Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

hoşgeldin canım..:KK16: patates yasak..topiğin ilk sayfalarını okursan çok faydasını görürsün..takıldığın yerlerde de bize danışırsın:KK34:

cevabın için çok çok teşekkür ederim...bana tek sen cevap vermişsin....umarım istediğin kiloya en yakın zamanda kolayca ulaşırsın...

tavuk tarifim var benim iki tane,onları paylaşayım sizinle...

1-tarçınlı tavuk 600-700 gram derili tavuğu sudan geçirin,kurulamadan ısınmış(teflon tencere,yağ koymuyoruz)kendi yağını verio tavuk kapağı da kapnınca,yapışmıo...sonra bir buçuk yemek kaığı salçayı bir limonu ve biraz suyu karıştırıyoruz bi yerde...tavuklara koyuoruz...bir tatlı kaşığı tarçın ve 1 çay kaşığı karabiberi de eklioruz...üstüne 1 bardak sıcak su koyuoruz...tavuklar olunca...yemek hazır...

2-500 gr küpküp doğardığımız tavuk göğsünü kavuruoruz,üstüne iki kaşık hardal koyuoruz,kekik...(çok kolay)

Selamlarrr ! en son bes cayıında komsularla bişiler yedim

4-5 adet bulgurlu kara lahana sarması

bikactane kestane

badem fındık çay

sanırım kestane yememeliydimm.bidahada bişi yemedm :)

bikactane kestane

badem fındık çay

bikactane kestane

badem fındık çay

İyi geceler kızlar

bugünkü menümü yazıp yatacağım ..
hala hastayim .. Halsizim .. Neyse ..

1. Öğünüm :

1 kase kabuklu fıstık
biraz Peynirli yumurta
bir kaç zeytin
biraz keçi peyniri
kahve
su
omega 3

2. Öğünüm :

yumurtali ispanak
sebzeli quinoa
kahve
su

Yarın da tum gunnnn okuldayim .. Ve cok hastayim :emir_bebek: Allah saglık versin .. Herkeze .. Cok cok önemli :KK34:
İyi geceler kızlar :KK19:

Leptinler bol bol kaliteli kaliteli olsun :nazar:

1. Tüüüm yemediklerine değmedi mi 26 beden pantolon almak iyiniyetlim? Çoook alkışlıyorum seni(sarı kafaları kullanamadım nedense). Tebrik ederim.
Tabii ki giyeceksin. 1 Nisanda konuşalım bunu tekrar. Unutma bak.

Ben de 70 olup 40 beden giymek istiyorum.

İkinize de geçmiş olsun. Çabucak iyileşin inş
Teşekkür ederim canım
Sağol :KK19:

Kaça aldın sorması ayıp. Ve nereden? Bazen a101den falan alıyorsun ya... Öyle bir yerden aldınsa, ben de burdan alabilirim o zaman. Oyüzden soruyorum.

Ben de onun bir benzerine gitmiştim. Gittiğin müddetçe işe yarıyor. Yalnız ben artık bu işe para harcamak istemediğime karar verdiğim için gitmiyorum.

günaydınlar, güzel bir pazar günü geçirmenizi diliyorum.
kanaeelciğim geçmiş olsun canım :KK19:

Tesekkur ederim canım.
sağol :KK19:

- Her gün 2-3 litre sıvı tüketin. Gün boyu bol su, ayrıca limonlu su, limonlu açık çay ve yeşil çay, karanfil, tarçın çayı gibi şekersiz bitki çayları için.
- En önemli nokta, akşam sekizden sonra hiçbir şey yemeyin. Her gün 40-60 dakika yürüyün veya sevilen bir fizik aktivite yapılmalıdır.
- Karatay Diyeti’ni uygularken yediğiniz her şey doğal ve mevsimsel olacak. Katkı maddesi içeren ve işlenmiş hiçbir yiyecek yemeyin.
- Doğal sağlıklı proteinler, sağlıklı yağları, sağlıklı karbonhidratları dengeli alın. Özellikle sabahları kuvvetli protein içeren kahvaltı şart.
- Düşük glisemik indeksli yiyecekler yiyin.
- Günde 2-3 öğün, doyuncaya kadar sağlıklı protein, sağlıklı yağ ve karbonhidrat yani düşük glisemik indeksli yiyecekleri yiyin.
- Öğünler arasında 4-5 saat geçmesine dikkat edin.
- Kabız olmayın. Günde iki kez tuvalete çıkmalısınız.
- Besinlerimizin türü ve glisemik indeksleri önemli olduğu kadar, yemeklerimizin zamanlaması da sağlığımız ve kilo vermemiz açısından önemlidir.
- Akşam yemeğinden sonra gün boyu olduğu gibi su, ayran, şekersiz ve tatlandırıcısız olmak şartıyla limonlu çay, yeşil çay, tarçın ve karanfil çayları içilebilir.
- Rafine ve işlenmiş gıdalar, meyve suları ve şekerli içecekler yiyip içmeyin.
- Balık, kuzu, dana veya av hayvanlarının etleri günde iki defa yenebilir.
- Bulgur veya buğday salatası ya da pilavı günde bir defa tüketilebilir.
- Mevsimine göre doğal meyve günde bir defa yenebilir.
- Mevsimine göre sebzeler istenildiği kadar tüketilebilir.
- Klasik beyaz peynir ve zeytini doyuncaya kadar yiyin.
- Kuruyemiş ve baklagiller üç öğün alınabilir, sağlıklı yağların da her gün alınması gerekiyor.

Leylakımmm çok yakışmış anlaşılan aldıkların canım:nazar:.. Pembe pantolonunu bence de sakla sen:KK9::KK9::KK9:
Güle güle giy canım aldıklarını eşinden koruyabilirsen:KK1::KK1::KK1: Zayıflayınca daha bi güzel görünüyosun tabii ahh bu erkekler:KK1::KK1:
Benimki de çok huysuzlanır. Ben de düğün için alışverişe çıktığımda bu yüzden zorlandım.

bugünki yediklerim:

sabah - peynirli omlet, domates, maydonoz, peynir
ögle - bool bool kuru yemis, elma, mandalina
aksam - öglenin aynisi.. aslinda meyve yememem lazimdi ama iste... :KK43:

dün aksam ama resmen ac yattim, aksam davetliydik, yeni geline.. birsey hazirlama dedim, o da gercekten hazirlamamis :))

ac gitmistim, yemesem ayip olur diye böylelikle ac döndüm, gec oldu diye birsey yememistim daha evde, cok komikti..

- Her gün 2-3 litre sıvı tüketin. Gün boyu bol su, ayrıca limonlu su, limonlu açık çay ve yeşil çay, karanfil, tarçın çayı gibi şekersiz bitki çayları için.
- En önemli nokta, akşam sekizden sonra hiçbir şey yemeyin. Her gün 40-60 dakika yürüyün veya sevilen bir fizik aktivite yapılmalıdır.
- Karatay Diyeti’ni uygularken yediğiniz her şey doğal ve mevsimsel olacak. Katkı maddesi içeren ve işlenmiş hiçbir yiyecek yemeyin.
- Doğal sağlıklı proteinler, sağlıklı yağları, sağlıklı karbonhidratları dengeli alın. Özellikle sabahları kuvvetli protein içeren kahvaltı şart.
- Düşük glisemik indeksli yiyecekler yiyin.
- Günde 2-3 öğün, doyuncaya kadar sağlıklı protein, sağlıklı yağ ve karbonhidrat yani düşük glisemik indeksli yiyecekleri yiyin.
- Öğünler arasında 4-5 saat geçmesine dikkat edin.
- Kabız olmayın. Günde iki kez tuvalete çıkmalısınız.
- Besinlerimizin türü ve glisemik indeksleri önemli olduğu kadar, yemeklerimizin zamanlaması da sağlığımız ve kilo vermemiz açısından önemlidir.
- Akşam yemeğinden sonra gün boyu olduğu gibi su, ayran, şekersiz ve tatlandırıcısız olmak şartıyla limonlu çay, yeşil çay, tarçın ve karanfil çayları içilebilir.
- Rafine ve işlenmiş gıdalar, meyve suları ve şekerli içecekler yiyip içmeyin.
- Balık, kuzu, dana veya av hayvanlarının etleri günde iki defa yenebilir.
- Bulgur veya buğday salatası ya da pilavı günde bir defa tüketilebilir.
- Mevsimine göre doğal meyve günde bir defa yenebilir.
- Mevsimine göre sebzeler istenildiği kadar tüketilebilir.
- Klasik beyaz peynir ve zeytini doyuncaya kadar yiyin.
- Kuruyemiş ve baklagiller üç öğün alınabilir, sağlıklı yağların da her gün alınması gerekiyor.

Beybim teşekkürler bilgiler için : )

Ya kızlar o kadar kişi karatay yapıyoruz da günde iki kez tuvalete cıkan var mı ya ? Benim bir uyanınca o kadar...

*** Hee sınav sorularıma cevap veren arkadaşlara kocaman öpücükler. 10-100-1000 puanla şampiyon oldunus : )

Son düzenleme:
GunaydinMsjlari.jpg

47418_376380369106946_533119726_n.jpg

merhaba güzel hanımlar :KK16:

kahvaltımı saat 10.00 da yaptım aynen şöyle:KK56:
2 yumurta,10 zeytin,1 avuç peynir,5 ceviz,1 biber,1 domates,1 salatalık,1 havuç,1 bardak süt,1.5 gr W3
ikindi 16.00 gibi 1 tabak taze fasulye,1 kase yoğurt yemeyi planladım ..şimdi kahve içiyorum kahvaltının üstüne:nazar:

Günaydın kızlar

nasılsınız

sabah kahvaltım :KK56: 2yumurtadan peyniri omlet ceviz helva 1 dilimden az ekmek omega3

hava çok güzel bugün dışarı çıktım 45 dakikada 5km yürürüyüş yapıp geldim:KK8:

gelince ebruyu açtım ve hiç soğumadan hemen pilatese başladım:KK8:

bugünkü karın. Hareketleri süperdi

hemen duşumu alıp yeşil çay içeceğim:nazar: içmek isteyenler buyursun:KK16:

X