Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

GÜNAAYDIIIIIIIIINNNNNNNNNN

e0a7457a.gif

bayılıyorum msjlarına ınsanın gozu gonlu acılıyo

arkadaşlar merhaba ben uzun zamandır diyetisyen kontrolünde kilo veriyordum fakat son 2 haftadır canan hocanıon kitabını okuyup ona göre besleniyorum. fakat bu omega 3 takviyesi kafamı karıştırıyor. almamız mecburi mi? sonuçta o da diğer ilaçlar gibi ilaç firmalarına katkı değil mi? bir tek bu konuda kafam karışık açıkçası. bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim..

arkadaşlar merhaba ben uzun zamandır diyetisyen kontrolünde kilo veriyordum fakat son 2 haftadır canan hocanıon kitabını okuyup ona göre besleniyorum. fakat bu omega 3 takviyesi kafamı karıştırıyor. almamız mecburi mi? sonuçta o da diğer ilaçlar gibi ilaç firmalarına katkı değil mi? bir tek bu konuda kafam karışık açıkçası. bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim..

selam antienne omega 3ler balık yağı ilaç değiller canımcım:KK34: Hocamız omega 3 ü normal yiyeceklerden gerektiği kadar alamadığımızı düşünüyor ve bu yüzden takviye yapın diyor.

Omega-3 yağ asitleri 'esansiyel' yani temel yağ asitleri olarak bilinir. Vücudunuzda üretilmediği için mutlaka besinlerden almanız gerekir. Pek çok formu bulunan bu yağ asitlerinin anahtar görev yapanları EPA (Eicosapantaenoik asit) ve DHA’dır (Docosahexaenoik asit).Esansiyel olan bu yağ asitlerinin yeterli miktarda alınamaması başta kardiyovasküler bozukluklar olmak üzere birçok hastalığı beraberinde getirecektir.
omega 3ün önemi

Hem EPA hem de DHA sağlık için önemli görünmektedir, özellikle DHA'nın önemli olduğu düşünülmektedir, çünkü beynin gri maddesi, retina ve sinirler gibi kilit dokuların yapısının önemli bir kısmını DHA oluşturur. Bu dokulardaki kuru maddenin %25'i ila %40'ına varan kısmını DHA oluşturabilir.

DHA'nın anne sütünde şaşmaz biçimde var olması gerçeği6, bu besin öğesinin yapısal önemine ışık tutmaktadır. Miktarı, annenin beslenme durumuna ve diyetine bağlı olarak değişir ve balık içeriği yüksek bir diyetle beslenen kadınlarda gerçek düzeyi dört misli kadar daha yüksek olabilir.7 EPA, anne sütünde çok daha az belirgindir ve beyin dokusunda büyük bir boyutta bulunmaz.

faydaları

Omega 3, bazı seçkin besinlerde bulunan ve hücre yenilenmesi dahil birçok önemli fonksiyonu olan bir yağ asidi ve cilt dostudur.

Cildi içten nemlendirir, yeniler, cilt altı bağ dokusunun temel taşları olan kollajen ve elastini korur böylece yaşlanmayı geciktirir. Ancak Omega 3'ten yeteri kadar faydalanabilmeniz için onu hem içten hem dıştan kullanmanız gerekir. Omega 3 içeren gıdaların düzenli ve çeşitli olarak her gün tüketilmesi hem sağlığınız hem cildiniz için çok önemlidir. Antiaging kürlerinde de önerdiğim bu uygulamanın sonuçları ancak düzenli kullanımda yüz güldürüyor.

Kimler kullanmalı

Kardiyovasküler problemi olanlar,
• By-pass ameliyatı geçirmiş olanlar
• Hamile bayanlar
• Romatolojik problemi olanlar,
• Menopoz dönemindeki bayanlar,
• Kolesterol ve trigliseridi yüksek olanlar,
• Depresyon problemi olanlar
• 30 yaş üstü herkes,
• Bir rahatsızlığı bulunmayan ama ilerleyen yaşlar için kendini koruma altına almak isteyen herkes.
• Diyabet hastaları
• Okul çağındaki çocuklar

selam canım.hosgeldın.omega3 bedenımız ıcın en gereklı olan yag, kozmetık urunu degılkı bır sanayıye katkı olsun.ha sen dıyosankı ben haftada 5 gun soguk su balıgı yerım o zaman kullanmana gerek kalmaz

selam antienne omega 3ler balık yağı ilaç değiller canımcım:KK34: Hocamız omega 3 ü normal yiyeceklerden gerektiği kadar alamadığımızı düşünüyor ve bu yüzden takviye yapın diyor.

Omega-3 yağ asitleri 'esansiyel' yani temel yağ asitleri olarak bilinir. Vücudunuzda üretilmediği için mutlaka besinlerden almanız gerekir. Pek çok formu bulunan bu yağ asitlerinin anahtar görev yapanları EPA (Eicosapantaenoik asit) ve DHA’dır (Docosahexaenoik asit).Esansiyel olan bu yağ asitlerinin yeterli miktarda alınamaması başta kardiyovasküler bozukluklar olmak üzere birçok hastalığı beraberinde getirecektir.
omega 3ün önemi

Hem EPA hem de DHA sağlık için önemli görünmektedir, özellikle DHA'nın önemli olduğu düşünülmektedir, çünkü beynin gri maddesi, retina ve sinirler gibi kilit dokuların yapısının önemli bir kısmını DHA oluşturur. Bu dokulardaki kuru maddenin %25'i ila %40'ına varan kısmını DHA oluşturabilir.

DHA'nın anne sütünde şaşmaz biçimde var olması gerçeği6, bu besin öğesinin yapısal önemine ışık tutmaktadır. Miktarı, annenin beslenme durumuna ve diyetine bağlı olarak değişir ve balık içeriği yüksek bir diyetle beslenen kadınlarda gerçek düzeyi dört misli kadar daha yüksek olabilir.7 EPA, anne sütünde çok daha az belirgindir ve beyin dokusunda büyük bir boyutta bulunmaz.

faydaları

Omega 3, bazı seçkin besinlerde bulunan ve hücre yenilenmesi dahil birçok önemli fonksiyonu olan bir yağ asidi ve cilt dostudur.

Cildi içten nemlendirir, yeniler, cilt altı bağ dokusunun temel taşları olan kollajen ve elastini korur böylece yaşlanmayı geciktirir. Ancak Omega 3'ten yeteri kadar faydalanabilmeniz için onu hem içten hem dıştan kullanmanız gerekir. Omega 3 içeren gıdaların düzenli ve çeşitli olarak her gün tüketilmesi hem sağlığınız hem cildiniz için çok önemlidir. Antiaging kürlerinde de önerdiğim bu uygulamanın sonuçları ancak düzenli kullanımda yüz güldürüyor.

Kimler kullanmalı

• Hamile bayanlar
• 30 yaş üstü herkes,
• Bir rahatsızlığı bulunmayan ama ilerleyen yaşlar için kendini koruma altına almak isteyen herkes.
• Diyabet hastaları

budur:KK9::KK9::KK9::KK9:

omega 3ün önemi

faydaları

Kimler kullanmalı

• Hamile bayanlar
• 30 yaş üstü herkes,
• Diyabet hastaları

selam canım.hosgeldın.omega3 bedenımız ıcın en gereklı olan yag, kozmetık urunu degılkı bır sanayıye katkı olsun.ha sen dıyosankı ben haftada 5 gun soguk su balıgı yerım o zaman kullanmana gerek kalmaz

haftada 5 gün balık yiyemiyorum maalesef yaa:)) peki önereceğiniz bir marka var mıdır arkadaşlar ya da kullandığınız?

Papişim ramaska naber kızlar:KK16:
Kahvaltım:KK56::KK56::KK56::KK56:
2 haşlanmış yımırta
tam yağlı beyaz peynir
bolca fındık
çay
10 kırma yeşil zeytin
domates

kalkar kalmaz 3 hurma bi bardak su
şimdi adaçayımı içiyorum:nazar::nazar::nazar::nazar:

Son düzenleme:
günaydın kızlar :KK3: yorum zamanı:KK55:
canim oncelikle yediklerini hergun paylasabilirsen senin icin faydali olur.ayrica ben yaptigim zaman ilk 1o gunde ancak tam anlamiyla yapmaya baslamistim...daha sonraki 10 gunde artik acikmadim ve canim tatli istemedi....
.sende rahat ol.yavas yavas adapte olursun...
ins.sutunu etkilemez canim... kolay gelsin...:KK9:
ben 27 eylülden beri takımdayım 8-10 gündür tam anlamıyla yapıyorum:KK1: daha önceki denemelerimde kabızlık gelişince bu iş kepekli bisküvisiz olmuyo diye öğünlerde ve aralarda 2-3 form püsküüüüt yiyip:KK17: yediğimi yazmıyordum:KK53:( naaaapayım fena eleştiri alıyo form bisküviler:KK36: bende de inat var ya illa yiyecektim, artıkın yemiyom ama vallaa:KK1:)

hatta dünkü menümü yazayım
öhüm öhüm
sabah:mantar, tavada yumurta, bir avuç badem, marul, 2 dilim eski kaşar
Öğlen: sabahtan kalan yumurta, , kıyma kavurma, 1 kase yoğurt, marul, 1 avuç badem
akşam: kıyma, 2 kuru kayısı, 2 patlıcan közleme, 1 akse sarmısaklı yoğurt, 1 avuç badem, d vitamini, 1 bardak grip çayı, şekersiz kahve

görüldüğü üzere ara öğün yok , oh beaaa ne rahatlık araöğün almak zorunda olmamak

papadiyacığım bu arada bu kadar kiloyu karatay ile mi verdin gerçekten muhteşemsin!:KK52::KK52:
evet evet evettt:KK52:52::KK52:
tsk ederım canımm:KK16::KK16::KK16:
Papişim ramaska naber kızlar:KK16:
Kahvaltım:KK56::KK56::KK56::KK56:
2 haşlanmış yımırta
tam yağlı beyaz peynir
bolca fındık
çay
10 kırma yeşil zeytin
domates

kalkar kalmaz 3 hurma bi bardak su
şimdi adaçayımı içiyorum:nazar::nazar::nazar::nazar:

gunaydın datlum afıyet enerjı olsun:KK19:

Papişimm budur bence de sanki cildim kırışmıyor benim de :KK1::KK1::KK1: 37 olacağım nerdeyse:nazar::nazar::nazar: iyiki hocamız var:nazar::nazar:
Bi de güzelleştim :KK1::KK1: yüzümde eskiden sivilce dolardı artık yok cildim pürüzsüzleşti

Saçlarım dökülüyordu sürekli olarak.. Mevsimsel geçici bişey değil. Ona da çözüm buldum. b ve e vitamini kapsüllerini bademyağına ekledim saç diplerime sürdüm 2 saat bekledim 1 hafta saçım hiç dökülmedi. Bugün yine yapıcam:112:

Papişimm budur bence de sanki cildim kırışmıyor benim de :KK1::KK1::KK1: 37 olacağım nerdeyse:nazar::nazar::nazar: iyiki hocamız var:nazar::nazar:
Bi de güzelleştim :KK1::KK1: yüzümde eskiden sivilce dolardı artık yok cildim pürüzsüzleşti

Saçlarım dökülüyordu sürekli olarak.. Mevsimsel geçici bişey değil. Ona da çözüm buldum. b ve e vitamini kapsüllerini bademyağına ekledim saç diplerime sürdüm 2 saat bekledim 1 hafta saçım hiç dökülmedi. Bugün yine yapıcam:112:

aynen oyle canım.bende 34 yasındayım gecen sene bıle goz kenarımda cızgıler olusmaya baslamıstı ınanırmısın sımdı yok:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Evet bu konu Cok karışık.Hem öğrenciyin hem öğretmenim.Ben de bir bilsem ne oldugumu.Ben resim kursuna gitmiştim daha onceleri.Daha sonra benim hocam ( en yakın arkadasım oldu) atölye açtı, bende bir oraya bir buraya savruluyorum.Ogrenciler var, arada bende sergi hazırlığı yapıyorum.Kisacasi ne öğretmenim ne ogrenci.Arkadasima yardımcı oluyorum o kadar.Ama nerdeyse hergün gidiyorum.:)))[/QUOTE]

Çıplak model lazım mı :KK52::KK52::KK52:

Tsk ederim igneoyasi, sersum, Ve Kanel. Rabbim esirgesin babalarimiz, annelerimizi..
Aksamki yediklerim. bir tas ayranli corba, 1 dilim pasta biraz üzüm. 1 dilim bumbar. cay, 1 avuc badem.
Babamin bugün dogum günüydü. su 3 bardak su.
[/COLOR][/QUOTE]

Babanın doğumgünü kutlu olsun canım , pasta için de afiyet olsun...

kizlar gunaydinnnnnnnnnnnnnnnnn.....:KK71::KK71::KK71:
ne kadar cok yazmissiniz begen begen bitmediiiiiiiiiiii.......:KK1::KK1::KK1:
gecen hafta seker yuklemesi yapildi.cok korkuyordum.gebelik sekeri yada seker hastaligi cikabilir diye...cunku hem kilo problemim var hemde ailede seker hastaligi var.neyse bugun sonuclari aldim...allahim cok sukur sonuclar normal cikti....
tabii bunu hemen eve gelir gelmez cikolatayla kutladim. :KK53::KK53:uzun zamandir yemiyordum ozlemisim...:KK17::KK17:
sersum canim secretin icin sagol...:KK71::KK71::KK71: bak ise yariyor.ben senin yerinde olsam sayisal loto oynarimmm....:KK28::KK28:
kizlar daha uyanmadinizmi saat 7.30 oldu.....
bugun kendimi iyi hissediyorum.ins.kizlar sizinde gununuz guzel gecer....herkesi opuyorummmm.......:KK19:

Canım çok sevindim sonuçların iyi çıkmasına , gözün aydın:KK16::KK16::KK16:
Yaaa ben gene unuttum ya "beğenmeyi" , tüüüüü , alışamadım-alışamadım...:KK52::KK52::KK52:

ahanda birdy gelmıs:KK52::KK52::KK52: kıs elını korkak alıstırma basıver butona:KK1::KK1::KK1::KK1:sen gunluk hayatındada cımrımısın kıs yoksa:KK9::KK9::KK9::KK9:

:KK9::KK9:

yedim leylakım,aç degıldım ama aç gözlülüğüm tuttu.1 tabak pırasa,yoğurt,1 nar,7 ceviz,5 medine hurma,2 kuru kayısı:KK22: yedim.gündüz yediğim fazla meyveler insülinimi yükseltti sanırım ne yesem doymadım:KK17:

ne güzel foto ,menülerin çok güzel hiç kacamak yapmıyosun maşallah:nazar:

kızz iyiki aç değilmişsin,aç olsan neler yiyecektin kimbilir:KK1::KK1:
kizlar gunaydinnnnnnnnnnnnnnnnn.....:KK71::KK71::KK71:
ne kadar cok yazmissiniz begen begen bitmediiiiiiiiiiii.......:KK1::KK1::KK1:
gecen hafta seker yuklemesi yapildi.cok korkuyordum.gebelik sekeri yada seker hastaligi cikabilir diye...cunku hem kilo problemim var hemde ailede seker hastaligi var.neyse bugun sonuclari aldim...allahim cok sukur sonuclar normal cikti....
tabii bunu hemen eve gelir gelmez cikolatayla kutladim. :KK53::KK53:uzun zamandir yemiyordum ozlemisim...:KK17::KK17:
sersum canim secretin icin sagol...:KK71::KK71::KK71: bak ise yariyor.ben senin yerinde olsam sayisal loto oynarimmm....:KK28::KK28:
kizlar daha uyanmadinizmi saat 7.30 oldu.....
bugun kendimi iyi hissediyorum.ins.kizlar sizinde gununuz guzel gecer....herkesi opuyorummmm.......:KK19:

hadi gözünaydın canım,çok güzel bi haber bu:KK16::KK16:

günaydın kıssllaaar:KK3::KK3:
kahvaltım
:KK56::KK56:
2 yumurtadaan salçalı omlet
domates
salatalık
peynir
zeytin
az kuru üzüm
sütlü kahve
omega 3