Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

cevabın için çok çok teşekkür ederim...bana tek sen cevap vermişsin....umarım istediğin kiloya en yakın zamanda kolayca ulaşırsın...

tavuk tarifim var benim iki tane,onları paylaşayım sizinle...

1-tarçınlı tavuk 600-700 gram derili tavuğu sudan geçirin,kurulamadan ısınmış(teflon tencere,yağ koymuyoruz)kendi yağını verio tavuk kapağı da kapnınca,yapışmıo...sonra bir buçuk yemek kaığı salçayı bir limonu ve biraz suyu karıştırıyoruz bi yerde...tavuklara koyuoruz...bir tatlı kaşığı tarçın ve 1 çay kaşığı karabiberi de eklioruz...üstüne 1 bardak sıcak su koyuoruz...tavuklar olunca...yemek hazır...

2-500 gr küpküp doğardığımız tavuk göğsünü kavuruoruz,üstüne iki kaşık hardal koyuoruz,kekik...(çok kolay)

rica ederim canım..:KK16::KK16: sağol..:KK16::KK16:sana da başarılar..:KK34::KK34:

bugünki yediklerim:

sabah - peynirli omlet, domates, maydonoz, peynir
ögle - bool bool kuru yemis, elma, mandalina
aksam - öglenin aynisi.. aslinda meyve yememem lazimdi ama iste... :KK43:

dün aksam ama resmen ac yattim, aksam davetliydik, yeni geline.. birsey hazirlama dedim, o da gercekten hazirlamamis :))

ac gitmistim, yemesem ayip olur diye böylelikle ac döndüm, gec oldu diye birsey yememistim daha evde, cok komikti..

hüh diyorum yani bu arkadaşın yabancı mı tatlım:KK53::KK53: insan yine de utanır bişeyler hazırlar..çok ayıpladım onu çok :KK30::KK30::KK30:

sana da kıyamam aç kalmışsın:KK5::KK5:

Günaydın kızlar

nasılsınız

sabah kahvaltım :KK56: 2yumurtadan peyniri omlet ceviz helva 1 dilimden az ekmek omega3

hava çok güzel bugün dışarı çıktım 45 dakikada 5km yürürüyüş yapıp geldim:KK8:

gelince ebruyu açtım ve hiç soğumadan hemen pilatese başladım:KK8:

bugünkü karın. Hareketleri süperdi

hemen duşumu alıp yeşil çay içeceğim:nazar: içmek isteyenler buyursun:KK16:
:KK9::KK9::nazar::nazar::nazar:

afiyet olsun datlum..:KK16:

oohhh maşallah ne güzel sohbet dönmüş ben olamıyorum ama :KK5: fırsatım olmuyor hele bu akşam kaynanamlar geliyor 10 gün beraberiz bakalım nolcak ya nete çok sık gircem yada hiç giremiycem bilemedim:KK53::KK53: akşamada yemek yapçam onlarda yer hem mantarlı bulgur pilavı-yoğurt çorbası-et

ay bi kaynana zede daha..:KK5::KK5: :KK1: Allah kolaylık verssin canımcım..:KK5::KK16:

bugün hastalığımın üstüne bi de regl oldum yawww..:KK37::KK37::KK37:

sabah menümm..
:KK56::KK56::KK56:

salçalı peynirli omlet
peynir zeytin
bademm..

bugün kabıklı caviz gelmiş aldımm..ohh..mis gibin..:21::21:.iç cevizlerin artık bana kötü geliyor tadı yaww..:KK37::KK37: kabuklusuna alıştık tabii..ama burda ne bulsam onu aldımdı:KK5::KK5:

iş arkadaşım balık sevdiğimi duyunca buzluğundaki balığı bana getirdi ama 7 aydır buzluktaymış ..:26::26:

zehirlenir miyim ki kısslarr...:KK53::KK53:

deneyelim görelim:KK33::KK33: akşama nette yoksam bilin ki hastanedeyim derrrrmişimm..:KK60::KK60::KK60:

Ben de çok severim kendisini ama şeker deposu olduğu için yasak:26:

ah ah ben de bayılırım kestaneye ama yiyemiyoruz malesef:97::97::97:

sabah menümm..

salçalı peynirli omlet
peynir zeytin
bademm..

bugün kabıklı caviz gelmiş aldımm..ohh..mis gibin..:21::21:.iç cevizlerin artık bana kötü geliyor tadı yaww..:KK37::KK37: kabuklusuna alıştık tabii..ama burda ne bulsam onu aldımdı:KK5::KK5:

iş arkadaşım balık sevdiğimi duyunca buzluğundaki balığı bana getirdi ama 7 aydır buzluktaymış ..:26::26:

deneyelim görelim:KK33::KK33: akşama nette yoksam bilin ki hastanedeyim derrrrmişimm..:KK60::KK60::KK60:

allah korusun sersumum:KK1::KK1::KK1:

sersumum o balıkları yeme kıss 7 aydlık balık yenir mi sakın ha:KK20::KK20::KK20: Bide aşağıdaki yazıya bak bakalım:112:

Balıklar genelde oda sıcaklığında(20°C) 20 saat süre ile tazeliklerinden bir şey kaybetmeden durabilirler. Bu kış ayları için geçerli olup yaz aylarında klimasız mahallerde bu süre oldukça kısalır. Eğer bu süre 20 saati geçecekse muhakkak temizlenip buzdolabına konulmalıdır. Buzdolabının +5°C’lık hacminde 3 gün, tek yıldızlı buzdolaplarının buzluklarında ki, buranın sıcaklığı 0 ila -5°C arasındadır, 14 gün saklanabilir. Daha uzun süreli saklamalar muhakkak üç yıldızlı buzdolaplarının -18°C’lık "deep-freeze"lerinde veya bağımsız "deep-freeze"lerde yapılmalıdır. Deep-freeze"lerde saklama süreleri hamsi, sardalya gibi küçük balıklar için 3 ay, 3 ila 4 adedi bir kilo gelen çipura,lüfer gibi balıklar için 5 ila 6 ay. Beheri 1 kilodan büyük balıklar için ise 6 ila 8 aydır. -25°C’lık "deep-freeze"lerde ise bu süre yaklaşık %50 artar.

İkinizi de takipteyim tatlım:KK19::KK19:

takipteyim canım:KK19:

iyi yapıyorsun siyah çay içmektense onlar daha iyi .benim de çok aram yoktur çayla.Yeşil çay da ç.aykurun bergamut aromalısı var metal kutuda onu içebiliyorum tadı güzel:KK34:

Fazla cıss yoktur inşallah:KK53:

Sporun için :KK9::KK9:

:KK19::KK19: sağol ficansım on:KK19:n ben de alayım bari ber:KK19:gamut aromasını seviyorum. Liptonun yeşil çayını içemiyorum. çaykurunkini bi deneyeyim ben.

Ficansım sorma patates salatası kısır haşhaşlı gözleme1 küçük dilim börek yedim:KK53::KK53: Yalnız salataları bol yedim. Hala karnım şiş:KK9::KK9::KK9::KK9: muhtemelen akşam yemek yemeyeceğim:KK34:

sersumum o balıkları yeme kıss 7 aydlık balık yenir mi sakın ha:KK20::KK20::KK20: Bide aşağıdaki yazıya bak bakalım:112:

Balıklar genelde oda sıcaklığında(20°C) 20 saat süre ile tazeliklerinden bir şey kaybetmeden durabilirler. Bu kış ayları için geçerli olup yaz aylarında klimasız mahallerde bu süre oldukça kısalır. Eğer bu süre 20 saati geçecekse muhakkak temizlenip buzdolabına konulmalıdır. Buzdolabının +5°C’lık hacminde 3 gün, tek yıldızlı buzdolaplarının buzluklarında ki, buranın sıcaklığı 0 ila -5°C arasındadır, 14 gün saklanabilir. Daha uzun süreli saklamalar muhakkak üç yıldızlı buzdolaplarının -18°C’lık "deep-freeze"lerinde veya bağımsız "deep-freeze"lerde yapılmalıdır. Deep-freeze"lerde saklama süreleri hamsi, sardalya gibi küçük balıklar için 3 ay, 3 ila 4 adedi bir kilo gelen çipura,lüfer gibi balıklar için 5 ila 6 ay. Beheri 1 kilodan büyük balıklar için ise 6 ila 8 aydır. -25°C’lık "deep-freeze"lerde ise bu süre yaklaşık %50 artar.

kıss 5-6 ay diyo..1 aydan bişey olmaz..çok canım çekti yaww..kaşınıyom mu ne:KK37::KK37:

:KK19::KK19: sağol ficansım on:KK19:n ben de alayım bari ber:KK19:gamut aromasını seviyorum. Liptonun yeşil çayını içemiyorum. çaykurunkini bi deneyeyim ben.

Ficansım sorma patates salatası kısır haşhaşlı gözleme1 küçük dilim börek yedim:KK53::KK53: Yalnız salataları bol yedim. Hala karnım şiş:KK9::KK9::KK9::KK9: muhtemelen akşam yemek yemeyeceğim:KK34:

Afiyet olsun canim sen onu aksama telafi edersin:KK8:

sabah menümm..

salçalı peynirli omlet
peynir zeytin
bademm..

Cevizlerini afiyetle ye canim ama bence de baliklari yeme Allah korusun:KK16:

Afiyet olsun canim sen onu aksama telafi edersin:KK8:

Cevizlerini afiyetle ye canim ama bence de baliklari yeme Allah korusun:KK16:

Eveeet eve gidince Ebru beni bekliyor:KK9::KK9::KK9::KK9: Bir de yürüyebilirsem ama zor.. :emir_bebek:un uyuması lazım o da zor:KK52::KK52: çocuk uyumuyor sarhoş gibi dolanıyor bide huysuzluk ediyor. Görseniz gözleri kapanıyor ama uyumuyor:KK1::KK1:

X