Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kestane mevsimide geliyor canım bakalım nasıl dayanıcaz :KK50:

yaf bu güzel olan her şey neden zararlıdır ki anlayamadım gitti :44:

kış geliyo bak patlamış mısır da yiyemiycez :KK19:

Canım ya bu kestaneyi başıma ben bela ettim aslında.Çok ucuzdu , aldım 3 kilo.Yarısını annemlere vericem diye hesaplamıştım ama onların zaten varmış , yarım kilosunu aldılar , kaldı mı bana 2.5 kg...Bunun büyük kısmını haşladım , içlerini ayıkladım poşetlerle dondurucuya koydum , kek vs yaparım diye.Kalanını da fırında pişirdim.Onları da o şekilde dondurucuya koyacaktım ki ; 10 tanesi hüüüüüp mideye.Kalanını kaldırdım neyse de ...
Velhasıl ; kendim ettim , kendim buldum :)
110 şınav bitti.12. seti yapıcam şimdi...

Canım ya bu kestaneyi başıma ben bela ettim aslında.Çok ucuzdu , aldım 3 kilo.Yarısını annemlere vericem diye hesaplamıştım ama onların zaten varmış , yarım kilosunu aldılar , kaldı mı bana 2.5 kg...Bunun büyük kısmını haşladım , içlerini ayıkladım poşetlerle dondurucuya koydum , kek vs yaparım diye.Kalanını da fırında pişirdim.Onları da o şekilde dondurucuya koyacaktım ki ; 10 tanesi hüüüüüp mideye.Kalanını kaldırdım neyse de ...

kolay gelsin canım yorma fazla kendini dikkat edersin bundan sonra :KK34:

normalde iki ogun yapiyorum ama bugun 3 olucak:))
2. ogunum saat 14.30 da bitti
bir kase tarhana corba
3-4 catal kizarmis karnibahar
yarim tabak bulgurlu nohutlu pirasa
yogurt
tursu
bir avuc findik..
18.30 da 3. ogunu yapmayi planliyorum hafif bir sekilde..

kızlar ben hala kitabı okumaktayım 2 serisinide almştım kitabın.kitaptaki şeyler mantıklı ama ya köyde yaşıcaksın yada elin uzun ve cebin dolu olacakki o organik ürünleri bulabilmek için.bende işin mantığını uygulayıp ayrntılara takılmıcam ekmek şeker yok aburcubur yok akşam 8den sonra bişey yemek yok.bulgurla makarna yasak ama arada yemeyi düşünüyorum.birdee sürekli tereyağı ve zeytin yağı bayar beselin kalp dostu yağları var ya kutuda onlardan alayım diyrm yemekleri filn onla yapıym en azndan daha sağlıklıdr.bayramdan snra tam randımanlı başlıcam inşallah şuan psiklolojimi diyete hazırlama aşamasındaym:))

spor yaparak eritmissindir umarim..bende cok severim kestaneyi daha acilis yapmadik biz.. esimde 5 kilo birden alir:KK43: ogunumuzde yersek bence cok sorun olmaz gibi geliyo..
yanindada yoguurt gisini dusurmek icin:))
malesef lezzetli seyler cok ciss:KK43:
himm bugun bir elbisemi giydim dolap bekleyen 75 ken bile uzerime tam oturuyodu simdi ise bol geldi:))

kızlar ben hala kitabı okumaktayım 2 serisinide almştım kitabın.kitaptaki şeyler mantıklı ama ya köyde yaşıcaksın yada elin uzun ve cebin dolu olacakki o organik ürünleri bulabilmek için.bende işin mantığını uygulayıp ayrntılara takılmıcam ekmek şeker yok aburcubur yok akşam 8den sonra bişey yemek yok.bulgurla makarna yasak ama arada yemeyi düşünüyorum.birdee sürekli tereyağı ve zeytin yağı bayar beselin kalp dostu yağları var ya kutuda onlardan alayım diyrm yemekleri filn onla yapıym en azndan daha sağlıklıdr.bayramdan snra tam randımanlı başlıcam inşallah şuan psiklolojimi diyete hazırlama aşamasındaym:))
zaten hepimiz bulabildigimiz kadar uyguluyoruz bu diyeti..ama becelin yaglari margarin hic tavsiye etmem..onun yerine aycicek yagi kullan daha saglikli..bben kaliteli bir markanin aycicek yagini kullaniyorum genelde yemeklerimde..
i

spor yaparak eritmissindir umarim..bende cok severim kestaneyi daha acilis yapmadik biz.. esimde 5 kilo birden alir:KK43: ogunumuzde yersek bence cok sorun olmaz gibi geliyo..
yanindada yoguurt gisini dusurmek icin:))
malesef lezzetli seyler cok ciss:KK43:
himm bugun bir elbisemi giydim dolap bekleyen 75 ken bile uzerime tam oturuyodu simdi ise bol geldi:))
Yıldızcım şimdi tamamladım 200 şınavı.Son seti tam ceza olsun diye tuvalette çektim :)
Dediğin doğru ; yoğurt ya da çorbayla öğün olarak yemek çok akıllıca.Bir sonraki eylemim bu yönde olacak (akıllanmadım hala)..
Elbisene çok sevindim.Moralin ne kadar düzelmiştir di mi? Zayıflamanın tek kötü tarafı gardrop yenilemek.Benim eşim 30kg verdi , tüm kıyafetlerini dağıtıp yenilerini aldık.Biraz maliyetli iş ....

Canım asla ama asla sızma (riviera dahi kötü) zeytinyağ ve tereyağ dışında yağ kullanma.Bu yağların dışındaki tüm sıvıyağlar rafine edilmiştir yani içinde hiçbir besin öğesi yoktur sadece pişirme özelliği vardır.Margarinlerse zaten fabrika ortamında üretilen , gerçek olmayan yağlardır.Formülasyonları plastiğe çok yakındır.Kalp dostu bir margarin olamaz.Bu konuda maalesef çok yanıltıcı reklamlar yapılıyor , lütfen kullanmayın.Çocuklarınıza yedirmeyin.Doğal olan tereyağ ve sızma zeytinyağıdır.Bunlar diğerlerine nazaran daha pahalıdır ama çok daha yoğun olduklarından , az kullansanız dahi yeterli olurlar.Yani fayda-maliyet oranı aynı hesaba gelir...Ukalalığımı bağışla ama konuya yorumsuz kalamadım...

zaten hepimiz bulabildigimiz kadar uyguluyoruz bu diyeti..ama becelin yaglari margarin hic tavsiye etmem..onun yerine aycicek yagi kullan daha saglikli..bben kaliteli bir markanin aycicek yagini kullaniyorum genelde yemeklerimde..
i

hadi ya bendemi öle yapsam zaten normalde ayçiçek yağı kullanıyorum.peki bulgur makarna filan yiomusun

Canım asla ama asla sızma (riviera dahi kötü) zeytinyağ ve tereyağ dışında yağ kullanma.Bu yağların dışındaki tüm sıvıyağlar rafine edilmiştir yani içinde hiçbir besin öğesi yoktur sadece pişirme özelliği vardır.Margarinlerse zaten fabrika ortamında üretilen , gerçek olmayan yağlardır.Formülasyonları plastiğe çok yakındır.Kalp dostu bir margarin olamaz.Bu konuda maalesef çok yanıltıcı reklamlar yapılıyor , lütfen kullanmayın.Çocuklarınıza yedirmeyin.Doğal olan tereyağ ve sızma zeytinyağıdır.Bunlar diğerlerine nazaran daha pahalıdır ama çok daha yoğun olduklarından , az kullansanız dahi yeterli olurlar.Yani fayda-maliyet oranı aynı hesaba gelir...Ukalalığımı bağışla ama konuya yorumsuz kalamadım...

biliyorum kitapta da çok ii anlatılmış bu konu.ama tereyağıda sızma zeytin yağıda çok ağır sürekli kullanımda alışılırmı bilmem.ben zeytin yağını bile reiveria kullanıyrm sızma ağır geliyo.bde emin ol bzm kullandğmz zeytin yağlarıyla tereyağlarıda tamamen kitapta anlatılanla örtüşen şeyşer değil.misal sütaşın tereyağını komilinin zeytin yağını kullanıyrm bunlarda tamemen doğal değil.ama dediniz gb margarnden daha sağlıklıdr.bakalım alşmaya çalşcaz bu yağlara.başlangç olarak yemeklerde ayçiçk yağıyla tereyağını karştrarak kullanmayı düşünyorum

Merhaba kızlar:KK52::KK52::KK52:
Sizi çok özledim:KK19:
Malesef derslerimin başlamasıyla iyice vakit bulamaz oldum size yazmak için.:KK17: haftada 32 saat dersim var, hazırlandığım bir yarışma var (onun için de ekstra çalışıyorum), üyesi olduğum bir kulüp var.
Bu hafta yine bir dersim için Muğla'ya gittim. Şimdi evdeyim fakat pazartesi İstanbul'a gidiyorum.:KK55: Leyleği bu ara havada gördüm yani:KK9: Tabii bu durumlarda size yazmamı ekstra engelliyor :KK17:
Gittiğimden beri ara ara kaçamaklar yaptım ama asla abartmadım hala 20.00 ve 4 saat kuralına uyuyorum.Her ne kadar bazen yemeğim 21.00'ı bulsa da tartılmıyorum ama kilomda bir artış yok gibi duruyor:nazar::nazar:
Hepiniz çok çok iyisinizdir umarım. :KK16: Bir kaç yeni arkadaş gelmiş hoş gelmişler:KK16:
Unutmadan yazayım: çarşamba akşama propycil ile konuştum. Kortizon tedavisi alıyormuş, bir süre hastanede kalmış ama eve geçiyordu. yaklaşık 20 gün evde. Sesi iyi geliyordu. Dualarınızı esirgemeyin lütfen arkadaşımız iyileşsin tez zamanda inşallah:KK16: Aslında aynı anda gelelim topiğe dedik ama sanırım müsait değil şu an:26:

hoşgeldin çıtırımm..çok öslettin bu sefer kendini..dur öpem :KK19::KK19:
propumundan da haber getirmişsin:KK52:..ikinizi de çok ösledik..dualarımız hep onunla:KK16::KK16::KK16:..Allahım acil şifalar versin inşallah..:KK16::KK16:

Canım benim nasılsın? Kızın nasıl oldu, alıştı mı okula, yeni evinize?
sağol bebemm:KK54::KK54:..iyiyim çok şükür..alıştık be tatlım..alışmasan naapçan:KK5:..neyse ki kızım çok daha mutlu:KK24::KK24:..lojman içinde kanka yaptı kendine..içeri girmiyo.:KK52::KK52:.
selam tontişler
ne haber,benim durum kötü,durup durup ekmek helva filan yiyorum,Allah beni islah etsin,ben nasıl disipline giricem ya,bi de çalışmaya başlıycam iyimi:KK52:,bunca yıl sonra bi garip olacak,hayırlısı bakalım,bana cevap yazın ya,kendi kendime söylenip durmak istemiyom bi zahmet ablacım ya:KK53:
niye öyle yapıyon bakiimm:KK20::KK20: kendine gel..bak işe de başlıycaksın..topla kendini tatlım..:KK34::KK16::KK16:
herkese merhaba :KK3:

akşam yemeğinde

2 tabak taze fasulye
ve salata yedim

eşime poğaça ve susamlı tuzlu kurabiye yaptım
bir tane bile yemedim kokusu doyurdu zaten beni
benim yerime eşim götürür nasılsa onları :KK70:

bugün sabah kahvaltısında

2 k.k.yumurta
1 ç.b. ceviz
12 s.zeytin
1 b.süt
salatalık-y.biber
peynir

bugün 11.35'de uçağım vardı Antalya'ya memleketime gidiyorum
ama sevincimi kursağımda bıraktılar uçağı bir saat 15 dk ertelemişler
00:45'de kalkıcakmış 2'de Antalya'ya inse halamlara gitmem 3'ü bulucak
yani gecenin bi saatinde insanlar da uykusuz kalıcak benim yüzümden sinir
oldum ya :95:
üzülme tatlım..olsun geç olsun güç olmasın:KK16::KK16:..onlar seni anlar canım:KK34:..iyi tatillerr:KK16::KK16:.herkese selam söyle bizden..:KK3::KK3:
kızım 4.5 yaşında ,sabahtan beri beş dakika huzur vermedi yav,enerjisine yetişemiyorum,yaşlandım ya la:2:

onların enerjilerine yetişe bilirmi insan:KK53:..kolay gelsin canım..:KK16::KK16:

sersumcum,valla durum fena büyük beden modellere bakınca kendimi intihar edesim geliyor:KK53:,ne giyecem ben ya,zayıflayamıyorum da üstüme giyecek bişeyim kalmadı iyimi?:KK17:

biliyorum kitapta da çok ii anlatılmış bu konu.ama tereyağıda sızma zeytin yağıda çok ağır sürekli kullanımda alışılırmı bilmem.ben zeytin yağını bile reiveria kullanıyrm sızma ağır geliyo.bde emin ol bzm kullandğmz zeytin yağlarıyla tereyağlarıda tamamen kitapta anlatılanla örtüşen şeyşer değil.misal sütaşın tereyağını komilinin zeytin yağını kullanıyrm bunlarda tamemen doğal değil.ama dediniz gb margarnden daha sağlıklıdr.bakalım alşmaya çalşcaz bu yağlara.başlangç olarak yemeklerde ayçiçk yağıyla tereyağını karştrarak kullanmayı düşünyorum

canım ayçiçek yağı yerine fındık yağı kullanabilirsin hocamızın tavsiye ettiği yağlardan ben kızartmalarda
ya da eşimin tereyağ sevmediği pilavda makarna da azıcık tereyağı koyup gerisini fındık yağı koyuyorum
çok hafif tadı çok güzel ben tavsiye ederim sana ben artık margarin, ayçiçek yağı, mısır özü yağı bunları
kesinlikle kullanmıyorum en azından ben yemiyorum ama eşim margarin yiyor mesela ailesi de yemeklere
de kullanıyor :KK50:

üzülme tatlım..olsun geç olsun güç olmasın:KK16::KK16:..onlar seni anlar canım:KK34:..iyi tatillerr:KK16::KK16:.herkese selam söyle bizden..:KK3::KK3:

evet canım öyle onlarda öyle diyor zaten sağolsunlar
çok sağol canım güzel dileklerin için söylerim tabi söylemem mi :KK16::KK16::KK16::KK16:

sersumcum,valla durum fena büyük beden modellere bakınca kendimi intihar edesim geliyor:KK53:,ne giyecem ben ya,zayıflayamıyorum da üstüme giyecek bişeyim kalmadı iyimi?:KK17:
aynen canım ben yıllardır kıyafet alışverişinden nefret eder oldum:KK5::KK5:.sabır canım:KK16::KK16::KK16:.vazgeçmemeliyiz..savaşmaya devamEn Büyük KKEn Büyük KK
evet canım öyle onlarda öyle diyor zaten sağolsunlar
çok sağol canım güzel dileklerin için söylerim tabi söylemem mi :KK16::KK16::KK16::KK16:

:KK16::KK16::KK19::KK19::KK19:

selam kızlar

kahvaltım

1 yumurta
peynır zeytın
fındık domates
yaprak sarma
omega3

ıkıncı ogun

bol salata
balık,helva
sekerpare

1,5 saat yuruyus
fındık

Kızlar , durduk yere 10 tane kestane yedim.Açtım-baktım 200 kalori ediyor.1 şınav=1 kalori hesabından 200 şınav ceza kestim kendime.10'ar lık 20 set yapıcam.5 set bitti.Değişiklik olsun diye her seti evin başka bir yerinde yapıyorum.Siz siz olun kestane yemeyin.Bedeli çok ağır çoook...

bunu keşke yemeden önce okusaymışım :KK43:(((

yarım saat yürüsek işe yararmı :p

2. öğünüm..
:KK56::KK56::KK56:

2 lahmacun
4 mercimek köftesi
2 bardak ayran..

:KK56::KK56::KK56:

2 mil leslie :KK52::KK76::KK76::KK76:

çay çayy..:nazar::nazar:

X