Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

25 ağustos menüm

SABAH : 1 adet rafadan yumurta(köy yumurtası), 1 dilim b. peynir, 6 adet y. zeytin, bol dom salatalık, yeşil çay, 5 adet ceviz
ÖĞLE : tavuk döner (ekmeksiz), salata, ayran
AKŞAM : patlıcanlı etli güveç, salata, 2 bardak ayran + 1dilim kavun
SPOR : bugün sürekli dışardaydım
26 ağustos menüm

SABAH : dünkü kahvaltının aynısı+1 adet şeftali
ÖĞLE : 1 tabak etli bamya,salata, yoğurt
AKŞAM : z. yağlı pazı kavurma, salata, yoğurt
SPOR : 60 dk açık havada hızlı tempo yürüyüş

Son düzenleme:
hoşgeldin canım:KK16::KK16:..sen o ++ ları dert etme bütün kış burdayız hepberaber veririz canım:KK34::KK34:..bu arada ben de tatil dönüşü ++ dayım ama yavaş yavaş veriyorum tatlım.:KK76::KK76::KK76:

Hoş bulduk canım sizleri ğzlemişim,burada olmak güzel.Sizlerin desteğiyle vereceğime inanıyorum.
Arkadaşlar sizleri sevincime ortak etmek istiyorum, oğlum ODTÜ Endüstri Müh. yerleşti,şükürler olsun.:KK16::KK16::KK16:

seni de oğlunu da tebrik ederim canım.başarıları daim olsun inşallah:KK16::KK16::KK16:

Aksam (18:30) : 6 küçük köfte + az biber kızartma + 1 dilim helva + 1 bardak ayran

Ara (22:30) : 2 bardak kola

Tatlı krizini önlemeye çalışıyorum bakalım nasıl olacak. Emzirmenin dezavantajı..

Gece : omega3 takviyesi..

hem kola,hem 22:30 da,hem de 2 bardak:KK53::KK53::KK53:canım sen sen karatay yaptığına emin misin?
esimle 40dk dısarda yuruduk:KK8::KK8::119:

:KK9::KK9::KK9:
cook saolasın hanım hanımcık leylakım...sen neler yapıyosun bakalım..iyimisin...kaRATAY nası gidiyo bidenem..:KK16::KK16:

iyiyim canım sağol:KK16::KK16:bayramda biraz +lardaydım ama yolladım onları çok şükür:KK9::KK9:

sağol canım..çok zor buralar inan..şimdi kızım okula başlıyacak ona endişeleniyorum..izin alıp ilk 2 hafta götürüp getiricem sonra da arkadaşlar ilgilenecek..İstiklal Marşı okurlarken bazen giriş ve çıkışlarda taşlama olayı oluyormuş:26::26:..bayaa tedirgin oldum..:26::26:
Şehitlere gelince hergün üzüntü hergün ağlamak..:KK43::KK43::KK43:
eşim asker hastanesinde çalıştığı için nerdeyse tüm yaralı ve şehitler ilk onlara geliyor..sonra benim hastaneme sevk..gördükçe ve yaşadıkça mahfoluyor insan..:KK43::KK43::KK43:
buralarda olmak ve yaşamak çok farklı..bazen haber geliyor bugün hiç dışarı çıkılmıycak deniyor:26::26:..
işte böyle tatlım..bunlar sadece bi kısmı..neyysee..canınızı daha fazla sıkmayayım..hayırlısıyla kazasız belasız vazifemizi bitirip döneceğiz inşallah..
duaların için ve iyi dileklerin için çok sağol canım..Allahım önce Mehmetciklerimizi,Polisimizi ve sonrası bizim gibi olanları korusun ....:KK16::KK16::KK16::KK16:
allah sizi korusun canımcım:KK16::KK16::KK16:
Kızlar ben geldim:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
Tatil harikaydı, hiçbir şeye dikkat etmedim tatlı matlı hep yedim 3 kilo fazlalık var ama gider nede olsa:KK1: hızlı alınca hızlı verirsin:KK34:
sizleri çok özledim ama geçmiş çok birikmiş okuyamam sanırım:KK5:

hoşgeldin canımcım.ben de yazıcaktım asya yok ne zamandır diye..tatilinin iyi geçmesine sevindim.fazlalıkları dert etme canım,çoğu ödemdir onun,hemen gider:KK76::KK76:

sağol canım..çok zor buralar inan..şimdi kızım okula başlıyacak ona endişeleniyorum..izin alıp ilk 2 hafta götürüp getiricem sonra da arkadaşlar ilgilenecek..İstiklal Marşı okurlarken bazen giriş ve çıkışlarda taşlama olayı oluyormuş:26::26:..bayaa tedirgin oldum..:26::26:
Şehitlere gelince hergün üzüntü hergün ağlamak..:KK43::KK43::KK43:
eşim asker hastanesinde çalıştığı için nerdeyse tüm yaralı ve şehitler ilk onlara geliyor..sonra benim hastaneme sevk..gördükçe ve yaşadıkça mahfoluyor insan..:KK43::KK43::KK43:
buralarda olmak ve yaşamak çok farklı..bazen haber geliyor bugün hiç dışarı çıkılmıycak deniyor:26::26:..
işte böyle tatlım..bunlar sadece bi kısmı..neyysee..canınızı daha fazla sıkmayayım..hayırlısıyla kazasız belasız vazifemizi bitirip döneceğiz inşallah..
duaların için ve iyi dileklerin için çok sağol canım..Allahım önce Mehmetciklerimizi,Polisimizi ve sonrası bizim gibi olanları korusun ....:KK16::KK16::KK16::KK16:

canım Allah kolaylık versin, bizler görüntüleri seyredince bile dayanamıyoruz. sizlerin olayların içindesiniz birebir yaşıyorsunuz.asker eşi arkadaşlarım var. çok zor günler geçiriyorlar. birçoğu eşinden ayrı. heran kötü haber alma korkusu ile yaşıyorlar:KK5::KK5::KK5:

Günaydın karatayın sağlıklı beslenen hatunları :)) Güzel bir pazar diliyorum. Bugün eşiniz yada ailenizle tatil diye kaçamak yok ona göre :KK1: :KK1:

Sabah 5.45te uyandım yürüyüşümü yaptım 1.5saat. Şimdi karatay kahvaltımı yapıyorum.

2 kayısı yumurta,bir ince belli bardak badem fındık,bir avuç peynir,8 adet tuzsuz zeytin,domates,salataalık ve bir bardak günlük süt.

Öğlen bamya ve keten tohumlu bir kase yoğurt.

Akşam da bir tabak zeytinyağlı barbunya ve bir kase yoğurt.

7li karışımlı çayım,bol su,bol hareket. EKMEĞE,ŞEKERE VE İŞLENMİŞ GIDALARA HAYIR!

maşallah canım pazar günü bile sabah erkenden kalmış yürüyüşünü yapmışsın. :KK9::KK9:menünde çok güzel

pazar pazar erkenden kalktım..şimdi gidip kahvaltı hazırlıycam..
sonra yine gelirim..
kızlar bişey sorucam..daha önce mevzuu geçmişti ama ayrıntılı olarak pek sormadım ..konu dışı ama bu TEFL..İN ACTİFRY ını kullanan var mı..iyiniyetlim aynı küçük fırın gibi demişti..ben alıcam ama hangisini alayım karar veremedim...bi ilk çıkanı var 1000 gr lık..2. siyah olanı 1200 grlık ..3. 1500 gramlık olanının özellikleri farklı sanırım..bi de tabanı seramik taban sanırsam..eğer bunlardan kullanan varsa bilgi verirseniz sevinirim..aralarında gramları dışında fark yoksa ilk çıkanın fiyatı heps..burda da çok uygun şuanda...teşekkürler..öpüyorum sizi..:KK16::KK16::KK16:

sersum bu ay bizde alacağız . eltim kullanıyor. bayramda gittiğimizde iyice inceledim. 1 ölçek yağ ile nefis yemekler yapıyor. p. kızarmasıda güzel oldu. bende arkadaşların fikirlerini bekliyorum:KK3::KK3::KK3:

Hoş bulduk canım sizleri ğzlemişim,burada olmak güzel.Sizlerin desteğiyle vereceğime inanıyor
Arkadaşlar sizleri sevincime ortak etmek istiyorum, oğlum ODTÜ Endüstri Müh. yerleşti,şükürler olsun.:KK16::KK16::KK16:
kutlarım oğlunu sevgiciğim:KK9::KK9::KK9:
Tatil harikaydı, hiçbir şeye dikkat etmedim tatlı matlı hep yedim 3 kilo fazlalık var ama gider nede olsa:KK1: hızlı alınca hızlı verirsin:KK34:
asyacığım hoş geldinn , fazlalıkları dert etme hemencecik verirsin:KK3::KK3::KK3:

Son düzenleme:
sağol canım..amin.:KK16::KK16:

hoşgeldin çıtırımmm..:KK16::KK16::KK16::KK54:
tatilinin iyi geçmesine sevindim...++ ları da sen çabucak verirsin zaten..:KK34::KK34:

afiyet olsun:)) Hoşgeldiiiin:KK3:

hoşgeldin canımcım.ben de yazıcaktım asya yok ne zamandır diye..tatilinin iyi geçmesine sevindim.fazlalıkları dert etme canım,çoğu ödemdir onun,hemen gider:KK76::KK76:
sağolun kızlar tartı + larda ama normal:KK1:
ne 4 saate nede 20.00'a uydum.
kısaca tatili anlatırsak:
belçika da çikolata, hollanda da waffle ve bire , almanya da berliner(hamurlu ve marmelatlı tatlı), fransa da şarap ve dondurma
tabii bunların dışında kuruvasanlar, çikolatalı ekmekler, beyaz ekmekler, hamburgerler, patates kızartmaları, lavaş ekmekleri, mısır gevrekleri, aşırı sayılacak kadar meyveler var:KK1:
akşam öğünü de mutlaka yaptım ve hep 23.00 ve sonrasındaydı
metabolizma dumur oldu:KK52::KK52::KK52:
en son dün gece uçaktayken (saat: 02.00) 1 domates ve peynirli sandaviç, 3 zeytin, çilekli yoğurt yedim (THY menüsü).Bu menüden öncede saat 19.00 civarında yine uçakta ızgara köfte, sebze sote, bulgur pilavı, soomon füme, cheese cake, eti form bisküvi, krem peynir, tereyağ ve şarap vardı menümde.
dikkat etmeye başlıyorum yeniden ama! yarından itibaren menümü yazarım, dün geceki yemekten sonra daha bir şey yiyemedim bugün

Son düzenleme:
üzgün ve yorgunum regli bayram yatılı misafirler derken artı 500 gr oldum spor yapamadım aslında salı günü 89.200 ü bile tartıda görmüştüm ama bu sabah 90.3 üm geçen haftaya göre artı 500.
neyse topikede giremedim listeyede cansıkıntımı kendimden çıkarıp yedim durdum
24 ağustos
sabah: 1 yumurta 5 zeytin ceviz çay domates 2 peynir
ara: kahve fındık badem kavrulmuş
öğlen: 2 dolma 2 büyük bardak ayran az makarna 1 ince dilim karpuz 2 ceviz 1 incir çay yarım dilim börek
akşam: yarım armut az tavuk az salata
gece: 1 salkım üzüm 1 mürdğm eriği 1 incir

25 ağustos
sabah: 2 omega 3 limonlu su 1 çay 1 yeşil çay ceviz 1 zeytin 1 tereyağlı yumurta 1 peynir az sucuk
öğlen: 1 kase kısır 2 kurabiye 1 mini pizza çay
akşam 5 kurabiye 2 omega3

26 ağustos
1 tereyağlı omlet az domates 5 zeytin çay
ara: ceviz ayran
öğlen: 2 kase kısır yarım paket bisküvi 2 dilim helva

ve bu üçgün spor yapmadım şuanda uykusuzluktan başım çatlıyor
iyiki varsınız kızlar bana bu hafta kızmayın toparlanacağım

güzel paylaşım canım sağol:KK16::KK16:..lahana turşusuna bayılırım zaten..:KK9::KK9:

ben pek turşu sevmem ama göbek eritme uğruna yicez artık :KK1: :KK1: karatay tarifiyle hazırlayacağım turşumu. az tuzlu.

maşallah canım pazar günü bile sabah erkenden kalmış yürüyüşünü yapmışsın. :KK9::KK9:menünde çok güzel

sağol teşekkür ederim canım. ne zamandır yürüyemiyordum spora ara vermiştim yeniden başladım bugün 2.günümdü. böyle de devam inşalla. sabah uyanmak zor ama :KK1: :KK1:
mönümü de beğenmene sevindim sağolasın...

.

bugün yediklerim:KK56:
-1 haşlanmış yımırta
-zeytin
-peynir
-salatalık
-1 tane incir reçeli(dün yaptım da..daduna baktım
:KK53:)
-1 dilim salam
-çay,çay

2.öğün
-10 köfte
-yarım tabak sebzeli bulgur pilavı
-yarım kase yoğurt

bugün yürüyüş yok,yarına inşallah:KK9::KK9:

selam canlarim..nassiniz bakalim..:KK52::KK52::KK52:

hemen kendimden siz ediyim..ameliyat oldum cok iyi gecti,ama anestezinin etkisi gecince olecem sandim agridan..we maalsef agrilar dewam ediyo,bu goz ne hassas biseymis ve ne cok agrirmis yaw..
su an numaram cok yuksek yaklasik 9-10 ciwari..net goremiyorum hicbiseyi ama 3 aya filan eski numarama yani 5.5 -6 ya geri doncekmisim..doktorum cok iyiydi,bu hastalik konusunda turkiyenin en iyi profesoruymus hatta dunyanin bu konuda en iyileri arasindaymis..telefon ve bilgisayar cok kisitli kullanmaliymisim,gunde en fazla yarim..ama tabi gecici bi durum bu..
karataya gelince tam olarak 5 haftadir yuruyus yapamadigim ve deli gibi tikimdigim icin ++ 3 kilodayim maalesef..resmen sismis gibi hissediyorum kendimi..ama bugn yeni bi baslangic yaptm tekrardan..
bu arada ficans ve asyaatesle bulustuk biliyosunuz..
ficans tam olarak manken diyebilirim,kizi elif de bi icim su,cok tatli bisey..
asyaates yerinde duramayan ve kesinlikle ama kesinlikle cok zayif biri,ve tam bir citir,cok sosyal bide..
simdilik bu kadar canlarim,gecmisi okuyamiyorum affedin..
bgunku menumu de yaziym ve kaciym
sabah:2 yumurtadan cokelekli onlet
sutas suzme peynir ve keci peyniri
15 sele zeytin
1 cy bardagi ceviz
2 kuru incir
domates salatalik roka ve bol cay..
ara ogun: 1 seftali
aksam
1 kase yogurt
1 kase salata
1 kase bulgur pilavi
2 adet omega
ve 35 dakka yuruyus
herkesleri opuyorum..
:KK54::KK54::KK54:

Canım hoşgeldin,ameliyatının iyi geçmesine çok sevindim,ağrıların da tamamen geçer canım inşallah,güzel sözlerin için teşekkür ederim canım.:KK16::KK16:
Canım şimdi tabi ki yiyeceksin,ameliyattan çıktın,o 3 kilo sana dokunmaz zaten inceciksin,sen şimdi kendine iyi bak,tamamen iyileşince sporla o hemen gider zaten:KK54::KK54:

Merhaba arkadaşlar;
uzun bir zamandır giremedim.Biraz evde yapılan değişiklikler ,Ramazan ,bayram derken buradan uzak kaldım.Arkadaşlar buradan uzak kalmak iyi olmuyor.artı kilolarla döndüm.Zaten ramazanda sıkı tutmadığımı söylemiştim.En son kilo bildirimi yaptığımda 84,6kg dım .Bu sabah itibarıyla 85,2 kg'mım.
Arkadaşlar lütfen beni kontrol edin.Yarı yolda bırakmak istemiyorum.
1, öğün:
2 haşlanmış yumurta
12 yeşil zeytin
1kk peynir
3 incir
ceviz olmadığı için yemedim.
geçmişi okuyamadım ,neler oldu bitti bilmiyorum. Hasta olan arkadaşlar varsa geçmiş olsun,yeni gelen arkadaşlar varsa hoş geldiniz diyeyim topluca. sevgiler....:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

hoşgeldin canım:KK16::KK16:..sen o ++ ları dert etme bütün kış burdayız hepberaber veririz canım:KK34::KK34:..bu arada ben de tatil dönüşü ++ dayım ama yavaş yavaş veriyorum tatlım.:KK76::KK76::KK76:

Hoş bulduk canım sizleri ğzlemişim,burada olmak güzel.Sizlerin desteğiyle vereceğime inanıyorum.

Canı hoşgeldin,oğlunu ve seni tebrik ederim canım,evini yeniledin galiba güle güle kullan canım,artıları dert etme burada olunca insan daha dikkat ediyor,sen de daha sık gelirsin inşallah

pazar pazar erkenden kalktım..şimdi gidip kahvaltı hazırlıycam..
sonra yine gelirim..
kızlar bişey sorucam..daha önce mevzuu geçmişti ama ayrıntılı olarak pek sormadım ..konu dışı ama bu TEFL..İN ACTİFRY ını kullanan var mı..iyiniyetlim aynı küçük fırın gibi demişti..ben alıcam ama hangisini alayım karar veremedim...bi ilk çıkanı var 1000 gr lık..2. siyah olanı 1200 grlık ..3. 1500 gramlık olanının özellikleri farklı sanırım..bi de tabanı seramik taban sanırsam..eğer bunlardan kullanan varsa bilgi verirseniz sevinirim..aralarında gramları dışında fark yoksa ilk çıkanın fiyatı heps..burda da çok uygun şuanda...teşekkürler..öpüyorum sizi..:KK16::KK16::KK16:

Selam sersumcum,ben kullanıyorum,çok da memnunum,ben aldığımda 1000 ve 1500 lük vardı,arası yoktu ,1000 lik kullanıyorum ,biz 4 kişiyiz,bize yetiyor,patatesi çocuklar çok seviyor,sırf o yüzden almıştım,fırın usülünde pişiriyor,ama klasik patates kızartması gibi oluyor,çok sağlıklı,tavuk,biber kızartması ve et de güzel oluyor.Ben canan hocaya da sormuştum çocuklar patatesi çok seviyor diye,o da yağda kızartma,fırında yap demişti,bu da bir tür fırın:KK16::KK16:

Canım hoşgeldin,tatilin ne güzel geçmiş,o 3 kilo hemencecik gider,şişlik de vardır hava değişiminden,sporla verirsin canım:KK16:

bu tarife bakin harika gorunuyo..2. ogunum icin hazirliyorum..

Tarif için teşekkürler canım,hem güzel görünüyor,hem tam karataylık(havucu da çiğ olabilir)yapıp tattıktan sonra da paylaşırsan nasıl olduğunu belki bis de yaparız:KK1:

bugün yediklerim:KK56:
-1 haşlanmış yımırta
-zeytin
-peynir
-salatalık
-1 tane incir reçeli(dün yaptım da..daduna baktım
:KK53:)
-1 dilim salam
-çay,çay

2.öğün
-10 köfte
-yarım tabak sebzeli bulgur pilavı
-yarım kase yoğurt

bugün yürüyüş yok,yarına inşallah:KK9::KK9:

İncir reçelinin tadına bakılmaz mı canım,iyi yapmışsın afiyet olsun:KK9:

ilk ogunum saat 10.30 bitti
kiymali tereyagli yumurta
domates biber pismis olarak
kuflu peynir
salatalik
11 zeytin
sut
badem,findik
2. ogunum 15.45 de bitti
tereyagli kabakli bulgur pilavi
az etli nohut
lahana salatasi ekledigim tarif(havucsu) superdi tursu gibi:)
yogurt
badem,ceviZ
simdi spor zamani..hava kotu evde lesli yapicam

bu arada bende emziren anneyim tatli krizi yasamiyorum..4 e dogru yedigimle kaliyorum sabaha kadar...:nazar:

meraba sevgi hosgeldin...oglunu ve seni tebrik ediyorum..Allahım nazardan saklasın zeka küpünü..:nazar::nazar::nazar:[/QUOTE]

propicly

Hoş bulduk canım,teşekkür ederim. Ameliyat olduğunu yeni okudum geçmiş olsun.Sağ salim aramıza dön inş.Kendini fazla yorma,sevgiler:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:
X