Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

1zyfuoy.jpg

Dünkü yediklerim. 2 tane pastirmali yumurta, 10 zeytin 3 hurma, biraz köy peyniri. cay.

Ögle. 1 muz, bir mandalina, 1 avuc findik.1 mini pk cikolata.

Aksam bir tabak köfte.
2 fincan kahve.

Bu sabah yediklerim. 1 muz, 3 tane siyah kaysi, 1 yks köy peyniri.1 mandalina. 3 bardak sade kaynamis su.

Kahvaltım

unsuz tohumlu siyah ekmek arasına kimyon tohumlu peynir
4 ceri
minik turuncu biber
5 zeytin
bol sutlu kahve
2 omega 3

okula giderken yine yürümeyi tercih edeceğim 35 dakika tempoluEki Görüntüle 567113
afıyet olsun canım cok guzel gorunuyor.yuruyus ıcınde tbrkler:KK9:

sanada gunaydın canım:KK16:

günaydınlar iyi haftalar olsun :KK16::KK16:

sabah kalkıp mutfağa gittiğimde bi şok yaşadım:KK52::KK52::KK52::KK52: mutfağı su basmış ama kapı pencere filan kapalı.
Gece bayağı yağmur yağdı ama nereden girdi bu yağmur suları çamur:26::26::26: derken giderler tıkanmış ve çatıdaki su hoooppp bizim mutfağa ve balkona doluşmuş ka:26:yı yiyecektim. Allahtan diğer odalarda bişi yok:KK53::KK53: 1 saat çamurlu su temizledim meleksin kulakların çınlasın kıss ay ne zormuş aksiliklerle uğraşmak. kahvaltı edicez her yer çamur su
neyse temziledim ama :KK53::KK53::KK53: bir de :emir_bebek: erken uyandı vızıkladı vızıkladı haftaya güzel bi başlangıç oldu böylece:KK53::KK35::KK35::KK35::KK35::KK35::KK35:
canım gecmıs olsun zor bır durum gercekten ama benım atom karıncam ustesınden basarıyla gelmıs kahvesını bılem ıcmıs:KK16:

:KK56::KK56::KK56::KK56: ve kahvaltımı yapabildim:KK1::KK1::KK1::KK1:
2 çatal kek
2 lokma ekmek
peynir
çay
biberli patatesli domates konserveli menemen

kahvemi de içemedim dermişim:KK1::KK1::KK1::KK1:
gideyim kendime kahve alayım:nazar::nazar::nazar::nazar: sizlere de afiyet olsun
afıyet olsun bıdenem bende sımdı ıcecem kahvemı:nazar:

[birdy;27577985]Canımcım selam , geçmiş olsun , senin tansiyon yerlerdeymiş , toparladın mı hayatım , iyi misin? Benim kaslar uzun kaslar hayatım , öyle bodyci gibi hayal etme :KK53::KK53::KK53: Sıkı bi vücut gibi düşün.
Heee bi aşure muhabbetidir gidiyo derken ben de 3. aşureyi yapıyorum şuan.Nihayet dağıtıp bitiricem.Apartmanı aşure manyağı yapıcam :KK52::KK52::KK52:

Canim birdy banada asure yollarmisin.? Kac gündür canim cekiyor ama yapip yemiyorum cok yerim diye.:KK1::KK1:

[h=1]Zeytinyağını Yeterince Tanıyor musunuz?[/h]

olive-oil-117901_200x200.jpg

Uzmanların üzerinde anlaşabildiği nadir konulardan bir tanesi zeytinyağı. Tüm uzmanlar, en sağlıklı yağın zeytinyağı olduğu konusunda hemfikir. Margarinin çok sağlıklı kabul edildiği, kalbi koruduğunun öne sürüldüğü günler neyse ki gerilerde kaldı.
Biz de zeytinyağını en iyi tanıyan isimlerden biri olan, Zeytinyağı Dükkanı’nın sahibi ve aynı zamanda 3 çocuk annesi olan İlay Coşkun ile bir röportaj yaptık, aklımızdakileri sorduk. Kendisine, bize vakit ayırdığı için tekrar teşekkür ederiz.
A: Merhaba. Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?İ.C: Merhaba, ben 1974 yılında İstanbul’da doğdum. 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olur olmaz uluslararası bir ilaç şirketinin satış departmanında çalışmaya başladım. Sonra başka çok uluslu ilaç şirketleri ve farklı pozisyonlarla devam ettim. Yaklaşık 15 yıl süren, bol hareketli, seyahatli kurumsal şirketlerdeki iş yaşamım sırasında evlendim ve üç tane de çocuğumuz oldu. Şimdi 14 ve 7 yaşında kızlarımız ve 3 yaşında bir oğlumuz var.A: Zeytinyağına olan ilginiz ne zaman başladı ve Zeytinyağı Dükkanı’na kadar geçen süreçten biraz bahsedebilir misiniz?İ.C: Ben her zaman doğayı ve doğal olanı çok sevdim. Eşim de öyle. Bu sevgiyi yaşantımıza da yansıttık. Hep bitkilerimiz oldu, mahalledeki hayvanlara bakar besleriz, pazarlardan alışveriş yaparız, çöplerimizi ayırırız, geri dönüşüme önem veririz, çocuklarımızla birlikte bu konularda düzenlenen aktivitelere katılırız. Zeytinyağı sevgimiz de bunlarla bağlantılı. Düşünsenize, zeytin ağacı ne harika bir ağaç. Zeytin, uygarlığın ehlileştirdiği ilk yabanıl bitkilerden biri. Doğu Akdeniz’deki kazılarda çıkarılan zeytin çekirdekleri bu bölgede zeytinciliğin 60 asır kadar önce başladığını gösteriyor. Zeytinyağı ise bir iksir gibi, yaşamın tam içinde olan. Salatanıza koyun, yemeğinize katın, ekmeğinizi banın, gıcırdayan kapınıza sürün, salçayı, peyniri hatta şarabı korumak için kullanın, elması parlatın… Yani ben her zaman zeytinyağını sevdim. Tabi İmroz (Gökçeada) daki zeytin ağaçlarını sıklıkla görmek bu sevgimi çok alevlendirmiştir.A: Peki, “Zeytinyağı Dükkanı” nasıl hayata geçti?I.C: İlaç sektöründen ayrılışım zeytinyağı ile ilişkili bir işe girişmem için harika bir fırsat oldu. Hemen araştırmalar yapmaya başladım. Zeytinin ana vatanında yaşıyor olmamıza rağmen zeytinyağını tanımadığımızı, pek de sevmediğimizi gördüm. Düşünsenize Türkiye zeytin üretiminde dünyada ilk 5 ülke arasında ancak kişi başına zeytinyağı tüketimimiz Yunanistan, İtalya, İspanya gibi ülkelerle kıyaslandığında çok ama çok düşük. Üstelik zeytinyağının birçok hastalığa, örneğin ülkemizde sık görülen kalp damar hastalıklarına yakalanma riskini ne kadar azalttığını biliyoruz. Daha birçok faydalı etkisinin yanı sıra… Bu araştırmalar beni iyice hızlandırdı ve Anadolu’nun zeytinyağını herkese ulaştırmaya karar verdim. Zeytinyağımızı tanımayanlar tüketmiyordu. Tüketmek isteyenlerse bence yeterince ulaşamıyor. Örneğin ben İstanbul’da yaşayan ve yoğun tempoda çalışan bir anne olarak, zeytinyağı gibi bazı diğer ürünler için alışverişimi büyük marketlerden yapmak zorunda kalıyordum. Maalesef büyük marketlerde seçenek çok az.İşte www.zeytinyagidukkani.com böyle doğdu.A: Özellikle anne olduktan sonra evde daha sık zeytinyağı kullanmaya başlıyoruz. Bize, zeytinyağı çeşitleri hakkında biraz yardımcı olabilir misiniz. Mesela kaç çeşit zeytinyağı mevcut?I.C: Evet haklısınız, insanın bebeği olunca sağlıklı beslenme hızla gündeme geliyor. Zeytinyağının gündeme ilk gelişi de, bebeklerde katı gıdaya geçişte doktorların önerisiyle başlar. Keşke herkes için daha erken gündeme gelse. Zeytinyağları üretim yöntemlerine göre başlıca 3 kategoriye ayrılır. Naturel yağlar, rafine yağlar, natürel ve rafine karışımı riviera yağlar. Naturel zeytinyağları adı üstünde zeytinyağının hasıdır. Meyvanın yeşilden sarıya değişen doğal renk, koku, tat özelliklerine dışarıdan hiçbir kimyasal işlem uygulanmadan önümüze gelen yağdır. Bu grupta yer alan zeytinyağlarına hiçbir gıda katkı maddesi ilave edilmez.Yüksek asitli ya da kötü tat ve kokuda zeytinyağlarının doğal yapısında değişikliğe yol açmayan yöntemlerle rafine edilerek yenilebilir hale getirilmiş olanına “rafine zeytinyağı” denir. Rafine edilen yağ, aslında kusurlu yağdır. Rafinaj bir tür temizlik işlemidir. Yağın istenmeyen özellikleri giderilir; yabancı madde eklenmez. Asitsiz, kokusuz ve renksiz bu yağ, daha sonra iyi kalite yağla karıştırılarak yitirdiği biyolojik özellikleri yeniden kazandırılır. Bu yağlar Rusya, ABD gibi yeni yeni zeytinyağına alışan ülkelerde daha çok tüketilir.. Riviera zeytinyağı da; natürel ve rafine zeytinyağının belli oranlarda karıştırılmasıyla elde edilir. Örneğin; yüzde 80-90 rafine edilmiş yağa, yüzde 10-20 natürel yağ karıştırılır. Rengi ve aroması, sızma zeytinyağına göre daha açık ve hafiftir. Sıcak yemeklerin hazırlanmasında ve kızartmalarda tercih ediliyor.A: Sızma zeytinyağının da kendi içinde çeşitleri var mı?I.C: Aslında zeytinyağı sızma olduktan sonra ve uygun kalite koşullarına göre üretildikten sonra geriye kalan damak tadı. Kimisi erken hasat edilmiş zeytinlerden yapılmış zeytinyağını sever, kimi acılığı, yakıcılığı daha fazla olanı… Bu arada zeytinyağında acılık, yakıcılık ve meyve tadı olumlu özelliklerden. Burada Soğuk Sıkım konusuna da değinebiliriz. Eğer bir sızma zeytinyağı standardlara uygun olarak üretildiyse 27 derecenin altında sıkılmış olması gerekir. Yani sızma zeytinyağı zaten soğuk sıkımdır. Tabi maalesef bir de uygulama konusu var. Şu an ülkemizde satın aldığınız zeytinyağının üzerinde soğuk sıkım yazıyor olması, o zeytinyağının 27 derecenin altında sıkıldığı anlamına gelmediği gibi, şişesinin üzerinde bu ibare olmayan zeytinyağı da standardlara tam uygun olarak üretilmiş olabilir. Biraz kafa karıştırıcı olduğunun farkındayım. Tüketiciler olarak ideal zeytinyağına ulaşmak için yapabileceklerimiz var. Örneğin öncelikle markalı zeytinyağı tüketmeliyiz. Çünkü üretim izni olup olmadığını dahi bilmediğimiz, pet şişelerde, plastikte ya da başka sağlıksız ambalajda saklanan zeytinyağını satıcı sadece soğuk sıkım olduğunu söylediği için almak güvenli değil. Butik üreticileri tercih etmenin de önemli olduğunu söyleyebilirim. Unutmayalım ki Türkiye’de üretilen ve %80 -90 ı yurtdışına satılan, kendi zeytinlikleri olan, uluslar arası yarışmalarda ödüller kazanan zeytinyağı markalarımızı tanımıyoruz bile. Bu üreticilerin çok kaliteli zeytinyağlarını uygun fiyata satın alabilirsiniz.A: Zeytinyağının asitlik derecesi neyi ifade ediyor?I.C: Benim gözlemlediğim kadarıyla bu konu da aynı zeytinyağı türleri gibi kafa karıştırıcı olabiliyor. Asit derecesi de, biraz önceki sınıflandırmada kullanılan üretim tarzları gibi sınıflandırma için bir kriter olarak kullanılıyor. Ancak yağın kalitesini belirleyen tek kriter asit derecesi değil. Biliyoruz ki zeytinyağının en hası, kusursuz olanı Natürel Sızma Zeytinyağı. Natürel sızma zeytinyağında asit derecesi en yüksek yüzde 0,8 -1 dir. Asit oranı sıfıra yakın sızma yağlar elbette kalitelidir. Ancak bu yağlar coğrafyaya, iklime, zeytinin erken mi geç mi hasat edildiğine, hatta yıldan yıla göre renk, koku ve tat açılarından farklılıklar gösterir. Hangisi en iyisidir diye sorulmamalı. Burada damak tadı devreye giriyor.A: Bir de aromalı, çeşnili zeytinyağları var. Bunların farkı nedir acaba?I.C: Aslında zeytinyağına çeşni katma alışkanlığımız öteden beri vardır. Zeytinyağına kekik, zahter katıp ekmeği banmak pek keyiflidir. Yurtdışında çeşnili zeytinyağlarına ilgi çok fazla. Örneğin; limonlu, turunçlu, portakallı zeytinyağları hem Avrupa hem Amerika’da çok seviliyor. Bizim Zeytinyağı Dükkanı’nda sunduğumuz çeşnili yağlar, zeytin hamuruna aromayı veren çeşninin kendisinin katılıp sonra zeytinle birlikte sıkılmasıyla elde edilir. Örneğin; biberli zeytinyağı yapılırken, bildiğimiz köz biber zeytin hamuruna katılır ve sıkılır. Ben özellikle mezelerde, salatalarda ve banmalık olarak bu zeytinyağlarını çok seviyorum. Hele yemekte misafir ağırlarken, doğal ve coğrafyamızı yansıtan bir sofra sunmak istiyorsanız mutlaka kullanmalısınız… Bu zeytinyağları da naturel sızmadır, sadece doğal sebze, meyvelerle, otlarla çeşnilendirilmiştir.A: Peki, her yemeği zeytinyağı ile yapmak mümkün mü? Hangi tür yemekler için hangi zeytinyağını kullanabiliriz?I.C: Her yemeği zeytinyağı ile yapabilirsiniz. Mesela ben tüm yemeklerde sızma zeytinyağı kullanıyorum. Bu iş gerçekten de alışmayla ilgili. Dünyanın en sağlıklı yağlarının zeytinyağı ve tereyağı olduğunu bütün bilim adamları söylüyor. Eğer yavaş yavaş alışmak istiyorsanız size sıcak yemeklerde Natürel Birinci zeytinyağını, kızartmalarda Riviera’yı ve her zaman her yerde Natürel Sızma Zeytinyağı’nı öneririm. Bebeklerin ilk yemeklerinde mutlaka sızma zeytinyağı kullanın. Organik olanları da tercih edebilirsiniz.A: Zeytinyağını pişirebilir miyiz yoksa yemek piştikten sonra üzerine mi dökmek daha uygundur? Bir de kızartmaları zeytinyağı ile yapabilir miyiz?I.C: Bence çok önemli bir konuya değindiniz. Sağlıklı yemek yiyebilmek için yemeği sağlıklı malzemeleri katarak pişirmek yeterli olmuyor. Pişirme yöntemleri de çok önemli. Öncelikle zeytinyağıyla sıcak yemek pişirebilir hatta kızartma yapabilirsiniz. Çünkü zeytinyağı diğer sıvı yağlara göre daha dayanıklıdır. 250 dereceye kadar yüksek ısıya dayanıklıdır, çabuk bozulmaz. Önemli olan yemek pişirirken çok yüksek ısılarda kavurma, kızartma yapıp yağı yakmamak. Örneğin; sebze ya da baklagilleri pişirirken önce tüm malzemeyi katıp üzerine suyla birlikte zeytinyağını ekleyip yemeği kısık ateşte pişirebilirsiniz. Referans olarak Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay’ın yeni çıkan Karatay Mutfağı kitabını verebilirim. Bu kitaba göre “sıcak yemeklerde ve kızartmalarda mısırözü, ayçiçeği, soya veya kanola yağı kesinlikle kullanılmamalıdır!” Bildiğiniz gibi kızartma yemek sağlıklı değildir ama illa da kızartma yapmak istiyorsanız kısık ateşte zeytinyağı kullanarak yapabilirsiniz. Yemekler yüksek ateşte pişirilmemeli.A: Ek gıdaya yeni başlayan bebeklerin de yemeklerine 1-2 damla zeytinyağı koymaya başlıyoruz bir süre sonra. Bebekler için en uygun zeytinyağı hangisidir?I.C: Her zaman her yerde sızma zeytinyağı. Ek olarak, zeytinyağının içindeki bebeklerin gelişimi için gerekli faydalı maddelerinzamanla kaybolmaması için küçük cam ambalajlı sızma zeytinyağını tercih etmenizi öneririm.A: Bebeklerde konak, pişik gibi bazı durumlarda zeytinyağı kullanımı oldukça yaygın. Sizin de bizlerle paylaşabileceğiniz ve çocuklarımızda güvenle kullanabileceğimiz zeytinyağlı çözüm önerileriniz var mı? Bir de çocukların cildi için kullanacağımız zeytinyağının özelliği ne olmalıdır?I.C: Sızma zeytinyağı her derde deva. Benim iki bebeğimde de konak olmuştu ve zeytinyağı kullanarak kurtulmuştuk. Şimdi Zeytinyağı Dükkanı’nda saç, yüz ve vücut yağları bulunuyor. Hem de spreyli ve yedek şişeleriyle çok pratikler. Ayrıca, uzmanlar zeytinyağını güneşten korunmak için de öneriyorlar.A: Hemen her üründe hile yapılabiliyor artık. Piyasada bulunan zeytinyağlarında ne gibi hileler olabilir ve biz bu konuda ne yapabiliriz?I.C: Zeytinyağında en sık görülen hile “tağşiş” dediğimiz sızma zeytinyağlarına belli ölçülerde mısır ya da ayçiçek yağı gibi düşük ekonomik değere sahip yağlar karıştırılmasıdır. Tağşiş ciddi sağlık problemlerine neden olmasa da, haksız kazanca yol açan bir hile. En önemli mücadele yöntemi öncelikle markalı zeytinyağı satın almak. Eğer tağşişten şüphelenirseniz; satın almış olduğunuz yağları, Gıda ve Tarım Bakanlığına ve Zeytin Dostu Derneğine göndererek ücretsiz olarak test edilmesini talep edebilirsiniz. İki kurumda konuyla ilgili ücretsiz destek vermektedir.A: Zeytinyağı alırken nelere dikkat etmemizi önerirsiniz?I.C: Tekrarlamakta fayda var. Şimdi tatil zamanı geldi. Yol kenarlarında satılan markasız, beyaz tenekelerde ya da pet şişelerde satılan zeytinyağlarını satın almayın.Ambalajlarına dikkat edin. Kapağı açık şişe, paslanmış tenekeler olmadığına emin olun.Eğer karışım yani tağşişten şüphelenirseniz; satın almış olduğunuz yağları, Gıda ve Tarım Bakanlığına ve Zeytin Dostu Derneğine göndererek ücretsiz olarak test edilmesini talep edebilirsiniz. İki kurumda konuyla ilgili ücretsiz destek vermektedir.A: Son olarak, bu işi bilen bir kişi olarak favori ürününüz hangisi?I.C: Ben farklı yörelerin tatlarını denemeyi çok seviyorum. Örneğin Mersin yöresinden Boltaç ve İzorya markalarını severim. Bir de Edremit Körfez’den Laleli Erken Hasat favorim.Zeytinyağı Dükkanı internet sitesine http://zeytinyagidukkani.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.Facebook ve twitter’da takip etmek için ise https://www.facebook.com/pages/Zeytinya%C4%9F%C4%B1-D%C3%BCkkan%C4%B1/354781871210515 ve https://twitter.com/#!/ZeytinyagiD adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

günaydınlar iyi haftalar olsun :KK16::KK16:

sabah kalkıp mutfağa gittiğimde bi şok yaşadım:KK52::KK52::KK52::KK52: mutfağı su basmış ama kapı pencere filan kapalı.
Gece bayağı yağmur yağdı ama nereden girdi bu yağmur suları çamur:26::26::26: derken giderler tıkanmış ve çatıdaki su hoooppp bizim mutfağa ve balkona doluşmuş ka:26:yı yiyecektim. Allahtan diğer odalarda bişi yok:KK53::KK53: 1 saat çamurlu su temizledim meleksin kulakların çınlasın kıss ay ne zormuş aksiliklerle uğraşmak. kahvaltı edicez her yer çamur su
neyse temziledim ama :KK53::KK53::KK53: bir de :emir_bebek: erken uyandı vızıkladı vızıkladı haftaya güzel bi başlangıç oldu böylece:KK53::KK35::KK35::KK35::KK35::KK35::KK35:

geçmiş olsun canım
:KK16:ay sorma burda da bir fırtına bir yağış vardı ki bütün gece uyuyamadım seslerden.bugüne kadar yağmur girmeyen pencereden dün yağmur suyu girdi,o kaaa şiddetliydi yani:KK53::KK53:senin de diğer odalarda bişey yokmuş allahtan:KK34::KK34:

herkese güzel günler olsun:KK16::KK16:
iyiyniyetlime yazdığım gibi tüm gece fırtına ve yağmur sesinden dolayı uyuyamadım.dedim 21 aralık gelmeden 3 aralıkta dünyanın sonu geldi herhalde:KK9::KK9:
en son saat 5 falandı,ben hala uyumamıştım...sonra fırtına durdu da 9 a kadar uyumuşum:KK37::KK37:
kalkınca da bitki çayımı içip yürüdüm 40 dk
:KK8::KK8:birazdan yine yürürüm biraz:KK34::KK34:
kahvaltım:KK56::KK56:
2 haşlanmış yumurta
peynir
zeytin
pastırma
domates
salatalık
omega 3

:KK1::KK1::KK1::KK1:

ulem zaten çıtırık bi hatunsun:KK51:..vermişin bi 200 gr 3.lüğümü kapmışsın:KK20:..yapılır mı bu bana hee yapılır mı:KK33:..Allah bilir 1 bardak su içmişindir bi tuvalet gitti 200 gr..:KK37:

protein iyi gelir canım dene bence de:KK34::KK34:

canım karbonhidrata başlarsan ++ ların daha da artar bence:KK1::KK1::KK1:

evet canım..sağol:KK16::KK16:..az az da olsa veriyorum ya önemli olan bu:KK52::KK52:..hatırlarsan biara gr oynamıyordu:KK53:

canım kurallarımız gereği liste yapma sırasına girersen sen de 2 hafta menü bildirimin bitince listeye girebiliyorsun..kabul ediyorsan bana söyle eklerim seni listeye..sıra da mart gibi sana gelir..:KK34::KK34:

ellerine sağlık bebişimm:KK16::KK16:..yemiş kadar oldum canım sağol..:KK54::KK16::KK16:

:KK60::KK60::KK60:

:KK9::KK9::KK9::KK9: ellerine sağlık canımm...:KK16::KK16:

hani yapamazdın kıss:KK9::KK9:..eferin sana gayette güzel olmuşş:KK52::KK52:

canım kurallar gereği liste yapma sırasına girmeyi kabul ediyorsan bana bildir ki seni de listeye alalım..:KK34::KK34:

yukarıda da belirttiğim gibi diğer arkadaşlarımıza haksızlık olmaması baabında herkes liste yapma sırasına giriyor..hem senin sırana da baya bi süre olacak..ama tabii ki sen bilirsin.:KK34::KK34:

:KK60::KK60::KK60: tecrübeyle sabittir ki 5 yıl doğumkontrol haplarıyla şerbet içmedim ama sonuç ortada:KK60::KK60::KK60: ...64 kilo da 85 kiloya :KK31::KK31:
ria mı takan doktor hormonlu riayı bile kilo sorunum var diye takmadı..o dahi kilo aldırabiliyormuş.:26:.tabii bünyeden bünyeye değişebiliyor ..ama bende ki etkisi offf..:KK37::KK37:

evet evet ben sana anca öyle yetişicem heralde:KK1::KK1:.. bekle bebişim ağır ağır geliyorumm:KK52::KK52::KK52:

tamam canım madem öyle bi yolunu bulur yaparım:))

:KK19::KK19::KK16::KK16:

koşu bandında mı yürüyosun leylakcım
sonrasında duş alıyo musun her defasında

evet canım koşu bandında yürüyorum.önceleri her defasında duş alıyodum,ama şampuan alerjisi başlayınca şöyle yapıyorum:sabah kalkar kalkmaz yürüyorum,sonra kahvaltı yapıp evin işini bitirdikten sonra tekrar yürüyüp öyle duş alıyorum canım:KK34::KK34:

:KK19::KK19::KK16::KK16:

evet canım koşu bandında yürüyorum.önceleri her defasında duş alıyodum,ama şampuan alerjisi başlayınca şöyle yapıyorum:sabah kalkar kalkmaz yürüyorum,sonra kahvaltı yapıp evin işini bitirdikten sonra tekrar yürüyüp öyle duş alıyorum canım:KK34::KK34:

ben de başladım bikaç gündür koşu bandına. bebek uyurken yürüyorum, evde başka kimse olmadığından duşa girmem mümkün değil. çok rahatsız oldum o yüzden sordum.
akşamüstü bi daha yürüyeyim eşim gelince de duşa girerim artık.

Sabah ( 07:45 ) 2 kk yumurta ,peynir, zeytin,fındık ,basem,çay
Öğle (13:00) 1 kase aşûre

haftasonu girip yazamadım ama oof of hiç hafta sonunu söylemim...daha öncede söylemiştim ya kızımın gece uykularında problem var uyumuyo ağlıyor diye iyice yoruldum sinirlerim bozuldu fiziken çöktüm herşeye kızar aşırı tepkiler verir oldum eşimde adamcağız napacağını şaşırdı... işte böyle haftasonu biraz deşarj olmak için dışardaydık ve pide falan yedim profiterol yedim. ruhen iyiydi ama diyet açısından hiç iyi değildi hafta sonu. ama kopmadım bu gün karatay kahvaltımı yaptım ve kaldığım yerden diyete devam ediyorum 69ları görecem inşallahhh....69,5den fazla görmicem tartıda

ben de başladım bikaç gündür koşu bandına. bebek uyurken yürüyorum, evde başka kimse olmadığından duşa girmem mümkün değil. çok rahatsız oldum o yüzden sordum.
akşamüstü bi daha yürüyeyim eşim gelince de duşa girerim artık.

doğru söylüyosun mattikacım...insan rahatsız oluyo terleyince ama sürekli de duşa girince bu kış günlerinde hastalık riski var.en iyisi 2. yürüyüşten sonra duş almak:KK34::KK34:

haftasonu girip yazamadım ama oof of hiç hafta sonunu söylemim...daha öncede söylemiştim ya kızımın gece uykularında problem var uyumuyo ağlıyor diye iyice yoruldum sinirlerim bozuldu fiziken çöktüm herşeye kızar aşırı tepkiler verir oldum eşimde adamcağız napacağını şaşırdı... işte böyle haftasonu biraz deşarj olmak için dışardaydık ve pide falan yedim profiterol yedim. ruhen iyiydi ama diyet açısından hiç iyi değildi hafta sonu. ama kopmadım bu gün karatay kahvaltımı yaptım ve kaldığım yerden diyete devam ediyorum 69ları görecem inşallahhh....69,5den fazla görmicem tartıda

Bebekle diyet zor oluyor bebiş emiyorsa zaten kilo veriliyor kilon varsa bebek uyusada moralin bozuk oluyor sonuç olarak bebek olduysa hayatının bir senesi yok.çok şükür varlar biraz zor ama büyüyorlar yediğin profiterol süt olsun sana moral olsun kızına löp löp et olsun:18:

Bebekle diyet zor oluyor bebiş emiyorsa zaten kilo veriliyor kilon varsa bebek uyusada moralin bozuk oluyor sonuç olarak bebek olduysa hayatının bir senesi yok.çok şükür varlar biraz zor ama büyüyorlar yediğin profiterol süt olsun sana moral olsun kızına löp löp et olsun:18:

X