Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Selamun aleykum kızlar ;
Sabah kahvaltımı yazmıştım. Şimdi öğlen ve akşamı yazıyorum ;
Öğlen:
2,5 tane bulgurla yapılmış dolma
yoğurt
Akşam:
Biraz mantar
2,5 tanecik dolma
Bol salata
Yoğurt ( keten tohumu , kuru nane ve biraz da çörek otu ilave ettim )
Günlük su miktarı : 2,5 lt
Malesef spor yapamadım , biraz belim ağrıyordu.
Birazdan yatacağım bundan dolayı bir de tarçınlı mis gibi bir süt içtim
Hepinizi Alah' a emanet ediyorum

Kilo veren , veremeyen herkesi - hepimizi tebrik ediyorum :124:
Hep birlikte sağlıkla kilo verebilmek ne güzel , daha yeni geldim ama sizi de burayı da çok sevdim

ben Pakistan'dayım sersumcum eşimle birlikte memuruz burda

dün bi gösteri vardı o yüzden önlem almışlardı jammer fln onun içindi

bi sıkıntı yok çok şükür

ben içine 1 avuç bulgur koyuyorum sever misiniz bilmem benim hoşuma gidiyor...

bulgur çok severim bir de öyle deneyeyim çok teşekürler

Ellerine sağlık menevsehulya

tamam hiç sorun değil önümüzdeki hafta inşallah

ayrıca herkesi tebrik ederim kilo veren vermeyen herkesin çabasını kutluyorum

güle güle kullan sersum eğer memnun kalırsan bize de söyle biz de alalım

çok geçmiş olsun lacey ben de sık sık öyle hastalanıyorum elma suyu ve haşlanmış bol tuzlu patates çok işe yarıyo (her ne kadar karataya aykırı olsa da)

sadece su içersen kaybettiğin elektrolitleri yerine koyamayıp kendini daha beter hasta edebilirsin iyileşene kadar mutlaka ya tuzlu (ayran gibi) ya da şekerli şeyler iç (hatta eskiden şekerli tuzlu su içirin diye yayınlar vardı)

umarım bir an önce iyileşirsin

dün madem evdeyim diyip evi temizledim çamaşır yıkadım azıcık derledim topladım iyi oldu haftaiçi pek yapamıyorum

kahvaltıyı geç yaptığım için 2 öğün yedik

sabah :

8-9 dilim sucuk
1 kibrit kutusu kadar peynir
7-8 küçük kiraz domates
4 adet zeytin
1 minik muz (canım tatlı istedi)
1 bardak khaveli süt

sonra akşam 6 gibi yedik yeniden

eşim makarna istedi ona makarna yaptım haşladığım makarnadan 3 tek yedim :26:

ben de haşlanmış maş fasülye piyazı yedim koca bi kase

tam ne güzel kapattım bu günü derken eşim çekirdek istedi

film izliyoduk ben de dayanamadım yedim

ikimiz toplam bi kase yedik ama yedim yani özetle hem de saat 9 du

ondan önce de oyun konsolunda yarım saat spor yapmıştım ama gitti leptinler

bu arada eşim baya kilo almıştı bu aralar 1 aydır çok yediği ekmeği kesti (ben zaten oldum olası yemem) son 1 haftadır da karatayımsı besleniyor (öğlen yemeklerinde o istediğini yiyiyor ben karışmıyorum ama sabah ve akşam mecburi karataycı ) tam 6 kilo verdi!!! gömlekleri kapanmıyordu şimdi rahat rahat oluyor dün tartılıp da sonuçları görünce yediklerinden memnun oldu bundan sonra şikayet edeceğini zannetmem

ben de onu görünce gaza geldim bakalım nolcek

bu akşam arkadaşlar misafir gelecekler onlara hazırlık yapmam gerek fırsat bulursam yine gelirim

hepinizi öptüm kola gelsiiiin

ben de çok kullanmak istiyorum bu actyfray dan memnun kalırsan diğer yemek pişirmelerde de tavsiyelerini beklerim :))

ben yaklaşık bir aydır kullanıyorum actyfry.çokta memnunum.sadece elektrik israfı fazla oluyor sanırım.yani 35-40 dk. da patates pişirdiği düşünülürse baya döndürüyor elektriği.almak isteyen arkadaşları uyarmak isterim bu konuda.çünkü ben bilmiyordum alırken bu kadar uzun sürede pişirdiğini.geri vermek istedim almadılar da.çok sıkta kullanamıyorum.ama yaptıklarıma gelirsek tavuk pişirdim köfte pişirdim çokta lezzetli oldu.yani vıcık vcık yağ yemiyorsun en azından.patatesin dışı kıtır içi yumuşak oluyor.ama suda çok bekletmek lazım ben ona hiç sabredemeden pişiriyorum yinede güzel oluyor.

sen wii fit mi kullanıyorsun arkadaşım.öyleyse memnunmusun bende istiyorum wii fit.ya wii fit alıcam yada eliptik bisiklet karar veremiyorum.

KAHVALTIMIZDA HAZIR BİR TEK SİZLER EKSİKSİNİZ AFİYET OLSUN

ellerine sağlık canım benim..
ben de dördüncü olmuşum çok hoşuma gitti:103:
kilo veren arkadaşları tebrik ediyorum biticek bu kilolar biticek

Son düzenleme:
sen wii fit mi kullanıyorsun arkadaşım.öyleyse memnunmusun bende istiyorum wii fit.ya wii fit alıcam yada eliptik bisiklet karar veremiyorum.

evet canım ben memnunum hiç anlamadan spor yapmış oluyosun vücudunun hemen hemen her yeri çalışıyo hatta evin içinde koşabiliyosun bile

daha önceki karatay denememde sadece wf kullanmıştım bayaa işe yaradı

benim için avantajı evin içinde spor yapabiliyo olmak spor salonunu fln çok sevmiyosan ideal bence

yanında bi de yürüyüş yapabilirsen rahatlıkla şekle girebilirsin diye düşünüyorum yürümenin yerini hiç bir şey tutmuyor

umarım yardımcı olmuşumdur

karataya başlayalı 2 ay oldu ve toplamda 4 kilo verdim normal mi yavaş mı bilemedim ancak şunu da söyleyeyim % 100 riayet etmedim ama disiplinimi kaybetmedim iyi de olsa kötü de bırakmayacağım karatayı pek bi yavaş geldi bana basenliyim küçüldü fakat göbek çıktı anlamadım...haaa sporum 1 saatten fazla her gün açık havda yürüyüş gezmeye gitsem de aksatmadım

çok güldüm valla benim annam de 1-2 kg versem çok seviniyo garibim

bende çok güldüm canım öyle deyince o gönderdiği bademlerle kıyaslıyo verdiğim kiloları

canım güle güle kullan, sağlıkla mutlulukla güzel yemekler yapıp yersiniz inşallah

canım çok geçmiş olsun dikkat et kendine

ben de çok kullanmak istiyorum bu actyfray dan memnun kalırsan diğer yemek pişirmelerde de tavsiyelerini beklerim :))

tamam canım..kullandıkça ve sonuçları gördükçe yazarım..mesela bugün arnavut ciğeri (eşime)ve balık pişiricem(kızımla bana)
bakalım nasıl olacak..ama dediğim gibi ençok patatesi merak ediyordum:44:..o da çok başarılı..hem ben tarifinde yazdığı gibi suda da bekletmedim..sadece kabuğunu soyup iyice kuruladım..ince parmak patates şeklinde doğradım..40 dk da çok güzel ve çıtır çıtır oldular..kızım bayıldı hatta eşime okadar az bırakmış kavga bile ettiler patates için..
süresi uzun gibi geliyor ama eski usul kızartma da yaklaşık 25-30 dakika sürüyor..hem yağ israfı hem etrafın yağ olması ve kokması cabası..elektrik belki biraz fazla gelir ama bence pislikten kurtulma ve ayçiçek yağı masrafı sıfıra iniyor..şaka maka burda 5 lt ayçiçek yağı 25tl..sonuçta kullandığın yağı da çok fazla kullanamıyorsun ve atıyorsun..ben patatesleri bile yarım kaşık zeytin yağıyla pişirdim..

sizin de işiniz zor canım..Allah hepimizin yardımcısı olsun..gurbet çok zor..biz de zaten Türkiye de gibi değiliz zaten..
eşinin de iyi sonuç almasına sevindim..sağlıklı beslenmek en güzeli zaten..

canım sen de güle güle kullan ..yukarda şebneme de anlattığım gibi ben patatesleri suda bekletmeden yaptım çok da güzel oldu..elektriğe gelince de yine yukarda dediğim gibi yağdan,tüpten ve pislikten tasarrufu ++ ve eski yöntemle de 25-30 dk sürüyor kızartma..tabii bu benim görüşüm..

bende çok güldüm canım öyle deyince o gönderdiği bademlerle kıyaslıyo verdiğim kiloları

canım güle güle kullan, sağlıkla mutlulukla güzel yemekler yapıp yersiniz inşallah

naapsın kadıncağız biran önce vermeni istiyor.

sağol canım daha iyileri sizin olsunamin ...

oldun arkadaşım çok saol.ama biaz fiyatı tuzlu geliyor bana.birde oğlum sanırım bana pek fırsat vermicek alırsam:)yinede düşünüyorum kafama artık hangisi yatarsa onu alıcam.

bende bekletmiyorum suda.yinede dediğin gibi güzel oluyor baya.eşim çok sevdi bu aletle yaptığım patatesleri.ama her üründe olduğu gibi bu aletinde artısı eksisi var.sende iyi günlerde kullan.arnavut ciğerini dene ve bizimle paylaş lütfen.bende merak ediyorum yapıcam.

sabah menüm..

menemen
çingene salatası
zeytin peynir
sucuk
roka,maydanoz
çay çay...

tabii canım katılıyorum..bakalım kullandıkça görücez..akşama paylaşırım sonuçları..

Merhaba hanımlar nasıl gidiyor.
Benim bu sabah kahvaltım cıss lı oldu eşime akşamdan börek yapmıştım ofiste yesinler diye
sabah 2 dilim yiyiverdim yanında da çay
1 kase de sütlaç yidim şimdi hızlı tempo yürüyeceğim
Birde kabızlık başladı yine bende kronik oluyor kendileri. 1 haftadır antibiyotik kullandığım için çok güzel çıkıyordum günde 3-4 defa .antibiyotik bitti kabızlık başladı yine . Saraçoğlu hocanın kitabında kronik kabızlık için portakal yaprağını kaynatıp için diyor akşam eşim portakal yaprağı getirecek kaynatıp içeyim sonucu sizinle paylaşırım :)
herkese kolay gelsin :)

Son düzenleme:
dün akşam

2 tabak domates yemeği
ve çok az yoğurt yedim

sabah kahvaltıda:

1 b.süt
1 ç.b. fındığın 3/2 si
domates-salatalık
peynir
12 y.ve s.zeytin
2 k.k. yumurta

kızlar bu gün sabah çok kötü kalktım ya
daha yataktan kalkmadan felaket başım
dönüyodu yataktan lavobaya gidene kadar
epey kötüydü geldim çorap almak için eğildim
bu seferde felaket mide bulantısı başladı
sabah öyle bir çıktımki evden bu neydi anlamadım
korunmayı bıraktım ama daha iki hafta oldu hamile
kalsam bile bu kadar çabuk belirtileri çıkar mı ?
Eğer değilse de bu neydi sabah sabah anlamadım ben ya :44: :26:

bu kadar erken başlamaz belirtiler canım benim havalar kötü üşütmüş olabilirsin.

kahvaltım
1 kk beyaz peynir
kaşarlı yumurta
1 bardak ev yapımı şekersiz erik suyu
yarım çay bardağı kuru yemiş ( fındık, ceviz, badem)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…