere
elma
çay
afiyet olsun canım.içinde ne oldugunu bıldıkten sonra abartsan da bısey olmaz,ayrandan yapmıstın dımı,ha ayran ha çökelek,bol bol ye,:KK1:
ben de yapcam aklımda:KK28:

kahvaltımı yaptımm
idealistin çökeleğinden bir yemek kaşığından biraz fazla
birazda bahçıvanın bembeyazından
anne konservesi kırmızı topak biber :KK1:
1 muz yarım avuç badem
kaç bardak su oldu bilmiyorum ama 3 kupa yeşilçay :KK52:
afiyet olsun canım.
ben hala esımı beklıyorum kahvaltı yapmak ıcın,coook acıktım ama:KK53:

Selam Kızlar, menülerinize bakınca oldukça sıkı bir diyet yapıyorsunuz gibi geliyor. Biz bir grup öğretmeniz bu diyeti uygulayan 40 yaş civarı. Biz bu diyete başlayalı 2 ay oldu ve kuralları biraz esnek tutarak haftada 1 kg vermeye devam ediyoruz. Bence kendinizi sıkıntıya sokmadan uygulayın. Mesela geçen gün okulda mantı ve aşure vardı gayet güzel yedik, günümüz vardı tatlıları yedik ama aksam yemeği olarak sadece yoğurt yedim.Bütün esprisi akşam yemeğini az yemek.saat 7 den sonra hiçbir şey yemiyorum ve gece uykularım düzene girdi. Herkese kolay gelsin....
tebrik ederım.burdakı herkangı bırının menusunu gun gun takıp etsenız cok sıkı dıyet yapmadıgını arada 1 dılım borek,1 kase asure gıbı kaçamaklar(hatta benım cok daha fazla:KK1:)oldugunu gorursunuz.bu sekılde olculu kaldıkça kılo verılıyor tabıı kı ama kaçamaksız yapmak da sureklı basayıyı getırıyor.gul6 arkadasımız 7-8 aydır devam edıyor bıldıgım kadarıyla,ve her hafta 1 kg verıyor :nazar::nazar::nazar:haftada 1 gun mantı ustune aşure, ertesı gun de tatlı yese,bu hızda veremezdı emınım ve motıvasyon bozulurdu.o yuzden mumkun mertebe kaçamaksız yapmak lazım bence.

Günaydin kizlar......
Dünkü kacamaklarimdan sonra sizlerden aldigim tepkiler iyi geldi. Hopp topladim kendimi.
Ee bu gün yeni bir gün degil mi??? Nasilsa tartilma gününe cok var.
O yüzden bu hafta bol spor ve aksam menülerini hafif tutmayla en azindan 1 kilo vermeyi planliyorum.
Sabahki menüm
2 yumurtadan yapilmis tereyaginda omlet
Avuc icinden daha az cörek otlu beyaz peynir
Omega 3 takviye kapsül
4-5 kücük domates
Birkactanede salatalik
Birazdanda sütlü Türkkahvemi icecem.
Bu gün ilk defa leslie yapmaya calisacagim. uzun ugraslarim sonucu ne oldugunu ögrenebildim sonunda :KK1: :KK35:
Kizlar kacamaksiz bir pazar diliyorum size....

X