Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Merhaba,

Aslında bu forumu bir takip edip bir bırakanlardanım. Arada zayıflama hapları kullanıp kilo verip sonra tekrar kilo alanladanım:) İnsülin direnci son safhada olup bunu umursamayanlardanım. İstanbuldaki tüm diyetisyenlere gidip, sonuçlanmadan sıkılıp bırakanlardanım. Dukan mı Karatay mı diye çok arada kalanlardanım. Ancak bugün bir azimle Karatay diyetine tekrar başlamaya ve bırakmamaya karar verdim. İnsülin direncim sıkıntı veriyor, dizimde de kas aşınması ve miniskus zedelenmesi var ve acilen kilo verip normale dönmem gerek. Yaşım 36 ve tüm gün oturarak çalışıyorum.

ilk 2 kitabı var Hocanın. Bugün tekrar okumaya başlayacağım ve son kitabını sipariş edeceğim. Bu forumdan da yenmesi ve yenmemesi gerekenlere bir bakacağım. Şeker hapını da düzenli kullanmadım ancak bugün 500 * 2 olarak diaforminime devam edeceğim.

Yardım, destek, önerileri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
İnsallah basladığınız azimle devam ettirir ve kilolarınızdan kurtulursunuz...

herkese günaydınlar...
aksameve gidince acıkmısım 2 tane dolmaya saldırdım :26: :KK53:
1 kase keten tohumlu yoğurt
1 elma
1 tane haslanmış mısır :KK56::KK56:
daha sonra 1 bardak ayran

bu gün sabah 2 yumurta peynir
yeşil çay
omega 3
zeytin
4 ceviz
1 tane yesil biber (küçük boy)
1 bardak çay şekersiz :21:
simdi de 1 fincan kahve içeceğim.:KK68::KK68:
işe gidis gelişte toplam 20 dk kadar yürüyebiliyom....

527774_181576335312020_1864654578_n.jpgz

hoşgeldin :KK3:

ben de senin gibi bi bırakıp bi başlayanlardanım ama bu diyetin (ya da beslenme şeklinin diyelim) işe yaradığını kesinlikle söyleyebilirim özellikle insülin direncinle ilgili sıkıntıların varsa

oturarak çalışmak benim için de çok büyük sıkıntı ama bahane yaratmaya çalışıyorum hareket etmek için mesela kalkıp bardak bardak alarak su içmek gibi

onun dışında zayıflama hapı kullanmamanı tavsiye ederim (napiim yukarıda tavsiyelerinizi bekliyorum demişsin tutamadım kendimi :KK52:) uzun vadede ne tür etkiler bırakacağını bilemeyiz yazık sana da :KK45:

öneri olarak da sen de çalışan bi insan olduğundan zamanının kısıtlı olduğunu varsayıyorum ben bunun için yemeklerin malzemelerini haftasonundan dolaba yıkayıp temizleyip koyuyorum hafta içi de eğer uzun bi yemekse 1 gün önceden pişirip hazırlıyorum ki açlıktan gözüm dönmüş bi şekilde eve geldiğimde önüme ilk gelen abur cubura saldırmayıp doğru düzgün bişeyler yiyebileyim :KK34:

şimdiden kolay gelsin sana sonunda istediğin hedefe varacağına inanıyorum :nazar:

Hiç alınmam. Paylaşım için buradayım. Zayıflama hapının sonu yok. ver al ver al başka bir olayı yok ve sonuçta zararı da cabası. Zayfılama hapı ve diyetisyen olayını kapattım artık:KK1: kendi başımın çaresine bakacağım. Verdiğim paralarla yağlarımı aldırır, üstüne estetik yaptırırdım:):) Neyse ki umarım bu sefer başarılı olurum.

Haftalık listeye nasıl dahil olabilirim? Motivasyon açısından iyidir.
Bir de kitabı tekrar okuyana kadar bu süreçte diyeti rahatlıkla yapabilmem için halihazırda yenmesi gerekenler ve yenmemesi gerekenler gibi bir topic var mıdır ya da link?

çok teşekkürler ilginize.

ıyınıyetlım nasılsın canım yenı egıtım ogretım yılın hayırlı olsun tabıkı dıger butun ogretmen arkadaslarımızında:KK16:

Bir de kitabı tekrar okuyana kadar bu süreçte diyeti rahatlıkla yapabilmem için halihazırda yenmesi gerekenler ve yenmemesi gerekenler gibi bir topic var mıdır ya da link?

iki hafta düzenli menü paylaşman gerekyor canım

Dün aksam yediklerim. Tel sehriyeli tereyagli bulgur pilavi, 6-7 tane tavuk kanadi.
Domatesli, yesil soganli kuzu kulagiyla yapilmis salata. Su, kahve. 3 incir, 3 tane gün kurusu kaysi.

Sabah kahvaltim. 1 armut. 12 siyah zeytin kücüklerinden. 1 kupa nescafe, 2 bardak sicak su,
pastirmali 1 tane, yumurta1 kasik beyaz peynir, 4 tane caviz.

Son düzenleme:
ıyınıyetlım nasılsın canım yenı egıtım ogretım yılın hayırlı olsun tabıkı dıger butun ogretmen arkadaslarımızında:KK16:

canımm günaydın ne kadar zamanda verdin kilonu harikasınızz.iradenizi tebrik ederimm.takdire şayannnnn gerçekten inşallah ben de veririmm.sizi gördükçee şevkleniyorummm.

dünkü menüm

kahvaltı
2 küçük bol limonlu lahmacun,2 ceviz,limonlu şekersiz açık çay,omega3 1 kapsül

öğle
4 küçük lahmacun bol limonlu lahmacun,yarım kase yoğurt

gün boyu 4 kupa limonlu şekersiz çay

spor:60 dk yürüyüş

2,5 litre su

kitap:Kırk vezir hikayeleri

Son düzenleme:
arkadaşlar tavsiyelerinize ihtiyacım var. sabah kahvaltısını 10 gibi yapıyorum. bu sene öğlenciyim okuldan 6 da çıkıyoruz. şimdi okulda ne yemeliyim yani evden ne götürebilirim. 1. sınıf oldukları için öğrt odasında fazla kalamıyorum. bugün kuru incir yedim. lütfenn yardımm

Canım öncelikle 1. sınıflar için kolaylıklar dilerim sana :KK16::KK16: evinin okula yakınlığını tam kestiremedim ama sabah kahvaltını şöylee 7-7.30 a çeksen öğlenide 11.30-12 gibi yapsan daha bir randıman alırsın gibi geldi bana ben öğlenciyken öyle yapıyordum ,sonraki ara öğünümüde çocukların beslenme saatini 3. dersin sonuna koyup onlarla sınıfta yapıyordum çünkü gerçekten tenefüslerde vakit olmuyor :KK53::KK53: arada da süt ,hurma,elma,cevizv.s gibi şeyler yerdim

quote_icon.png
propycil kullanıcısından alıntı
selam dunya guzellerim..umarim herkes iyidir..ben pek iyi degilim maalesef,tahlil sonuclarimin bi kismi cikti bugun,sonuclar pek iyi degil,hastalik kesinlesti maalesef..kadinlar kulubunde bu hastalikla ilgili bi topigi takip ettiydim biara,orda herkese moral veren hamilebi kiz wardi,bikac gun once bebegi de kendi de ölmüs,yikildim resmen..ama etrafimin destegiyle moralimi yuksek tutmaya calisiyorum..moral en onemli ve en tesirli ilacmid..bi kac haftaya erciyes universitesi hastanesine yatcam kortizon tedavisine basliycaklar..benim icin cok dua edin kizlar noolur,desteginize ve dualariniza okadar cok ihtiyacim warki size anlatamam..hepinizi sewiyorum,yarin tekrar girerim insallah..simdilik hoscakalin canlarim..

Canim kardesim propycil gecmis olsun.
Dualarim seninle canim. ins arkadaslarla sana dua ederiz. Sag olsun benim arkadaslarimla ben kuran okuyup dua ediyoruz. Dualarim seninle ve bütün din kardeslerimiz icin.
Bende seni seviyorum canim kardesim. RABBIM yar & yardimcin olsun. Moralini yüksek tut canim.
her rahatsizlikta moral cok önemlidir. Hersey seninle & gönlünce olsun.
Kendini üzme sevenleriyiyin duasiyla ins üstesinden geleceksin.

Sevgiler.

selam dunya guzellerim..umarim herkes iyidir..ben pek iyi degilim maalesef,tahlil sonuclarimin bi kismi cikti bugun,sonuclar pek iyi degil,hastalik kesinlesti maalesef..kadinlar kulubunde bu hastalikla ilgili bi topigi takip ettiydim biara,orda herkese moral veren hamile bi kiz wardi,bikac gun once bebegi de kendi de ölmüs,yikildim resmen..ama etrafimin destegiyle moralimi yuksek tutmaya calisiyorum..moral en onemli ve en tesirli ilacmid..bi kac haftaya erciyes universitesi hastanesine yatcam kortizon tedavisine basliycaklar..benim icin cok dua edin kizlar noolur,desteginize ve dualariniza okadar cok ihtiyacim warki size anlatamam..hepinizi sewiyorum,yarin tekrar girerim insallah..simdilik hoscakalin canlarim..

canım benim moralini yüksek tutmaya çalış herşey daha güzel olacak inşallah ,rabbim acil şifa versin dualarımız seninle...:KK16:

propycil kullanıcısından alıntı
selam dunya guzellerim..umarim herkes iyidir..ben pek iyi degilim maalesef,tahlil sonuclarimin bi kismi cikti bugun,sonuclar pek iyi degil,hastalik kesinlesti maalesef..kadinlar kulubunde bu hastalikla ilgili bi topigi takip ettiydim biara,orda herkese moral veren hamilebi kiz wardi,bikac gun once bebegi de kendi de ölmüs,yikildim resmen..ama etrafimin destegiyle moralimi yuksek tutmaya calisiyorum..moral en onemli ve en tesirli ilacmid..bi kac haftaya erciyes universitesi hastanesine yatcam kortizon tedavisine basliycaklar..benim icin cok dua edin kizlar noolur,desteginize ve dualariniza okadar cok ihtiyacim warki size anlatamam..hepinizi sewiyorum,yarin tekrar girerim insallah..simdilik hoscakalin canlarim..

Propil çok geçmiş olsun. Olumsuz düşünüp kendini üzme. Lütfen bu hastalığı araştırmayı da bırak sana olumsuz etki ediyor bu tür bilgiler. Tedavinin güzel sonuçlanacağını düşün ve hayal et inan hep hayal ettiğin şeyler başımıza geliyor. Güzel ve olumlu düşünüyoruz. Aileni sevdiklerini düşün. Dualarım seninle Allah o güzel Şafi tecellisini sunsun sana
amin ;

canım öncelikle hoşgeldin:KK16::KK16:listeye girebilmek için 2 hafta boyunca gün boyu yediklerinin bildirimini yapıyorsun burda ki kesinlikle tavsiye ederim çok yemeyi engelliyor:KK1:
bir kere kesinlikle yenmemesi gerekenler
şeker-makarna(kepekli olsa dahi)-pirinç-hamur işleri-her türlü işlenmiş yiyecekler-hazır gıdalar-ekmek

temel olarak yemen gerekenler
yumurta(bulabilsen köy)-peynir-zeytin-ceviz-fındık-fıstık-yeşillik-et-tavuk-balık-zeytin yağı-tereyağı(yağ konusunda mikter sıkıntısı yok :KK16:) gerektiği kadar yemeğine dökebilirsin

bir de olmazsa olmazı öğünler arası en az 3-4 saat olmalı arada atıştırma yok:KK19: içecek olarak ayran-su-bitki çayı(mümkünse hazır olmadan doğal doğal) ve tabii spor özelliklenn yürüyüş hadi bakalım kolay gelsin:KK34:

bugünkü kahvaltım

yarım simit,1 kibrit kutusu kadar örme peynir,11 adet siyah ve yeşil zeytin,2 ceviz,yarım domates,1 kapsül omega3

şimdide 1 kupa şekersiz limonlu açık çayımı içiyorum:nazar: buyrun hepbirlikte içelim

X