Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

günaydın kızlar:KK3::KK3:
kahvaltım:KK56::KK56:
melemen
zeytin
peynir
mercimek köftesi
1 dilim kepek ekmeği
omega 3

kahvaltıdan önce 30 dk yürüdüm,birazdan da aerobik yaparım
:KK23::KK23::KK1::KK1:
:KK9::KK9::KK9::KK9:
acık peynir
bikaç zeytin
1 yımırta
acık badem
2 mandalin
çay
metformin
ferrosanol
budur:KK31:

elişi yapar mısınız kızlar,elimde bişey olsa yavaş yavaş işlesem negzel olur:KK6:
ben elişini hiç sevmem maalesef:KK37::KK37: yapanları takdir nediyorum:KK9::KK9:

merhaba hanımlaar..

diyete başlamayı düşünüyorum ve sanırım tercihim karatay diyeti olacak. ama hangi kitabı almam lazım. sarı mezura olanı mı yoksa yeşil olanı mı :KK1: bir yandan araştırmaya devam ediyorum ama bilgisi olan yazarsa sevinirim. hamile iken bu diyeti yağabilir miyiz? çünkü diyete benzemiyor. daha çok beslenme alışkanlığı.. bu yüzden yapılabilir sanıyorum ama net bilgisi olan beni de bir aydınlatırsaaa... :13:
hoşgeldin aramıza..başarılar:KK16::KK16:
"Sağlıklı diye yediğiniz tavuklar tavuk değil"

güzel paylaşım canım..:KK16::KK16:

kızlar bu ara fazla gelemiyorum galiba bundan sonra da böyle olucak gibi....yarın liste sırası bende ..görevimi yerine getirdikten sonra daha az buralarda olucam ..ara ara gelirim ....mümkünse öğleye kadar bidirim yaparsanız iyi olur öğleden sonra dışarı çıkmam gerek ..

sersum listedekileri hatırlatabilirmisin canım ...bi de artı da olanların hesaplaması nasıl yapılıyor

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
canım ++ larda aynı hesaplanıyor..sadece en büyük değeri en alta koyacaksın sadece..:KK34:
bu bilgisayarımda yok..eve gidince listeyi yayınlarım canım..:KK16::KK16:

selam kızlar bıyere davetlı olunca dıyet yalan oluyo bu bır gercek..ama bu yuruyusumu yapmama engel degıl:))

1 saat yurudum:KK8::KK8::KK8::KK8:
senin yürüyüşlerin yeter pampişimm..:KK16::KK16::KK9::KK9::KK9:
sersumum nasılsın canım evemı geldın

yok be canım millet gitti ben 4 cüyüm..tükkanı kapatıp gidicem eve.:KK1::KK1:.notebookumu getirdim sizlere takılıyım diye..:KK52::KK52:
15 dk kalmış zaten:KK76::KK76::KK76:

menü bildirimi

sabah
:KK56::KK56:

kıymalı maydanoz ve soğanlı yımırta
peynir
çay çay

öğle
aynı yımırtadan
fırında tavık
2 kase cacık

menü bildirimi

sabah

peynir
çay çay

öğle
aynı yımırtadan
fırında tavık
2 kase cacık

menü bildirimi

sabah

peynir
çay çay

öğle
aynı yımırtadan
fırında tavık
2 kase cacık

menü bildirimi

sabah

peynir
çay çay

öğle
aynı yımırtadan
fırında tavık
2 kase cacık

selam kızlar kan tahlillerim çıktı :
kolesterolüm (ldl) 140lardan 107ye düşmüş:KK76: hem de dünkü 3 yımırtaya rağmen:KK53:
iyi kolesterolüm 10 birim de yükselmiş
malaesef karaciğer enzimi ve hemoglobin a1 c çıkmamış geçen aya bakıldı diye sanırım
....
geçen ay ldl biraz yükselince panikledim ilk zamanlar 2şer yumurtayı 1e düşürmüştüm günlük ama son gün malumunuz ve yumurta etkilemedi demek ki
haftada 1 yediğim paça çorbasını 15 günde 1e düşürmüştüm
vee ben tereyağı marketten alıyorum açıkcası çok da sevdiğimden biraz eli bol davranıyordum onu azalttım
soğuk sıkım olduğunu umduğum zeytin yağını kullanıyorum 15 gündür
kırmız eti falan kısmadım, kuruyemişe devam
bana dokunduğunu düşündüğüm için balık yağını bıraktım (bi ara tekrar deneyeceğim)
sonuçtan memnunum:KK76:
ohhhhh yımırtaya devaaaaam:KK55::KK52:

merhabalar,
nasılsıız?
canım bir tatlı çekti bir tatlı çekti ki aman dedim hemen grubu açıp paylaşım yapim yoldan çıkmadan yoldakilere bir bakim ne yapıyorlar.

ben dün yaramazlık yaptım ilkindide 1aşure yedim daha kötüsü akşamda eşimle çikolataı gofret yedik:KK43:((
1.öğün
-2yumurta
-salatalık domates
-yağsız kızaran 3biber
-peynir
-zeytin
-1ceviz 1badem

2.öğün
-4 mezgit
-biraz salata

3.öğün
-bulgur pilavı
-taze fasülye
-şehriye çorbası

bu arada ben 7den 8den sonra yememe işini yapamıyorum çünkü ne kadar su içersem içeyim açken sütüm olmuyo gece bebek doymuyor malum sabaha kadar ek gıda alamaz benle doyması lazım.
birde bugün bi pantolonumu giydim normalde basene gelince yavaş yavaş çıkardı düğmesini karnımı çekip düğmelerdim ama gayet rahat çıktı yukarı ve belide kavuştu. 11gün oldu karataya başlayalı ve karnım pantolonun içinde sıkışmıyo bu duygu için tatlıya ekmeğe sabretmeliyim...
yarını çok merak ediyorum. şimdi ben geçen hafta pazartesi başladım ya bu cuma yani yarın listeye girecek miyim? sabah girip bildirim yapimi?

Merhaba ...
3 gündür karatay diyetini uyguluyorum.
Balık yağını hangi marka ve günde kaç kapsül kullanıyorsunuz ?

- Sabahları kuvvetli ve proteinli kahvaltı yapılması şart!
- Öğünler arasında en az 4-5 saat geçirilmesine dikkat edilmelidir.
- Günde 3 öğünden fazla yemek yenilmemeli, ara öğünler kalkmalıdır.
- Öğünler arasında bol limonlu su, limonlu şekersiz çay veya ayran içilmelidir.
- Her gün 2-3 litre sıvı almaya dikkat edilmelidir.
- Akşam saat 20:00'den sonra hiçbir şey yenilmemelidir.
- Her gün veya akşam en az 40-60 dakika yol yürümeli ya da en az 40-60 dakika sevilen bir fizik aktivite yapılmalıdır.
- Kabız olmamaya dikkatedlmelidir. Doğal yiyeceklerle her gün iki kez yumuşak bir şekilde büyük abdeste çıkılmalıdır.
- Yaz ya da kış aylarında normal şartlarda kanda D vitamini düzeyinin en az 50 ng/ml'nin üzerinde olması gerekir. Kanser hastalarında 70 ng/ml olması önerilmektedir.
- Sağlıklı doğmamızda, büyümemizde, ürememizde ve yaşamamızda gerekli olan (olmazsa olmaz); sıvıyağ ve doğal yiyeceklerde bulunan Omega-3, Omega-6 ve Omega-9 yağları doğallıkları bozulmadan tüketilmelidir.
- Doğal ve bozulmamış olan Omega-3 yağlarının gıdalarla alımı artırılmalı. Bütün işlenmiş ve hazır yiyeceklerde bulunan bozulmuş Omega-6 ve trans yağların tüketilmeleri bilinçli bir şekilde azaltılmalıdır.
- Yapılan bilimsel araştırmalar çok az yağ ya da yağsız gıdalarla beslenenlerde kolestrolün azalmadığını, aksine yükseldiğini göstermiştir. Çok az yağ yiyen ya da yağsız gıdalarla beslenenlerin de kilo veremedikleri gibi, aksine kilo aldıkları da görülmüştür. Sağlıklı yağlar; hayvansal katı yağlar, doğal tereyağı, soğuk sıkım sızma zeytinyağı, Omega -3, fındık ve keten tohumu yağlarıdır.
- Sağlıklı kilo vermek ve sağlıklı kilomuzda kalarak dinç, hayat dolu ve enerjik yaşamak istiyorsak düşük glisemik indeksli karbonhidratları, bozulmamış yağları ve sağlıklı proteinleri tüketmemiz gerekir.
- Vücut yağlanmasını önlemek ve bozulmuş kan yağlarını normalleştirmek amacı ile mutfakta doğal tereyağı ve sağlıklı sıvı yağlar tüketilmelidir.
- Doğal balık yağı Omega-3 ve kolestrol bütün hücre zarlarımızın temel yapı maddeleridir.

Karatay Diyeti'yle Yaşam Boyu Sağlık
Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay

3 gündür yaptığım aşure diyetini bugün bıraktım:))))
evdeki aşureler bitmedi ama ben yemiyceeeeeeeem...şiştim iyicene şiştimmmmm..

sabah: mantarlı omlet
peynir
zeytin
çay
taze soğan roka tere

öğlen: bir parça haşlama et
yağsız tuzsuz salata
yoğurt
ceviz
1 fincan sütlü kahve

akşam: fırında balık
salata

ilk olarak tebrik ediyorum herbirinizi zayıflamanın ilk adımı karar vererek ilham alarak gecer İLHAM MELEĞİ benim blogum bu diyete baslamak için ilham almak isterseniz bir bakın derim teşekkürler

:KK19::KK19::KK16::KK16:

selam kızlar kan tahlillerim çıktı :
kolesterolüm (ldl) 140lardan 107ye düşmüş:KK76: hem de dünkü 3 yımırtaya rağmen:KK53:
iyi kolesterolüm 10 birim de yükselmiş
malaesef karaciğer enzimi ve hemoglobin a1 c çıkmamış geçen aya bakıldı diye sanırım
....
geçen ay ldl biraz yükselince panikledim ilk zamanlar 2şer yumurtayı 1e düşürmüştüm günlük ama son gün malumunuz ve yumurta etkilemedi demek ki
haftada 1 yediğim paça çorbasını 15 günde 1e düşürmüştüm
vee ben tereyağı marketten alıyorum açıkcası çok da sevdiğimden biraz eli bol davranıyordum onu azalttım
soğuk sıkım olduğunu umduğum zeytin yağını kullanıyorum 15 gündür
kırmız eti falan kısmadım, kuruyemişe devam
bana dokunduğunu düşündüğüm için balık yağını bıraktım (bi ara tekrar deneyeceğim)
sonuçtan memnunum:KK76:
ohhhhh yımırtaya devaaaaam:KK55::KK52:

tahlillerinin iyi çıkmasına sevindim canım:KK16::KK16:bunun şerefine bol bol yımırta ye gari:KK53::KK53::KK53:

acık peynir
bikaç zeytin
1 yımırta
acık badem
2 mandalin
çay
metformin
ferrosanol
budur:KK31:

elişi yapar mısınız kızlar,elimde bişey olsa yavaş yavaş işlesem negzel ol.

Ben yaparim canim su an 1 patik, bir bebek hirkasi, basli az onu az onu yapiyorum. ama 2 gündür yapmadim.:KK6::KK6:

Elisi beni dinlendiriyor.
:KK6::KK6:

2wlyias.jpg

Bu pancoyu arkadasimin kizina yapmistim.

senin yüzünden internet şivem bozuldu:KK4: ben de yımırta demeye başladım:KK1:
:KK60::KK60::KK60: çok hoşuma gidiyor öyle demek..yımırta tavıkk..:KK60::KK60::KK60:
tahlillerinin iyi çıkmasına sevindim canım:KK16::KK16::KK16:

3 gündür yaptığım aşure diyetini bugün bıraktım:))))
evdeki aşureler bitmedi ama ben yemiyceeeeeeeem...şiştim iyicene şiştimmmmm..

sabah: mantarlı omlet
peynir
zeytin
çay
taze soğan roka tere

öğlen: bir parça haşlama et
yağsız tuzsuz salata
yoğurt
ceviz
1 fincan sütlü kahve

akşam: fırında balık
salata

aşure diyetii :KK60::KK60::KK60:
dolapta komşumun getirdiği 1 kase harika aşure duruyor ve ben 2 gündür protein yapıyorum diye yemiyorum:KK31::KK31:..ama yarın yiycemm:KK53::KK53::KK53:

2i0uk4y.jpg

Hayirli aksamlar karatay güzelleri.:KK1::KK1:

Sabah ki yediklerim. 1 hashasli ekmek, biraz köy peyniri danimarkada yapilmis, bir avuc badem.
Cay, su. 1 tane nar. Biraz melemen.

Öglenki yediklerim. 2 bardak ilik su bir avuc badem.
Biraz ekmek, köy peyniri 2 4 tane kuru kaysi.
Kizlar ben fitnese gidiyorum. ayda 1 tartilmak varmis. 1.saat 15 dk fitnes, 1 km yürüyüs.
Galiba ben kg bildirimi yapamayacagim haftaya kadar..

bugun gec kahvaltı edınce 2 ogun oldu

tavuk sote
2 kasık pılav
sogan maydanoz salatası
1 tuzlu kurabıye
omega3

X