Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

sağol canım..çok zor buralar inan..şimdi kızım okula başlıyacak ona endişeleniyorum..izin alıp ilk 2 hafta götürüp getiricem sonra da arkadaşlar ilgilenecek..İstiklal Marşı okurlarken bazen giriş ve çıkışlarda taşlama olayı oluyormuş:26::26:..bayaa tedirgin oldum..:26::26:
Şehitlere gelince hergün üzüntü hergün ağlamak..:KK43::KK43::KK43:
eşim asker hastanesinde çalıştığı için nerdeyse tüm yaralı ve şehitler ilk onlara geliyor..sonra benim hastaneme sevk..gördükçe ve yaşadıkça mahfoluyor insan..:KK43::KK43::KK43:
buralarda olmak ve yaşamak çok farklı..bazen haber geliyor bugün hiç dışarı çıkılmıycak deniyor:26::26:..
işte böyle tatlım..bunlar sadece bi kısmı..neyysee..canınızı daha fazla sıkmayayım..hayırlısıyla kazasız belasız vazifemizi bitirip döneceğiz inşallah..
duaların için ve iyi dileklerin için çok sağol canım..Allahım önce Mehmetciklerimizi,Polisimizi ve sonrası bizim gibi olanları korusun ....:KK16::KK16::KK16::KK16:
Canım Allah yardımcınız olsun ve sizleri korusun. Okurken tüylerim diken diken oldu.Allah bu olaylara sebep olanları bildiği gibi yapsın.
hayırlı uğurlu olsun canım çok güzel bir bölüm :nazar:
Allah yolunu açık etsin çok başarılı olur inşallah :KK16:
Çok teşekkür ederim canım.:KK16::KK16::KK16::
Kızlar ben geldim:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
Tatil harikaydı, hiçbir şeye dikkat etmedim tatlı matlı hep yedim 3 kilo fazlalık var ama gider nede olsa:KK1: hızlı alınca hızlı verirsin:KK34:
sizleri çok özledim ama geçmiş çok birikmiş okuyamam sanırım:KK5:
hoş geldin canım.:KK16::KK16::KK16:
kutlarım oğlunu sevgiciğim:KK9::KK9::KK9:

teşekkür edrim,sağol,
LEYLAK84 alıntı almayı unutmuşum teşekkür ederim canım,:KK16::KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:
Canı hoşgeldin,oğlunu ve seni tebrik ederim canım,evini yeniledin galiba güle güle kullan canım,artıları dert etme burada olunca insan daha dikkat ediyor,sen de daha sık gelirsin inşallah

hoş bulduk,teşekkür ederim canım,Evim daha içime siner oldu,sağol.Daha sık burada olmaya çalışacağım.
ASYAATES iyi dileklerin için teşekkür ederim,
1.öğün
2 haşl. yumurta
12 yeşil zeytin
1kk peynir
2 sivri biber
1 domates
2. öğün:
3 kaşık bulgur pilavı
1 tabak kuru fasulye
turşu
3 tarçına bulanmış incir
İnş. bugünün son öğünü olur.:KK16:

Donmene sevindim. Gelecek bayrama kadar yediklerimize dikkat edelim. Ben de kuruyemis ve kuru meyveyi azaltmayi cok istiyorum. Onlari sevdigimden, olcuyu kacirmam cok kolay oluyor.
Oglunu ve seni kutluyor, basarilarinin devamini diliyorum.

ilaçlarımı alıp ağrımı hafiflerrim sporumuda yaptım yeşil çayımı içtim akşamada yeşil mercimek pişirdimm aferim bannaaa

:KK19::KK19::KK19:

iyiyim fundacım,sen nasılsın?kilon ne durumda?çizelgeni değiştirmiyo muyuz:112::112:
bende iyiyim canım ama tartıda 1,5 kg fazlam varrr şehir dışındaydım fazla dikkat etmedim ama tekrar kaldığım yerden devam edicem yürüyüşede başlıcam inşallah:KK34: katiyen karatayı bırakmıcam:KK71:

Hepinizi çok özledim çıtırlarrrr:KK16::KK16::KK16::KK16:
Bugün gece yolculuk yaptık daha uyuyamadım geçmişi yarın okumaya çalışırım ama hepsini okuyamam sanırım propcyil gelmiş GEÇMİŞ OLSUN datlum:KK19::KK19:

Artıda mıyım acep funda gibi:KK1: yarın sabah tartılırım artıkın :KK9::KK9: şimdi tok karına moralim bozulmasın di mi ama Papişim naber:KK54:

öğlen menüm:maalesef acıkmadım ama arkadaşlarım gelince onlara ikram ettiğim az tuzlu fıstıktan bi avuç yedim:)
akşam saat:19.30 karatay tarifi fırında patlıcan içinde bol soğan domates biber ve sarımsak
keten tohumlu yoğurt
ve şu an itibari ile ağzıma bişi sürmem:)

yarında spor günümüz yuphiiii:):)

Karatay Diyeti’yle ve kolesterol ilaçlarına karşı çıkarak tartışma yaratan Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay’ın iki kitabına bir yenisi eklendi. “Karatay Mutfağı” adlı kitapta, Karatay Diyeti’nin püf noktalarının yanı sıra yemek tarifleri de yer alıyor. Prof. Dr. Karatay ile yaptığımız röportaja bugün “Karatay Diyeti’nin olmazsa olmazları”yla devam ediyoruz.

İçinde salata, meze, çorba ve sakatat gibi farklı tariflerin bulunduğu kitap, Karatay prensiplerine göre revize edilmiş geleneksel Türk mutfağından örnekler sunuyor. Aslında kalp doktoru olan Prof. Dr. Karatay, hastalarının ısrarı üzerine bu kitabı yazmaya karar vermiş. İşte Prof. Dr. Karatay’ın sağlıklı yaşama alışkanlıkları edinirken kilo verdiren önerileri...

‘Az ve sık’ yemek yerine doyuncaya kadar yiyin
* Her gün 2-3 litre sıvı almaya dikkat edilmeli. Gün boyu bol su, ayrıca limonlu su, limonlu açık çay ve yeşil çay, karanfil, tarçın çayı gibi şekersiz bitki çayları içilebilir.

* En önemli nokta, akşam saat 20.00’den sonra hiçbir şey yememek, bol su içmek ve hareket etmek!

* Karatay Diyeti’ni uygularken yediğiniz her şey doğal ve mevsimsel olmalı. Katkı maddesi içeren ve işlenmiş hiçbir yiyecek yenmemeli ve içki içilmemeli.

* Doğal sağlıklı proteinler, sağlıklı yağlar, sağlıklı karbonhidratlar dengeli olarak alınmalı. Özellikle sabahları kuvvetli protein içeren, sağlıklı yağ ve karbonhidratların yer aldığı kahvaltı yapılması şart!

* Düşük glisemik indeksli yiyecekler yenmeli, yüksek glisemik indeksli yiyecekler eve, mutfağa ve mideye girmemelidir!

2 ÖĞÜN ARASINDA 4-5 SAAT OLMALI
* “Az az, sık sık yemelisiniz” yerine, tam tersi “Günde 2 veya 3 öğün, doyuncaya kadar sağlıklı protein, sağlıklı yağ ve sağlıklı karbonhidratları yani düşük glisemik indeksli yiyecekleri yemelisiniz” diyorum. Ayrıca öğünler arasında en az 4-5 saat geçmesine dikkat edilmelidir.

* Kabız olmamaya dikkat edilmelidir. Doğal yiyeceklerle her gün iki kez yumuşak bir şekilde büyük abdeste çıkmak gerekir.

* Eğer kilo vermek ve aşırı yağlarımızdan kurtulmak istiyorsak, akşam yemeğimizi en geç saat 19.00’da ya da 20.00’de bitirmiş olmamız gerekir.

* Akşam yemeğinden sonra gün boyu olduğu gibi su, ayran, şekersiz ve tatlandırıcısız olmak şartıyla limonlu çay, yeşil çay, tarçın ve karanfil çayı içilebilir.

Buzdolabınızdan yoğurdu eksik etmeyin
* Açık süt, mandıralardan veya günlük taze süt satan şarküterilerden alınabilir. Eğer bulunamazsa günlük pastörize süt (cam şişede) kullanılabilir.

* Mayalamak için ev yoğurdunuz yoksa bir kereye mahsus çömlekte satılan yoğurtlardan kullanabilirsiniz. Daha sonra evde mayaladığınız yoğurttan, bir sonraki yoğurdunuzu mayalayabilmek için mutlaka ‘mayalık yoğurt’ ayırın.

* Eğer ‘tereyağı’ tarifinde vereceğimiz yağı, yoğurt kaymağı ile yapmak isterseniz, yoğurdu tüketmeden önce üzerindeki kaymağını kapaklı bir kavanozun içine koyup buzdolabında muhafaza edin.

* Yoğurt, Karatay Mutfağı’nın olmazsa olmazlarından, önemli bir probiyotik gıdadır, sindirim enzimlerinin düzenli çalışması ve bağırsaklardaki faydalı mikropların üremesi adına çok etkili. Yani buzdolabınızdan eksik olmamalı.

‘Bir kibrit kutusu peynirle kahvaltı yapmayın’
Karatay Diyeti’nin özel yanlarından biri de, miktar, ölçek ve kalori hesabının bulunmaması! Örneğin “bir kibrit kutusu kadar diyet peynirle kahvaltı” yapılmamalı. Herkes kendi avuç içi kadar ve avucu kalınlığında normal yağlı herhangi bir peyniri rahatlıkla, korkmadan, suçluluk hissetmeden yiyebilir. Yiyeceklerin miktarı yani kantitesi değil de, kalitesi yani besin değeri dikkate alınmalı ve kalitesi yüksek olan doğal gıdalar tüketilmeli.

KARATAY KAHVALTI TABAĞI 07.00-09.00 Arası
* Az pişmiş 2 adet yumurta. Haşlanarak rafadan veya kayısı kıvamında ya da tavada düşük ısıda saf tereyağında fazla katı olmadan pişirilebilir. Omlet, menemen, çılbır, mıhlama, pastırmalı yumurta yapılabilir.

* Bir avuç içi kadar az tuzlu peynir. Az yağlı, light ya da krem peynir olmayacak! Koyun, inek veya keçi sütünden klasik beyaz peynir, eski kaşar, Erzincan deri tulumu, İzmir tulumu, Balıkesir sepet peynir vb. yöresel peynirler olabilir... Ancak yanında herhangi bir ekmek, poğaça, simit vb. yenmeyecek!

* Bir ince belli çay bardağı ceviz, fındık, fıstık, badem veya yerfıstığı içi. (Kuruyemişler kavrulmamış ve tuzlanmamış olacak!) G Az tuzlu 10-15 adet zeytin. (Üzerine zeytinyağı, limon, kekik ve pul biber eklenebilir.)

* Domates, biber, salatalık, turp, maydanoz, nane, roka. (Doğal ve mevsiminde olmak şartı ile arzu edildiği kadar yenebilir.)

* Limonlu çay veya süt içilebilir. (Şekersiz ve tatlandırıcısız olarak!)

BİBERİYELİ OMLET
Dört mevsim yapılabilir.

Malzemeler
* 2 adet yumurta
* 1 tatlı kaşığı kuru biberiye (havanda ezilmiş)
* Kristal kayatuzu, karabiber, pul biber, kimyon (ağız tadına göre)
* 1 tatlı kaşığı kadar tereyağı
* Bir avuç içi kadar beyaz peynir

Hazırlanışı
Yumurtaları bir kâsenin içine kırın ve iyice çırpın. Çelik bir omlet tavasını ocağın üstüne koyun, tereyağını içine atın ve orta ısıdaki ateşte eritin, göz göz olmaya başlayınca yumurtayı tavaya dökün ve ateşi kısın. Omletin üzerine birer tutam karabiber, pul biber, kimyon ve tuz serpin. En son biberiyeyi de serpiştirin. Altı hafif pişmeye başlayınca iki yanından içe doğru katlayarak, omleti rulo haline getirin. İç kısmı fazla pişmeyecek şekilde biraz daha ocağın üstünde tutun, sonra ateşi söndürün ve omleti bir servis tabağına alıp servis edin.

GELENEKSEL TÜRK USULÜ YOĞURT MAYALAMA
Dört mevsim yapılabilir.

Malzemeler
* 1 kg süt G
* 1 yemek kaşığı ev yoğurdu (tepeleme)
* Cam kâse veya toprak çömlek
* Büyük bir sofra bezi (pamuklu)

Hazırlanışı
Sütü bir tencereye koyun ve güzelce kaynatın. Daha sonra ateşi söndürün ve sütün hafif soğumasını bekleyin. Sütün sıcaklığı serçe parmağının dayanma derecesine geldiği zaman cam bir kâse veya toprak bir çömleğe boşaltın ve içine bir yemek kaşığı yoğurdu koyup tahta bir kaşık yardımıyla süte karıştırın. Üzerine cam veya porselen bir kapak kapatın. Kalın bir bez örtüye sarıp, oda sıcaklığında 6-8 saat kadar bekletin. Daha sonra mayalanan yoğurdu buzdolabına koyun ve arzu ettiğiniz zaman servis edin.

Günde sadece 1 kez meyve tüketin
* Son bilimsel verilere göre oluşturulan Karatay Diyeti, 2002 yılında eski Harvard beslenme piramidinin yerini alan yeni beslenme piramidinin içerdiği son bilgilerin, Türk halkına ve Türk mutfağına uyarlanmış, Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay’ın hekimlik tecrübeleriyle zenginleştirilmiş halidir. Karatay Beslenme Piramidi’nin en üstünde ‘sıfır’ dediğimiz rafine ve işlenmiş gıdalar, meyve suları ve şekerli içecekler yer alıyor. Bunlar hiç yenmemeli ve içilmemelidir!

* Balık, kuzu, dana veya av hayvanlarının etleri günde 2 kez yenebilir.

* Bulgur veya buğday salatası ya da pilavı günde bir defa tüketilebilir.

* Mevsimine göre doğal meyve günde bir defa yenebilir.

* Mevsimine göre sebzeler istenildiği kadar tüketilebilir.

* Klasik beyazpeynir, bol zeytin doyuncaya kadar yenebilir.

* Karatay Beslenme Piramidi’nin en altında yani temelinde ise kuruyemişler, baklagiller, sağlıklı yağlar (köy tereyağı, soğuk sıkım sızma zeytinyağı, Omega-3) ve hareket yer alıyor. Kuruyemiş ve baklagiller üç öğün alınabilir, sağlıklı yağların da her gün alınması gerekiyor. Günde en az 20-40 dakika yürüyüş de olmazsa olmazlardan...

Karatay’ın 3 kitabı var
* 1943 yılında Elazığ’da doğdu. G 1961 yılında Üsküdar Amerikan Kız Lisesi, 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

* 1972’de İstanbul Üniversitesi Tedavi Kliniği’nde iç hastalıkları uzmanlık eğitimini tamamladı.

* 1976-1978 yılları arasında, Güney Afrika Cape Town Üniversitesi Groote Schuur Hastanesi’nde, dünyada ilk kez kalp nakli ameliyatını gerçekleştirmiş olan Christian Barnard’ın ekibinde çalıştı. Doçentlik tezini kalp nakli yapılmış hastalar üzerinde gerçekleştirdi. 1979’da doçent oldu.

* 1987-1995 yılları arasında State University of New York Health Science’da kalp hastalıkları alanlarında araştırmalar yaptı.

* Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

* Türkiye’de ilk ve tek sağlık üniversitesi olan İstanbul Bilim Üniversitesi’nde rektörlük yaptı.

* Halen İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, İç Hastalıkları ve Kardiyoloji ana bilim dallarında öğretim üyesi olarak çalışıyor.

* Ali Başak Karatay’la evli. Çiftin bir oğulları var.

* 3 kitap yazdı.

Anahtar Kelimeler
Karatay Diyeti nasıl yapılır?, Karatay Beslenme Piramidi, Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay Güzel Etkileyici Sıcak Çılgın Tuhaf İnanılmaz Komik Her Eve Lazım
Yorumlar 2 Onay Bekleyenler0 Yorum Ekle Yorum Ekle

bu sabah klasik karatay kahvaltımı yaptım...
ikinci öğünümü 5de yedim..mangalda 3 tavuk pirzola ve bol salata yedim
akşamda dondurma yedim.

ben geçen sene dukan yaptım 3 ay 15 kilo verdim ama benim kilom çok daha yolum uzun 3 aydan sonra bırakmak zorunda kaldım dukan çok zorlayıcı ve çok sınırlı aşırı kabızlık kısacası bu defada karatay yapmayı düşünüyorum bana yapanlar biraz yardımcı olursa bana kısaca anlatırsanız ve gerçekten işe yarıyormu anlatırsanız sevinirim.benim sadece kafama yatmayan nerdeyse benim beslenme tarzım ama ben sürekli alıyorum vermiyorum.eksiğim yürüyüş tabiki.yardımlarınızı bekliyorum.:KK50:

iyi geceler kızlar,eve geldim,eşyaları yerleştirdim,bi yandan çamaşır yıkıyorum,çok yorgunum bildirim yapıp çıkıyorum..

kahvatım 10.00

2 yumurtadan peynirli ve tereyağlı omlet
1 küçük kase yoğurt
1 bardak süt

2.öğünüm 15.00

1 kase kurufasulye
yarım kase ezogelin çorbası

18.00 e kadar ara ara fındık fıstık atıştırdım:KK17:yolculukta oluyor işte:KK52: görüşmek üzere..iyi geceleerrr:KK16:

Iyı Geceler Karatay Dıyetı yapan kızlar,dunku menum .:KK24:..... 1.ogun: Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün patlıcanlı kebap,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:3.5 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ramazan harıcı tabıkı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

mrb arkadaşlar ;

karatay diyetini ocak ayından mart ayına kadar 2 ay yapmısıtım bu senının basında daha sonra bir rahatsızlık gecirdim ve bıraktım aslında rahatsızlık diyetten dolayı değildi sakın yanlış anlaşılmasın ! ve bırakmamda hataydı o zaman 99 dan 90 a kadar düşmüştüm 2 ayda ve kendimi cok iyi hissediyordum hiç ekmek yemiyordum makarna ve pilavı cok seven ben bulgur pilavına transfer oldum ve cokta menundum hatta aylar sonra ramazanda iftara misafir gelcek bulgur pilavını sevmezler diye prinç pilavı yapayım dedim yapmasını unutmuusm :KK9: neyse sözün özü bıraktıktan sonra alışkanlık bırakmadım sadece kaçamaklarım arttı o kadar kaçamağa rağmen 3 kilo geri aldım ama tabi ekmek yemege devam ettiğim içim şişkinliğimde :KK14:şimdi yarından itibaren tekrar başlıyorum bu sefer kurban bayramına kadar en azında 80 olmak istiyorum ve ailemin yanına büyük bir süprizle gitmek istiyorum desteklerinizi esirgemeyin amacım listeye girmek felan değil zaten cok yogun çalıştıgım için her zaman düzenli yazamam ama takip etmeye calışacagım çünkü etrafımda bu konuda benı anlayan insan yok çok öptüm hepinizi şimcik :KK16:

merhaba canlarım
bugün karataysız bi gün yaptım çantacıkızlar da dönmüş :18:sabah iyiydi yumurtamı zeytinimi peynirimi domatesimi bademi mi omegamı aldım sonra tamamen tembellikten kendime yemek hazırlamak zor geldi 5 tane mayalı poğaça yedim ikinci öğün yapmış oldum gece de dondurma yedim diyetime ve kendime ihanetimi yapmış oldum

propycil canım hoşgeldin daha iyisin umarım
asyacım tatilin güzel geçmiş tartıyı takma şişliktir oooo
iyiniyetlim hoşgeldin hiç bahsetmemişsin nasıl buldular seni bakiiim elti görümce kayınvalide düğün nasıl geçti hııı
sersumcuğum hiç aklımdan çıkmıyorsun canım sanal bi arkadaşlık insanı bu kadar etkiliyebilir mi ama seni ve kızını düşünmeden edemiyorum hep aklımdasın ve sana dua ediyorum
sevgicim oğlunu kutlarım okulun da başarılar dilerim

propycil hoş geldin topiğe canım:KK16: yorma sakın gözlerini:KK20:
Hepinizi çok özledim çıtırlarrrr:KK16::KK16::KK16::KK16:
Bugün gece yolculuk yaptık daha uyuyamadım geçmişi yarın okumaya çalışırım ama hepsini okuyamam sanırım propcyil gelmiş GEÇMİŞ OLSUN datlum:KK19::KK19:

Artıda mıyım acep funda gibi:KK1: yarın sabah tartılırım artıkın :KK9::KK9: şimdi tok karına moralim bozulmasın di mi ama Papişim naber:KK54:
hoş geldin iyiniyetlim, düğündeki tepkileri çok merak ediyorum :KK1: :KK1:

merhaba canlarım
bugün karataysız bi gün yaptım çantacıkızlar da dönmüş :18:sabah iyiydi yumurtamı zeytinimi peynirimi domatesimi bademi mi omegamı aldım sonra tamamen tembellikten kendime yemek hazırlamak zor geldi 5 tane mayalı poğaça yedim ikinci öğün yapmış oldum gece de dondurma yedim diyetime ve kendime ihanetimi yapmış oldum

propycil canım hoşgeldin daha iyisin umarım
asyacım tatilin güzel geçmiş tartıyı takma şişliktir oooo
iyiniyetlim hoşgeldin hiç bahsetmemişsin nasıl buldular seni bakiiim elti görümce kayınvalide düğün nasıl geçti hııı
sersumcuğum hiç aklımdan çıkmıyorsun canım sanal bi arkadaşlık insanı bu kadar etkiliyebilir mi ama seni ve kızını düşünmeden edemiyorum hep aklımdasın ve sana dua ediyorum
sevgicim oğlunu kutlarım okulun da başarılar dilerim
çantacı kızlar döndü yorumuna çok güldüm :KK1: :KK1:
bu seferlik çanta yok benden sana:KK52: yarın dikkat edersin artık

Kızlar şimdi öğrendim yarın akşam bir yemeğe çıkma durumum var.
Yemeğe çıkacağım arkadaşımı sevdiğimden dolayı heyecanlandım:KK52: ama en son yemek yediğimizde kaçamaklar da yapmıştım:18:
Artık ne olur bilemedim:26:

hepinizi çok özledim çıtırlarrrr:KK16::KK16::KK16::KK16:
Bugün gece yolculuk yaptık daha uyuyamadım geçmişi yarın okumaya çalışırım ama hepsini okuyamam sanırım propcyil gelmiş geçmiş olsun datlum:KK19::KK19:

Artıda mıyım acep funda gibi:KK1: Yarın sabah tartılırım artıkın :KK9::KK9: şimdi tok karına moralim bozulmasın di mi ama papişim naber:KK54:
iyiniyetlim hoşgeldinn nasılsın ben evet artıdayım ama inan bana çoook yemek yedim hep yasaklardan misafirlikteydim herkes yemek yaptı davetler falan red edemedim ama sorun değil karataycıyız nasıl olsaaaa

günaydın herkese bugun sabah kahwaltı da 1 yumurta çok az peynir zeytin we domates yedim klima altında uyuya kalmışım midem bulanıo çok kötüü. 8. kata yürüyerek çıktım bundan sonra asansörü kullanmayacağım. akşam da 1 saat yürüyüş yapıcam 1 aya kadar 4kilo wermem lazım

mrb arkadaşlar ;

karatay diyetini ocak ayından mart ayına kadar 2 ay yapmısıtım bu senının basında daha sonra bir rahatsızlık gecirdim ve bıraktım aslında rahatsızlık diyetten dolayı değildi sakın yanlış anlaşılmasın ! ve bırakmamda hataydı o zaman 99 dan 90 a kadar düşmüştüm 2 ayda ve kendimi cok iyi hissediyordum hiç ekmek yemiyordum makarna ve pilavı cok seven ben bulgur pilavına transfer oldum ve cokta menundum hatta aylar sonra ramazanda iftara misafir gelcek bulgur pilavını sevmezler diye prinç pilavı yapayım dedim yapmasını unutmuusm :KK9: neyse sözün özü bıraktıktan sonra alışkanlık bırakmadım sadece kaçamaklarım arttı o kadar kaçamağa rağmen 3 kilo geri aldım ama tabi ekmek yemege devam ettiğim içim şişkinliğimde :KK14:şimdi yarından itibaren tekrar başlıyorum bu sefer kurban bayramına kadar en azında 80 olmak istiyorum ve ailemin yanına büyük bir süprizle gitmek istiyorum desteklerinizi esirgemeyin amacım listeye girmek felan değil zaten cok yogun çalıştıgım için her zaman düzenli yazamam ama takip etmeye calışacagım çünkü etrafımda bu konuda benı anlayan insan yok çok öptüm hepinizi şimcik :KK16:

hoşgeldin elbette verirsin sende deneyimli sayılırsın aramıza katılmana sevindim

X