Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

canımm meraba öncelikle geçmiş olsun.lütfen kendini bırakma hep güçlü ol artık tıp çok ilerledi her hastalığın çözümü var.senin gibi neşeli şen şakrak birine hastalıkmı dayanır.lütfen canım güçlü ol bizler dualarımızla senin yanındayız.inşallah hayırlı haberlerini bekliyoruz

1 tabak kuru fasulye
1 tabak bulgur pilavı (umarım yanlış olmamıştır)
1 kase cacık
1 sade soda

canım çok geçmiş olsun umarım tedaviyle en kısa zamanda sağlığına kavuşursun moralini bozma
lütfen canım hastalıkta moral çok önemli dualarımız seninle, yanında olamasakta dualarımız ve
sevgimizle yanındayız hepimiz seni çok seviyoruz canım unutma sakın

67 yi göremedim daha sanırım cumaya kadar göremicem
1 kase çorba
ekşili köfte çok az
kısır 3 çatal
salata

bundan sonra 1.5 saat yürücem 1 saat de yorulmuyorum omega 3 aldım ama daha içmedim yaa acaba o da etkılıyor mu kılo vermeyi

herkese merhaba

akşam

1 kase domates çorbası
1 tabak kuru fasulye
ve salata yedim

bugün sabah 12 gibi bitirdim kahvaltımı

2 k.k. yumurta
peynir
12 s.zeytin
domates-salatalık
1 b.süt
1 ç.b. bademin 3/2'si

ya nasıl canım lahmacun istedi nasıl, böyle limonlu maydonozlu resmen ağzımın suyu aktı

olmazsa evde minik fındık lahmacun yapayım kendime gerçi yemesem daha iyi ama rüyalarıma girer bu saatten sonra
yap tabi tatlım..ölçüyü bildikten sonra ve gün içinde yedikten sonra problem olmaz..
abartılı değil canım..sabah çok önemli..kuru meyveler enerjine enerji ekliyor..afiyet olsun canım..
listene ekleyebilirsin canım..gün içindeki menülerinde ayranla birlikte güzel olur..düzenli sporunuda yapıyosan hiç problem olmaz..hergün aynı şeyleri yicek halimiz yok nasılsa..

etkiliyor tabi canım..omega3 eksikliğinde kilo verme durabiliyor..omega3 hem stresten uzak tutuyor hem de yağların yanmasına katkıda bulunuyor

sabah klasik karatay kahvaltımı yaptım...ev işi yaptım sürekli ayaktaydım komşular kahveye geldiler onlara kahva yaptım
kek
lokum
kuruyemişikram ettim kahvenin yanında ama hiçbirinden de yemedim...
akşam ikinci öğünümü yerim.

Propycilcim canım kalbim ve dualarım seninle olacak hep Rabbim sana şifalar versin inş.
Olaylara bakış açın çok önemli Prom pozitif düşün mutlaka olumsuz düşünceler sadece zarar verir..

Ne zamandır alıp bir türlü başlayamadığım hocamızın ikinci kitabı
Karatay Diyeti'yle Yaşam boyu sağlığa başlıyorum. Bakalım bu
kitapta neler anlatılıyor

Tunaydin kızlar ..
isteyim.. Saat 10.40-11.00 aradı kahvaltımı yaptım.

Kahvaltimda,
Size bahsettigim tanecikler unsuz ekmek ve biraz kasar peyniri
1 hurma
1 incir
İki fincan kadar kahve

Simdi ogle molasindayim saat 1.10 ve bir nektarin yiyorum ve cay iciyorum..

45 dk yürüdüm,100 tane de mekik çektim iyiniyetlim
sen de yürümüşsün canımcım
Harikasın Datlum göbek möbek kalmayacak hiç ohh
Sabah yürüyüşe çıktığımızda günlerin kısalmasından dolayı karanlık oluyor yürürken gün ağarıyor
Öğleyin eve yemek için gidiyorum leylakım herkese yemeğini veriyorum kendim de okul dönüşü yiyorum Öğle arası yemekleri bitirdiklerinden ahali yemek yerken ben de kabak mücveri yaptım eve gidince fırında pişireceğim pişince de 2. öğünümü yiyeceğim.. Yoksa genişliyoruummm:26:

Bugün sabah tartıldım 55.3 kiloyum ve şu an reglimin 2. günü Leylakım:112:

Son düzenleme:
PROPYCİL...Sana şifa diliyorum canım ....Allah yardımcın olsun..bu süreçte hep olumlu duşun tatlım..hiç bir olumsuz yazıyı okuma ,haberi izleme ve hayatında sana negatif enerji veren herkesi çıkar .. Senden daha önemli bir şey yok.. Dua ile saglıgına kavusacaksin ins..

Son düzenleme:
Sabah
Menemen
Fındık + ceviz
çay
3 omega 3 (oğluş 3 tane sayıyor bana elime veriyor saymayı öğrenmişşş)
Yarım salatalık

Sabah yürüyüşten dönünce bahçemi suladım koştur koştur:):) Yağmurun yağmasını bekle bekle nereye kaa
şu an itibarıyla 2 Türk kahvesi içmiş bulunmaktayım

inşallah kalmaz göbüş canımcım
oh serin serin yürüyosunuzdur ne güzel sabahları 2 öğün, imkanı olan için en iyisi bence iyiniyetlim

sağol canım manevi desteğin ve iyi dileklerin için.
.aynen senin gibi düşünüyorum..benimle çalışan daha 20 li yaşlarda genç kızlarımız var..atamaları olunca sevinmiş garipler..aileleri kimbilir ne haldedir:26::26:
..devlet memuruna gelince devletimiz güvenlik müvenlik düşünmüyor gencecik insanları bile bu güvensiz yerlere gönderiyor..onlara lojman bile yapmıyor..nerde kalır,nasıl yaşar soran umursayan yok..kendilerine gelince onlarca güvenlikle ancak gelebiliyorlar buraya.
.ben bunlara isyan ediyorum..ben eşimin sayesinde güvenli bir evde kalıyorum..lojmanda..tabii biz de hedefiz o da ayrı bir konu..

ama o gençleri gördükçe çok üzüldüm..ben kızımı böyle bir yere gönderebilir miydim orası tartışılır..hiç sanmıyorum
..yazık çok yazık..ve inanın fark diye bize 100 tl veriyorlar..eşime de sanırım 500 civarı ..o da zaten buranın pahalılığında eriyor..batıda 7 tl ye aldığım peynir burada 15 tl..şeytan diyor alın paranızı da memuriyetinizi de lanet olsun ama şu mecburiyet yok mu bağlıyor insanı...

offf...yine açtım ağzımı kusura bakmayın..işte böyle canım ...yine patlama yine şehit var ..ondan bu serzenişim..offff

45 dk yürüdüm,100 tane de mekik çektim iyiniyetlim
sen de yürümüşsün canımcım

afiyet olsun bebeeeemmm...

Hoşgeldin Ozzy,

Geçenlerde paylaşmıştım seninkine benze bir soru soran bir arkadaşımızla. Tekrar paylaşayım. tecrübeli arkadaşlara tekrar olacak ama sana faydası olur diye. Bizim topiğimizdeki paylaşımlardan derlenmiştir. Katkıda bulunan herkese teşekkürler. Paylaşanların isimlerini belirtmeyeceğim çünkü merak edenler geçmişe bakabilir.

Temel Prensipler
• Pirinç, makarna, patates, tatlı, hamur işi, karpuz, kavun yasak, onun dışında her şey serbest doyana kadar
• Öğünlerin arası 4-5 saat olacak ara öğün yapmayacaksın zaten acıkmayacaksın da.
• Asla aksam yemeğinden sonra yeme. Uykuya gitmeden en az 3 saat önce aksam yemeği yenmiş olmalı. 4-5 saat en iyisi. Aksam yemeği sonrası 6-8 saat içinde vücut aldığı kalorileri yakar. En etkili yağ yakma zamanı akşam yemeğinden 8-12 saat sonrasıdır. Eğer, yatmadan önce, az da olsa bir ara öğün yaparsanız, gece boyunca yapılacak yağ yakmayı engellemiş olursunuz.
• Sabah 2 yumurta, avuç içi kadar beyaz peynir, 10 zeytin, 1 ince belli çay bardağı taze kırılmış ceviz ya da kavrulmamış kuruyemişlerden, yeşilliklerin hepsi, istediğin kadar domates, salatalık
• Akşam 8 den sonra su süt ayran dışında bir şey yemek içmek yok, meyve dahil. Meyve ya sabah kahvaltıda ya da öğlen yemeğinde yiyoruz o da porsiyonu aşmadan tadımlık yani. Ama çok yerim diyorsan tek öğünü meyveyle yapabilirsin
• Balık yağı (Omega 3) günde 3 mg
• Günde en az 40 dk yürüyüş ve asansörsüz yaşam, yürüme mesafesindeki yerlere yürüyerek gitmek
• 2 lt en az su
• Her gün yoğurt yemeye bak
• Yeşil çay (şekersiz tabii ki )
• Haftada bir bulgur yenebilir ya da lahmacun
• Doyduktan sonra yemeyeceksin kesinlikle, Suyuna taze limon sıkıp içebilirsin, o da tok tutuyor. İlk 1-2 gün sonra alışıyorsun ve çok rahat geçiyor
• Dolma ve sarmaları pirinç değil bulgurla yapıyoruz.
• Ya tereyağı, ya da zeytinyağı kullanıcaksın. Ama zaten bu diyette pilav, makarna, börek çörek kesinlikle yok. Un ve şekeri hayatından çıkarmak zaten sağlığın için yapabileceğin en iyi şey. Bunlar çıkınca yediğin yağ miktarı da haliyle azalıyo tabii.
• Kahvaltıda bir ince belli cay bardağı kadar ceviz, fındık ya da fıstık eklerseniz eskiden karbonhidratlardan aldığınız B vitaminlerini almış olursunuz, zira B vitaminlerinin eksikliği depresyona neden olur. Balıkta ve cevizde omega 3 var, Omega 3’ü vucut yapamıyor. Bulabileceğiniz gıdaları tüketmelisiniz çünkü noksanlıkları halsizliğe neden oluyor.
• Yüksek protein içeren kahvaltı yapın. Bu, vücudu kalori yakma modunda tutar, kan sekerinin normal olmasını destekler dolayısıyla öğleden sonra vücudun çökmesini önler, ara öğün yapmayı veya aksam aşırı yemeyi önler.
• Fazla yemek, gece yemek, ara öğün yapmak, egzersiz yapmamak ve stres LEPTIN problemine neden olur. Kilolu insanların kanında bol leptin vardır. Ancak, beyne yeterli leptin girmez. Buna leptin direnci deniyor.
• Leptinin ahenkli olmamasi: Insulin direnci, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, metabolik sendrom , diyabet, kalp hastalığı, üreme sorunları, seks hormonu sorunları, tiroit problemleri, fibromyalgia, yüksek kanser riski, kavrama ve idrak sorunları yaratır. Kilo kaybettikçe, vücut leptine daha kolay cevap verecektir. Uygun diyet, stresle başa çıkabilme, yeterli uyku ve egzersiz. Bunları göz ardı etmeyin.
Optimal leptin calismasi icin: Aerobik egzersiz, dayanıklılık aktiviteleri, esneme egzersizleri gereklidir. Günde en az bir saat ve haftanın 6 günü egzersiz gereklidir.
Salata ve Sebzeler, leptin diyetinde onemli. Serbestçe yiyin. Buharda pisirin, az kalorili olsun.
AZ YEMEYIN. Hayat az yenerek geçmez. Yemek yemek bir zevktir ve sosyal bir olaydır. Vücudu çok düşük kalori alımına alıştırmayın. İdeal kiloya ulaşınca yani leptin direnci kırılınca, daha fazla yenilebilecek, arada çok fazla yense de, kilo artısı olmayacaktır. Doğal ve katkısız gıdaları tüketin. (Karatay kuralı)
NE ZAMAN YEDIGINIZ, NE YEDIGINIZ KADAR ONEMLIDIR.
• Çikolataya, tatlıya tonlarca para harcayan arkadaşlara hatırlatırım ki kabuklu doğal ambalajında cevizin kilosu 10 ytl den başlıyor, cevizde de omega3 var, eskiden ruh hastalarına bolca ceviz verilirmiş.

Bir arkadaşımızın hocamızla yapılan söyleşiye katıldıktan sonra yaptığı paylaşımlar
• Hocaya sabah aç karnına yürüyüş yapıyorum 1 saat kadar, bu kaslarımın zayıflamasına sebep olur mu dedim, sen gün içinde proteinini alıyorsan ona göre besleniyorsan, kastan kayıp diye bir şey söz konusu olamaz dedi. Asıl iyi yağları tüketmezseniz yağlanırsınız, tüketirseniz yağlarınız gider dedi. Sabah ya da akşam, aç ya da tok size nasıl uygun geliyorsa o şekilde yürüyün dedi. Omega 3 ün yanına antioksidan ne alalım diye sordum. A & C vitamini en güçlü antioksidanlardandır dedi,ben de siyah çekirdekli kuru üzüm alıyorum dedim,o da olur dedi
• Hangi Omega 3’ü alalım diye sordum. Marka veremem ama EPA miktarı 400, 500, 600 mg olanları alabilirsiniz dedi. Omega 3 kesinlikle saf olacak, içinde omega 6 ve omega 9 olmayacak dedi.
• Porsiyon miktarı önemli değil, Karatay’da zararsızlar doyana kadar ne de olsa
• Vücudumuzun su ihtiyacını karşıladığımızın verisini idrar renginden anlayabilirmişiz, açık sarı ise su ihtiyacını gidermişiz demektir, koyu sarıya doğru ise vücudumuz susuz kalmış demektir
• Vücudumuzun % 90 ı su olduğunu söyledi ve yemeğimizi acıkınca yiyoruz ama su içmeyi susamadan yapacağız dedi.
• D vitamini çoğu kişide 0’dır dedi. Biri ampulü kırıp içindekini ağızdan alıyormuş, öyle olmaz,mutlaka kalçadan enjeksiyon şeklinde girecek dedi.
• Biri insülin direnci ortalama kaç olmalı diye sordu, hoca da 12 saatlik açlık kanda 5 i geçmeyecek dedi; insülin direncini ne artırır dedi; hoca da kortizonlu ilaçlar, depresyon ilaçları, alerji ilaçları artırır, karaciğeri yağlandırır dedi
• Bir bayan da 3-4 aydır fitness’a gidiyorum, hiç kilo veremedim dedi, hoca yol yürümelisiniz dedi. Fitness yaparak kilo veremezsiniz, fitness vücudu rahatlatır, insan vücudu yürümek için yaratılmıştır, spor salonlarında spor yapasınız diye değil, belinizden aşağıdaki adale kitlesini düşünün, bütün vücudunuzda en çok enerjiyi kullanan kitledir, onları çalıştırmazsan, yürümezsen ki-lo ve-re-mez-si-niz (aynen böyle heceledi). Yürümek de açık hava da olacak, bantta değil dedi. Yürüyüş bantları dizlerinizi halleder dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…