Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

canım ben de bir dukanzedeyim:KK9::KK9:

karataya geçince bulgura zeytine baklagillere nekadar hasret kaldığımı anladım ve şimdi çok mutlu bir şekilde besleniyor kilo veriyorum..

biz kalori hesabı yapmıyoruz..hocamız doyana kadar yememizi öneriyor..ana kuralları söyliyeyim..
1-öğünlerin arasında 4-5 saat olmalı..
2- ara öğün yok
3- saat 7-8 den sonra kesinlikle ayran,süt çay ve su dışında hiçbirşey yenmiycek
4-meyveler kilo verme sırasında az ve sabahları yenilecek
5-kuru meyveler de abartılmadan sabahları tavsiye ediliyor
6-bulgur kilo vermeyi yavaşlattığı için abartılmamalı 2-3 kaşığı geçmemeli
7-içecekler tabii ki şekersiz

diğer kuralları da ilk sayfalarda ve öğün paylaşımlarımızda anlarsın zaten :KK34::KK34:
takıldığın yerde bizler buradayız..

kilo bildirim listesine katılmak istersen cumaları yapıyoruz..kuralımız 2 hafta düzenli menü bildiriminde bulunup liste yapma sırasına girmeyi kabul edersen yarışımıza da katılabilirsin:KK34: başarılar:KK16:

cok naziksin tesekkur ederim :KK16::KK16:
tamamdir dikkat edecegim
yarismaya gelince ben zaten cuma yarismasindayim sanirim iki yarismaya birden katilamam :KK9::KK9:

aloooo kısslarrr nirdesiniz bakemm..:KK53::KK53::KK53:

yoklama yapıyom kimse yok.:KK51::KK51:.
iyiniyetlim,oyam,pampişim,leylakım,filizim,ficansım,birdym,melexinim,kaneelim,reyhanım,kaneelim...

yok yazıcam bakkk..:KK60::KK60::KK60::KK60:

Canlarım selam ,
Hemen menüye geçiyorum:
Sabah
* 1 yumurtadan omlet
* 7 tane zeytin
* Son parça ketentohumu ekmeğiyle krem peynir
* 1 küçük parça muz

Öğle
* Çok az et
* Çok az ciğer
* 2 kaşık yeşil mercimek yemeği
* 1 aşure (çok az şeker koydum.Yani 3/4 dolu düdüklüye toplam 3 çorba kaşığı gibi)
Sonra pazara gittik.Pazarda 1 küçük parça simit ve 4-5 tane tuzsuz fıstık yedim.

18.30 1 bardak protein tozu

Akşam
* 3 tane çinekop
* 2 tane z.yağlı yaprak sarma
* 1 kaşık barbunya
* 2 sap çiğ brokoli
* 1/2 dilim ekmek
* sınırsız salata
* 1 minik parça tahin helvası
* 6-7 tane yaban mersini
yedim.

Kızlar dün akşam yemeğim az geldi gece acıktım ve 1 kase yoğurt yedim.Bugün de yemeğim az geldi.Kesin bugün de yoğurt yicem.Salata çok yediğim için şiştim o yüzden de diğer şeylerden çok yiyemedim.

Zpor : İndim salona , 40 dakika kadar çok sağlam ağırlık çalıştım , 30 şınav , sayısız mekik ve 20 dakika bantta koştum.
İşte bugün de böyle geçti...

Geç kalktım
Öğlen (12:30) 2 kk yumurta ( özgür )ceviz, 1 dilim İzmir tulumu,4 s. Zeytin, çay, omega3,e vitamini
Akşam( 19:30 ) yoğurtlu iskender, 6 badem:KK56:

Canlarım selam ,
Hemen menüye geçiyorum:
Sabah
* 1 yumurtadan omlet
* 7 tane zeytin
* Son parça ketentohumu ekmeğiyle krem peynir
* 1 küçük parça muz

Öğle
* Çok az et
* Çok az ciğer
* 2 kaşık yeşil mercimek yemeği
* 1 aşure (çok az şeker koydum.Yani 3/4 dolu düdüklüye toplam 3 çorba kaşığı gibi)
Sonra pazara gittik.Pazarda 1 küçük parça simit ve 4-5 tane tuzsuz fıstık yedim.

18.30 1 bardak protein tozu

Akşam
* 3 tane çinekop
* 2 tane z.yağlı yaprak sarma
* 1 kaşık barbunya
* 2 sap çiğ brokoli
* 1/2 dilim ekmek
* sınırsız salata
* 1 minik parça tahin helvası
* 6-7 tane yaban mersini
yedim.

Kızlar dün akşam yemeğim az geldi gece acıktım ve 1 kase yoğurt yedim.Bugün de yemeğim az geldi.Kesin bugün de yoğurt yicem.Salata çok yediğim için şiştim o yüzden de diğer şeylerden çok yiyemedim.

Zpor : İndim salona , 40 dakika kadar çok sağlam ağırlık çalıştım , 30 şınav , sayısız mekik ve 20 dakika bantta koştum.
İşte bugün de böyle geçti...
3 çinekopp:KK53::KK53:.. kopptumm :KK60::KK60::KK60:
Sersumun n'aber gülüm , geçmişe bakamadım , var mı mühim mevzu?
biry burda:126:yazıyorumm:KK9::KK9:

yoktur bir durum yapalım açıkoturumm..:KK1::KK1: nekaa güzel espürüü :KK1:..çok klişe gördüm kendimii:KK23::KK23::KK23:

insulin direncim var.ilac vermşti doktor. kilo veryrm ve insilunu kırıyrm bu diyetle dıye ilçı bıraktm! acaba dıyorm bırakmayp devm etsem da cok kılo verebılırmym

insulin direncim var.ilac vermşti doktor. kilo veryrm ve insilunu kırıyrm bu diyetle dıye ilçı bıraktm! acaba dıyorm bırakmayp devm etsem da cok kılo verebılırmym

Canım ben sana daha önce de bu konuyla ilgili yorum yazmıştım galiba.Şimdi bi daha yazayım ; İlacını sakın bırakma , metmorfin olmalı ilacın.O senin şekerini düzene sokacak , yeme ataklarını kesecek ve kilo vermene yardımcı olacak.Ne zamanki insülinin istikrara kavuşacak , Dr. o zaman ilacı kesecek zaten.Ama sen diyetini ve sporunu sakın ihmal etme.Bu işte aslolan diyet&spor ama ilaç da bunları destekleyici.Benim eşim de yaşadı aynı şeyi.Diyet&Spor&İlaç sonuç: 30 kg verdi.Artık ilaç kullanmıyor ve kilosunu da sporla muhafaza ediyor.

offffff yorucu birgündü.Benim kızı arkadaşlarıyla sinemaya götürdüm.Malum avm 'ye girince o dükkan senin bu dükkan benim ayaklarıma kara sular indi.Saate bir baktım saat 19:30.Acıkmamıştım ama gece acıkırım saat geçiyor diye girdim bir restauranta.Baktım baktım ne yeseM.Garsona dedim ' pidesi olmasın ,bana bir iskender' Garson ısrarla 'bizim pideler çok güzel amatavsiye ederim ' ben istemiyorum dedikçe adam ısrar ediyor.'bana pidesiz bir iskender verin ,ama illa ısrar ediyorsanız pideli olsun ,ama ben pideyi yemeyeceğim ona göre' dedim.Neyse pidesiz iskender geldi.Bu sefer garson 'ekmek getireyim' diye ısrar ediyor.(Cüsseyi odun görünce 'doymaz bu odun' diye düşündü herhalde)Sinirler tepeme zıpladı.Sesimi kontrol edemeden bağıra bağıra ' bak kardeş istersen sen ekmek ,pide ne varsa getir,hatta senin hatrın kırılmasın ben hepsini yerim.Yalnız şunu bil ki ekmeğe alerjim var.Yedikten sonra ben şuracıkta çıkartıveririm hepsini 'Garsonun bir kaçışı var ki görmeyin gitsin.Etrafta ki masaların bana bakışı ise hiç unutulmayacak türden.O iskenderi yedim ama,millette beni yedi gözleriyle.Bende ki amaç pidenin ziyan olmaması.Garsonun amaç beni doyurmak.Sonuç fazla ısrar iyi değildir. :KK60:

Kızlar bugünkü menümde çok cıs var ama tek tesellim 5.30 da bitmiş olması

Yediklerim tarhana çorbası
Kurufasulye
1 kaşık pirinç pilavı
Bol salata
1 dilim ekmek
Yoğurt
Çocuklara simit yaptım kuru pasta simitlerinden 5 tane
1 dilim kadayıflı muhallebili sütlü tatlı:26:

Son düzenleme:
Delüüüü:KK33::KK33::KK33: Canın sıkıldı de mi?
Misafirin varmış yarın.Ne manyak manyak şeyler çıkartmışlar yaww.Ben mektebe giderken hiç yoktu böööle şeyler:KK53::KK53::KK53:
evet evet canım sıkıldı azcuk saçmalamaya başladımm:KK60::KK60::KK60:
evet canım yarına misafirim var.:KK36:
menüm hazır hadi bakalımm:KK52::KK52:

Geldim sersumum, misafirin varmış kolay gelsin:KK16:
sağol canımm:KK16::KK16: seni de yaziimm:126:
offffff yorucu birgündü.Benim kızı arkadaşlarıyla sinemaya götürdüm.Malum avm 'ye girince o dükkan senin bu dükkan benim ayaklarıma kara sular indi.Saate bir baktım saat 19:30.Acıkmamıştım ama gece acıkırım saat geçiyor diye girdim bir restauranta.Baktım baktım ne yeseM.Garsona dedim ' pidesi olmasın ,bana bir iskender' Garson ısrarla 'bizim pideler çok güzel amatavsiye ederim ' ben istemiyorum dedikçe adam ısrar ediyor.'bana pidesiz bir iskender verin ,ama illa ısrar ediyorsanız pideli olsun ,ama ben pideyi yemeyeceğim ona göre' dedim.Neyse pidesiz iskender geldi.Bu sefer garson 'ekmek getireyim' diye ısrar ediyor.(Cüsseyi odun görünce 'doymaz bu odun' diye düşündü herhalde)Sinirler tepeme zıpladı.Sesimi kontrol edemeden bağıra bağıra ' bak kardeş istersen sen ekmek ,pide ne varsa getir,hatta senin hatrın kırılmasın ben hepsini yerim.Yalnız şunu bil ki ekmeğe alerjim var.Yedikten sonra ben şuracıkta çıkartıveririm hepsini 'Garsonun bir kaçışı var ki görmeyin gitsin.Etrafta ki masaların bana bakışı ise hiç unutulmayacak türden.O iskenderi yedim ama,millette beni yedi gözleriyle.Bende ki amaç pidenin ziyan olmaması.Garsonun amaç beni doyurmak.Sonuç fazla ısrar iyi değildir. :KK60:

çok gıcık olmuşsundur ama haketmiş o:KK53::KK53:sanane ister yerim ister yemem sanaanee di mii ama:KK33::KK33::KK33:

ohh afiyet olsun datlumm..:KK16::KK16:

X