Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kizlar gunaydin...gecmisi okurken ticker lar dikkatimi cekti.bence en kisa surede karataycilarin basari hikayeleri diye sayfa acip basari hikayelerinizi paylasmalisiniz...
insanlara moral ve motive olur...
herkese iyi gunler....

45 dk bantta mı yürüyorsun
kaç km oluyor çok iyi yürüyorsun
benim canım makarna istedi ama kerevize yoğurt dökünce makarna oldu ne yapayım böyle idare edeyim

sarmısaklı yoğurt dökseydin mantı olurdu:KK52: ben de makarna isteğimi sebzelere döktüğüm yoğurtla gideriyorum tabi çoğu zaman sarmısaklı yoğurtlu oluyor.

282276_391348694271322_258975193_n.jpg

günaydın kızlar geçmişi okumaya çok dalmadan hem dünkü menümü bildrieyim hem de sizinle güzel bir tarif paylaşayım.
dün oruçluydum dolayısıyla 2 öğün oldu (büyük değişiklik 6 öğünden 2 öğüne düşmek:KK52:)

Sahur: 1 haşlanmış yumurta
5 badem
1 minik tr. hurması
yarım dilim karışık tahıllı ekmek
1 dal karnabahar haşlama
1 dilim eski kaşar

İftar: bol tavuk göğüs+baharat çeşitleri özellikle isot
6-7 dal taze kıvırcık marul +üstüne limon
ayran
1 çay kaşığı çörek otu

......
Kızlar malumunuz diyetle alakalı bazı kitaplar aldım. ilginç gördüğüm bilgileri sizlerle paylaşırım demiştim.
Açıkcası süper bir tarif öğrendim , şimdiye kadar bunu neden akıl edemedim ki dedim, iftarı iple çektim

Adı : Çiğ köfte usulü tavuk göğüs (yaşasın zayıflıyorum kitabı-dyt.berrin yiğit)

200 gram tavuk göğüs etini kıyma olarak çektirin veya ince ince doğrayın, yağsız veya çok az yağ ile tavada pişirin.
ayrı olarak başka bir tavada ince kipler haline doğranmış 1 kırmzı biberi, 3 dal taze soğanı mantarı da pişirin.en son tavuk, maydanoz ve dereotunu karıştırın. karabiber tuz ve sonrasında pul biber eklleyin .
Göbek marulu yapraklarına ayırın, tavuğu yapraklara doldurarak yiyin
*sos olarak acı hardal da yakışır, baharat olarak hardal tohumu kullanılabilir.

gelelim benim yaptığıma , yukarıdaki malzemelerden hepsi elimde bulunmadığı için domates ve biber kullanarak tavuğun bir kısmını tavuk soteye çevirdim bir kısmını da sade olarak bi tabağa ayırdım. bu küp küp doğranmış tavuk göğüs etlerini tabağıma aldıktan sonra üstüne karabiber, kimyon ve isot kattım. marulun içine dürdüm üstüne limon sıktım sıktım yedim. Allahımmmmmm o ne lezzet, o kuru tavuk göğüs eti bu kadar mı lezzetli olur, sankim çiğ köfte yedim doyana kadar. yanında da ayran olunca ımmmmm...kesinlikle deneyin derim

07: 30 Karbonatlı su ( yarım litreye 1 çay kasığı karbonat )
08: 00 2 k.k. Yumurta, ceviz, fındık,1 k.incir,yarım k.k. Beyaz peynir,yarım çay kasığı fıstık ezmesi, 5 çeri domates, yarım kozlenmis k.biber - Omega 3 ( solgar 700 ) 2 adet , evicap e vitamini 1 adet

selam kızlar nabersınız?? kahvaltda ne yedıgmi paylasayım hemenn maydonozlu yumurta salatası peyniirrrr bukadr=)

:KK1::KK1: ben de eşime tembihlerim bak evde ekmek var sakın alma ..ama bastırarak söölerimm..akşam gelir eve elinde 1 değil 2 ekmek.:KK35::KK35:
ölür müsün öldürür müsün :KK47::KK47:

bir de iddalaşır benimle al demiştin ama diye:KK60::KK60:

sadece benim koca böyle zannederdim meğer bütün kocalar böyleymiş:p
açık büfe kahvaltıda vaka 1: çocuk su içecek su soğuk ve suyun üstüne semevarden sıcak su eklenecek. kocama tabi sağda çay sol da sıcak su var soldan sıcak su koy dersem sağını solunu karıştırıp suyu çaya bulayıp getirir o yüzden hiç laf kalabalığı yapmadan ' suyun üstüne sıcak su eklenecek yalnız bardağı altına tutmadan kontrol et, çay dökme ' diyorum ve benim ki 2 dakika sonra çaylu su ile geliyor.
Aynı gün vaka 2: (ikizler durmuyor acele çıkış)ben çocuklarla çıkıyorum, ben biliyorum seni biberonu masada unututursun, unutma, çantaya al gel diyorum...sonuç biberon masada unutulmuş

Elini çabuk tut bacım.Sen gelene kadar benim ev küle dönmesin.Bu arada sıfır kombi çalışmıyordu ya bugün servis geldi.4 gündür suyu ısıtmayın kombi adamı görünce koyuverdi sıcak suyu.:KK52:
valla sizin maceralar arkası yarın gibi....
melexin'in evinde hangü eşya bozulacak?Flaş falaş flaş azzzz sonraaaa

Hah o iş öyledir hep.Günlerce her yolu denersin , çalışmaz.Sonra usta gelir , anlatırsın "şunu yaptım da , bunu yaptım da , çalışmadı da , vıdı-vıdı da" diye , bi ton laf anlatırsın.Adam basar düğmeye , şakır şakır çalışır.Sonra usta döner , boş gözlerle sana bakar.Sen de kendini gerizekalı gibi hissedersin ve acaba ben günlerdir halisünasyon mu görüyodum deyip kendi aklından şüpheye düşersin.Lakin kazın ayağı öyle değildir.Ustayı gören bozuk cihaz anında imana gelmiştir ve seni rezil etmek için var gücüyle çalışmıştır.Bu hep böyledir...

olanlar Çekim Yasasının sonucu mu yoksa. yeni eşyayı kendisi kuran her kes ya beceremezsem ya çalışmazsa diye düşünür, eve gelen usta içinse tamir etmek veya çalıştırmak çocuk oyuncağıdır. olmsuz düşünen ev sahibine çalışmayan cihaz olumlu düşünen ustaya çalışıverir
günaydın sarmısaklı yoğurda aşığım
ama eşim aynı şeyi düşünmüyor
günaydın benim eşim de sevmiyo aslında:KK17: ya öğlenki sebzeyi sade yoğurtla yiyos işyerinde kokmasın diye bari akşamkini sarmısaklı yiyebilelim, en iyiysi pişen yemeklere sarmısak atıp ona da yedirmek, çiğ yemez çünkü

sadece benim koca böyle zannederdim meğer bütün kocalar böyleymiş:p
açık büfe kahvaltıda vaka 1: çocuk su içecek su soğuk ve suyun üstüne semevarden sıcak su eklenecek. kocama tabi sağda çay sol da sıcak su var soldan sıcak su koy dersem sağını solunu karıştırıp suyu çaya bulayıp getirir o yüzden hiç laf kalabalığı yapmadan ' suyun üstüne sıcak su eklenecek yalnız bardağı altına tutmadan kontrol et, çay dökme ' diyorum ve benim ki 2 dakika sonra çaylu su ile geliyor.
Aynı gün vaka 2: (ikizler durmuyor acele çıkış)ben çocuklarla çıkıyorum, ben biliyorum seni biberonu masada unututursun, unutma, çantaya al gel diyorum...sonuç biberon masada unutulmuş

valla sizin maceralar arkası yarın gibi....
melexin'in evinde hangü eşya bozulacak?Flaş falaş flaş azzzz sonraaaa

olanlar Çekim Yasasının sonucu mu yoksa. yeni eşyayı kendisi kuran her kes ya beceremezsem ya çalışmazsa diye düşünür, eve gelen usta içinse tamir etmek veya çalıştırmak çocuk oyuncağıdır. olmsuz düşünen ev sahibine çalışmayan cihaz olumlu düşünen ustaya çalışıverir

günaydın benim eşim de sevmiyo aslında:KK17: ya öğlenki sebzeyi sade yoğurtla yiyos işyerinde kokmasın diye bari akşamkini sarmısaklı yiyebilelim, en iyiysi pişen yemeklere sarmısak atıp ona da yedirmek, çiğ yemez çünkü
Sorma bacım felaket haberi muhabiri gibiyim.)))) Kıracağım bu kötü kaderin bacağını. Gülerim aglanacak Halime ))))

günaydın kızlar:KK3::KK3:dünkü protein gününden ve o kaaa açlıktan sonra sabah tartıda 1 kg verdiğimi görünce pek bi sevindirik oldum:KK1::KK1:
kahvaltım
:KK56::KK56:
2 yumurtadan salçalı omlet
peynir
zeytin
salatalık
maydonoz-tere
küçük bi parça börek
:26::26:
omega 3

dünkü açlıktan sonra yemediğim bi semerim kaldı:KK9::KK9:

X