Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Günaydın herkese..

Ficans, asya ve propycil canlarım çok özendim vallahi size..ne güzel..keşke daha çok kalabalık ve sık toplantılar olabilse..

Kızlar dün akşam yine iftara davetliydik
1 kase mercimek çorbası
1 biber dolması
5-6 tane yaprak sarma
mantarlı tavuk sote

salata ve bol bo lda su..
tatlı ve dondurmaya hayır dedim..ben bile şaşırdım..

bayanlarr kabızlık sorunu için ender saraçın arpa çorbası tarifi varmış... buyrun size tarif

MALZEMELER

1 kilo arpa

1 taze kabak

1 avuç bamya

1 tutam semiz otu

1 tutam taze fasulye

2 tatlı kaşığı zeytinyağı

YAPILIŞI:

arpayı iyice yıkayıp 1 gece önceden ılık suda ıslatın. ertesi gün düdüklü tencerede haşlayın. süzün. 1 er avuç olacak şekilde ayrı ayrı poşetlere koyup difrize kaldırın. arpanın haşlanması uzun süre aldığı için elinizin altında hazır bulunmuş olur.

haşlanmış arpadan 1 avuç dolusu kadarını tencereye koyun. üzerine doğranmış kabakları, fasulyeleri bamyaları ve semiz otunu koyup bir miktar su ilave ederek kaynamaya bırakın. isterseniz blenderden geçirip ılık ılık için. bu çorba bağırsakların çalışmasına çok yardımcı olur ve sizi kabızlıktan kurtarır. üstelik çorbadan sonra 1 fincan rezene çayı içilmesi daha da faydalıdır.

Nush ile uslanmayanın hakkı kötektir:))Dayağımı da yedim daha da hayatta yemem valla ara da falan:))Haklısın abarttım biraz farkındayım bundan sonra daha dikkatli olacağım

Tatlı ve dondurmaya hayır dediğin için sana var.. E kendimi de alkışlayayım Kızımın yaptığı revani ve simit kurabiyenin tadına bile bakmadım:112:

gunaydın kızlar nasılsınız.ıyınıyetlım harıkasın ıncecık halınle bıle hıc kacamak yapmıyosun

Nasssıllll özendim sana anlatamam. Ne güzel yüzmüşsün misler gibi bu sabah. Dün gece Istanbul bi felaketti. Bugün de felaket nemli. Sabah duş aldım, giyinip çıkıncaya kadar gene yapış yapış olmuştum ben

Ya kıslar sizde de oluyo mu bilmiyorum ama bu kadar nemlenince hava benim vücudum su yopluyo resmen. Bende mi bi anormallik var? Sadece vücudum diil sanki beynimin içi de su toplamış gibi hissediyorum ve resmen beynim yarım kapasite çalışıyo benim

Asyacım walla bravvooo sana. Söylene söylene de olsa yapmışsın ya sporunu, gerçekten tebrik ederim

Sana da gunaydin canim,insallah propycilin ameliyati cok iyi gecer
Sagol canim,ben de oyle diyorum isimiz zor gercekten,saglik olsun,oglum da 4 gibi burda olucak insallah

Şimdiden gözün aydıııınnnnnn. Ne güzel oğluşuna kavuşucaksın. Benim oğluşum da babaannenin yazlığında tatile devam ediyo. Walla burnumda tütüyo

Kıslar ben Propycil'in durumunu merak ediyorum. Asyacım, Ficans'cım, ameliyat sonucunu nasıl öğrenicez? Size haber gelir diye tahmin ediyorum. Bizle de paylaşın, olur mu? Allah yardımcısı olsun ve çabucacık iyileşsin inşallah

leylak84 ve özlemkartal çok teşekkürler zaman ayırıp cevapladığınız için

Canim cok sagol,keske sizler de olsaydiniz

keşke canım keşke:106::106::106:

Sagol canim,gider miyim,hic bir yere gitmem,verdigim kilolari almaya hic niyetim yok canim ,sen de bir yere gitme,10 gun kadar yokum,ama telefondan girebilirsem buralarda olurum canim

şimdiden iyi tatiller canım,bol bol eğlen,bizim için de

Merhaba kizlar nasilsiniz ?

Dun yogunluktan firsat bulup giremedim .. tam gaz Karataya devam

Iftarimdan once yine 1 bucuk saat yurudum.

Iftarimda;

1 tabak ev yapimi sucuklu kuru fasulye,
5 kasik kadar da sebzeli quinoa
karisik salata
ayran
bol bol su vardi ..

iftardan sonra yine tam 45 dakika yurudum .

Sahurumda;
1 elma
1 hurma
2 kuru kayisi
1 minik kase kabuklu fistik
ve form cay ictim.

Bu kadar yuruyorum .. Tartida neler degisecek buyuk bir heyecan icerisindeyim ..

Propycilin ameliyatı inşallah çok iyi geçmiştir, Allah yardımcısı olsun. Asyacım senden haberleri alırız artık.

İyi tatiller ficans, bol bol eğlen ama çok kaçamak yapma.

Hadibakalım, bende de nemli havada ödem oluyor oluyor. Sabah kalkınca ellerim şişmiş oluyor. Dün hava gene çok nemliydi.

Sabah: 1 yum., 1 ç.b ceviz, 1 şeftali, salata, çok az peynir

Sevgiler.

hepinizi cok özledim valla her sey yolunda yine karataya devam 4.5 aylık oldum ayrıca kızımın olacagını ögrendim cok mutlu oldum tabi ki öncelikle saglıklı hayırlı evlat olması önemli yarın yine kontorolum var 3 lü tarama yapılacak ve cinsiyeti daha cok netlesecek bakalım her seyin hayırlısı suana kadar aldıgım kiloları merak ediyorsanız 54.8 ile hamile kalmıstım simdi ise 57.2 oldum sadece hayatıma biraz pide ve dondurma girdi o kadar....arada yazmaya calıscam öpt. sizleri seviyorum iyi ki varsınız

Son düzenleme:
Tatile gidiyorsun sanırım iyi yolculuklar iyi tatiller canım.. Kaçamakları abartma

Evet canım,sağol,inşallah abartmam,

Sağol canım,inşallah tekrar ve daha kalabalık buluşuruz

Çok sağol hadibakalım,oğlum kampta basket takımıyla,kavuşcaz inşallah,sana da Allah kavuştursun canım
AsyaATEŞ, Propycilin durumunu eşinden öğrenip bize bildirecek canım,1 ay galiba telefon ve pc yasak olacakmış

Çok sağol fzgunum, yaparsam da umarım eritebilirim,inşallah

Güleryüzcüm çok sevindim seni gördüğüme,daha sık gelmeye çalış canım ya arayı uzatma,Allah tamamına erdirsin inşallah,dediğin gibi sağlıklı olsun da kızın olucakmış inşallah,kilon da gayet iyi,çok kafaya takma ,sağlıklı beslenmeye çalış,arada tabi olur cısslar,biz de seni seviyoruz

Son düzenleme:
Öğle yemeğim 2-3 kaşık taze fasulye ve bir kase yoğurt
Kızlar bişey soracağım.Buğday salatası yiyebiliyormuyduk???

bugün adet olduğum için niyetli değilim...sahurda güzelce yemiştim o yüzden henüz çok açlık hissetmiyorum sadece su içiyorum...

merhaba kızlar ,2 gündür bilgisayarım arızalıydı bu nedenle giremedim.epey yazmışsınız şimdi geçmişi okuyayım bakalım kim neler yemiş,neler olmuş

canım hoşgeldin ne kaa güzel hem cıtır anne adayı hemde cıtır bi anne olacaksın
ayyy bende cok severim kzı cocuklarını hayırlısı ile bide kucagına alsan tamamdır ..cok cok öpüyorum seni

sabah karatay kahvaltımı yaptım, sabah tek yumurtam kalmış bir tane yiyebildim ancak.
öğlen haşlanmış taze börülce ve keten tohumlu yoğurt.
akşama da mercimek yemeği pişiyor şuan ocakta. yanına da yine bir kase yoğurt.

bugünkü mönüm böyle kızlar :))

Son düzenleme:

hamileykende devam ediyorsun ne kadar güzel bende bunu merak ediyordum
demekki hamileykende etkilemiyor devam edebiliriz :79:

inşallah hayırlısıyla alırsın bebeğini kucağına

Son düzenleme:
1.ögün
yesilbiberli kasarlı omlet
9 tane zeytin
azcık cecil peyniri

2.ögün mechul :44:

hoşgeldin canım, bebeğini sağlıkla al kucağına , karatay hamilelikte yapılabilir. sağlıksız hiç bir şey üstelik işlenmiş gıda olmadığı için harika bile olur:49:

iftara misafirlerim, her iş tamam sadece ana yemeğim kaldı güzel bir gün geçirmenizi diliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…