Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

günaydın kızlar ben daha önce bir iki kere yazmnıştım kilom 64tü nerdeyse bir hafta düzenli karatay diyetiyle beslendim 62 olmuştum sonra tabiki tatile gittim 65 olarak döndüm :) hemennn başladım bgn karatay diyetine önümüz bayram ama en azından ekmeği hatta ramazan pidelerini bıraktım hadi bakalım başlıyorum çok tatlıya düştüm umarım kesilirr

Hoşgeldin :KK3: aramıza mucize karataya devam etmekle iyi yapmışsın.Mùmkün olduğunca menü bildiriminde bulunmaya çalış şeker o zaman topikten kolay kolay kopamıyorsun:21:

bildirim yapıyım
iftar
1 kase buğday corbası
kıymalı patlıcan,2 k. bulgur pilavı
1 b.meyve suyu,2 yk.yoğurlu közde biber
1 mücver
2 tane sarma

tatlı
2 dilim baklava,1 büyük dilim muhallebili incir tatlısı:26::26:
tatlılar sabah tartıda artı olarak yansıdı bana:18::18:

sabah 12 :00 de biten kahvaltım da

1 yumurtalı lorla omlet,7 zeytin,10 fındık,yogurtlı biber 2kasık,1 domates,2 dilim fırında mücver

sabah 10:00-11:00 arası yürüdümEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE
bu menünün hali ne böyle:KK22::KK22::KK22: cısların dibine vurmuşsun:KK22:
bir de üzerine tartıya mı çıktın:KK22:
tartıda + çıkacağını biliyordun halbuki, şimdi bir de stres yaparsan tüm kaçamağı yağa dönüştürürsün :KK22:
sporu arttır ve biraz dikkat et:KK20::KK20:

Selamlar herkese,

Herkese şimdiden iyi bayramlar diliyorum. Be yarın işten sonra bayramı geçirmek üzere kayınvaldemin yazlığına gidiyorum. Salı akşamı döneceğiz inşallah. İnanın biraz ayaklarım geri geri gidiyor çünkü o kadar hamur işi düşkünüdür ki hem kayınvaldem hem de kayınpederim. Köy ekmekleri, mantılar, pideler şeklinde geçer her yaz onlara yaptığımız ziyaretler. Bakalım bu sefer paçayı ne kadar kurtarabilicem. Bana şans dileyin nolur:18:

Bi de dün regl oldum! Böylece son 2-3 gündür iştahımın neden arttığı ve neden acıkıp ta 2 öğün yapamadığım belli olmuş oldu. Bakalım yarın tartıda durum nolcak?:KK53:

Yarın sabah kilo bildirimi yapıp kaçmam gerekicek bu durumda.

:44:

İyi tatiler karatayın gülü,:KK3: seninde bayramın kutlu olsun.Kaçamaklar konusunda strese girme :KK20:bence sen çok güzel dengeleyeceksin çünkü deneyimli karataycılardansın.Hem bol su içer,yürüyüş yapar halledersin:KK34::KK76:

tartıda + çıkacağını biliyordun halbuki, şimdi bir de stres yaparsan tüm kaçamağı yağa dönüştürürsün :KK22:

:KK1::KK1:İyi pataklıyorsun asyam senden korktum valla:KK52::KK52::KK52:

:KK1::KK1:İyi pataklıyorsun asyam senden korktum valla:KK52::KK52::KK52:

iki gündür bildirim falan yapamadım yoğunluktan dünün bildirimini hemen yapayım
sabah
1 yumurtalı omlet
13-14 az tuzlu zeytin
domates
bi kaç dilim peynir
2-3 lokma ekmek le beraber kaymak:KK17:
2-3 bardak apaçık şekersiz çay

öğlen
haşlanmış yeş. mercimek z.yağı ve az tuz ile
domates çorbası
bi dilim kavun!!

akşam
mercimek çorbası
çeyrak kuşbaşılı pide
3o dk yürüyüş

selamlar herkese...

ben de aranıza katılmak istiyorum. zamanında dukan diyetini denemiş ve başarısız olmuş biriyim maalesef. çok fazla kilo fazlalığım yok ancak yağ oranım yüksek ve bir an öncede bu fazlalıklarımdan kurtulmak istiyorum. sizdende destek alarak tabiiki. çünkü ne yersem yiyeyim sonunda suçluluk duygusuna kapılıyorum aslında az yemiş bile olsam. ve o stresten dolayı kilom sabit hiç bir şekilde azalmıyor. :KK43:

meyveler bahçede çürümesin diye topladık şimdide evde çürüyor. annemde bende karataycı olunca yiyen yok meyveyi:KK50::KK50::KK50:
saçım acıdı iyiniyetlim, kuaför sonrası çektin hem de:KK9::KK9::KK9:
hiç sağlıklı değil beslenmem farkındayım bugün dikkat etmeye başladım, zorlada olsa yiyeceğim. gerçi yemediğimde de 1 litre süt içtim kaloriyi ordan kapattım resmen:KK9::KK9::KK9::KK9:

Kıyamadım da bak şimdi:KK19::KK19::KK19:

Canım sadece kalori değil vücudumuza vitamin mineraller gerek sen de biliyosun:112: Zorla evet kendini ben yokken kendinize çok iyi bakın hepiciğiniz:KK16:

Ben sabahtan beri uğraşıyorum makinaya çamaşır attım (eşime ütületip valize koyacağım:KK1:)
Minik acı biber getirmişler dün tam da gidecekken onları turşu yaptım:KK52:
Bahçeden topladığım asma yapraklarını bastım:112:
Bolca fındık kırdım valize koyiciğim:KK24: HADİBAKALIM'ın kayınvalidesi gibi benimki de sürekli hamurişi ben de fındık yerim daha çok kilo almadan dönerim inş.:KK19:

Canım sadece kalori değil vücudumuza vitamin mineraller gerek sen de biliyosun:112: Zorla evet kendini ben yokken kendinize çok iyi bakın hepiciğiniz:KK16:

Ben sabahtan beri uğraşıyorum makinaya çamaşır attım (eşime ütületip valize koyacağım:KK1:)
Bolca fındık kırdım valize koyiciğim:KK24: HADİBAKALIM'ın kayınvalidesi gibi benimki de sürekli hamurişi ben de fındık yerim daha çok kilo almadan dönerim inş.:KK19:

kolay gelsin iyiniyetli canım bayaa yorulmuşsun eşin cidden ütü yapıyormu yapıyorsa maşallah nazarımız değmesin tebrik ediyorum
kayınvalide kızmasın sonra yaptıklarını yemedin diye
iyi tatiller iyi bayramlar diliyorum

meyveler bahçede çürümesin diye topladık şimdide evde çürüyor. annemde bende karataycı olunca yiyen yok meyveyi:KK50::KK50::KK50:
saçım acıdı iyiniyetlim, kuaför sonrası çektin hem de:KK9::KK9::KK9:
hiç sağlıklı değil beslenmem farkındayım bugün dikkat etmeye başladım, zorlada olsa yiyeceğim. gerçi yemediğimde de 1 litre süt içtim kaloriyi ordan kapattım resmen:KK9::KK9::KK9::KK9:

canım benim bence artık biraz sütü azalt...Karatay hoca siz normal kilodakilere 2 meyveye,, günlük 2-3 dilim tahıllı ekmeğe izin veriyordu bildiğim kadarıyla ve bence et kaynaklı proteinini de artırmalısın sağlıklı beslenme için...

Selamlar herkese,

Herkese şimdiden iyi bayramlar diliyorum. Be yarın işten sonra bayramı geçirmek üzere kayınvaldemin yazlığına gidiyorum. Salı akşamı döneceğiz inşallah. İnanın biraz ayaklarım geri geri gidiyor çünkü o kadar hamur işi düşkünüdür ki hem kayınvaldem hem de kayınpederim. Köy ekmekleri, mantılar, pideler şeklinde geçer her yaz onlara yaptığımız ziyaretler. Bakalım bu sefer paçayı ne kadar kurtarabilicem. Bana şans dileyin nolur:18:

Bi de dün regl oldum! Böylece son 2-3 gündür iştahımın neden arttığı ve neden acıkıp ta 2 öğün yapamadığım belli olmuş oldu. Bakalım yarın tartıda durum nolcak?:KK53:

Yarın sabah kilo bildirimi yapıp kaçmam gerekicek bu durumda.

:44:

iyi bayramlar,iyi tatiller...Valla işin gerçekten zor görünüyor,kolay gelsin...

selamlar herkese...

ben de aranıza katılmak istiyorum. zamanında dukan diyetini denemiş ve başarısız olmuş biriyim maalesef. çok fazla kilo fazlalığım yok ancak yağ oranım yüksek ve bir an öncede bu fazlalıklarımdan kurtulmak istiyorum. sizdende destek alarak tabiiki. çünkü ne yersem yiyeyim sonunda suçluluk duygusuna kapılıyorum aslında az yemiş bile olsam. ve o stresten dolayı kilom sabit hiç bir şekilde azalmıyor. :KK43:

aramıza hpşgeldin.....İnşallah Karatay düzenli beslenmeyle verirsin ...Bu arada "stres yasak " :)

iyi niyetlim , hadi bakalım iyi tatiller diliyorum. asyacığım imrendim sana , taze sütler ,doğal meyveler mis gibi. meyveyi 2 öğün yapabilirsin canım . ziyan olmasınn:KK19:

ya asyacım misafir gelince yemesen olmuyor,evlenince anlarsın:KK53::KK53:

selamlar herkese...

hoşgeldin katıl tabi bize.sucluluk duygusu malesef bizim koyvermemize neden oluyor,o duyguyu unutmak lazım.no stres,gitsin kilocuklar.bunları ben mi söylüyorum:KK53::KK53::KK53:

iyi fikir ben de fındık kırıp yanıma alıyım,her gttiğim yerde bulamam.ben kayınvalidemin yanında fındık yiyemem de ,o da cok hamur işi yapar.zaten yediklerimi sayıyor,ekmek yemeyınce hemen farkeder:KK30::KK30:ama ben yinede onun tehlikeli bol yaglı hamurişlerini yemiycem:KK35::KK35:

İyi tatiler karatayın gülü,:KK3: seninde bayramın kutlu olsun.Kaçamaklar konusunda strese girme :KK20:bence sen çok güzel dengeleyeceksin çünkü deneyimli karataycılardansın.Hem bol su içer,yürüyüş yapar halledersin:KK34::KK76:

Çok teşekkür ederim canım. Güzel sözlerin moral verdi walla. :KK54:

şimdiden iyi yolculuklar canım, tatilin güzel geçer umarım:KK16:
kaçamaklar mecburi yapılacak gibi duruyor bu durumda :26: en azından az yersin, spor yaparsın eritirsin. Hem bak artık öğrendin stres yapmak yok:KK1:
kilo alsan da hemencecik verirsin döndüğünde çoğu ödem olacak zaten için rahat olsun:KK34:
26:

Asyacım sağol varol bitanem. Bi kaç arkadaşımız da var orda görüşüp sohbet edebileceğimiz. Gündüzleri onlarla dışarı kaçarsak azıcık kurtarırım diye umuyorum. Desteğin için çok teşekkürlerEn Büyük KK

iyi bayramlar,iyi tatiller...Valla işin gerçekten zor görünüyor,kolay gelsin...

Defne'cim çok teşekkür ederim canım. Bana şans dile:KK52:

iyi niyetlim , hadi bakalım iyi tatiller diliyorum. asyacığım imrendim sana , taze sütler ,doğal meyveler mis gibi. meyveyi 2 öğün yapabilirsin canım . ziyan olmasınn:KK19:
lacey ,asyanın mantıgını anladım.o "hiç bişey zayıf olmak kadar lezzetli değildir "deyip yemeyerek keyif alıyo,aynaya bakıyo karnı doyuyo:KK53::KK6::KK53::KK53:

teşekkürler canım kitapta okumuştum ama yapmaya fırsat olmamıştı deneyeceğim mutlaka :KK34:

canım neden başaramayacağını düşünüyosun hepimiz ara sıra kaçamaklar yapıyoruz
ama daha sonra tekrar toparlanıyoruz. Bak yazdığın menüde hiç bir kaçamak yok
ara sıra oluyo böyle sadece biraz sabretmek lazım inan bana :KK70:

anladım canım sağol cevapladığın için:KK16:leylaka da sormuştum bi ara,yemekten ziyade spor konusunda fikir almaya ihtiyacım var..

canım üzme kendini...az yiyorsun ondan enerjisiz kalıyorsun..eee bebek ev işi filan da yoruyor seni...insan böyle durumlarda elinin altındaki hazır karbonhidrata yöneliyor,genellikle akşamlar tehlikelidir zaten...bana kalırsa 2 lokma al,sonra kendine bi kahve yap sütlü,üstüne çay,bitki çayı artık ne seviyorsan iç mideni şişir:nazar:anladığım kadarıyla bir lokma da alsan diyet bozuldu deyip üzülüyor ve inancını yitiriyorsun:KK20:mükemmeliyetçilik işte bu..ben şahsen kendime 2 lokma hakkı tanıdım,tamamen yemem demiyorum,bak yürüyüşünü de aksatmıyorsun ne güzel..tüm bunlar için enerji lazım,sağlam ye sen,yavaş yavaş gidecek hepsi inan,ben sana inanıyorum:KK16::KK16:

canım sağol yorumun için içime su serptin:KK16:

Teşekkür ederim kızlar,gerçekten yeniden kendime inanmamı sağlıyorsunuz her dafasında ve Özlemcim önerin harika,kahve yapayım ben kendime haklısın.Bugün bunu deneyeceğim.Sağlam yemeye çalışıyorum ama nedir anlamadım ki.Ama bitki çayı ve kahve içme fikri iyi gerçekten de:))

bildirim yapıyım
iftar
1 kase buğday corbası
kıymalı patlıcan,2 k. bulgur pilavı
1 b.meyve suyu,2 yk.yoğurlu közde biber
1 mücver
2 tane sarma

tatlı
2 dilim baklava,1 büyük dilim muhallebili incir tatlısı:26::26:
tatlılar sabah tartıda artı olarak yansıdı bana:18::18:

sabah 12 :00 de biten kahvaltım da

1 yumurtalı lorla omlet,7 zeytin,10 fındık,yogurtlı biber 2kasık,1 domates,2 dilim fırında mücver

sabah 10:00-11:00 arası yürüdümEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

lacey ,asyanın mantıgını anladım.o "hiç bişey zayıf olmak kadar lezzetli değildir "deyip yemeyerek keyif alıyo,aynaya bakıyo karnı doyuyo:KK53::KK6::KK53::KK53:

canım keşke yemek istesem de yesem, yedim mi de tam yerim emin ol:KK1::KK1::KK1:
bayrama tatile gitcez yurt dışına onun stresi sardı, stresliyken tıkanıyorum böyle

Canlar bugünkü iftar menüm
1 tabak bol domatesli,biberli,soğanlı ama yağsız,tuzsuz bulagur pilavı.:KK53:
1 tabak çoban salata bol limonlu
3 kaşık mantarlı tavuk sote
1,2 bardak ayran şimdilik bunları yemeyi planlıyorum,gözüm döndü benim yav:KK53::KK53: ama yine çok susarsam hepsini yiyemeyebilirim çünkü su beni tıkıyor:KK53:

Son düzenleme:
X