Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Rica ederim hayatım , senin evde zaten hocan varmış yaaa:KK16:Hemen sana program yazsın.Squat ,deadlift , biceps curl , triseps , bench press , military press , flyes bunlarda düşük ağırlık çok tekrar (mesela 2 set - 10 tekrar gibi , eşin bilir zaten) ve push-up yani şınav.İlk günler heryerin tutulacak ama sonra vücudun alışacak ve farklılaşacak.:KK16::KK16:

Uleyn keşke Herkül gibi vücudumuz olsa , daha ne isterdik ki :KK52: Hayatım zaten aslında herkesin vücudu farklı , birine iyi gelen ötekine gelmeyebilir.Önemli olan kendine uygun yöntemi bulabilmek ki zaman alan bu zaten aslında.Sen olayı çözmüşsün zaten ve sporu katalizör olarak kullanmak da çok iyi fikir.:KK34::KK34::KK34:

Valla hayatım aslında ikisi de ne kadar ve nasıl yaptığına göre kas yapar ama bacak ve popo kası yapar.Yani üst beden kaslanmaz.İki tarafı da dengeli çalıştırmak en güzeli esasında.

Yürüyüş de yapsak üst taraf için özel çalışmalıyız yani öyle mi canım, ebru şallının lastiklerle yaptırdığı kol hareketlerini nasıl buluyorsun birdym çok kas yapmaya yönelik değil gibime geliyor da

Kızımın okulunda yarın Alman günü var( ne demekse ) öğretmeni almanlara özgü pasta, çörek, börek , ekmek yapılıp getirilecek demiş. Ben en basitini yaptım . Pudigli Alman tatlısı (pudding brezel) Kızım tadına baktı şimdi "zzzüper olmuş aney "dedi.Ben de onun lafıyla yetindim:26:
Ayyy Almanların pastaları , çörekleri çok güzel olur yaaa.Ellerine sağlık hayatım.:KK16::KK16::KK16:
:KK19: yarın yersin sersum

tebrikler ,yeni kararlar alınmış.

:KK9::KK9:

bu duyguyu seviyorum ümitsizliğin arasında alınan kararlar insana güç veriyor.hadi kolay gelsin.yeni bir kapı açtınız.:KK16:

Dağlar Kızı , teşekkür ederim , zevkle yazdım ama üstteki cümleyle son noktayı sen koymuşsun hayatım.:KK9::KK9::KK9:

:KK19: yarın yersin sersum

tebrikler ,yeni kararlar alınmış.

:KK9::KK9:

bu duyguyu seviyorum ümitsizliğin arasında alınan kararlar insana güç veriyor.hadi kolay gelsin.yeni bir kapı açtınız.:KK16:

evet canım alındı,inşallah kalan kiloları vericez papadiyamla:21::21::21:
Rica ederim hayatım , senin evde zaten hocan varmış yaaa:KK16:Hemen sana program yazsın.Squat ,deadlift , biceps curl , triseps , bench press , military press , flyes bunlarda düşük ağırlık çok tekrar (mesela 2 set - 10 tekrar gibi , eşin bilir zaten) ve push-up yani şınav.İlk günler heryerin tutulacak ama sonra vücudun alışacak ve farklılaşacak.:KK16::KK16:

yazdığın terimleri anlamasam da:KK53::KK53:son cümleyi anladım:düşük ağırlık çok tekrar
:KK34::KK34:
Tamam kızlar oldu sonunda:KK9:

:KK9::KK9::KK9:

Son düzenleme:
Ayyy Almanların pastaları , çörekleri çok güzel olur yaaa.Ellerine sağlık hayatım.:KK16::KK16::KK16:

Dağlar Kızı , teşekkür ederim , zevkle yazdım ama üstteki cümleyle son noktayı sen koymuşsun hayatım.:KK9::KK9::KK9:
senin kadar edebi üslubum olmasada dedim bişeyler.bu arada mezuniyet ne birdy.

yazdığın terimleri anlamasam da:KK53::KK53:son cümleyi anladım:düşük ağırlık çok tekrar

he ya ben de bişey anladıysam arap olayım:KK1: bu kızda yok yok herşeyi biliyor entellektüel insan:KK9:

Yürüyüş de yapsak üst taraf için özel çalışmalıyız yani öyle mi canım, ebru şallının lastiklerle yaptırdığı kol hareketlerini nasıl buluyorsun birdym çok kas yapmaya yönelik değil gibime geliyor da
Hayatım o lastikler de çok iş görür çünkü direnç oluşturuyor.Ben pilates yapamıyorum çünkü çok durağan olduğu için içime fenalıklar geliyor ama o lastikler gerçekten çok işlevsel esasında.Üşenmeyip yaparsan faydasını görürsün mutlaka.

Canım hepsi kol , sırt , omuz hareketleri.Eşin bodyci , o bilir sen meraklanma.Evet hayatım , erkekler tersini yapıyo , yüksek ağırlık-az tekrar.O zaman kaslar şişyo ama bizim istediğimiz sıkı ve kuvvetli kaslar.Bunun için de düşük ağırlık-çok tekrar.Hiç korkma , yap.Yapmadan önce kollarını belini esneme haraketleriyle ısıt ki incinmesinler.

Diyet yaparken yaşanan bir başka önemli sorunda kilo vermenin yavaşlaması bazende tam olarak durmasıdır. Bunun en önemli nedeni yerleşik kiloların verilmesinin çok zor olmasıdır. Örneğin çok uzun zamandır kilo sorunu bulunan kişilerde kilolar yerleştiği için kilo vermek çok daha zordur.

Ancak aldığınız kiloları hemen vermeye çalışırsanız taze kilolar çok daha hızlı verilir. Birde daha fazla kilosu olan kişiler daha hızlı kilo vermektedir. Bu nedenle fazla kiloya sahip olan kişiler hızla kilo verirken kalan son 4 – 5 kiloyu vermekte çok zorlanırlar. Çünkü hem metabolizma bu kiloları korumak için mücadele eder hemde daha az fazlalıkları kaldığı için kilo vermeleri zorlaşır. Eğer diyet yaparken kilo vermenin durması ile şikayetleriniz bulunuyorsa yapmanız gereken en doğru davranış çok aşırıya kaçmamaya özen göstererek bir hafta diyete ara vermek ve daha sonra tekrar başlamaktır.

seklınde bır bılgı buldum ne dersın leylakım ver bırdy cim:44:

Hayatım , evet valla yüzde yüz doğru.Şimdi benim boyumda ama 60kg bi insanla benim kilo verme hızım bir olamaz.O , bir kiloyu bir haftada verirken ben belki bir ayda veremem.Çünkü vücudum korumak için direnir.Benim de sürekli 42.5 - 43.5 arasında yoyo yapmam bu yüzden.Benim yağ oranım düşük ve ben onu daha da düşürmeye çalışıyorum.Bi noktaya kadar geliyo ama sonra kendiliğinden çıkıyo.Çünkü vücut "eyvah" diyo. Aynen o yüzden de sona kalan kilolar dona kalıyo.Bunu kırmak için de spor&diyet değişimi gerekiyo.Mevzu çok derin Papadiyam:KK52::KK52::KK52:

Hayatım o lastikler de çok iş görür çünkü direnç oluşturuyor.Ben pilates yapamıyorum çünkü çok durağan olduğu için içime fenalıklar geliyor ama o lastikler gerçekten çok işlevsel esasında.Üşenmeyip yaparsan faydasını görürsün mutlaka.

Canım hepsi kol , sırt , omuz hareketleri.Eşin bodyci , o bilir sen meraklanma.Evet hayatım , erkekler tersini yapıyo , yüksek ağırlık-az tekrar.O zaman kaslar şişyo ama bizim istediğimiz sıkı ve kuvvetli kaslar.Bunun için de düşük ağırlık-çok tekrar.Hiç korkma , yap.Yapmadan önce kollarını belini esneme haraketleriyle ısıt ki incinmesinler.

Pilates beni de biraz sıkıyor, dışarı çıkıp kulağımda müzikle yürümeyi daha çok seviyorum, evde de pilatesle ilgili herşey var ama bir türlü düzenli yapamıyorum, bir de bir süre yapıp bırakırsam karın kaslarım kendini salar mı diye düşünüyorum,

sadece kol bile yapsam lastiklerle kârdır o zaman
Çok Sağol birdym bilgiler için, başının ağrısı da daha iyidir inşallah

he ya ben de bişey anladıysam arap olayım:KK1: bu kızda yok yok herşeyi biliyor entellektüel insan:KK9:

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

anladım canım,eşim zaten herkül gibi olmayı düşündüğü için dambıl,barfiks allah ne verdiyse çalışır:KK9::KK9:baya da iyi oldu hani:KK34::KK34:ben en iyisi görsel olarak ona sorayım nasıl yapayım diye..kollarım sarkık değil ama daha da sıkılaşırım hem iyi olur:KK34::KK34:

Ya yok beee , utandırma beni.Ben bööle şeyleri çok okuyorum , eşim de çok meraklı , ondan yani.Bi de gönüllü kobay olduğum için üzerimde deniyorum herşeyi.Yoksa ben Uluslararası İlişkiler okudum , hiç alakasız yani.Tamamen merak....

Canlarım kısaca yazıyorum :

Sabah 11.00 (eşşek gibi uyumuşum gene)
* 1 yumurtadan omlet
* 1 parça peynir
* 6 tane zeytin
* 1 domates
* 1 çay kaşığı pekmez (canım tatlı bişey istedi)

Öğle 14.00
* 3 kaşık yeşil mercimek yemeği
* 1 yumurtayla yumurtalı ıspanak
* 1 kase aşure
* 3-4 fıstık

Arada bişi yedim ama hatırlayamadım.

Akşam 19.30
* Dünden bi parça somon kalmıştı , onun yarısı
* 1 tabak kurufasulye
* Bitsin diye 2 kaşık yeşilmercimek yemeği
* 2 kaşık rus salatası (çoğu yoğurt + azı mayonez)
* Sınırsız salata
* Yarım nar + 1 tane kuru incir + 3-5 fındık-fıstık
(pilav yapmıştım ama onu pas geçtim)

Şuan açım , birazdan yoğurtla fındık yicem.
Bugün de böyle olsun...

Kızlar ya bişi danışıcam.Apartmandan 2 kadın kahveye gelmek istiyoruz gibi bişi dediler.Bu ne demek , kaçta gelirler , kaçta giderler , benim ne hazırlamam lazım.Hiç bööle bi anım yok.Bizde hep eşli yemeğe gidilir.Bana bi fikir verir misiniz?Bi de kahve Türk kahvesi mi olacak?

[melexin;27488117]Gülüm afiyet olsun. Benim elimde küçük . Ne etsekte büyütsek şu elleri :KK60:kızımın eli bilem benden büyük. Hele kocamın ki kürek mübarek. Sırf bundan elele tutuşamıyok. Parmakları parmaklara geçirmenin mümkünatı olmadığından ben direk yumruk yapıp avucunun içine bırakıyorum eli.Bu manzara da haşerilik etmiş çocuğunu çekiştiren baba - çocuk görüntüsünde olduğundan artık biz ayrı takılıyoruz. :KK60:Şu ringa balığı ilgimi çekti doğrusu . Ben bi araştırayım :KK9:

Canim benim beni cok güldürdün ALLAH´ta seni güldürsün.:KK1::KK1:
Bazen 1 avuc badem findik yedim deyince cok degilmi diyorlar.
Ben onun icin yazma geregi duydum.
Ben memmunum iste bele minyon tipli bayan olunca hersey kibar ve kücük oluyor belirli bir zaman sonra göbek & basen sorunu cikiyor. ben Danimarkada yasiyorum canim belki Ringa baligi salaumrasi Türkiyede yoktur.
Sevdigim birsey degil ama bugün canim cekti. Rabbim yüzünü hep güldürsün ins ben hala gülüyorum canim.:KK1::KK1: :KK16:
Sanada lazımlık şart.listeye seni de aldım .Allah hepimizi güldürsün.Ben zati hep gülüyorum ağlanacak halime.Ula dedim bu ringa minga nedir ki ?Balık bizim temel besinimiz.Benim adam balıkçı.(balık restaurantı işletti de )hİÇ duymadım.Sağol beni aydınlattığın için.Araştırmaya vaktim yok idi.Bizim kutup ayumuz eve gelmedi ki sorayım 'ringa nedir?'

Teşekkürler.Kızımın üzerinde denedim olumlu.Kendi üzerimde deneyemiyorum :KK43:
Canlarım kısaca yazıyorum :

Sabah 11.00 (eşşek gibi uyumuşum gene)
* 1 yumurtadan omlet
* 1 parça peynir
* 6 tane zeytin
* 1 domates
* 1 çay kaşığı pekmez (canım tatlı bişey istedi)

Öğle 14.00
* 3 kaşık yeşil mercimek yemeği
* 1 yumurtayla yumurtalı ıspanak
* 1 kase aşure
* 3-4 fıstık

Arada bişi yedim ama hatırlayamadım.

Akşam 19.30
* Dünden bi parça somon kalmıştı , onun yarısı
* 1 tabak kurufasulye
* Bitsin diye 2 kaşık yeşilmercimek yemeği
* 2 kaşık rus salatası (çoğu yoğurt + azı mayonez)
* Sınırsız salata
* Yarım nar + 1 tane kuru incir + 3-5 fındık-fıstık
(pilav yapmıştım ama onu pas geçtim)

Şuan açım , birazdan yoğurtla fındık yicem.
Bugün de böyle olsun...

Kızlar ya bişi danışıcam.Apartmandan 2 kadın kahveye gelmek istiyoruz gibi bişi dediler.Bu ne demek , kaçta gelirler , kaçta giderler , benim ne hazırlamam lazım.Hiç bööle bi anım yok.Bizde hep eşli yemeğe gidilir.Bana bi fikir verir misiniz?Bi de kahve Türk kahvesi mi olacak?
Afiyet olsun bebiş.Şimdikkkkkkk gelelim kahve mevzuna.Sen bu apartmana yeni mi taşındın?Yoksa ;Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü?Büyük ihtimal türk kahvesidir.11-12 gibi damlarlar.(Eşşek gibi uyma)Kahvenin yanına çikolata ikram etsen de olur ama sen yine de aparetif hafif bir tatlı yapabilirsin.Tiplerini beğenmezsen kahveye tuz at :KK60: Bir daha gelmezler.Hoş benim kaynanatör gibi yüzsüzseler zehir atsan yine gelirler.Sen yine de dene.Hişşştt baktın başa çıkamayacan bana mesaj at atlar gelirim :KK60:

Sanada lazımlık şart.listeye seni de aldım .Allah hepimizi güldürsün.Ben zati hep gülüyorum ağlanacak halime.Ula dedim bu ringa minga nedir ki ?Balık bizim temel besinimiz.Benim adam balıkçı.(balık restaurantı işletti de )hİÇ duymadım.Sağol beni aydınlattığın için.Araştırmaya vaktim yok idi.Bizim kutup ayumuz eve gelmedi ki sorayım 'ringa nedir?'

Teşekkürler.Kızımın üzerinde denedim olumlu.Kendi üzerimde deneyemiyorum :KK43:

Afiyet olsun bebiş.Şimdikkkkkkk gelelim kahve mevzuna.Sen bu apartmana yeni mi taşındın?Yoksa ;Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü?Büyük ihtimal türk kahvesidir.11-12 gibi damlarlar.(Eşşek gibi uyma)Kahvenin yanına çikolata ikram etsen de olur ama sen yine de aparetif hafif bir tatlı yapabilirsin.Tiplerini beğenmezsen kahveye tuz at :KK60: Bir daha gelmezler.Hoş benim kaynanatör gibi yüzsüzseler zehir atsan yine gelirler.Sen yine de dene.Hişşştt baktın başa çıkamayacan bana mesaj at atlar gelirim :KK60:

Yaaa yok , 5 yıl oldu taşınalı.Yıllardır da bi "gelicez" muhabbeti var anca karar verdiler zaar.Sabah da aşure getirmiş bi tanesi.Ben de yeni kalktım.Üzerimde yılların eskitemediği iğrenç pijamam , saçlarım iğrenç , yüzüm şiş , en kötüsü de daha sigara-kahve içmemişim kafam hiç çalışmıyo.Sonra olmazsa siz haber verin falan dedi.Belki de bugün gelmişlerdi de ben eve almamış da olabilirim.Çünkü ne konuştum hiç bilmiyorum inan.Hatta sonra kocama sordum "çok mu saçmaladım" diye , "yok iyi idare ettin" dedi.Yani ben kurabiye ve bi de poğça yapsam olur mu?Ulan 11 de ne gezmesi ki bu?

X