Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

canim bende orucluyken tartildigimda aksam ustu fazla gosteriyordu.bence onu baz alma. oruclarini bitirince saglikli kilonu ogrenirsin bence...allah kabul etsin...

canim bende orucluyken tartildigimda aksam ustu fazla gosteriyordu.bence onu baz alma. oruclarini bitirince saglikli kilonu ogrenirsin bence...allah kabul etsin...

saol canm da.. yarım kilo eksık gosterır normaldede en fazla kesin..moralm bozuldu 2haftm bıttı bi ilerleme yok=( bugun yarn adet olucam bı alakası varmdr

Limon, hepimizin hayatında sıklıkla kullandığı beymelerden. Bazılarımızda alerjik etkisi olsa da aslında limonun faydalarının ne denli çok olduğunu bilmeyenimiz de yoktur. Limonun faydalarını biliyoruz da limonun faydaları arasında bir de bilmediğimiz faydaları yer alıyor. Limonun faydaları hakkında kısaca bilgi sahibi olmak isterseniz, bakın limon ve limon hakkında, limonun faydaları ile ilgili bilmediğiniz ne çok şey var:

<

Limon içerisinde bol miktarda asit bulunmaktadır. Bu asit, limonun faydalarının da bazılarını sağlayıcı etki göstermektedir. Örneğin, limonun faydaları arasında, içeriğinde bulunan asit sayesinde enfeksiyonlarla savaşmasının sayılması gerekmektedir.
Limon, güçlü bir antioksidan görevi görmektedir. Bununla birlikte, limonun faydaları arasında, kanser, kalp krizi; ve kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu etkisinden de söz etmek gerekmektedir.
Limonun faydaları arasında, tansiyonu düşürmesinden ve iyi kolesterolü arttırmasından da söz etmek gerekmektedir.
Hücrelerde var olan metabolizma sorunlarını gideren limon, anti kanserojen etkisi ile de bilinmektedir. Göğüs, kolon, ve prostat kanserleri başta olmak üzere, kanser türlerini geriletme gibi bir özelliği bulunmaktadır.
Limonun faydalarından yararlanırken limon suyunun yararlarından da istifade etmek gerekmektedir. Limon suyunun, clde parlaklık veren bir özelliği bulunmaktadır.
Limon suyundan bir kaç damla alarak eklediğiniz sıcak suda, limon suyu ile birleşen sıcak suyun, sindirim sisteminizi rahatlattığını farkedersiniz. Bu karışım aynı zamanda, karaciğerin temizlenmesinde de önemli rol oynamaktadır.
Limon kabuğu güneş altında kurutulur; ve sonrasında da kurutulan bu limon kabuğu öğütülürse, öğütülen limon kabuğu da saç diplerine uygulanırsa, hem baş ağrısının giderilmesine yardımcı olur; hem de vücudu serinletici bir etkisi bulunmaktadır.
Limonun faydaları arasında yer alan bir diğer özellik ise, limonun sivilceler üzerindeki etkisidir. Sivilcelere uygulanan limon, aknelerin giderilmesinde yardımcı olmaktadır.
Limon suyu ile ilgili olarak bilinen, saçların rengini açtığı söylentileri doğrudur. Bununla birlikte limon suyu, cilt renginin açılmasına yardımcı bir özelliğe de sahiptir.
Dil üzerinde yer alan iltihaplı yaralara da iyi gelen limon suyunun bu faydasının da unutulmaması gerekmektedir.
Limonun faydaları arasında, içeriğindeki yoğun C vitamini sebebi ile, soğuk algınlığına iyi gelmesi özelliğinin de herkes tarafından bilindiği görülmektedir.
Limonun faydaları arasında, idrar yollarında ortaya çıkmış olan enfeksiyonların çözümlenmesinden de söz etmek doğru olacaktır.
Limonun faydaları arasında, bazı zamanlar panzehir özelliğinden de söz etmek gerekir. Şöyle ki: bazı böcek ve sinek türlerinin soktuğu yerlere uygulanan limon, hem o bölgedeki zehiri almakta; hem de ağrıyı gidermektedir.
Limonun faydaları arasında, mide rahatsızlıklarından olan kolit ağrılarına ve gastrit problemine karşı iyi geldiğinden de söz etmek gerekmektedir.
Limon suyunun içerisine eklenen az miktarda gliserin, kuru ciltler için faydalı olacaktır.
Deniz canlılarının ve etin üzerine sıkılan limon suyu, bu besinler üzerindeki bakterilerin öldürülmesini sağlamaktadır. Bu durum da, bakteriler nedeniyle ortaya çıkan sindirim sorunlarına karşı bir önlem olarak görülmektedir.
Limonun faydaları arasında, zayıflatma etkisinden de söz etmek gerekmektedir. Şöyle ki: her sabah, limon suyuna tuz eklenerek tuzlu limon suyunun içilmesi, hem kolesterolü düşürücü etki göstermektedir; hem de zayıflatmaktadır.
Limon suyunun, susuzluk ve ishale karşı iyi geldiği de bilinmektedir.
Limon suyu, ağız sağlığı için de kullanılmaktadır. Diş etlerin güçlendiren, dişleri beyazlatan; ve plakları yok eden bir etki göstermektedir limon suyu ile yapılacak olan gargara
Limon suyunun her gün bir yemek kaşığı içilmesi, astıma karşı oldukça etkili bir özellik taşımaktadır.
Limonun faydaları arasında, cilt kaşıntılarına iyi gelmesinden de söz etmek gerekmektedir.
Limon suyu ile yapılan gargara, yukarıda belirttiğimiz ağız sağlığına etkilerinin yanında, boğaz enfeksiyonlarına karşı iyi gelmesi ve diftri sorununu çözmesi ile de bilinmektedir.
Yağlı saç tipine sahip olanlar ve saçında kepek problemi yaşayanlar, sorunlarına, limon suyu ile mucizevi çözüm yaratabilirler.
Limon suyu yüzde uygulandığında, kırışıklıkların gerginleştirilmesini sağlarken, cildi canlandırıcı etki de göstermektedir.
Limon suyu son olarak, limonun faydaları arasında da yer alan kemik erimesini de önlemektedir.
Paylaşım icin Tesekkurler :KK54:
canım sarkı supermıs soylemesen haberım olmıycaktı en az 5 kez dınledım sabah berı:KK1:

Türkan Öptürmedi yanaktan
Demet Akalın - Türkan ( Giderli 16 ) - YouTube

Selam kizlar. Babam rahatsizlandi ve hastanede yatiyor.
Sükürler olsun simdi biraz iyi. Bildirim de yapamadim ark kusura bakmayin.
Bugünki yediklerim. bir tas yogurt 1 muz, 1 yumatayla melemen
meyve cayi. Zeytin cok tuzlu yiyemedim. sabah ta 45 dk fitnesse gittim.
1 tanede 0mega 3.
Gecmis olsun

Hah bi masajın eksikti , iyi düşünmüşsün . Masör hayatta mı , masaj yatağı sağlam mı , en önemlisi sizin hane halkı nasıl , hepiniz sağlam mısınız , evi hiç sormuyorum da "sadece bugünkü hasar ne büyüklükte " diyorum :KK52:
Herkes sağlam da gittiğim yerin yas ortalaması 60 :KK53:Bir tuhaf oldum ki sorma
allah seni ne yapmasın kıss:KK9::KK9:beğeniyoruz işte,yazılanları,tavsiyeleri,menüleri:KK1::KK1:

Bende birsey olacak diye durmadan beğeniyorum.:KK60:

Gecmis olsun
Evet canım ya , ben görmemişim mesajını , çoook geçmiş olsun , ciddi bişey değildir inşallah ...

Herkes sağlam da gittiğim yerin yas ortalaması 60 :KK53:Bir tuhaf oldum ki sorma
Nereye gittin ki , yaşlıları rehabilite merkezi falan mı :KK52::KK52::KK52:

Bende birsey olacak diye durmadan beğeniyorum.:KK60:[/QUOTE]
Biliyodum , kainatta yalnız olmadığımı biliyodum uleeeyyyynnnn :KK1::KK1::KK1:

saol canm da.. yarım kilo eksık gosterır normaldede en fazla kesin..moralm bozuldu 2haftm bıttı bi ilerleme yok=( bugun yarn adet olucam bı alakası varmdr

canim olabilir 1 kac gun onceden vucut su topluyor ve 1 kilo falan farkediyor.sen moralini bozma.oncelikle grip olmussun onu atlat sonra toparlarsin diyetini bozmamaya calis.gecmis olsun....
:KK71:

Hayatım çok geçmiş olsun öncelikle...Yani kilonun yanlış çıkması için her türlü şart mevcut : Hem oruçlusun , hem gripsin hem regl olucakmışsın.Takma kafanı , sabah aç karnına tekrar tartıl kesin farklı çıkar...

O vakıt ben de bundan sonra "beğenme" tuşuna şu manada basıyorum " evet canım haklısın , hayat boş ve anlamsız ve üstelik bi o kadar da kısa ama yine de kilo vermemiz lazım , üstelik ben seni çok seviyorum , bana açılabilirsin"...ona göre , not edin bi yere.....:KK52::KK52::KK52:
Tamam bebiş not ettim.Bende habire beğeniyordum, karşıdakine fayda oluyor sanıyordum.Bundan sonra bende okudum, katılıyorum anlamında beğeneceğim :KK9:

Adet yüzünden vücut su toplamistir.Sen de yine iyi yarım kg.Bende bazen 2 kg artış oluyor, Ayrica vücudum 5 kg almış kadar da şişiyor :26:

Hay Allah razı olsun yaaa , ömrüm çürüdü benim cevap yazıcam diye.Abi bi de şunu açıklar mısın n'olur ; beğenince n'oluyo , niye beğeniyoruz , öğrenci mantığıyla hareket edersek " bunun bize ileride ne faydası olacak" ?
Cevabını hasretle bekliyorum...[/QUOTE]bu begenmeler ılerde bıze yol su elektrık olarak donecek ekonomı kalkınacak:KK52::KK52:

geç olsun ama güç olmasın bebeğim,yeniden mtivasyonu sağladın nasılsa gerisi gelir artık:KK34::KK34:

anladım canım..hayır aksine biz diyet olan hiçbir ürünü tüketmiyoruz.peynir,süt vs. tam yağlı olmalı:KK34::KK34:

canım platese çok üşeniyorum ben nedense:KK1::KK1:başlıyayım diyorum sonra bi bahane bulup vazgeçiyorum:KK53::KK53:
annenler de gitmiş,allah kavuştursun yeniden bebeğem:KK16::KK16::KK16:

afiyet olsun canım:KK16::KK16:

girmiyo ne zamandır,hayret:44::44:

kgh

:KK71::KK71::KK71::KK60::KK60:

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:
:KK52::KK52::KK52::KK52:kgh

2.öğünüm:KK56::KK56:dünkünün aynısı aslında
1 tabak etli nohut
1 tabak sebzeli bulgur pilavı
yoğurt
turşu

şimdi de sütlü kahve
:nazar::nazar:
afıyet olsun bıdenem:KK16:

Isındın mı Akrep? Fena üşütmüşsün sen.Benim de böbreğim ağrıyodu kaç gündür.Tayt tedavisi uyguladım , geçti.Sıcak tut kendini.:KK1::KK1::KK1:

teşekkür ederim kızlar :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:....
hedefime odaklandım gidiyorum 60 a bakalım yüzüm çökerse de kilo mu alırım estetiğe mi başvururum orasını o zaman düşüneyim dimi ...bu ara çok iyi gidiyorum bugün üst komşumda mevlüt vardı kavurmalı pilav tatlı ayran hiç birini yemedim ..akşam misafirlerime yaptıklarımdan da tatmadım ..temmuz ayında ölçülerimi almışım 74 kiloyken popom 112 cm imiş hemen ölçtüm şimdi 108 benim en sorunlu bölgem belim çok ince popoya yönelik egzersiz yapmalıyım ...iki gündür kulaklıklar kulağımda kalça kıvırtıyorum çok zevkli
:KK9::KK9::KK9:

Yüzün çöksün , mühim diiiiil , bunca kozmetik ne güne duruyo?
Sigara işleri ne alemde?

Afiyet olsun cicim.Ben çok severim ama yapmaya çok üşenirim.Arada eşim yaparsa içiyorum.He , bu arada sayende ilk çoklu alıntı eylemimi koyuyorum.İnşallah başarırım...
Bi de renk yapmaya çalıştım , hadi hayırlısı...[/QUOTE]sagol canım gel ben yapam sağa:KK76:

Bu mudur yane ,benim günlerdir altında esrarengiz , uhrevi bi sebep aramam boşuna mıydı yane? Öööölesine beğeniyo muyuz yane?Abi , kız "çok hastayım" yazıyo , siz bunu niye beğeniyosunuz peki?Allah aşkına cevap yazmadan gitme:KK53:
hastayım yazıyo allah beterınden korusun anlamında begenıyoruz:KK52::KK52:

yok kız o kaa gizemli şeyler arama altında
:KK9::KK9:valla şahsen ben herşeyi beğenmiyorum,belki hastayım yazmıştır ama yanında menü falan da paylaştıysa ondan beğenilmiştir:KK53::KK53::KK53:
:KK1::KK1::KK1::KK1:

birdy i begenme bizi beğen:KK9::KK9:

beğen , beğen.Ben öööle tek tek bakmıyorum zaten ama cidden merak ediyodum "niçün beğeniyoruz" diye...:KK34::KK34::KK34:
bırdy tamam acıklıyorum mesela ben bı msj yazdım 5 kısı begendı ben her begenılme basına 1 tk prım alıyorum:KK52::KK52::KK52::KK52:oturdugum yerden 5 tl kazanıyorum nasıl guzel sıstem dımı:KK51::KK51::KK51::KK51:

ır

Bi kere yanlış tuşa basmak suretiyle bişeyi beğendim sonra da "tüh yanlış oldu" dedim çünkü valla bişi oluyo sanıyodum.Bi puan alınıyo falan , bööle bişi.
E o kişi anlıyomu ki senin ne demek istediğini , ben mesela anlıyo muyum acaba....Yaaaaa hep hipofizden bunlar , akıl tutulması oldu bende :KK52::KK52::KK52:
sen begen kafana gore sıkıntı olmaz canım:KK52::KK52:

neeeee:44::44::44: simdi biz sana puan veriyoz sen bize vermiyon mu...:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
valla benim dilime dustun.....:KK47:
elini korkak alistirma bugun butun mesajlari begeniyorsun ona gore........:KK53::KK53::KK53:
bı tık yapmaya erınıyo yaaa:KK9::KK9:

Heee beğenin Dağlar Kızın , onca yürümüş-mekik çekmiş :KK9::KK1:

Vay anasını , du bakalım daha neler çıkacak :KK52:

Yaaa bayılıyom ama valla dedim puan falan alınıyo galiba , bi anliiim bakiiim neymiş mevzuu...Tüüüü ben çok sorguluyorum herşeyi , ondan oluyo zaar :KK52::KK52::KK52:

2. Öğünüm
sucuklu yumurta
kabuklu fistik
keten tohumlu yoğurt
bi kaç zeytin
kahve
omega 3

super gorunuyo afıyet olsun canımcım:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

kizlar biliyorum daha karpuz kescektik ama benim uykum geldi ben kaciyorum....
herkese iyi geceler....:KK19:

Gecmis olsun
Evet canım ya , ben görmemişim mesajını , çoook geçmiş olsun , ciddi bişey değildir inşallah ...

Nereye gittin ki , yaşlıları rehabilite merkezi falan mı :KK52::KK52::KK52:

Sorma ya sevgili anneciğimin ısrarına dayanamadım gittim.Yesimtasi yatağı mıdır ne halttir.Salona bir girersin , bastonu kapan orda.Ulen dedim neredeyim ben.Kacsan kaçamazsın.Kapiya her yöneldiğimde satış elemanlarından biri yapışıyor yakama.Birde kayıt yapıyorlar.Yarin yine gideceğim.İstersen gitme.Kene gibi yapıştılar.
Bende birsey olacak diye durmadan beğeniyorum.:KK60:

Biliyodum , kainatta yalnız olmadığımı biliyodum uleeeyyyynnnn :KK1::KK1::KK1:
[/QUOTE]
Kafa aynı kafa :KK60:

bu begenmeler ılerde bıze yol su elektrık olarak donecek ekonomı kalkınacak:KK52::KK52:

:KK52::KK52::KK52::KK52:kgh

afıyet olsun bıdenem:KK16:

:KK9::KK9::KK9:
bırdy tamam acıklıyorum mesela ben bı msj yazdım 5 kısı begendı ben her begenılme basına 1 tk prım alıyorum:KK52::KK52::KK52::KK52:oturdugum yerden 5 tl kazanıyorum nasıl guzel sıstem dımı:KK51::KK51::KK51::KK51:

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:
bırdy anlastık dımı:))))sen begenecen bız kazanacaz:KK52::KK52::KK52::KK52:

:KK9::KK9::KK9::KK9:

te'Allam yaaa ; mesaj : " bugün çok yedim" , sonuç 5 kişi beğendi , sebep : "Allah daha çok iştah versin manasında beğendik" :KK52::KK52::KK52::KK52:

Çok kıyak sistem kurmuşsunuz haaaa , bak bi kurcaladım neler çıktı altından.Uuuuuu bacım elalem "beğenme" mafyası olmuş da haberimiz yokmuuuuşşş , nelere alet olmuşuz da ruhumuz duymamış :KK52::KK52::KK52::KK52:

[COLOR="#006400[COLOR="#008000"]"]tamam , beğenicem bakiiim , daha hala çok da ikna olmuş diiilim ya , neyse[/COLOR] [/COLOR]:KK52::KK52::KK52::KK52:

heh , tipik ben işte , Türk kahvesi yapmaya üşenen insanım ben :KK53::KK53::KK53:

te'Allam yaaa ; mesaj : " bugün çok yedim" , sonuç 5 kişi beğendi , sebep : "Allah daha çok iştah versin manasında beğendik" :KK52::KK52::KK52::KK52:

Çok kıyak sistem kurmuşsunuz haaaa , bak bi kurcaladım neler çıktı altından.Uuuuuu bacım elalem "beğenme" mafyası olmuş da haberimiz yokmuuuuşşş , nelere alet olmuşuz da ruhumuz duymamış :KK52::KK52::KK52::KK52:

[COLOR="#006400[COLOR=#008000]"]tamam , beğenicem bakiiim , daha hala çok da ikna olmuş diiilim ya , neyse[/COLOR] [/COLOR]:KK52::KK52::KK52::KK52:

heh , tipik ben işte , Türk kahvesi yapmaya üşenen insanım ben :KK53::KK53::KK53:

birdy,bugün beğen butonuna fena taktın heee
:KK53::KK53::KK1::KK1:

[COLOR="#006400[COLOR="#008000"]"]tamam , beğenicem bakiiim , daha hala çok da ikna olmuş diiilim ya , neyse[/COLOR] [/COLOR]:KK52::KK52::KK52::KK52:

:KK60::KK60::KK60::KK60:
yazdıgın her harfı kahkahayla okudum esım bıle noluyo dıyo te allahım yaaaaa

Sorma ya sevgili anneciğimin ısrarına dayanamadım gittim.Yesimtasi yatağı mıdır ne halttir.Salona bir girersin , bastonu kapan orda.Ulen dedim neredeyim ben.Kacsan kaçamazsın.Kapiya her yöneldiğimde satış elemanlarından biri yapışıyor yakama.Birde kayıt yapıyorlar.Yarin yine gideceğim.İstersen gitme.Kene gibi yapıştılar.

Su yatağı duydum , deniz yatağı duydum , ıspanak yatağı duydum da yeşimtaşı yatağını duymadım , neymiş ki , mafsallara mı iyi geliyomuş hani bööle kurandere tutulduğunda falan :KK1::KK1::KK1:

X