Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Bugün eşim tlf etti. Kredi kartını ortak kullanıyoruz. Ekstrede, 7 ekimde bir büfeden 100 tllik alışveriş gözüküyor. Bir yanlışlık mı var? Büfeden 100 tl lik ne aldın ki dedi. Ben de ta 7 ekimi hatırlayamadım tabii. Sonra aklıma önceki gün konuşmalarımız geldi. Sersum demişti ya, günlük gibi burası diye... Açtım baktım 7 ekimde ne yazmışım diye... Evde balık yediğimizi yazmışım. Sonra hatırladım, hem yemeye hem dolaba koymaya çokça balık almıştım. Balıkçının kredi kartı posunda büfe diye yazıyordu. Böylece olayı çözdük. Topiğimizin alternatif faydaları:))))

iyi fikir miş buraya bakmak, aklımada bulunusun lazım olursa bende döneyim:KK1:

Herkes koşuyor , yürüyor ,oynuyor,zıplıyor ben oturuyorum. Yıllardır :KK43:kullanmadığım kosu bandını actım.( bin bir zahmetle salonun ortasına kurdum.Yagladim.maalesef düzgün çalışmıyor.Kizgin at misali beni deviriyordu az kalsın)))) Bizim evde ne calışıyor ki kosu bandı çalışsın.Di mi ama ? :KK43:

sizin evin elektrik voltajında falan mı bi problem var acaba:44: yoksa niye bozulsun bütün büyük küçük demeden bütün ev aletleri

......
yazılanların hepsini okumaya çalıştım, son 9 sayfayı okuyamadım ama paylaşımlar gayet motive edici oluyor.

.....
Dün 7 tane mutluluk satın aldım : internetten aldığım 7 tane kitabım elime ulaştı. içinde karatay mutfağı da var, metin özatanın neturel beslenmesi de dyt. berrin yiğitin ünlülerin zayıflama hikayelerini anlattığı kitabı da... geriye kalanlardan biti kişisel gelişim ,üçü de Sharlack Holmes kitabı:) Düşümdükçe mutlu oluyorum, 63 liraya kıyafet alsam sadece 1 defa sevinecektim şimdi 7 kat mutluyum...

Bu arada kitaplardan öğrendiklerimi de ara ara sizlerle paylaşırım:KK66:

.....
Dünkü menüm:
Sabah 6 badem, 2 gün kurusu kayısı
2 dilim peynir, domates, maydanoz dereotu

öğlen:yarım tabak mantar, 1 kase yoğurt, 1 yumurta tavada

akşam: 5 badem, 1 küçük hurma, 1 büyük tabak karnabaharhaşlama, 1 kase sarmısaklı yoğurt
.....

Bu gün de oruca niyetlendim. ancak günler kısayken tutabilirim (o kadaaaar çok borçlarım var ki doğumlardan ve emziklilikten kalan)

iyi fikir miş buraya bakmak, aklımada bulunusun lazım olursa bende döneyim:KK1:

sizin evin elektrik voltajında falan mı bi problem var acaba:44: yoksa niye bozulsun bütün büyük küçük demeden bütün ev aletleri

......
yazılanların hepsini okumaya çalıştım, son 9 sayfayı okuyamadım ama paylaşımlar gayet motive edici oluyor.

.....
Dün 7 tane mutluluk satın aldım : internetten aldığım 7 tane kitabım elime ulaştı. içinde karatay mutfağı da var, metin özatanın neturel beslenmesi de dyt. berrin yiğitin ünlülerin zayıflama hikayelerini anlattığı kitabı da... geriye kalanlardan biti kişisel gelişim ,üçü de Sharlack Holmes kitabı:) Düşümdükçe mutlu oluyorum, 63 liraya kıyafet alsam sadece 1 defa sevinecektim şimdi 7 kat mutluyum...

Bu arada kitaplardan öğrendiklerimi de ara ara sizlerle paylaşırım:KK66:

.....
Dünkü menüm:
Sabah 6 badem, 2 gün kurusu kayısı
2 dilim peynir, domates, maydanoz dereotu

öğlen:yarım tabak mantar, 1 kase yoğurt, 1 yumurta tavada

akşam: 5 badem, 1 küçük hurma, 1 büyük tabak karnabaharhaşlama, 1 kase sarmısaklı yoğurt
.....

Bu gün de oruca niyetlendim. ancak günler kısayken tutabilirim (o kadaaaar çok borçlarım var ki doğumlardan ve emziklilikten kalan)

kitaplar süpermiş:KK52::KK52:
orucunu da allah kabul etsin canım:KK16::KK16:

canim kac gun protein yapacaksin? bakalim ne kadar farkedicek,ins.bu degisiklik senin icin iyi olur.arada bunyeyi sasirtmak gerek...
ben cikiyorum kizimi kresten almaya gidicem...

menü bildirimi

kahvaltım

2 rafadan yumurta

avuç içi kadar peynir

çay su

arada ayarn içmeyi planlıyorum

akşama da balık ve roka

hepinize kolay gelsin

alıntı ile cvp yazmyı bılıyrm sadece..norml nasl duşuncelrmi yazablrm yardmcı olurmusnz??? buarada bende karatay cıyım=)

aramıza hoşgeldin:KK16::KK16:alıntısız cevap yazman için ''konuya cevap ver''i taıklaman yeterli:KK34::KK34::KK34:

gercekdn işe yarıyrmu ya proteinle beslnmek???? denemk isterm=)

tabiki kilo verdiriyo ama biz birkaç arkadaş kg vermeyi hızlandırmak için sadece 2-3 gün uyguluyoruz saf proteini,sonra yine karatayımızı uyguluyoruz:21::21:

Benim ki aslında asırı uysuk.Yazlikta 1 gün boyu wc ye gitmez.( verandadan içeriye 20-30 adım edemiyor ne yapsın ) Evine git pasta, çörek ,börek.Hepsini ben yaptım der.Mutfaga giderim.Evinde çalışan kadın " yemin ederim yalan, hepsini ben yaptım der" Ben içeri doner," anne su böreğin tarifini versene derim" O da pişkin pişkin " bildigin börek canım ,sende yapıyorsun ya iste öyle " der.Bir yere gidileceğinde arabanın önüne kurulur.( nisanliyken bile öyleydi )sen yemek yaparken basına dikilir ( kolumu -bacağımı bile kimildatamam ki çorbayı karıştırayım )kendi annemin aldığı yatak örtüsünü beğenin arkadaşlarına " ben aldım " der.Kendisi bana birsey almadığı halde baskalarına " ceyizsiz geldi " der.Bir sey hediye etse en fazla 2 ay sonra geri ister. Yuz verirsen aylarca evimden çıkmaz.( benim gibi istanbulda oturuyor kendisi)
Yani kısacası kaynanadan bile Şansım yok.

Ya kızıııım senin kaynanan bile bozuk çıkmış :KK1::KK1::KK1:
Fakat sen bu yukarıda tasvir ettiğin canlının insan olduğundan emin misin? Nassı bişey o yaaa içine canavar kaçmış gibi...

Kızlar merhaba bende ufak ufak kilo vermeye çalışıyorum.Canan hocanın kitabını okuyorum.Ama sizlere birkaç sorum olacak.Deneyimlisiniz.Omega 3 ü her günmü içiyorsunuz.Aç karnına mı tok karnına mı..Birde peynir gibi süt ürünleri yedikten sonra içilebiliyormu.Bunun yanında başka hangi vitaminleri içmeliyiz.Hiç ekmek,patates tüketmiyormusunuz..Şimdiden teşekkür ederim arkadaşalar.

Merhaba kızlar ,
İşteyim.

yanima aldıklarım.1. Öğünüm :
1 muz
bir çay bardağı kadar kuruyemiş
bir kaç parça eski peynir
kahve
omega 3

ogle molasında bir bardak süt

sakın bakma tadına canım ..unutamıyor insan:KK43::KK43::KK43::KK1::KK1:

:

:KK16::KK16::KK16:
:KK9:9:

allahtan bizim dolapta zararlı şeyler yok,yoksa şimdiye yemiştim:KK53::KK53:
ben kuruyemişleri bile zararlı olarak görmeye başladım,çünkü fındık ceviz yemeyı cok seviyorum kendimi firenlemekte zorlanıyorum.ama ballar,yazın yaptıgım böğürtlen,vişne reçelleri,köyden gelen elma,üzzüm,pancar pekmezleri beni tahrik ediyolar.döksen dökemezsin yememem de lazım.ama regliyken epey yedim :KK17:uzun süre gider
:KK53:

Kızlar merhaba bende ufak ufak kilo vermeye çalışıyorum.Canan hocanın kitabını okuyorum.Ama sizlere birkaç sorum olacak.Deneyimlisiniz.Omega 3 ü her günmü içiyorsunuz.Aç karnına mı tok karnına mı..Birde peynir gibi süt ürünleri yedikten sonra içilebiliyormu.Bunun yanında başka hangi vitaminleri içmeliyiz.Hiç ekmek,patates tüketmiyormusunuz..Şimdiden teşekkür ederim arkadaşalar.
hoşgeldin bade81
omegaları hergün içiyoruz,sabahları yemekten sonra içmeyi öneriyor hoca.peynirin bir zararı yok emilimine.yanında e yada c vitamını icmeyi oneriyor antioksidan niyetine.ancak onun yerine sabahları yarım nar yenebilir.ekmek,pirinc,patates,bal,pekmez yasak.arada kaçamak yapıyoruz.ama bu kilo vermeyi durdurup yavaslatabılıyor.

X