Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

günaydın kızlar kahvaltı 1 domates 1 salatalık 1 -2 dal maydonoz biraz peynir 15 adet kadar yeşil zeytin (çok severim ) 1yeşil biber ve 1 çay bardağı ceviz ev badem karıştırdım :) 1 şekersiz çay :) birde bugun ilaca başlıyorum folik asit gebe kalabılmek için inş.bende kılo yapmaz:)

canm folik asit kilo yapmaz mümkünse en az gebe kalmadan 3 ay önce başlanmalıdır doğru yoldasin..

forumuda konu dışına çıkıcam ama,faydasını çevremdekilerden bildigimden sana yararı olacaksa ne mutlu bana.
Hamile kalmak için incir kürü

İbrahim Saraçoğlu'dan Yumurta sayısı yeterli olmadığı için hamile kalamayan bayanlarda yumurta sayısını artırarak hamile kalınmasını kolaylaştıran kuru incir kürü:

Yarım litre (2,5 bardak) kaynayan klorsuz suyun içine onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ederek yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatın. Yirmi dakika dolduktan sonra ılıması için bekleyin. Ilıdıktan sonra süzün. Üçe ya da ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karnına için.

Bu kürün uygulama şekli:

Kuru incir kürü, iki kez yirmibir gün uygulanır ve her yirmibir gün tamamlandığı zaman yedi gün ara verilir. Toplam uygulama süresi kırkiki gün olmalıdır.

Uygulama sürelerine yedi gün verilen aralar dahil edilmez. Her seferinde günlük olarak hazırlanması gerekmektedir.

Kuru incirleri ikiye kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave edin. Kuru incirlerin üzerlerinde beyaz pudrası varsa, önce soğuk su altında yıkadıktan sonra ilave edin.

Kuru İncir kürünü yumurta çatlatmak için kullanmak isterseniz:

Önce kuru incirleri 6 dakika kaynattıktan sonra içine orta boyda,taze ve gevrek bir havucu dilimleyerek içine atarak 4 dakika daha kaynatın. Bu şekilde hazırlandığında yumurtaların kolay çatlamasına yardımcı olacaktır.

*** Bu kürün etkisini artırmak için yumurta büyüklüğünde beyaz kuru soğanı (Mor-kırmızı soğan olmaz) ince ince kıyıp üzerine 1 yemek kaşığı sumak serperek yemekten 10-15 dakika önce yiyin.Bunu haftada 4 kez tekrar edin.Bu sizi yumurtalık kisti-polikistik over 'den de koruyacaktır.

Canım teşekkür ederim bilgilendirmen için sen söyledikten sonra bende araştırdım gördüm bunu
faydasını görende var görmeyende ben de denemeyi düşünüyorum bakalım sağol canım tekrar :KK16:

herkese merhaba :KK3:

akşam 9'a doğru eve varabildim ve yemeğim bittiğinde 9,30 du sanırım
sadece yediğim 4 tane biber dolması (bulgurlu+kıymalı)
yarım kasede yoğurt diyelim yarısınıda eşim yemiştir çünkü

sabah kahvaltıda

1 b.süt
1 ç.b cevizin 3/2'si
domates-salatalık-y.biber
peynir
12 s.zeytin
2 k.k. yumurta

akşamüstü 5-5,30 civarı gibide 3 k.kayısı ve sabahtan ayırdığım
azıcık cevizi yiycem akşam eve gidene kadar acıkmıyim diye

akşamki menüm:
1 tabak zeytinyağlı taze fasulye
az kuzu haşlama sadece etini yedim
10tane lahana sarması etli

sabah:
1yumurta
peynir
6 zeytin
domates
biber
ceviz
çay
2 hurma

günaydın kızlar kahvaltı 1 domates 1 salatalık 1 -2 dal maydonoz biraz peynir 15 adet kadar yeşil zeytin (çok severim ) 1yeşil biber ve 1 çay bardağı ceviz ev badem karıştırdım :) 1 şekersiz çay :) birde bugun ilaca başlıyorum folik asit gebe kalabılmek için inş.bende kılo yapmaz:)

bende hamile kalmak istiyorum canım ve de haziran'dan bu yana her gün 1 tane folik asit
alıyorum kilo falanda almıyorum sende rahatlıkla ve doktorların tavsiyesine göre mutlaka
kullanmalısın :KK34:

karatay diyeti hatta bütün diyetler açısından kötü bir haftasonu geçirdim
hamur işleri börekler pideler...:KK43:
dün sabah dikkat ederim diye başladım ama gene beceremedin

pazartesi sabah: badem-peynir

öğlen: 100 gram tavuk döner, 300 ml ayran (sadece bu kısım olacaktı devamında yediklerimi yazmıyım:KK43: )

ara: 3 kuru kayısı badem

akşam :patlıcan yemeği bulgur pilavı yoğurt

yürüyüş sadece 10 dk.

bu sabaha da malesef simit yiyerek başladım

öğlen de: 5 kuru kayısı ve bir avuç badem türk kahvesi eşliğinde yemiş bulunmaktayım

.....
çocuğu 2 ay ara verdikten sonra tekrar kreşe ve servise alıştırmaya çalışıyorum. sabah 7,20de evden çıkmalar falan derken beslenmemeiz biraz geri planda kaldı

öğle arasında da çok sıcak diye yürüyüşe çıkamadım:18:

Canım teşekkür ederim bilgilendirmen için sen söyledikten sonra bende araştırdım gördüm bunu
faydasını görende var görmeyende ben de denemeyi düşünüyorum bakalım sağol canım tekrar :KK16:

herkese merhaba :KK3:

akşam 9'a doğru eve varabildim ve yemeğim bittiğinde 9,30 du sanırım
sadece yediğim 4 tane biber dolması (bulgurlu+kıymalı)
yarım kasede yoğurt diyelim yarısınıda eşim yemiştir çünkü

sabah kahvaltıda

1 b.süt
1 ç.b cevizin 3/2'si
domates-salatalık-y.biber
peynir
12 s.zeytin
2 k.k. yumurta

akşamüstü 5-5,30 civarı gibide 3 k.kayısı ve sabahtan ayırdığım
azıcık cevizi yiycem akşam eve gidene kadar acıkmıyim diye

bu gün güze başlamışsın dün akşamki hatayı yapmamk için de tedbirini almışsın. öğlen yemeği yemeyecek misin?

sen de ne zaman uyanırsan o zaman yap yürüyüşünü canım:KK34::KK34:
pasta konusuna da gelince yemezsen faydası sana, yersen de zararı yine sana:KK34::KK34:

canım çalışıyorum ben yaa sabah işe bile geç kalıyorum bazen tembelim ben yaa valla tembelleştim iyiceee :KK43::KK43:
pasta yemem çok ısrar ederlerse ince bir dilim yerim belki ama yememek için şartlandırcam kendımı :)

bende hamile kalmak istiyorum canım ve de haziran'dan bu yana her gün 1 tane folik asit
alıyorum kilo falanda almıyorum sende rahatlıkla ve doktorların tavsiyesine göre mutlaka
kullanmalısın :KK34:

sagol canım ilk doktorum vermişti bu vermedi ama ben akşam aldım salı kontrole gitcem o zaman sorarım doktoraa :) sen ne zamandır istiyorsun çocuk canım tedavı görüyormusun

kimse bana cvp yazmamış :KK43:((

ecrincim leylakım yazmış görmemişsin.. Sen yeter ki yürüyüş yapmayı gerçekten iste o zaman engel tanımazsın:KK1:
Ben sabah karanlık oluyor 6:00 da yapıyorum kalkana ve uyanana kadar zor oluyor ama o zaman yürümedim mi hiç yürüyemem.. Çalışıyorum akşam üstüde oğluşu bırakamıyorum.. Ama oğluş uyuyosa akşam bi posta daha yürüyorum 2 seferdir denk geliyor çok seviniyorum:KK24:

sağol canımmmm:KK16::KK16:valla evde yürüyüş bile yapmıycam bugün,o derece temizliğin keyfini çıkarıcam iyiniyetlim:KK1::KK1:
sen de saçlarını güle güle kullan canımcım....

Dinlen Leylakımmm ne güzel temizlenmişsin.. Temiz evin de tadını çıkar için rahat rahat oturursun..

Benim ev hiç temiz kalmorr:KK37: :emir_bebek: meleğime bişi yediriyorum tükürüveriyor ağzından çıkarıyor yerlere saçıyor:KK9::KK9::KK9:
Halılarımı yıkatacaktım iyi ki yıkatmamışım üzerine dökülmedik şey kalmadı:KK9::KK9: Bayramdan hemen önce yıkatıciimm:KK9::KK9:
Camlarımı siliyorum hepsinde ertesi gün meleğimin el izleri:KK1::KK1:
Dip köşe süpürüyorum 2 gün sonra sanki temizlenmemiş gibi:KK60: meleğim büyüyene kaa böööllee
Allahtan koltuklarımın kılıfları komple çıkartılıp yıkanabiliyor yoksa yanmıştım:KK9::KK9:

Canımcım çok doğru hatırlıyosun:nazar::nazar: Lahmacunu çok yapıyordu çünkü ben istiyodum:KK53::KK53:
O ne ki sabah poğaçalar çiğ börekler vs vs
Çok becerikli yemek konusunda ama hep cısslardan yapıyo beni büyük bi sınav bekliyor:KK9::KK9:
O zaman hava güzel olsa da en azından yürüyüşlerime devam edebilsem:KK9::KK9:

2 öğün yapmak için uğraşıyorum ama öğleyin eve gidince hep yemekler taze ve salata hazır oluyor ben de dayanamayıp yiyorum..
Bu yüzden okuldan eve döner dönmez (akşam üstü)çok az bişi yiyorum:KK9::KK9:

Bugün de ööle oldu.. Eve gittim eşim pide göndermiş ama Allahtan azdı çok az kıymalı pide + bi porsiyon barbunya + yoğurt + salata + badem + kabak çekirdeği + antep fıstığı (kuruyemişler azar azardı)

Karnım davul gibi oldu:KK1::KK1:
Kahvemi de içtim şimdi bide okulda içerim:KK1::KK1::nazar::nazar::nazar:
Hepinize afiyet olsun:KK16:

Son düzenleme:
selam kızlar bende kahvemi içiyorum şimdi hepimize afiyet olsun

kahvaltım çay keyfiyle 11 de bitti
1 haşlanmış yumurta
domates-salatalık
avuç içinden epey fazla keçi peyniri
1 zeytin
2 ceviz
bol bol şekersiz çay

ecrincim leylakım yazmış görmemişsin.. Sen yeter ki yürüyüş yapmayı gerçekten iste o zaman engel tanımazsın:KK1:
Ben sabah karanlık oluyor 6:00 da yapıyorum kalkana ve uyanana kadar zor oluyor ama o zaman yürümedim mi hiç yürüyemem.. Çalışıyorum akşam üstüde oğluşu bırakamıyorum.. Ama oğluş uyuyosa akşam bi posta daha yürüyorum 2 seferdir denk geliyor çok seviniyorum:KK24:

bende sabah yapıyordum yürüyüşlerimi ancak mecburiyetten akşam yapmam gerekiyor oğlumun dershanesi başladı
sabah kahvaltısını hazırlıyorum o gittikten sonrada bayaa güneş çıkmış oluyor bende çıkmak istemiyorum o saatte
oğlum anne yürüyüşünü yap ben kahvaltımı hazırlarım diyor ama hem kıyamıyorum hemde ne yediğini görmek istiyorum
içim rahat etmiyor
iyiniyetlim dediğin gibi insan yürümek istesin yeter zamanı bir şekilde ayarlar

kızlar selamlar dün akşamımı yazamadım dışardaydık.
Henüz geçmişe de bakamadım. Önce menülerimi yazayım sonra geçmişi okuyacağım
dün akşam
tavuk sote
piyaz salata
ayran

bugün kahvaltım

kaşar ve beyaz peynir

arada yoğurt

selam kızlar bende kahvemi içiyorum şimdi hepimize afiyet olsun

kahvaltım çay keyfiyle 11 de bitti
1 haşlanmış yumurta
domates-salatalık
avuç içinden epey fazla keçi peyniri
1 zeytin
2 ceviz
bol bol şekersiz çay
Afiyetler olsun:KK34:
bende sabah yapıyordum yürüyüşlerimi ancak mecburiyetten akşam yapmam gerekiyor oğlumun dershanesi başladı
sabah kahvaltısını hazırlıyorum o gittikten sonrada bayaa güneş çıkmış oluyor bende çıkmak istemiyorum o saatte
oğlum anne yürüyüşünü yap ben kahvaltımı hazırlarım diyor ama hem kıyamıyorum hemde ne yediğini görmek istiyorum
içim rahat etmiyor
iyiniyetlim dediğin gibi insan yürümek istesin yeter zamanı bir şekilde ayarlar

Evet canım istersen oluyor.. Sabah yürüyüşümğn ardından muhteşem bi kahvaltı hazırlıyos ailecek..
Eşim fındık/ceviz kırar çıkarır.. Kızım yumurtaları koyar pişirir soyar çayı koyar ben bahçemdeki biberleri salatalığı(her gün bi dene oluyo:)) vb topluyorum yıkayıp doğruyorum.. Patlayana kaa yiyorum kahvaltımda:KK52::KK52: Allahım olmayanlara da versin şükür..

Ama bööle tüm gün enerjiğim koşturuyorum kahvaltım ve yürüyüşümün sayesinde.. Kendimi müthiş hissediyorum..

Yürüyüş yapmadım mı mayışık oluyorum canım kıpırdamak bile istemiyor:KK52::KK52:
Canım akşam üstü yürüyüş daha hoş olur.. Artık sıcak da olmuyor.. Serin serin yürünür güzzellcee:21::21:

Bak size ne anlatacağım:
Dün kanal boyu akşam üzeri eşimle yürürken (dönüş yolunda) önümüzde her iki elinde kova taşıyan bi bayan gördüm.. Arkadan en fazla 40 yaş civarı tahmin ettiğim teyzeemm:KK52::KK52: bize yolda seslendi ve sohbet etmeye başladık.. Aaaa teyzeyle aynı hizaya geldince şaşırdımm yüzyüze en fazla 45 yaş filan tahmin ettiğim teyzemin yaşı tam tamına 62 imiş..
Çok yürürüm dedii yürümeyi severmiş..
Çok hareket ederim dedi..

Kendimize iyi bakmalıyız.. Sadece zayıflamak için yürümüyorum artıkın ben:KK76::KK76: dinç ve sağlıklı olmak için de yürüyorum..
Her bir oprganımıza yürüyüş ve sporun sonsuz faydası var:112:
Fırsat buldukça yürüyün:KK34:

Son düzenleme:
Sırf bu başlık için foruma üye oldum :)

1.60 boyum var ve kilom 85. Artık buna bir son vermeli. Karatay diyet kitabını okuyorum ve örnek menüyle başlamayı istiyorum. Bu diyette en çok sevdiğim şey Türk mutfağına uygun olması ve ailede diyet yapan biri olsa da herkesle bazı şeylerden uzak durarak aynı yemekleri yiyebilecek olması. Uzun süredir ekmeği hayatımdan çıkarmaya çalışıyorum zaten, evde ekmek bulunmuyor. İŞin içine biraz spor da kattım mı süper olacak :) Daha önce hiç diyet yapmaya bu kadar motive olmamıştım. Ben sanırım bir spor salonuna yazılıp bisiklet vekoşu bandını kullanmayı tercih edicem, günde 1saat yürüyecek yol yok ayol :KK70:

Herkese başarılar...

bu gün güze başlamışsın dün akşamki hatayı yapmamk için de tedbirini almışsın. öğlen yemeği yemeyecek misin?

Aksamı ben hata olarak görmüyorum canim
Neden dersen isyerinden geç çıkıyorum bu haftaya
Özel olarak ve burda aksama kadar tek basıma canim
Çıkıyor aksam yemek yemezsem güçsüz kalırım bu sefer

Ben öğlen yemek yemiyorum günde iki Ogün yapıyorum
Aksam 5 e dogruda kuru meyve ve kuru yemiş yiyorum biraz

sagol canım hadı hayırlısı olsun o zmana :)) benim için dua edin kızlar :)) bu ay inş. hamış kalırım adetim bitsin çalışmalaar başlıyacam :)

sagol canım ilk doktorum vermişti bu vermedi ama ben akşam aldım salı kontrole gitcem o zaman sorarım doktoraa :) sen ne zamandır istiyorsun çocuk canım tedavı görüyormusun

Canim ben Haziran ayında 9 haftalık bebeğimi
Kaybettim. Karnımda oldugunu tespit ettiler ultrasonda
Ve kurtaj oldum. Doktor 3 ay korunma süresi verdi
Gecen ay bitti iste denedik ilk ay olmadı bakalım
Bundan sonra Allahım ne zaman kısmet ederse o zaman
Olucak artık ben çok dua ediyorum canim sadece kendime
Değil herkese tüm bebek isteyenlere diliyorum
Allahım kimsenin kucağını bosa çıkartmasın baskalarında
Görüp icimizi acitmasin ALlahim herkese nasip etsin yarabbim

X