Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Sırf bu başlık için foruma üye oldum :)

1.60 boyum var ve kilom 85. Artık buna bir son vermeli. Karatay diyet kitabını okuyorum ve örnek menüyle başlamayı istiyorum. Bu diyette en çok sevdiğim şey Türk mutfağına uygun olması ve ailede diyet yapan biri olsa da herkesle bazı şeylerden uzak durarak aynı yemekleri yiyebilecek olması. Uzun süredir ekmeği hayatımdan çıkarmaya çalışıyorum zaten, evde ekmek bulunmuyor. İŞin içine biraz spor da kattım mı süper olacak :) Daha önce hiç diyet yapmaya bu kadar motive olmamıştım. Ben sanırım bir spor salonuna yazılıp bisiklet vekoşu bandını kullanmayı tercih edicem, günde 1saat yürüyecek yol yok ayol :KK70:

Herkese başarılar...

ayni sekilde canim, bendede öyle yürüyecek güzel yol olmadigi icin eve alet aldim, spor salonuna gitmeye artik üseniyordum, bosuna para harciyordum anca...
bazende keyifli olunca müzigi aciyorum deli gibi dönüyorum , daha güzel oluyor :)

Afiyetler olsun:KK34:

Evet canım istersen oluyor.. Sabah yürüyüşümğn ardından muhteşem bi kahvaltı hazırlıyos ailecek..
Eşim fındık/ceviz kırar çıkarır.. Kızım yumurtaları koyar pişirir soyar çayı koyar ben bahçemdeki biberleri salatalığı(her gün bi dene oluyo:)) vb topluyorum yıkayıp doğruyorum.. Patlayana kaa yiyorum kahvaltımda:KK52::KK52: Allahım olmayanlara da versin şükür..

Ama bööle tüm gün enerjiğim koşturuyorum kahvaltım ve yürüyüşümün sayesinde.. Kendimi müthiş hissediyorum..

Yürüyüş yapmadım mı mayışık oluyorum canım kıpırdamak bile istemiyor:KK52::KK52:
Canım akşam üstü yürüyüş daha hoş olur.. Artık sıcak da olmuyor.. Serin serin yürünür güzzellcee:21::21:

Bak size ne anlatacağım:
Dün kanal boyu akşam üzeri eşimle yürürken (dönüş yolunda) önümüzde her iki elinde kova taşıyan bi bayan gördüm.. Arkadan en fazla 40 yaş civarı tahmin ettiğim teyzeemm:KK52::KK52: bize yolda seslendi ve sohbet etmeye başladık.. Aaaa teyzeyle aynı hizaya geldince şaşırdımm yüzyüze en fazla 45 yaş filan tahmin ettiğim teyzemin yaşı tam tamına 62 imiş..
Çok yürürüm dedii yürümeyi severmiş..
Çok hareket ederim dedi..

Kendimize iyi bakmalıyız.. Sadece zayıflamak için yürümüyorum artıkın ben:KK76::KK76: dinç ve sağlıklı olmak için de yürüyorum..
Her bir oprganımıza yürüyüş ve sporun sonsuz faydası var:112:
Fırsat buldukça yürüyün:KK34:
ayy canım bu kadarmı güzel dillendirilir bu yürüyüş:KK16:
ben de sıkılmıştım zayıflamak için yürümekten ama sağlık için yürümek zevk verecek daha bir aşkla yürümeye gidicem işte budur:KK52:
Sırf bu başlık için foruma üye oldum :)

1.60 boyum var ve kilom 85. Artık buna bir son vermeli. Karatay diyet kitabını okuyorum ve örnek menüyle başlamayı istiyorum. Bu diyette en çok sevdiğim şey Türk mutfağına uygun olması ve ailede diyet yapan biri olsa da herkesle bazı şeylerden uzak durarak aynı yemekleri yiyebilecek olması. Uzun süredir ekmeği hayatımdan çıkarmaya çalışıyorum zaten, evde ekmek bulunmuyor. İŞin içine biraz spor da kattım mı süper olacak :) Daha önce hiç diyet yapmaya bu kadar motive olmamıştım. Ben sanırım bir spor salonuna yazılıp bisiklet vekoşu bandını kullanmayı tercih edicem, günde 1saat yürüyecek yol yok ayol :KK70:

Herkese başarılar...

hoşgeldin canım:KK16:
iyi düşünmüşsün..aktivasyon şart:KK34:

bagirsak sorunu icin katen tohumu diyor kitapta..

peki ne zaman ve ne ile karistirarak yeniliyor?

ben bir kere kasikla denedim ama zor yuttum..

aklam ne gelirse yazıyorummmm leblebii yiyebiliyormuyuz ona sardm bugun :)))

Canim leblebinin ana maddesi nohuttur. Hocamızda
Nişasta içerdiği icin nohutu bize az yememizi tavsiye
Ediyor o yüzden sende çok yememelisin canim :KK34:

bagirsak sorunu icin katen tohumu diyor kitapta..

peki ne zaman ve ne ile karistirarak yeniliyor?

ben bir kere kasikla denedim ama zor yuttum..

Günde bir tatli kasığı yoğurda salataya
Veya çorbalara karıştırarak tuketebilirsin
Canim :KK34:

kızı aldım geldim,dağa tırmanmak öldürüyor beni:KK76:,gelirken pazara uğradım,barbunya-salatalık mandalin aldım,mandalinin 3 tanesini yidim,ekşiceymiş:KK53:,oğlan gelsin bir kere daha gidip,nane -maydonoz-kabak-biber toplayıp gelicem,bu hafta sebzeye dayanmalıyım,kırmızı biber közlüycem bi de plan bu,bi de ne yersem buraya yazıcam,size kötü örnek olmam inşallah:KK1:

selam kızlar sabah komsumda kahvaltı yaptım cok guzeldı o yuzden ıkıncı ogunu dengelemem gerekıyo

ıkıncı ogun

1 kase k.t yogurt
1 tabak pırasa yemegı

Canlar hepinize çok selam ,
Çok fazla yazmıyorum ama sizi sürekli okuyorum ve sohbetlerinize bayılıyorum.Daha önce yazmıştım benim kilo fazlalığım yok diye.Ancak karın bölgemde beni çok rahatsız eden bir yağ tabakası var ve uzun süredir kendisinden kurtulmaya çalışmama rağmen takdire şayan bir direnç göster-
mekte ve ebedi yerini korumakta.Ben çok sağlıklı beslenen ve haftada 6 gün spor yapan (bunu da yazmıştım ama belki sizlerin de hoşuna gider , yapmak istersiniz : Jillian Michaels Ripped in 30 days) bir insanım.Jillian'dan önce de sürekli fitnesse gidiyordum.Heryerim şekle girdi ama bu yağlar gitmedi.Ben de dedim ki "Karatay diyetine başlayayım , bakalım n'olucak".Kendimi bir nev'i kobay olarak kullanıyorum ve benim durumumdaki insanlara bilgi olsun diye de sonuçları burada paylaşmak istiyorum.Şimdi arkadaşlar ben 40 yaşında , 1.50 boyunda ve 43kg ağırlığında bildiğiniz hobbit boyutlarında bir insanım.Karatay diyetini 10 gün boyunca oldukça başarılı bir seviyede uyguladım.Sizin deyiminizle hiç "cıss" yok (bir parça çikolata hariç ki helva kontenjanından yedim).İlk birkaç gün 4 , daha sonraları 3 öğün beslendim.En sevdiğim yemek olmasına rağmen bulgur pilavı bile yemedim.
Ve 10 günün sonunda bu sabah tartıldım veeeeeeee tam 100gr vermişim hehehe.Demek ki bir ay yapsam 300gr gidecek hehehe.Benim için çok da kötü bir sonuç değil çünkü kilo az olduğu için vermekte çok zorlanıyorum.100 gr vermişim ama karın bölgemde bir farklılık hissediyorum , sanki bir uyarılma oldu gibi.Tabii psikolojik de olabilir.Şimdi ben bir hafta daha devam edicem bu işe.Arada bulgur pilavı yemeyi düşünüyorum.Bakalım tekrar bir 100gr daha gidecek mi? Gerçi haftaya 4-5 günlük bir seyehatimiz olacak ama elimden geldiğince diyete uymaya gayret edeceğim.Sonuçları tekrar paylaşırım.Benim gibi insanlar için kaynakça olsun.
Dinlediğiniz için çok teşekkürler.Hepinize bol yağ yakmalı bir gün (gerçi akşam oldu) diliyorum.
Rumuz : Kobay Birdy

ecrincim leylakım yazmış görmemişsin.. Sen yeter ki yürüyüş yapmayı gerçekten iste o zaman engel tanımazsın:KK1:
Ben sabah karanlık oluyor 6:00 da yapıyorum kalkana ve uyanana kadar zor oluyor ama o zaman yürümedim mi hiç yürüyemem.. Çalışıyorum akşam üstüde oğluşu bırakamıyorum.. Ama oğluş uyuyosa akşam bi posta daha yürüyorum 2 seferdir denk geliyor çok seviniyorum:KK24:

aaa görmedim galıba cnaım yaaa gözden kaçtı sanırım ben pek nete gelemiyorum fırsat buldukça geliyorum.evet haklısın canım yaa erken kalkcam yarın başlıyorum spora 7 den 8 kadar yavaş yavaş yürüsem olur yürüyüş bantında 3 de yürüsem ses olmaz herhlede ses olursa zaten uyarı gelirr :) sagol cnaım deniycem mutlaka :)

aaa görmedim galıba cnaım yaaa gözden kaçtı sanırım ben pek nete gelemiyorum fırsat buldukça geliyorum.evet haklısın canım yaa erken kalkcam yarın başlıyorum spora 7 den 8 kadar yavaş yavaş yürüsem olur yürüyüş bantında 3 de yürüsem ses olmaz herhlede ses olursa zaten uyarı gelirr :) sagol cnaım deniycem mutlaka :)

Yürüyüş bantlarının altına koymak için ''mat'' lar var. Bunlar sayesinde hem zemine zarar verilmiyor hem de ses yalıtımı sağlanıyor. Sabahları erken kalktıgımda ben de yürüyorum. 3 'te başla yavaş yavaş artırırsın. Koşu bantını arada yağlamayı da unutma . : )

VOIT KOŞU BANDI MİNDERİ SUPER MAT incelemesi, özellikleri, yorumları. 1/1

yarınn sabah yürüyüşe baslıyorum insallah.birde belediyenin yaptırmıs oldugu spor aletleri süper işe yarıyorrrr gittgm yerde bu spor aletlerndende var hem eglenıyorm hem sporrrr :)))

Aksamı ben hata olarak görmüyorum canim
Neden dersen isyerinden geç çıkıyorum bu haftaya
Özel olarak ve burda aksama kadar tek basıma canim
Çıkıyor aksam yemek yemezsem güçsüz kalırım bu sefer

Ben öğlen yemek yemiyorum günde iki Ogün yapıyorum
Aksam 5 e dogruda kuru meyve ve kuru yemiş yiyorum biraz

Canim ben Haziran ayında 9 haftalık bebeğimi
Kaybettim. Karnımda oldugunu tespit ettiler ultrasonda
Ve kurtaj oldum. Doktor 3 ay korunma süresi verdi
Gecen ay bitti iste denedik ilk ay olmadı bakalım
Bundan sonra Allahım ne zaman kısmet ederse o zaman
Olucak artık ben çok dua ediyorum canim sadece kendime
Değil herkese tüm bebek isteyenlere diliyorum
Allahım kimsenin kucağını bosa çıkartmasın baskalarında
Görüp icimizi acitmasin ALlahim herkese nasip etsin yarabbim

anladım cnaım bebek için çok üzüldüm herşeyde vardır bir hayır canım hakkımızda hayırlısı olsun ne güzel dua etmişsin öyle bende dua ederken herke siçin ediyorum bende bu ay yumurta takıbıne başlayacam bakalım nolcak kısmet :)

canım çalışıyorum ben yaa sabah işe bile geç kalıyorum bazen tembelim ben yaa valla tembelleştim iyiceee :KK43::KK43:
pasta yemem çok ısrar ederlerse ince bir dilim yerim belki ama yememek için şartlandırcam kendımı :)

anladım canım,ben çalışmıyosun sandım....
kilona dikkat etmemiştim şimdi gördüm.verilecek kilon kalmamış zaten,ince bi dilim yiyebilirsin
:KK53::KK53:

Dinlen Leylakımmm ne güzel temizlenmişsin.. Temiz evin de tadını çıkar için rahat rahat oturursun..

Benim ev hiç temiz kalmorr:KK37: :emir_bebek: meleğime bişi yediriyorum tükürüveriyor ağzından çıkarıyor yerlere saçıyor:KK9::KK9::KK9:
Halılarımı yıkatacaktım iyi ki yıkatmamışım üzerine dökülmedik şey kalmadı:KK9::KK9: Bayramdan hemen önce yıkatıciimm:KK9::KK9:
Camlarımı siliyorum hepsinde ertesi gün meleğimin el izleri:KK1::KK1:
Dip köşe süpürüyorum 2 gün sonra sanki temizlenmemiş gibi:KK60: meleğim büyüyene kaa böööllee
Allahtan koltuklarımın kılıfları komple çıkartılıp yıkanabiliyor yoksa yanmıştım:KK9::KK9:

Canımcım çok doğru hatırlıyosun:nazar::nazar: Lahmacunu çok yapıyordu çünkü ben istiyodum:KK53::KK53:
O ne ki sabah poğaçalar çiğ börekler vs vs
Çok becerikli yemek konusunda ama hep cısslardan yapıyo beni büyük bi sınav bekliyor:KK9::KK9:
O zaman hava güzel olsa da en azından yürüyüşlerime devam edebilsem:KK9::KK9:

keşke benim de bi meleğim olsa da evim temiz kalmasa:KK43::KK43:o yüzden çok şanslısın canım benim.oğluşun büyüyene kadar varsın tertemiz olmayıversin ev,ondan kıymetli mi.......
offf offf offf,o kaaa güzel hamur işine karşın kesinlikle yürüyüşlerini aksatmaman lazım iyiniyetlim
:KK1::KK1:

Yürüyüş bantlarının altına koymak için ''mat'' lar var. Bunlar sayesinde hem zemine zarar verilmiyor hem de ses yalıtımı sağlanıyor. Sabahları erken kalktıgımda ben de yürüyorum. 3 'te başla yavaş yavaş artırırsın. Koşu bantını arada yağlamayı da unutma . : )

VOIT KOŞU BANDI MİNDERİ SUPER MAT incelemesi, özellikleri, yorumları. 1/1

vayy bu süper oldu cnaım yaa çok sagol :) ben her çıktığımda yağlıyorum bu mindere benzer plates minderim var onu kayayım şimdilik haftasonu alırım bundan sagol :) ama yarın başşlayacam yavaş yavaş :)

X