Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Kızlar internet e giremiyorum pek sık yarından itibaren bildirimlerine devam edeceğim optumHepinizi iyi gecler

karatay a başladıysan diyetisyeni unut...
emin olki diyetisyenle zayıflayan arkadaşın senin kadar güzel ve doyurucu bir kahvaltı yapmıyordur...
1,5ayda 5 kilo gayet iyi ama bak kendinde di,yorsun kaçamaklarım oldu diye. vücüdun tam kilo vermeye yağ yakmaya başlamışken kaçamaklarla tekrar başa dönmüşsün.önce insülin direncin kırılacak sonra tekrar kilo vermeye başlayacaksın...
sabah menün gayet iyi ama domates salatalık marul biber de ekleyebilirsin.bir meyve yiyebilirsin. hiçbir diyet listesinde bunlar olmaz.üzülme arkadaşın senden çok yemiyor aksine herşeyi ölçüsünde yiyor. misal akşam menüsünde sebze vardır ancak 4 kaşık yiyebiliyordur,et hakkı 2-3 köfte büyüklüğündedir. ama biz doyana kadar yiyoruz sağlıklı besleniyoruz...
kaçamaksız 1 ay devam et bak nasıl gidecek kilolar..
inşallah ya işe başlamama da az kaldı bu halde gitmek istemiyorum bir de spor olayı var, sporsuz karatay kıymasız patlıcan yemeği gibidir tecrübeyle sabit:)

Selam kızlar:KK16:

Nasılsınız

Pepeti,reyhan,lacey sizi okuyunca yalnız değilmişim dedim,inşallah en kısa sürede hepimiz de toparlarız,ben bu sabahtan başladım

Sabah kahvaltım

1 yumurta,közlenmiş patlıcan ve kırmızı biber,domates,peynir,zeytin,domates biberli sos,çok az yufka ekmek ve 1 çay kaşığı helva

Akşamı da inşallah zararsız atlatırım:KK9:

Ficans, hoşgeldin canım.

noluyor anlamıyorum hergün kaçamak hergün kaçamak...bugün de browni kurabiye yaptım ilk kez dayanamadım 4 tane yedim.
akşam menüm:
zeytinyağlı taze fasulye
kuzu güveç sadece etlerinden didikledim
4 tane kurabiye

4 tane miii???Kaçamağın dibine vurmuşsun:)))

slm kızlar nasılsınız:KK52::KK52:
perşembe annemlere gittim,orda dişçiye gittim korktuğum gibi olmadı:KK1::KK1:temizlendi,diş etlerim de düzelmeye başladı şükür....
sonra sersumdan kıskanarak saçlarımı kestirdim
:KK9::KK9:eşimden habersiz kestirdim ama görünce çok beğendi:KK23::KK23:
sonra da eve geldik ve ev boyandı çok güzel oldu:KK8::KK8:yarın da temizliğim biter inşallah.
benden haberler bu kadar canlarım
:KK1::KK1:

Büyük geçmiş olsun. Atlattın ya şu dişçi işini... Evini de saçlarını da güle güle kullan. Ben de hedefime ulaşınca saçımı kısa kestiricem. Kısa saçlı olunca, koca vücutta kafam küçük kalıyor gibi geliyor:)))

ohh maşallah akşam akşam ev temizliği..:nazar::KK9: kaynana bu kızım kim alışmış ki sen alışasın..gerçi benimki rahmetli oldu ama
..çok kalmazlar umarım.

"Benimki rahmetli oldu. çok kalmazlar umarım" yazmışsın ya...Seninkiler de tez zamanda öte tarafa gider inş diye anladım bir an için. Gözlerim pörtledi:))))

Bu arada çizelge 79 olmuş. Gözümden kaçtı sanma. Darısı 75e... Maşallah diyeyim.

Menümü de yazayım.

Sabah: 9:30

sucuklu yumurta (2 yumurta ile)
2 dilim eski kaşar, domates, roka, maydonoz, salatalık, biber
6 zeytin
2 kuru incir, 1 avuç ceviz
2 kaşık süzme yoğurt üzerine 1 tatlı kaşığı bal.

Öğlen yemek yemeye vaktim olmadı.

16:30 1 bardak süt

Akşam:

3 köfte
1 tabak domates çorbası
1 kaşık pilav

Eşim profiterol almış. Tadına bile bakmadım. Kendimle gurur duyuyorum.

Spor: 4 km/45 dakika yürüyüş.

Gidip acilen uyumam lazım. Karnım acıkmaya başladı. Hepinize iyi geceler.

iki öğün yaptm bugün sabahı yazdıydım bu da akşam: 2 lahmacun 1 ayran ve salata (anlaşılacağı üzere yemek yapamadım:KK43: bebekli insanların ev temizlemesi merasime tabiymiş gerçekten çok zor bir gündü eşim yardım etmese bitmesi mümkün değildi:KK50: bizim sıpa uyumuyor ve sürekli ilgi istiyor yahu):KK55:

geç kalmış sayılmazsın hemen karatay a başla.hiç düşünme bile...
diyetisyen listeleriyle karatay arasında dağlar kadar fark var. ceviz badem fındık yediğinde tatlı krizlerin kalkacak.bende tatlısız yapamazdım ama şimdi gayet rahatım...haaa arasıra kendime ödül veriyorum gerçi tatlının şekerin zehir olduğunu bilipde tatlıya ödül demekde saçma oluyor ama yiyorum bazen..
canım inan bana şu anda tek isteğim tatlı krizlerimin son bulması.her gün her gün sabah akşam insanın canı tatlı mı ister ya:KK43:

en sonunda aynı durumda olduğum birini buldum:KK76: aynı durumdan kastım karatay ile diyetisyen diyeti arasında kalmış olmak ve bütün gardrobu s-m iken L beden olmak:KK43: geçenlerde buraya yazmıştım karataya inanmak istiyorum ama diyetisyenler de iyi kilo verdiriyor diye biri de "sen kitabı okumamışsın git oku" diye bilmişlik taslamıştı ben kitabı okudum çok şükür kavrama yeteneğimde de bir sorun yok ama günde 2 yumurta ve en fazla 3 öğün yemek hiç bir diyetisyenin kitabında yok :S karataya devam ediyorum ama daha da bir sonuç almazsam diyetisyene gidicem:KK5:
canım ben aslında diyetisyenle karatay arasında kalmadım.çünkü eminim bana verdiği bu listeyi herkese veriyor.boyumu bile ölçmedi ya ve üstelik diyetisyen epey tombuldu.şaka gibiydi ya.baya baya şişmandı işte:)
sana bir formül bende çok işe yarıyor akşam 8 de süt-tarçın-kakao ısıt ve iç bunu bir hafta yap gündüzleri canın tatlı istemeyecek

bende bende bende bu günden itibaren yola giriyorum bayrama 82 olmalıım malum düğün varrr

günaydınnn

bende işim çok diyordum seni görünce vaz geçtim hiç yazmamyayım
mutlaka denicem ama tarçın ne kadar koyuyorsun yoksa kabuk tarçınmı kullanıyorsun?

sana da günaydın canım:KK16::KK16:

kızzlar ben yıllardır diyetisyen arkadaşlarla da çalıştım..hep aynı şeyler..eline bi kağıt tutuşturup üzerinden birkaçşeyin üstünü çizip hastaların ellerine tutuştururlar..veee bu kişiler harfiyen uyup kilo verir..sonra da eski alışkanlıklarına dönüncee verilen kilolar fazlasıyla geri döner...:KK37::KK37: hep aynı seneryoo...karatay hoca öncelikle diyetisyen değil kardiyolog vee tüm açıklamaları bilimsel gerçeklere dayanıyor..kitabı okuduysanız orada harvard üniversitesinin de besin piramidini bu tip beslenmeyle değiştirdiğini görmüşsünüzdür..tüm yanlış bilinenlerin tersini söylediği için şaşırtıcı geliyor insanlara..güvenmek ve uygulamak lazım..vee en önemlisi burada olup onlarca kilo veren arkadaşlar da mı inandırıcı gelmiyor size :KK53::KK53:
başka da bişey demiycem.:KK19::KK19:
ben bu diyete de karataya da inanıyoru benim sorunum kendimle sanırım.şu an resmen bedenimle ve kendimle savaşıyorum hem yiyorum hem yeme birazdan pişman olucaksın diyoru bir ka saniye sonrada ağlamaya başlıyorum.resmen depresyona doğru yol alıyorum.azmim gitti ki ben etrafıda bu konuda azmimle bilinirim.yemiceksem yemezdim amacım varsa o olmalıydı.şimdi neden böyle oldu bilmiyorum 70 li kilolardan 49 kiloya düşende bendim:KK43:
Herkese güzel pazarlaaaar :KK3: (biraz geç oldu kusura bakmayın)

bugün kahvaltı yapar yapmaz işe gittim birikmiş bi sürü şey vardı onları hallettim (sayılır) pazar günü çalışmayı hiç sevmiyorum hafta daha da uzun geliyo bana :KK50:

sabah geç kalktım her zamanki kahvaltımdan yaptım sonra tıpış tıpış ofise...

aslında hiç yiyesim olmamasına rağmen saat 4'te bi tane muz yedim tamamen can sıkıntısından...

saat 7'de de 1 kase tavuk suyuna çorba içtim içinde tavuk mantar ve lahana vardı bugünü böylece kapattım diyorum kendimce :KK31:

şimdi birazdan ütü yapacağım ama öyle üşeniyorum ki oturduğum yere çakıldım kaldım :KK1: sizi okuyup keyif yapıyorum :21:

sersumcum ne güzel anlatmışsın evleri...benim de hayalim hep bahçeli evde oturmak ama hayal kurarken bile "bu ev ısınır mı? çatısı akar mı? yalıtımı ne kadar tutar acaba?" diye düşünüyorum sonra keyfim kaçıyo :KK9: apartman dairesi paklar bizi :KK9:

jelyb sıkma canını ben de şu anda 3 tane elbiseye talim çevirip çevirip giyiyorum kilolarım yüzünden ama inanıyorum ki bu diyetle hepsine yakın zamanda giricem...diyetisyene gidip gitmemek senin kararın tabi ama ben şimdiye kadar pek beceremedim diyetisyen listesine sadık kalmayı böylesi daha kolay geliyo hem tokum hem de kilo veriyorum

umarım sen de kendine en uygun olanı seçer en kısa sürede istediğin kiloya inersin

kalkayım bi kuvvet başlayayım şu ütüye nevresimleri değiştirdim yenisini daha ütülemedim akşama çarşaf yok :KK52:

aynen benimde öyle 3 gömleğim var bol birde taytım dolap kıyafet dolu ben sadece 3 kıyafetle yetinebiliyorum.gömleklerde sıkmaya başladı ya gerçi oda ayrı mevzu.yakında eşırtmanlara talim edicem korkarım ki.iyi dileklerin için teşekkür ederim.inşallah bir daha ki yaza hepimiz bikinimizle gireriz:)

Bu kaçıncı yazmaya çalıştığım mesaj..kızlar ben cocuklarım doğduğundan beri tam 3 tas gibi pc'mi bozdum dogrusu cocuklarım bozdu bende bir müddet pc almamaya karar verdim telefonumdan yazıyorum size.. Tabiki pc gibi kolay olmuyor.yoksa yazmak istediğim çok şey oluyor..dunde menü bildirimi yapamamıştım
sabah
klasik kahvaltım

aksam

2 lahmacun
1 büyük bardak ayran

Bugunse

sabah

kasarli menemenim
digerleri aynı

aksam

tavuk but
4 kasık bulgur pilavı
salata
yoğurt

Bugün misafirim vardı caya.. Cocuklarimla çiçek kurabiye yaptık tuzlularim hazır aldım ..tatlarına bakmak aklıma bile gelmedi..alkissss..esim bir kaç gündür yurtdisindaydi..her yer karanlikti o yokken..birazdan gelecek ins..bende onu karşılamaya gideceğim ..iyi ki evim havaalanına çok yakın çünkü gece araba kullanmayı sevmem..ben çıkacağım iyi kalın ..

Gunaydınnnn Karatay Dıyetı yapan kızlar,dunku menum .:KK24:..... 1.ogun(sabah): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (13 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün (ıkındı)bulgur pılavı,kebap.ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor: 3saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ramazan harıcı tabıkı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

günaydınn , güzel bir haftanın ve güzel bir ayın başlangıcı olsun hepimiz için:KK3: sıkı bir karatay kahvaltısı ile güne başladım.

hoş geldin canım :KK16:
benim naçizane fikrimde iğneoyasının dediği gibi hamile kalma olayını fazla takma kafana tabiiki çok önemli ama çokda takınca olmayabiliyor yada geç oluyor benim ablamda pko hastalığı vardı geç bir evlilik yaptığı içinde evliliğinin ilk aylarından itibaren hemen çocuk istedi kafaya çok taktı diyeceğim kırmızıları gördüğü her ay onun için yıkım oluyordu dolayısıyla bizler içinde aynı oluyordu ama elimizden bişe gelmiyordu derken o kadar hormon tedavisinin sonunda umutlar hep boşa çıkıyordu doktoruda nihayet 7 senenin sonunda pes etmiş çocuğunun asla olamıyacağını yüzüne söylemişti doktoruda umudunu kesmişti artık amaaaaa yüce Allahım o kadar büyükki doktorun umudunu kestiği ayda hemde o ayda ablam hamile kaldı hemde doğal yoldan :KK9::KK9: fıstık gibi bir kızımız oldu :nazar: çok şükür Allahım istiyen herkese versin :emir_bebek:
demek istediğim kafana çok takma vakti zamanı gelince olacaktır inşallah burada hem istediğin kiloya ulaştığını ve hamiş haberlerini alırız inşallah kolay gelsin tekrar hoş geldin :KK19:[/QUOTE

Çok sagol canım Allah razı olsun ne güzel ablan kavuşmuş bebişine eveyt bu bebek olayını kafada bitirmek gerekiyor ama işte insan sorunlu olunca kafaya takıyor yanı ben takmamayı öğrenemedim benım eşimdede sorun var ileri hareketli problemeı bizi anca doktor paklar diyorum ama bellıde olmaz yanı  çok sagol böyle güzel yazılar okuyunca içim rahatlkıyorr suan kıloyu taktım kafaya bu ayda bir doktor kontrolu yapacam ini. Ablan pkoluymus sende pkolumusun acaba merak ettim &#61514:KK66:

Canım gebe kalamama düşüncesini aklından çıkar sen gebe kalabilen sağlıklı bir bayansin bunu kabullensin beynin..Muhtemelen sana metformin içeren bir ilaç tedavisine başlamışlardır oncelikle 64 kilo ile hamile kalmanı sorun gören o doktoru sepetle canım ...1yilinida harcamadan hemen bir tüp bebek merkezine basvur(bu sana tüp bebek uygulanacak demek değildir o en son asamadir)onlar isin ehlidir geri kalan kadın dogumcular teferruat..tecrubelerimle sabittir..belirtmek isterim 93 kilo ile hamile kaldım ilk 3 ayımda 8 kilo verdim ve gebeligimde ne seker ne tansiyon sorunu yasadım odemim bile olmadı hiç şükürler olsun çocuklarımda sağlıklı doğdular ve doktorum beni hiç kilolarım yüzünden üzmedi her zaman dediği hamileliginin tadını çıkar oldu..hiç kafana takma canım ...

sagol cnaım allah razı olsun evet beyinde bitirmek gerekıyor bazenn ne güzel bebişine kavuşmsusn darısı başıma evet 64 kılo normal ama doktor öyle dedi kıme dediysme bana güldü zaten :KK16::KK16: bu ay adet oldum haftaya başka doktora gitcem metformın kullanıyorum sabah akşam 1000mg glukofen bu ay yumurta takıbı yapcam bugun diyete başladım :) destegin için sagol :KK16:

:KK43::KK43::KK43: benimkiler de geliyoooo bayrama bizdelermiş.. Bir ay bizdeler 1 hafta ne ki:KK53::KK53::KK53:
vahh vahh allah kolaylık versin canım,senin işin benimkinden de zor

Çok sagol canım Allah razı olsun ne güzel ablan kavuşmuş bebişine eveyt bu bebek olayını kafada bitirmek gerekiyor ama işte insan sorunlu olunca kafaya takıyor yanı ben takmamayı öğrenemedim benım eşimdede sorun var ileri hareketli problemeı bizi anca doktor paklar diyorum ama bellıde olmaz yanı  çok sagol böyle güzel yazılar okuyunca içim rahatlkıyorr suan kıloyu taktım kafaya bu ayda bir doktor kontrolu yapacam ini. Ablan pkoluymus sende pkolumusun acaba merak ettim )[/QUOTE .!.:
seni ancak ben anlayabilirim canım.çocugu olanların bana nasihat etmelerinden bıktım desem.ama yine onların dediği gibi kendine başka ugraslar bul.bu ara okulda miniminibirler bana çocugu unutturdular sagolsunlar

saat 9:00 da biten kahvaltımda
tereyagında 1 dilim kaşarlı 2 yumurta

1 dilimden biraz fazla keçi peyniri
5 zeytin
domates,salatalık,biber,1ç.b. finduk

şimdi şallı ile pilates yapicim.öğleden sonra da okul.aksama görüşürüz:KK54:

günaydın kızlar hepinize iyi haftalar diliyorum hoşbuldum tekrar desteğin ve sıcak kanlılığınız için hepinzie teşekkür ederim bugun itibariyle diyete başladım :) fırsat buldukca yazılarınızı okuyacam :) yanlışım olursa düzeltin lütfen

sabah 15 dk yürüyüş yaptım

kahvaltı 8:30 10 adet siyah zeytin ,1 domates, avuş içi kadar beyaz peynir, yarım yeşil biber , 1çay bardağı kadar ceviz 2 bardak çay ve 2haşlanmış yumurta ( şekersiz ) ve 1 bardak su içtim şuana kadar :)))

Son düzenleme:
vahh vahh allah kolaylık versin canım,senin işin benimkinden de zor

seni ancak ben anlayabilirim canım.çocugu olanların bana nasihat etmelerinden bıktım desem.ama yine onların dediği gibi kendine başka ugraslar bul.bu ara okulda miniminibirler bana çocugu unutturdular sagolsunlar

allah yardımcımız olsun canım zamanı var demekki :)

gunaydın kızlar hepınıze guzel bır hafta dılıyorum

kahvaltım

2 yumurta
5 zeytın
peynır
fındık
yesıllık
salatalık
omega3
çay,tkahvesı

Günaydın hepinize,

Kahvaltım:

klasik karatay, menemen.

Papadiyam nasılsın? Yürüyecek misin bugün? Bak sen yürüyeceksen, ben de yürüyeceğim:)

X