Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Sabah:KK56::KK56::KK56::KK56:

1 haşlanmış yumurta
Yarım dilim ekşimayalı köy ekmeği
kuşburnu reçeli
fındık badem
domates kırmızı-yeşil biber

öğlen 1 pide ayran

menülerimi yazıp yemek yemeye gidiyorum kızlar..akşamdan sonra gelirimm.

sabah saat 8
:KK56::KK56:
yarım muz
ceviz

öğlen 12.30

domates çorbası
tavuk döner
cacık

3. öğün şimdi

kuru fasulye
türlü
cacık

2.öğünüm:KK56::KK56:
1 kase mercimek çorbası
avuç içi kadar tavuk
salata
1 mandalina

sizede afiyet olsun canlarım sizin de menüler çok güüzeel

Kizlar bende kacar ,,

Allah hasta olan arkadaslarimiza sifa , dertli arkadaslarimiza deva versin .. Leptinimiz bol bol bol olsun .. Metabolizmalarimiz vizir vizir calissin (insallah):KK9:
amiinn..:KK16::KK16:
Arkadaşlar bir bilgi olarak paylaşayım
özellikle premenstrüel dönemlerde
magnezyum alırsanız gerginliğinize iyi gelir
alalım o zaman:KK16::KK16:
Günaydın kızlar hepinize

Sabah kahvaltımı erkenden yaptım klasik karatay artı 1 çay kaşığı bal

öğlen de bir arkadaşa gideceğim kalabalık olacak kaçamak yapmayı düşünmüyorum arada kaynarım farkedilmez nasılolsa

5km yürüyüşümü de yaptım :KK8: Burnumu çeke çeke:2:

Yüzüme de en yeşilinden bir maske yaptım, birazdan duşa gireceğim o arada size bakayım dedim

Hepimiz için güzel bir gün olur inşallah:KK16:

bak yine yürümüşsün hasta hasta..:26::26::KK20: yine de :KK9::KK9:
Şu an çok mutluyum bir hasta
köyde kendi tereyağı yapmış getirdi
onu serbest yumurtaların üzerine kırıp
yemeye çalışacağım akşam
hocanın dediğinin tam aynısı bir menü
bu arada bir hasta da tarhana yapmış
bayılırım ama un var yassak değil mi

ohhh maşallah afiyetle ye tatlımm:KK34::KK16::KK16::KK16:
ev tarhanası serbest..:KK34::KK34:

45 dk yurudum,dusumu ve karbonatli suyumu alip geliyim:-) :-)
:KK9::KK9::KK9::nazar::nazar:
öğlen 1 tane kefir içtim
iştahım yok o kadar

iyi hatırlattın bende de kefir mayası var kefir yapayım :KK52::KK52:

:KK9::KK9::KK9:
afıyet olsun bebısım züpper menü:KK56::KK56::KK56:
:KK16::KK16::KK16:
İyiyim sersumummm:KK19::KK19: bitti stres seminerim de ohhh rahatladım:KK1::KK1:
Annemler geldi :emir_bebek: annemin peşinden hiç ayrılmıyo ona diyoki oyun oynayalım ne deesin? 28 aylık kendileri:KK9::KK9::KK9::KK9:
Dün bi laf etti "son kararımı veedim ağtık" diye:KK60: yeni laflar öğrenmiş:KK55::KK55:

canım benimm..annanesinin peşinde gezermişş zuzuuu :emir_bebek::emir_bebek:
dilini yesinler..:KK19::nazar::nazar:

süper gidiyosun bence
:KK16::KK16:
ayyy ne kadar doğru bi karar vermişsin sigarayı bırakmakla:KK9::KK9::KK9:sakın vazgeçme ama tamam mı?böyle devam edersen kilo da almazsın merak etme:KK34::KK34:

inşallah canım çok korkuyorum biraz iradesizim bu konu da bi kez 6 ay bi kez de 9 ay bırakmıştım artık ömür boyu sürsün istiyorum ..sigara içmekten utanıyorum ben :KK17:

Selam canlar,

Bugün yürüyüş yaparken doktorum u seyrettim. Hemoroid ve dolayısıyla kabızlıktan bahsettiler. Bilmediğim şeyler öğrendim ben. Topiğimizde de bu konu gündemden düşmediği için paylaşmak istedim.

Kabız olmamak için gerekli olan şey büyük abdestin yumuşak olmasıymış. Bunun için de bağırsaklarda yeterince su tutulması gerekiyormuş. Bunun için de:

-Posalı yiyecekler yemeliyiz
Posalı yiyecekler 2 çeşit. 1) Kendi suyunu tutanlar. Yeşil sebzeler vs. 2) Kendi suyundan fazlasını tutanlar. Baklagiller. Kendi ağırlığının 2,5 katı kadar su tutan baklagilleri yemek bağırsakları daha çok yumuşatıyor.
- Yeterince su içmeliyiz.
- Uyuduğumuz ortamda kalorifer vs yanmamalı çünkü ortamdaki havayı kurutuyor. Yaklaşık 8 saat kadar bu ortamda kalan vücut da susuz kalınca bağırsaklardaki suyu kullanıyor.
- Uyumadan önce 2 bardak su içip yatmalıyız.
- Tuvaletimiz gelir gelmez tuvalete gitmeliyiz.

Şimdi biraz geçmişi okuyayım.
kıss yoksam benim bağırsaklarımı kalorifer mi kurutuyor..:44::44: ama burda da kalorifersiz uyunmaz ki çok soğuk yaww:KK37::KK37:
güzel paylaşım canım:KK16::KK16:

karnım tok sırtım pek bır demlıkte cay var yanımda e daha ne olsun allah canan hocadan razı olsun o olmasa ptesı sabah baslayıp aksam bırakacaktık dıyetlerı ve onlarca kg fazlalıkla yasamaya calısacaktıkEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK:nazar::nazar::nazar::nazar:
daha ne olsun yaniii:KK9::KK9::KK9::KK52::KK52:
:KK9::KK9::KK9::KK9:
afiyet olsun bebeğem:KK16::KK16:

sana da afiyet olsun sersumum:KK16::KK16:

doğru söze ne denir:KK42::KK42::KK42::KK16::KK16:
sağol canımmm:KK16::KK16:
2.öğünüm:KK56::KK56:
1 kase mercimek çorbası
avuç içi kadar tavuk
salata
1 mandalina
afiyet olsun yarasın:KK16::KK16:
yediklerim
sabah karatay kahvaltı
akşam 6 köfte yoğurt,pazı kavurdum içine bi kaşık bulgur atmıştım
omega 3 ,c vitamini
sana da afiyet olsun canım:KK16::KK16:
Papişimm:KK16::KK16::KK16: sağol :KK19: galiba koşuşturuyorum doğru farketmiyorum. Sabahın yedisinde kalkıyorum koşturmaca başlıyor:KK9::KK9::KK9: 3-4 gündür de vereceğim seminerden dolayı stres tavan yaptı 2 gecedir uyumadım da uyuyana kaa sinir oldum yaw zaten geç de yatmıştım.

1 haftayı geçgindir yürümedim:26: yarın okula yürüyerek gideyim eşim yürümek istemedi:KK53:
senin koşuşturmaların yeter tatlım:KK16:..semiineri de halledersin sen:KK34:..kolay gelsin canımm:KK16::KK16:
iyi gidiyorum değil mi artık daha da dikkat etmek zorundayım şöyle ki ben sigara içiyordum bugün bırakma kararı aldım ve saat 2 den beri uyguluyorum daha önce de bırakmıştım ve 10 kilo almıştım bu sefer daha dikkatli olmalıyım daha vericek çok kilom varken hem de almamalıyım
çok güzel bir karar..tebrik ederim:KK9::KK9::KK9:
inşallah canım çok korkuyorum biraz iradesizim bu konu da bi kez 6 ay bi kez de 9 ay bırakmıştım artık ömür boyu sürsün istiyorum ..sigara içmekten utanıyorum ben :KK17:

sen bu iradeyle bırakırsın canım..:KK34::KK34::KK16:

kıss yoksam benim bağırsaklarımı kalorifer mi kurutuyor..:44::44: ama burda da kalorifersiz uyunmaz ki çok soğuk yaww:KK37::KK37:
güzel paylaşım canım:KK16::KK16:

daha ne olsun yaniii:KK9::KK9::KK9::KK52::KK52:

sana da afiyet olsun canım:KK16::KK16:

senin koşuşturmaların yeter tatlım:KK16:..semiineri de halledersin sen:KK34:..kolay gelsin canımm:KK16::KK16:

çok güzel bir karar..tebrik ederim:KK9::KK9::KK9:

sen bu iradeyle bırakırsın canım..:KK34::KK34::KK16:

inşallah canım bakalım görücez benim iradeyi

eşim toplantıya gitti yine..:KK37:

çayımı içtim şimdi de form çayımı ve suyumu içiyorum:126::126::126:
.işe başladığımdan beri karbonatlı su içemiyorum.:26::26:

regl bitti gibi ama yarınki sonuç pek iç açıcı olmayacak gibi listeye katılmayabilirim..:44::44:

yarın işe 10 da gideceğim..erken kalkacağım için 9.a kadar burda olurum :KK52::KK52:

sizede afiyet olsun canlarım sizin de menüler çok güüzeel

nedense benim kociş geldi aklıma:KK1::KK1:2 yıl önce bıraktırmıştım zorla,6 ay kadar içmedi.6 ay sonra sürekli naneli sakız ve kolonya kullanmaya başlayınca takibe başladım.meğerse benden gizli içmeye başlamış:KK1::KK1:o kadar sinirlenmiştim ki para cezasına çarptırmıştım onu.500 tl sini almıştım ceza vermek için:KK9::KK9:
bu kadar bırakmışken nasıl başlıyosunuz yeniden anlamıyorum:KK19::KK19:ama bu sefer ömür boyu olsun dediğin gibi filizim:KK34::KK34:

sağol canımmm:KK19::KK19:

nedense benim kociş geldi aklıma:KK1::KK1:2 yıl önce bıraktırmıştım zorla,6 ay kadar içmedi.6 ay sonra sürekli naneli sakız ve kolonya kullanmaya başlayınca takibe başladım.meğerse benden gizli içmeye başlamış:KK1::KK1:o kadar sinirlenmiştim ki para cezasına çarptırmıştım onu.500 tl sini almıştım ceza vermek için:KK9::KK9:
bu kadar bırakmışken nasıl başlıyosunuz yeniden anlamıyorum:KK19::KK19:ama bu sefer ömür boyu olsun dediğin gibi filizim:KK34::KK34:

sağol canımmm:KK19::KK19:

eşin hala içiyormu canım ...beyinde bitiremekle alakalı sanırsam ...örnek şeker örnek ekmek şu an ikisinide asla aramıyorum ki sigara onlardan daha zararlı ama bin kat daha bağımlılık yapan bişi ... allen carr ın bi videosu var onu izlet eşine eğer içiyorsa

eşin hala içiyormu canım ...beyinde bitiremekle alakalı sanırsam ...örnek şeker örnek ekmek şu an ikisinide asla aramıyorum ki sigara onlardan daha zararlı ama bin kat daha bağımlılık yapan bişi ... allen carr ın bi videosu var onu izlet eşine eğer içiyorsa

malesef hala içiyo,o kadar anlatıyorum vs. ama yine de vazgeçmiyo:KK50::KK50:çünkü bırakmak istemiyo
:KK19::KK19:

canım karatay 2 kitap değil mi 3. de mi var yahu

Evet canım adı Karatay Mutfağı

45 dk yurudum,dusumu ve karbonatli suyumu alip geliyim:-) :-)

he heyt ben de 1 saat yürüyüp geldim ( gripli haliyle yürüyen arkadaşı örnek aldım orucu bahane etmedim). yürüyüş ayakkabılarıma da bugün siftah yapmış oldum:21:

taş devri kitabını daha önce almıştım, ilgimi çeken yerleri okuyup bırakmıştım geçenlerde çekmecede rastladım ...kitaplarım bitecek diye üzülüyordum bak daha taş devrim var okunacak:KK1: kitapta doğal beslenen insanlarla yapay beslenen insanların kafa , yüz diş yapısının değiştiğinden bahsediliyor bir bölümde orası çok ilginç geldi. benim de çene yapım çok dar o yüzden dişlerim eğirildi 20liklerim hep gömülü kaldı. açıkcası beslenme ile ilişkilendirilmesi çok ilginç geldi . tamam dişleri biliyorduk da çene yapısının yüzün yuvarlaklığının değişmesi ...

Yürüyüşün için:KK9::KK9::KK9:

İyiyim sersumummm:KK19::KK19: bitti stres seminerim de ohhh rahatladım:KK1::KK1:
Annemler geldi :emir_bebek: annemin peşinden hiç ayrılmıyo ona diyoki oyun oynayalım ne deesin? 28 aylık kendileri:KK9::KK9::KK9::KK9:
Dün bi laf etti "son kararımı veedim ağtık" diye:KK60: yeni laflar öğrenmiş:KK55::KK55:

:emir_bebek: tam yemelik:nazar::nazar:

Selam canlar,

Bugün yürüyüş yaparken doktorum u seyrettim. Hemoroid ve dolayısıyla kabızlıktan bahsettiler. Bilmediğim şeyler öğrendim ben. Topiğimizde de bu konu gündemden düşmediği için paylaşmak istedim.

Kabız olmamak için gerekli olan şey büyük abdestin yumuşak olmasıymış. Bunun için de bağırsaklarda yeterince su tutulması gerekiyormuş. Bunun için de:

-Posalı yiyecekler yemeliyiz
Posalı yiyecekler 2 çeşit. 1) Kendi suyunu tutanlar. Yeşil sebzeler vs. 2) Kendi suyundan fazlasını tutanlar. Baklagiller. Kendi ağırlığının 2,5 katı kadar su tutan baklagilleri yemek bağırsakları daha çok yumuşatıyor.
- Yeterince su içmeliyiz.
- Uyuduğumuz ortamda kalorifer vs yanmamalı çünkü ortamdaki havayı kurutuyor. Yaklaşık 8 saat kadar bu ortamda kalan vücut da susuz kalınca bağırsaklardaki suyu kullanıyor.
- Uyumadan önce 2 bardak su içip yatmalıyız.
- Tuvaletimiz gelir gelmez tuvalete gitmeliyiz.

Şimdi biraz geçmişi okuyayım.

Bilgiler için teşekkürler oyacım

malesef hala içiyo,o kadar anlatıyorum vs. ama yine de vazgeçmiyo:KK50::KK50:çünkü bırakmak istemiyo
:KK19::KK19:

senin veya başka birinin demesiyle olmuyo canım gerçekten istemekle alakalı ki ben çok istememe rağmen yıllardır uğraşıyorum kurtulmaya iki üç günlük 15 günlük denemelerimde var kaç sefer ...eşim de içtiği için biraz bıraktıktan sonra zorlanıyorum sürdürmekte ..bi zaman sonra kendimi fedakarlık yapıyomuş konumunda hissetmeye başlıyorum öyle olmamasına rağmen sonuçta sağlığımı kazanıyorum demiii:KK17:

iyi gidiyorum değil mi artık daha da dikkat etmek zorundayım şöyle ki ben sigara içiyordum bugün bırakma kararı aldım ve saat 2 den beri uyguluyorum daha önce de bırakmıştım ve 10 kilo almıştım bu sefer daha dikkatli olmalıyım daha vericek çok kilom varken hem de almamalıyım

Geri dönüşsüz bir şekilde bırakırsın inşallah canım

verdigin radikal karardan ötürü seni gönülden kutlarım canım.. Kilo da verirsin , sigarasında bırakırsın .. Biz senin arkandayizz .. :KK9:

X