Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

çokk çalıştımm yaaa azcıkk ben de mola vereyimmmm:KK9::KK9::KK9:

haklısın loxicimmm tek başına bir program yapsa süper olurduu. yanıinda akıllıca sorular soran bi de sunucuu bak o zaman sen reytingleree.tell bağlantıları falannn:KK52::KK52::KK52:

Bence bizden birilerinide alacaklar programa. Aslinda o zaman tadindan izlenmez. En akilli sorulari biz uygulayanlardn baska kim sorabilir degil mi ama :KK16::KK16::21:

heeeeeyy az önce tartildim, kilo vermemisim ama almamisim daa :KK52::KK52::KK52::KK52: üstelik yine kac gündür wcye gidemiyorum... eveeettt ben de basliyorum hadi hayirli olsun kendime :KK1::KK1::KK1::KK1: bana önerebileceginiz bir sey var mi bayanlar???? lütfen beni de alin araniza yoksa ben tek basima kaytaririm.. bana da görev verin, hatta cok görev verin.. uymadigim zaman böyle yapin :KK57::KK57::KK57::KK57::KK57:

Hosgeldin aramiza Almanyadanmisin?

amanınnn,unuttum işte çörekotu yemeyı:KK53::KK53:

benim yaptıgım kür böyle olur işte,1 gün sürdü sadece:KK37::KK37::KK37::KK37:

görebileceğin erişebileceğin bir yere koy loxicimmm.:KK9::KK9:
2. öğünde yesen olmaz mı cnm? benim de var evde.
börek yaparkene aldıydımmm. ben de deneyeyim diyorum ama tadı acı olur tek başınaa:KK50::KK50:

tebrikler canım.yaa ben de merak edıyorumm,canan hoca nasıl ıkna bızı spor yapmaya,yıllardan beri butun dıyetısyenler doktorlar soylerdı ama yapamazdık,işin sırlarından biri bu dıyette enerjık olmamız sanırım,aç bilaç yaşamadıgımız ıçın rahat yapıyoruz sporu,bır de zor bısey onermıyor ,gunde 20 dk normal tempoda da olsa yuruyun dıyor,halbukı bız de bılırdık 40 dk tempolu yuruyusden sonra yag yakmaya baslar vucut,40 dk ısınma+20 dk yağ yakma,en az 60 dk olmayacaksa hıc yurumeyeyım bari diye başlamadan pes ederdım onceden:KK37:halbukı az da olsa devamlı hareket ne kadar önemlıymıs

canan hocaya spora teşvik ettiği için de bınlerce kez teşekkür:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

biz en iyisi hiç yaklaşmayalım canım zararlılara:)

tereyagını köyden alıyorum canım,ama kendı yapan arkadaslar da var burda

gül yumurtadan sıkıldın galiba:),
son zamanlarda hep muz görüyorum menünde:)
:KK1: Yumurtayı sevıyorum,muz cabuk bozuluyor dıye tuketeyım dedım, pazar bugun yakarım bır sekılde , :nazar: kahvem fılan degmeyın keyfıme.. :KK9: :KK24: Sevemez kımse yumurtayı ,benım sevdıgım kadarrrr

Bence bizden birilerinide alacaklar programa. Aslinda o zaman tadindan izlenmez. En akilli sorulari biz uygulayanlardn baska kim sorabilir degil mi ama :KK16::KK16::21:

haklısınn da biz programı birbirinee katarızzzz gibi geliyorrr.kötü bişey söyleyenin vay halineee, korkulur bizdennn:KK52::KK52::KK52::KK52:
en iyisi tel ile bağlanmakkkkk:KK34::KK34:

temizlikk bittiiii kızlarrr şimdi deee spor yapmayaaaaa:KK8::KK8::KK8:

masalcımmmm tatlımmmm :KK16::KK16:
bakkk bennn yapıyorummm şimdiii pilatesiii arz ederimmm:KK42::KK42::KK42::KK9::KK9::KK9::KK9:

:KK9::KK9:
görebileceğin erişebileceğin bir yere koy loxicimmm.:KK9::KK9:
2. öğünde yesen olmaz mı cnm? benim de var evde.
börek yaparkene aldıydımmm. ben de deneyeyim diyorum ama tadı acı olur tek başınaa:KK50::KK50:
öyle yapcam artık canım,ne zaman aklıma gelırse tuketcem

:KK1: Yumurtayı sevıyorum,muz cabuk bozuluyor dıye tuketeyım dedım, pazar bugun yakarım bır sekılde , :nazar: kahvem fılan degmeyın keyfıme.. :KK9: :KK24: Sevemez kımse yumurtayı ,benım sevdıgım kadarrrr
harikasınnn:128:
haklısın,çabuk bozuluyor gercekten,ben cocuklara yedırıp bıtırmeye çalısıyorum cogunlukla:KK28:

bakkk bennn yapıyorummm şimdiii pilatesiii arz ederimmm:KK42::KK42::KK42::KK9::KK9::KK9::KK9:
kolay geleee:KK8::KK8::KK9::KK9::KK9:

ay kusun bakımı cok zor ya dedıgın gıbı kıl tuy oluyo heryer kolay gelsın gamzecım
evet yaa neyse temizledim hınzırları :KK1:
haklısınn da biz programı birbirinee katarızzzz gibi geliyorrr.kötü bişey söyleyenin vay halineee, korkulur bizdennn:KK52::KK52::KK52::KK52:
en iyisi tel ile bağlanmakkkkk:KK34::KK34:
bence de linç ederiz valla :KK9:

oyy ne güzel hemen bitti işin ben biraz iş yapıyorum sonra sigara ve kk molası veriyorum.. şimdi yine işe :KK19:

oglumu komşuya gonderdım:KK1:mutfagı toparladım,kızım uyandı ,ona meyve yedırdım,kendıme sekersız bır kahve yaptım geldım:KK6::KK6::KK6::KK6:

siz neler yaptınız görüşmeyeli:KK52:

bız de senı ozledım canımmm,nasılsın?sınavlar nasıl gectı?

bızde durumlar ıyı ,genelde herkes kılo verdı bu hafta,bır tek ben aldım:KK57::KK57::KK57::KK57:

ay küçülüyooo bizde küçülüyoooooz :KK1:
moral bozmak yok :KK19: pilates de yapıyoruz artık jeocum haberin ola :KK1:
birde tartıyı kaldıranlar kulübü var ondanda haberin olsun

Kadınlar kulübünden sevgiler
Haftada 1 gün,1 ad. lahmacun yiyebileceğimizi,mayasız hamurdan yapıldığı için sağlıklı olduğunu belirtmiştiniz..Mayasız olsa da un içerdiği için beslenmemize sakıncası yok mu?Bu durumda mayasız olan başka hamur işlerinden de tüketebilir miyiz?Herkes biz Karataycılara bu soruyu yöneltiyor.Bizlerde merak içindeyiz.Cevaplarsanız çok seviniriz.Hocam bir de montignac diyetiyle ilgili ne düşünüyorsunuz rica etsem,glisemik indekslere göre yapılan ve Karatay Diyetine oldukça benzeyen bir diyet,bu yüzden merak ediliyor düşünceleriniz.Çok teşekkürler

Cevap :

Lahmacunun unu çok az olduğu için çöneriyorum. Ayrıca,içinde protein ve bol sebze olduüu için öneriyorum. Dengeli ve bütün bir besin kaynağı diye öneriyorum. Kilo verdikten, sağlıklı yaşam biçimini edindikten sonra her şeyi ayarlı bir şekilde zaten yiyebiliyorsunuz. Hareket etmeyi, yürümeyi bir yaşam biçimi yaptıktan sonra, doğal yiyecekleri seçerek, işlenmişlerden mümkün olduğu kadar uzak durarak.. Kolay gelsin.

Kilo veren ve memnun kalan kadınlar kulübü üyelerinden bana yazlamalarını rica ediyorum. sevgilerimle.

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

Eline sağlık Saphiracım, ben de kilo verme dönemi bitince evde yapılan lezzetlerden tadımlık yenebilir diye anlıyorum yani anlamak istiyorum:-))
Pastane, market vs yerlerden değil ama doğal kendmizin yaptığı şeylerden azıcık azıcık yiyebiliriz yani:44:

Tunaydınnn Karatay Dıyetı yapan kızlar...:KK24:....2. Öğün(ogle):Bır tabak zeytınyaglı patlıcan yemegı,bır tabak salata,bır bardak ayran ,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır),omega3 ıcerır),bır tutam corek otu,bır cevız,bır kuru ıncır......-................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2fıncan Turk kahvesı

Spor: 2saat ev ısı yaptım , az yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

kilo vermek ısteyenlere yuruyus+ pilates diyor ebru şallı,sadece pilatesle yırtamıyoruz yani:KK9:

gözlemecım pilatesten önce ve sonra 1 er yasemınlı yeşil çay içtim,o kadar da kötü gelmiyor artık,sevdıgımı bulana kadar bununla idare etcem:nazar::nazar::nazar:öpüyorum seni:KK16::KK16::KK16::KK16:

Evet pilates+yürüyüş gerçekten çok süper olur:-)

Afiyet olsun canım ben arada birkaç karanfil ve küçük bir çubuk tarçın atıyorum fena olmuyor:KK66:

X