Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Papişim deneyin biz de görek bakalım:KK1::KK1: Ben arada hep şaşırtıyorum vücudumu bu ara iyice şaşmış vaziyette:KK9::KK9::KK9::KK9:

c

canim merak ettim araba yerindemi....:KK55::KK55::KK55:

şükür araba çekilmemiş (park ettikten sonra otogardaki nöbetçi polis arkamdan baktı, acaba bomba yüklü araç falan mı bırakıp da kaçıyom teee uzaklara gidiyom zannetti:KK52: valla ben bile kendimden şüphelendim :KK52:) bugün oraya park etmedim ama

rezene

Rezene, Foeniculum vulgare, maydonozgiller familyasından hoş kokulu bir bitki türüdür. Sarı çiçekli, 5-10 mm boyunda meyveleri vardır, rezene bitkisi 1-1.5 metre uzunluğuna ulaşabilir. Olgun meyveleri, kökü ve yaprakları kullanılan kısımlarıdır. Tohumları protein ve yağ bakımından zengindir. Akdeniz ve Yakın Doğu orijinli rezene, günümüzde dünya çapında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Etkileri ve Kullanım Alanları
Kökleri iyi bir idrar söktürücüdür, vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlar ve toksinlerden arındırır. Rezenenin özelliklerinden biri de iştahı baskılamasıdır. Rezene, bu önemli özelliğinin yanı sıra yağların sindirimini hızlandırmak ve mide-bağırsak yollarının peristaltik (ritmik ve kuvvetli kasılıp gevşeme) fonksiyonlarını düzenleyerek sistemin boşalma zamanını kısaltmak ve sistemde gaz birikmesini önlemek sureti ile de zayıflama rejimlerine katkıda bulunur. Temel yağlar bakımından zengin meyveleri sindirimi kolaylaştırarak hazımsızlık ve mide-bağırsak sistemi rahatsızlıklarında etkilidir, aynı zamanda gaz söktürücü, spazm ve karın ağrılarını yatıştırıcıdır (Gastrit, kolit). Rezene ayrıca emziren annelerde süt oluşumunu arttırır.

İçindeki yağ, spazm ve iltihap giderici, balgam söktürücüdür. Diğer özellikleri ise ağızdaki kötü kokuları gidermesi, akciğer ve solunum yolları üzerinde olumlu etkilerinin olmasıdır. Rezenenin zayıflama aşamasında dost bir bitki olduğu su götürmez.

Canım ben sana daha önce de bu konuyla ilgili yorum yazmıştım galiba.Şimdi bi daha yazayım ; İlacını sakın bırakma , metmorfin olmalı ilacın.O senin şekerini düzene sokacak , yeme ataklarını kesecek ve kilo vermene yardımcı olacak.Ne zamanki insülinin istikrara kavuşacak , Dr. o zaman ilacı kesecek zaten.Ama sen diyetini ve sporunu sakın ihmal etme.Bu işte aslolan diyet&spor ama ilaç da bunları destekleyici.Benim eşim de yaşadı aynı şeyi.Diyet&Spor&İlaç sonuç: 30 kg verdi.Artık ilaç kullanmıyor ve kilosunu da sporla muhafaza ediyor.

yazmışmydn bana gormedm yada hatrlamyrm canm kusura bakma..kullan dıyorsn yanı.e da hızlı kg verdrcekse kullanrm tabi! cok saol canım

Karatay diyetine pazartesi başladım. Forumu başından beri gözgezdirerek okudum. Aranıza bende katılmak istiyorum. Burayı okuyunca daha bir motive oluyor insan.
Hep kilo problemim oldu. Hiç zayıf olamadım. Versemde hemen alıyorum kiloları. Bu sefer kararlıyım inşallah. Bir sürü yöntemle kilo vermeye çalıştım. Bundaki gibi dinç ve tok olmamıştım.33 yaşındayım ,iki kızım var. Çalışıyorum.

19.11.2012 89,2 kg
21.11.2012 86,8 kg

Hedefim 62 (süre sorun değil ne zaman olursa)

sevgiler...
Beni hatırlamanız için önceki mesajımıda aldım.

Günaydın;

Geçen haftadan bu yana alışmaya çalışıyorum. Kaçamaklar oldu hep. Yinede şu anki kilom 85,7 bir haftada 3,5 kg vermişim. Çok güzel bir sonuç. Dünden bu yana daha dikkatliyim.
Dünkü menüm ( hep bir önceki günün menüsünü toptam yazacağım inşallah)

Sabah:
2 yumurta, peynir,1 adet biber, 4 kayısı,5 fındık, 5 badem, 1çay bardağı çiğ fıstık,
1 tane omega, 1 tane multivitamin
Öğle :
1 subardağı kadar çiğ ayçekirdeği
Akşam:
tavuk eti (yemeğin içinden alınmış), bir kase yoğurt, 4 kayısı,5 fındık, 5 badem, 1çay bardağı çiğ fıstık,

Gün içinde iki kupa yeşil çay, 4 litre su

spor henüz yok inşallah yürüyeceğim...

Hepimize kolay gelsin hep iyi sonuçlar yüzümüzü güldürsün inşallah.
Sevgiler.
hoşgeldn canım.. karatayla hedefıne ulasacaksın cam inş

kizlar gunaydin....
sersum canim sana kolay gelsin...
papadiya leylek canim protein atagi yada 5 gunde 5 kilo sok diyeti var duydunuz mu bilmiyorum.5 gunde en fazla 2-
3 kilo veriyorsun.hem odem atiyorsun hemde bunyeyi sasirtmis oluyorsun...
iyiniyetli canim bu siralar az goruyorum.kizinin dersleriyle ilgileniyorsun galiba kolay gelsin...
elifezgi hadi iyisin allahtan arabayi cekmemisler...
balbademm canim omega 3 tavsiye ediliyor ama multivitamin icin birsey diyemem.ins.iyi gidiyordur diyet...
nurudilara iyi gidiyorsun...cok iyi vermissin...
b

kizlar bende yemegimi yedim cayimi iciyorum...kizlar ben meze ve salatalari cok seviyorum...bir ara esimin is arkadaslarini yemege cagirmayi dusunuyorum...sizin yaptiginiz misafirlere yaptiginiz kolay salata ve mezeler neler...fikir verirseniz sevinirim...
birdy senden guzel fikirler bekliyiorum...menulerine bakarak...

biraz sonra kizimi almaya gidicem...
ins.gununuz guzel gecer...
:KK71::KK71:

melexin canim esinden haber varmi...su erkekler bazen cocuk gibi oluyor....
kubraazra bencede ilacini birakma...

Sanada lazımlık şart.listeye seni de aldım .Allah hepimizi güldürsün.Ben zati hep gülüyorum ağlanacak halime.Ula dedim bu ringa minga nedir ki ?Balık bizim temel besinimiz.Benim adam balıkçı.(balık restaurantı işletti de )hİÇ duymadım.Sağol beni aydınlattığın için.Araştırmaya vaktim yok idi.Bizim kutup ayumuz eve gelmedi ki sorayım 'ringa nedir?'

Teşekkürler.Kızımın üzerinde denedim olumlu.Kendi üzerimde deneyemiyorum :KK43:

Afiyet olsun bebiş.Şimdikkkkkkk gelelim kahve mevzuna.Sen bu apartmana yeni mi taşındın?Yoksa ;Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü?Büyük ihtimal türk kahvesidir.11-12 gibi damlarlar.(Eşşek gibi uyma)Kahvenin yanına çikolata ikram etsen de olur ama sen yine de aparetif hafif bir tatlı yapabilirsin.Tiplerini beğenmezsen kahveye tuz at :KK60: Bir daha gelmezler.Hoş benim kaynanatör gibi yüzsüzseler zehir atsan yine gelirler.Sen yine de dene.Hişşştt baktın başa çıkamayacan bana mesaj at atlar gelirim :KK60:

:KK9::KK9::KK9::KK9:
Merhaba canımm ficansım sersumum kızlaaarrr:KK9::KK9::KK9::KK9: herkese iyi geceler çoğunuz kaçmışsınız:KK9::KK9::KK9::KK9:
Gündüz iş çoktu akşam da kızıma ders çalıştırıp :emir_bebek: ile uğraştım bir de 3 öğün kaçamak yapıp abartınca :KK30::KK30: gelemedim:KK30::KK30:

:emir_bebek: hala uyumadı:26::26::26::26: napsam yahu:26::26::26::26:

Kaçayım ben en iyisi :KK55::KK55::KK55::KK55:

yürüyüşün için:KK9::KK9::KK9:

gunaydın kızlar kahvaltımı erkenden bıtırdım bugun 3 ogun yapcam hadı hayırlısı bakalım

kahvaltım

1 yumurta
4 zeytın
1 gunkurusu
1 kase yogurt
bıraz peynır
2 cevız,omega3

hepınıze mutlu saglıklı ırade dolu bır gun dılıyorum:KK16::KK16:

afiyet olsun canım:KK16::KK16::KK16:
Papişim deneyin biz de görek bakalım:KK1::KK1: Ben arada hep şaşırtıyorum vücudumu bu ara iyice şaşmış vaziyette:KK9::KK9::KK9::KK9:

:KK9::KK9::KK9::KK9:
leylakım gunaydınnn:KK16:

günaydın papişim:KK16::KK16::KK16:

kizlar gunaydin....
papadiya leylek canim protein atagi yada 5 gunde 5 kilo sok diyeti var duydunuz mu bilmiyorum.5 gunde en fazla 2-
iyiniyetli canim bu siralar az goruyorum.kizinin dersleriyle ilgileniyorsun galiba kolay gelsin...
balbademm canim omega 3 tavsiye ediliyor ama multivitamin icin birsey diyemem.ins.iyi gidiyordur diyet...
b

kizlar bende yemegimi yedim cayimi iciyorum...kizlar ben meze ve salatalari cok seviyorum...bir ara esimin is arkadaslarini yemege cagirmayi dusunuyorum...sizin yaptiginiz misafirlere yaptiginiz kolay salata ve mezeler neler...fikir verirseniz sevinirim...

duydum canım ama başka bi diyet yaptığım zaman-birkaç günlüğüne de olsa-diyet psikolojisine girip daha çok yiyiyorum.o yüzden karatay iyi,sadece 3 öğüne çıkarıcam:KK34::KK34:

papişim tartıldın mı?ben tartıldımm ve şok yaşadım:KK53::KK53:regl de yaklaşıyo,biraz da kaçamaklar yüzünden mi bilmiyorum 67 çıktım bugün:KK14::KK14:
delirmemek elde değil...offffffff.çok çalışmam lazım çookkk:KK1::KK1:

sabah erkenden kalkıp,önce 1 kg lık dambıllarla ağırlık çalışmaya çalıştım:KK1::KK1:sonra 30 dk yürüdüm.kahvaltımı da yaptım.birazdan da başka bi egzersiz yapmayı düşünüyorum ama ne bilmiyorum:KK9::KK9:
kahvaltım:KK56::KK56:
1 yumurtalı melemen
zeytin
peynir
salatalık
az fıstık
omega 3

ne haber kızlar,kaçak geri döndü,hem de üstüne 3 kilo koyarak döndü,:26:,ben hiç almazdım ne oldu bilmiyorum,80 i de geçtim ya yuh bana,trambolin ısmarladım,inş bugün gelir,zıpliyciim,30 u geçtiyseniz ve şişmansanız hayat çok zor:KK31:

Sabah ki menüm 3 tane siyah kaysi, 1 yk beyaz peynir, yarim kirmizi kahvaltilik biber 2 bardak ilik su, 1 avuc badem.
Fitnese 1.saat 15 dk. 1 km yürüdüm. gittim kahvaltim bitmeden, gelince 1 kase ev yogurdu, 1 muz yedim. yeni bitti kahvalti
, yarim litre su ictim.
1 km yürüyüs daha yapmaya gidiyorum.

Son düzenleme:
tükkanı ben açtım bugün 8.30 da gidicem işee..:KK34::KK34:
veee büyük ve mutlu haberi vereyim bugün acildeyimm:KK52::KK52:.(bunun neresi mutlu diyeceğiniz:KK23::KK23:)
kıl bi dohtor olmazsa hastası çok az oluyor ve ben notebookumu götürüyorum..:KK76::KK76: sizinle olucam inşallah saat 4 e kadar..:KK52::KK52:
dua edinde dohtorumuz gereksiz film istemeyen biri olsun :KK53::KK53:(amanın çok kötü gördüm kendimi:KK53: ama haklıyım..önüne gelene film isteyip bide adamın sağ kolu problemliyken anlamadığı için her iki kolunada karşılaştırıp anlamak içiniki koluna da film isteyen doktorlar var burda maalesef..:KK37::KK37: hastaya da yazık bize de..adamlar cahil hiç itiraz da etmiyolar..ben ediyorum:KK53::KK53: sonra gidip tartışıyorum :KK37::KK37:)
Sersumcum inşallah hastası az notebooku bol bi gün olur.Dün geyik çeviremedik , boşluktayım anacım...
Kız siz yeter ki gelin. Deli misin ? Tuzlu kahveymiş:KK45:Ben size Brezilya'dan kahve getirmezsek şerefsizim :KK37:

Kız süründüreceğim de merak etmeye başladım ama.Acaba Antalya'ya mı gitti ki ?
Oehhhh Antalya ne alaka kızım?
Günaydın canım. Tükkanı açtın. Bereketli olur inşallah. Sana işinde başarılar. Allah iyilerle karşılaştırsın. O tip doktorlar oluyor maalesef.Hele ki öyle dişçiler oluyor ki,çekilecek dişin yanındakini çekip pişkin pişkin 'onunda çekilmesi gerekiyordu,önce onu çekeyim dedim'diyor ya ölür müsün öldürür müsün !!!Bu arada bence sen kestirmeden git. Tüm vücuda röntgen Çek gitsin.Genel checkup yaptım dersin:KK9:
Heee reklamdaki gibi direkt X-Ray'den geçirsin de mi?Koruyucu hekimlik hesaaaabııı ...
gunaydın kızlar kahvaltımı erkenden bıtırdım bugun 3 ogun yapcam hadı hayırlısı bakalım

kahvaltım

1 yumurta
4 zeytın
1 gunkurusu
1 kase yogurt
bıraz peynır
2 cevız,omega3

hepınıze mutlu saglıklı ırade dolu bır gun dılıyorum:KK16::KK16:
Canım sana da şahane bi gün olsun...
kizlar gunaydin....
b

Canımcım misafirler Türk mü , Rus mu , karma mı ? Bizim sevdiklerimizi belki alışık değillerse sevmeyebilirler diye düşündüm.

X