Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Kızlar 65 olan hedefimi 63 olarak değiştirdim,aslında 3 gün önce 63.8 dim ama wc olmayınca dün daha fazla çıktım,neyse önemli değil,gider nasılsa,ben burdayım yani bir yere gitmiyorum

Rumuz : fuLik

Başlangıç tarihi : 30/05/2012

Başlangıç kilosu: 64,6

Geçen hafta ki kilo : 58,5

Bu hafta : 56,7

Fark: -1,8

Boy : 1.70

Hedef: 57

İftardan önce yanlış sonuç verir diye yazılmış ama ben 2 gün öncede dünde ve bugün öğlende bu kilodaydım o yüzden sonucum gerçek yarın olamicam için ve bu akşamda kayınvalideme gidiceğim için bildirimimi şimdi yapıyorum bu topik gerçekten bana çok güç verdi menü bildirimlerinden fikirler aldım desteklerinizden hırslandım ve sonunda mezun oldum hepinizi çoooooooooooook seviyorum çooooook teşekkür ediyorum mezun oldum ama yine burdayım benden kurtulamazsınız öyle hemen:)))
tebrik ederim canımdarısı bizimde başımıza inşallah:KK16:
Rumuz:FİCANS
Başlangıç tarihi:19.03.2012

Başlangıç kg:75
Geçen hafta: 65.7
Bu hafta:64.3

Fark: 1.4
Toplam fark:10.7
Beden:38
Spor:YOK(RAMAZAN MOLASI)
Boy:170
Hedef: 65
Verılen kılo yuzdesı(bu hafta verılen kılo/gecen haftakı kılo *100) :% 2.131
maşallah sana:nazar: senide mezun ettik desene
Bildirim

Rumuz: Kaneel

Başlangıç tarihi: 2-4-2012
Başlangıç kg:81.00
Geçen hafta:70.3
Bu hafta:68.8
Fark: -1.4

Toplam fark:-12
Beden:40
Spor:hergün 2 saat yürüyüş
Boy:1.72

69 lari görebilmeyi dilerken 68 cikiverdi kilom :KK16: Cok mutluyum insallah Ramazan Bayramı'na 65 olarak girebilirim.

Bu günkü sporum;2 saat düşük tempolu yürüyüş yaptım... Çok susadım.. İftara dahaaaaaaaa çooook varr:KK31:
bende 69u ucundan bile olsa görmeyi çok istiyorum diyete yeni başladığımdada 79u ucundan görsem diyordum bende baya yok kat etmişim yaw:KK53:
iyi akşamlar arkadaşlar,
dukan diyetine bugün hastanelik olunca son verdim, yarın karataya başlıyorum. kitabımı ısmarladım,
bir şey kafama takıldı, karatayda 4+5 saat aç kalınması gerekiyor diye biliyorum ancak ilk sayfadaki örnek menüde ara öğün var, yapabiliyormuyuz ara öğün?
çok geçmiş olsun canım bende kilo vermeye karar verdiğimde ilk dukan diyetini araştırıyordum ama hiç başlamadım sonra karataya rastladım karatay bana daha mantıklı ve kolay geldi hemende benimsedim sanki yıllardır böyle besleniyormuşum gibi çok alıştım ara sıra kaçamak yapıyorum ama karatay yapınca insanda disiplin oluyor hemen toparlıyorsun kendini ve sonuç ortada çok doğru bir yerdesin sende
kızlar hepinizde ne güzel vermişsiniz öyle hepinize maşallah diyorum:nazar::nazar::nazar: ve kıskanıyorum

ben iftarda azıcık barbunya bol acılı ezme salata ,patlıcan közlemesi yedim ...
sahur da da 2 yumurta patlıcan közlemesi (çok seviyorum o yüzden bu hafta pazardan 4 kilo bostan patlıcanı aldım menülerimde bolca görüceksiniz yani )badem yedim ..
ay bende patlıcana bayılırım canım sen nerde ve nasıl közlüyorsun köz tavası almak istiyorum bende ama iyi közleniyormu bilmiyorum boşuna almak istemiyorum fırındada baya uzun sürüyor ocaktada suyu akıp ocağı mahvediyor ondan pek sık yapamıyorum ama kolay bir yolu olsa bende sık sık yapmak istiyorum:KK34:
Kızlar dün ofisteyken ayağımda ufacık bir kızarıklık vardı zamanla biraz daha büyüdü sanki kan sızıntısı gibiydi.
Sabah anneme gösterdim baya telaşlandı hemen hastaneye gittim.
Tüm gün kalp ve damar, pediyatri, röntgen, ultrasonografi derken geçti.staja da gitmedim.
Sonuç: 10 saat bilgisayar başında oturmak varise neden olmuş yada daha önceden olan varisim ilerlemiş. İlaç verdiler, kızarıklıkta damarda oluşan sızıntı imiş. Doktor bol bol spor yap dedi, sanki hiç yapmıyormuşum gibi:KK1: :KK1:
Merak etmişsiniz beni, özlenmek güzel şeymiş iyi ki varsınız:KK19:
Sabah giremeyince dünkü menümüde yazamadım. Hemen menülerime başlıyorum.
Dünkü menüm:
Sabah:07.30'da bitti
2 haş yumurta
2 zeytin
keçi,tulum ve lor(ev yapımı) peyniri
1 domates
1 salatalık
dereotu
nane

Ara:16.00'da
1/2 ceviz
2 badem

2. öğün:iftara davetliydim dışarıda kebapçıda yedik
1/2 kase mercimek çorba
ortaya istediğimiz karışık kebaptan: 3 patlıcan ve 2 köfte (patlıcan kebabından aldım), çöp şişten sadece 2 lokma yani parça, 1/4 adana
1 bardak ayran
birazcık salata2
çiğ köfte

Bugün:
Sabah:08.00'de bitti
dünkü kahvaltımının aynısı ama dereotu ve nane yoktu.

2. öğün:19.00'da
1 kase tarhana çorba
1 tabak semizotu yemeği içinde çok az bulgur vardı.üzerine de yoğurt döktüm biraz
keten tohumlu ve keçi peynirli salata

yürürken komşumuza rastladım saat 19.40'da ısrarla yediğim 3 kayısı var, sağlık olsun
çok geçmiş olsun canım :KK16:
selam kıslar..giremedim bugun topiğe..umarım cok sey kacırmamısımdır..
bugun benim için böğüre böğüre aglamaktan gözlerimin şiştiği ve kaçamağın dibine vurduğum bi gün oldu..ankaradaki doktoru aradım pazartesine randevu almak için..kadın demesinmi bu hafta dolu..telefonda başladım ağlamaya..kendimi hiç okadar kötü hissetmemiştim yaa...gözlerim cok şiş şu anda..ya ben herseyimi ona göre ayarlamıştım ya...
eşim adamın cok yakın bi prof arkadası varmıs onu bulmuş aratmış..hatta meclisten önemli birine bile aratmış doktoru..ama nafile..
hayırlısı dedim oyle teselli ettim kendimi...aglarken de hep asyaateş wardı aklımda..üzülecek diye düşündüm...
cıtırcım üzülme tamammı..ben üzülyorum ikimizin yerine de..:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:
canım benim sakın üzülme hayırlısı olsun:KK16:
bıldırım

rumuz:papadıya
gecen hafta:68.2
bu hafta:66.6:nazar:
fark:-1.6

yasasın ramazan:KK1::KK1:
maşallah
bu aksamkı ıftar menum

1 tabak etlı k.fasulye
bırkac zeytın,peynır
coban salata,gunkurusu ıncır
1 kasık pırınc pılavı
2 dılım revanı
1 kase fırın sutlac
omega3,yesıl cay
normal cay,su

bıde semerım:KK1:resmen catlıyorum yaaa ama hakettım bu menuyu kım ıftara 50 dk kala kan ter ıcınde yurur:KK1:ben tabıkı :KK9:
ya sen hem bu kadar yiyip hemde nasıl böyle kilo veriyorsun yaw:KK53:
günaydın emel,esas,ody

DÜNKÜ İFTARIM

Sarı mercimek çorbası,2 adet kıymalı biber dolması

salata,yoğurt

dondurma,uzun zamandır yememiştim,kendime ödül verdim,ama çok şekerli geldi,zor yedim

sahur,2 ince dilim ekmekten kaşarlı tost,peynirli omlet,4 taze kayısı,1 bardak süt,2 ceviz,1 çay kaşığı bal

sanada günaydın canım :KK16:

herkese günaydım hayırlı günler ve hayırlı ramazanlar ayrıca cumanızda mubarek olsun

kilo bildirimi 27/07/2012
başlangıç tarihi:15/03/2012
başlangıç kilosu:84,700
geçen hafta:72,100
bu hafta:70,700
fark:-1,400
toplam fark:14 kg:nazar:
boy:1,70
benden:40
spor:hiç yok
kilo yüzdesi:1,941

ben bu ramazanda tartılma olayına bir baktım dün 3 ayrı zamanda tartıldım kızla hemen aktarayım ilk önce akşam 19:30 da tartıldım ve 70,700 çıktı daha sonra iftar yaptım yattım sahura kalktım saat 03:15de tartıldım 71,500 çıktım ve son olarakta sabah kalkınca yani 06:30da tartıldım 72,300 çıktım yemekten önce ve yemeklerden sonra ne kadar fark olduğu ortada bende kilo bildirimime yemeklerden önceki yazdım yani 70,700ü.

menü bildirimi
iftar:KK56::KK56::KK56:
1 tabak taze fasulye , bi küçük kase yoğurt , bol salata , 3 küçük dilim karpuz ve ekmeğin topuğundan koparttım azıcık tabağımın dibini sıyırdım:KK9::KK9::KK9:

sahur:KK56::KK56::KK56:
2 yumurta bir domates ve biraz peynirden zeytin yağl yağda yumurta yaptım
1 domates , 1 salatalık , peynir , zeytin , tereyağı , ceviz , 1 kupa tarçınlı yeşilçay , 3 gün kurusu ve 1 tane inciride sahuru hazırlarken yedim ve 1 bardak su içtim

Son düzenleme:
slm kızçeler,hayırlı cumalar hepinize:KK16:
rumuz:almira42
başlangıç tarihi:30 nisan 2012
başlangıç kilo:70
geçen hafta:64.6
bu hafta:63.5
fark:900 gr
toplam fark:6.5 kg
verilen kilo yüzdesi:%1.393:KK37:

slm kızçeler,hayırlı cumalar hepinize:KK16:
rumuz:almira42
başlangıç tarihi:30 nisan 2012
başlangıç kilo:70
geçen hafta:64.6
bu hafta:63.5
fark:900 gr
toplam fark:6.5 kg
verilen kilo yüzdesi:%1.393:KK37:

Canım senin bu hafta verdiğin kilo 1,1 , verilen kilo % si de 1,703 olmuyor mu?:44:

Özlemkartal'a

Canım, senin menü bildirimine başlayalı 2 hafta oldu mu :44:? Listeye 2 hafta bildirim yaptıktan sonra dahil oluyoruz.

benimde 1 hafta oldu o zaman bende haftaya listeye giricem :KK50:

ben yinede tartı sonucumu yazayım: dün üç kere tartıldım.

1) İftardan önce: 66,4 :KK52:
2)Sahura kalkınca: 66,9
3) Bugün sabah kalkınca : 67,6 :KK9:

iftar menüm:

Yayla çorbası
patates oturtma
salata
yarım bardak erik kompostosu (kayınvalidem yapmış içmek zorunda kaldım yine :KK50: )
omega3

iftardan sonra 1 litre su içtim galiba erken sızmışım hatırlamıyorum :KK9:

sahur menüm:

pastırmalı yumurta
1 ç.b. ceviz
domates
1-2 s.zeytin
çok az peynir
4 g.k. kayısı
süt
omega3

Sahur
- 2 haslama yumurta
- Yulaf
- Domates, havuc
- Sut
Vitamin ve mineraller

60 dakika yuruyus

45 dakika market alisverisi

50 dakika yuruyus

Iftar
- 2 kiraz
- Coban salata + Yesil salata
- Z.yagli bamya (az)
- Brokoli haslama
- 4 kofte
- 3 ceviz
- Beyaz cay
iyiy yürümüşsun tebrikler.tü tü maşallah:nazar::nazar:

arkadaşlar takvimime baktım benim doğru dürüst bildirim yapmayalı 3 hafta falan olmuş çünkü hep bildirim günleri haricinde yazmıştım ama bugun tam veriyorum ve gururla:

başlangıç tarihim:28/05/2012
başlangıç kilo:63.00
1 ay önce:60.700
bugunkü kilo:57.800
1 ayda iyi kilo vermişsin ody:KK9::KK9:

Kızlar 65 olan hedefimi 63 olarak değiştirdim,aslında 3 gün önce 63.8 dim ama wc olmayınca dün daha fazla çıktım,neyse önemli değil,gider nasılsa,ben burdayım yani bir yere gitmiyorum

aynı durum bende de var ficans 3 gün oldu nerdeyse wc yok,ramazan beni çarptı.halbuki sebze agırlıklı beslenıyorum.kayısı kompostosuda yiyorum.ama bu hafta cok et yedim onun etkısı de olabilir

canlarım merhaba işlerin yogunluğundan sık giremiyorum ama hep aklımdasınız
bu sabah tartıldım 68.2 yim aynı yani gece sahura kalkamadım çok yorgundum bugün oruç yok anlıycanız yarın devam inşallah..hepinizi kocamaaan öptüm

Herkese günaydın ben haziran başında başlamıştım rejime ve 83 kg 73 kg ya düştüm ama artık devam etmeyeceğim çünkü hamileyimmm :) verdiğin bilgilerin ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar.Asyam,ficans teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.Leylak inanamıyorum 31 kilo vermişsin..Umudumu artırıyorsunuz kızlar..
Bende başlayayım hemen menü bildirimine
Sabah
1 tane haşlanmış yumurta
1 muz
1 dilim tulum peyniri
1 domates
9 zeytin
5 ceviz
Nasıl olmuş değil mi?Unuttum aslında ne zamandır.Bugün hocanın yeni kitabını da sipariş verdim.Bu sabah tartıya çıktığımda dehşete kapıldım.117 ile doğuma girmiştim.Şimdi 121 çıktım,nasıl iş anlamadım.özensiz de değilim üstelik.Emziriyorum,bol su içiyorum.Neyse bismillah başladık.Bu sabah ta bütün uykusuzluğuma rağmen 1 saat yürüdüm büyük bir kararlılıkla.Bana destek olun kızlar.Zayıflamalıyım kızım annesinden utanmamalı büyüdüğünde:KK43:((

Herkese günaydın ben haziran başında başlamıştım rejime ve 83 kg 73 kg ya düştüm ama artık devam etmeyeceğim çünkü hamileyimmm :) verdiğin bilgilerin ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Tebrikler:KK9::KK9::KK9:. Allah sağlık içerisinde kucağına almayı nasip etsin. Ayrıca bu arada çok güzel kilo vermişsin, onun için de tebrikler.

günaydın kıslar ben geldim ablama geldim hemen bilgisayarın başına geçtim tartı gününe yetiştim ablamda şaşkın şaşkın baktı böyle :KK53:
bilgisayar sorunu çözülene kadar artık böyle idare edecem :KK52:
umarım hepiniz iyisinizdir bende iyiyim diyetim gayet güzel gidiyor memnunum :21:

şimdi kilo bildirimimi yapacam 3. haftam sanırım listeye girmeyi hakkettim deilmi :KK16:
sonrada çizelgemi değiştirip çıkacam fırsat buldukça girmeye çalışacam

başlangıç tarihi = 09/07/2012
başlangıç kilosu = 65.2 kg
bu hafta = 63 kg
aradaki fark =2.2 kg

yüzdeyi hesaplıyamadım listeyi yapan arkadaş hesaplarsa sevinirim şimdiden teşekkürler ellerine sağlık :KK19:

Merhaba arkadaşlar.Asyam,ficans teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.Leylak inanamıyorum 31 kilo vermişsin..Umudumu artırıyorsunuz kızlar..
Bende başlayayım hemen menü bildirimine
Sabah
1 tane haşlanmış yumurta
1 muz
1 dilim tulum peyniri
1 domates
9 zeytin
5 ceviz
Nasıl olmuş değil mi?Unuttum aslında ne zamandır.Bugün hocanın yeni kitabını da sipariş verdim.Bu sabah tartıya çıktığımda dehşete kapıldım.117 ile doğuma girmiştim.Şimdi 121 çıktım,nasıl iş anlamadım.özensiz de değilim üstelik.Emziriyorum,bol su içiyorum.Neyse bismillah başladık.Bu sabah ta bütün uykusuzluğuma rağmen 1 saat yürüdüm büyük bir kararlılıkla.Bana destek olun kızlar.Zayıflamalıyım kızım annesinden utanmamalı büyüdüğünde:KK43:((

Öncellikle yeniden hoş geldiniz. Emzirdiğiniz için de kolay kilo verirsiniz. Yürüyüş ve menünüz güzel, kolay gelsin.

günaydın kıslar ben geldim ablama geldim hemen bilgisayarın başına geçtim tartı gününe yetiştim ablamda şaşkın şaşkın baktı böyle :KK53:
bilgisayar sorunu çözülene kadar artık böyle idare edecem :KK52:
umarım hepiniz iyisinizdir bende iyiyim diyetim gayet güzel gidiyor memnunum :21:

şimdi kilo bildirimimi yapacam 3. haftam sanırım listeye girmeyi hakkettim deilmi :KK16:
sonrada çizelgemi değiştirip çıkacam fırsat buldukça girmeye çalışacam

başlangıç tarihi = 09/07/2012
başlangıç kilosu = 65.2 kg
bu hafta = 63 kg
aradaki fark =2.2 kg

yüzdeyi hesaplıyamadım listeyi yapan arkadaş hesaplarsa sevinirim şimdiden teşekkürler ellerine sağlık :KK19:

canlarım merhaba işlerin yogunluğundan sık giremiyorum ama hep aklımdasınız
bu sabah tartıldım 68.2 yim aynı yani gece sahura kalkamadım çok yorgundum bugün oruç yok anlıycanız yarın devam inşallah..hepinizi kocamaaan öptüm

kızlar geçen hafta kilolarınızı da yaza bilirmisiniz?

Dugunum dolayisiyla ara vermistim yazmaya. Cok sukur kilo almadim aslinda aldimda nasil olduysa verdim.simdi baska bir sehirde evli olarak devam edicem diyetime yarinda itibaren baslicam beni tek mutlu eden diyet bu :) reglim yeni bitti orucada yeni baslicam bakalim nasil olcak karatayla :KK66:
hoşgeldin kurdela.yuvanızdan huzur ve mutluluk eksik olmasın

Rumuz:eek:zlemkartal
Başlangıç tarihi:23.07.2012
Başlangıç kilo:82
Bu hafta:78.8
Verilen kilo:3.200:KK66:
Verilen kilo yüzdesi:nasıl olsa listede değilim diye hesaplamadım
Hedef:65
Spor:sadece bugün çarşıda 2 saat dolaştım

sanırım tatilde birden aldığım kiloları daha doğrusu ödemi attım,dün aynı saatte tartıldığımda 79.8 gelmiştim,bugün çok su kaybı yaşamış da olabilirim ama tartı ne diyorsa o...şaşırdım ama mutlu oldum,tartılar sevindirsin herkesi inşallah,hayırlı iftarlar olsun:KK16::KK16::KK16:
iyi kılo vermissin özlem,3.200 gramın olsa olsa 500 gramı sudur en fazla yine de iyi:KK9::KK9:

leylakım ıftaras yarım saat var ve ben k.bandındayım:nazar::nazar::KK1::KK1:saka gıbıyım ya kendıme ınanamıyorum su an:KK9::KK9::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:
ooo süpersin

selam kıslar..giremedim bugun topiğe..umarım cok sey kacırmamısımdır..
bugun benim için böğüre böğüre aglamaktan gözlerimin şiştiği ve kaçamağın dibine vurduğum bi gün oldu..ankaradaki doktoru aradım pazartesine randevu almak için..kadın demesinmi bu hafta dolu..telefonda başladım ağlamaya..kendimi hiç okadar kötü hissetmemiştim yaa...gözlerim cok şiş şu anda..ya ben herseyimi ona göre ayarlamıştım ya...
eşim adamın cok yakın bi prof arkadası varmıs onu bulmuş aratmış..hatta meclisten önemli birine bile aratmış doktoru..ama nafile..
hayırlısı dedim oyle teselli ettim kendimi...aglarken de hep asyaateş wardı aklımda..üzülecek diye düşündüm...
cıtırcım üzülme tamammı..ben üzülyorum ikimizin yerine de..:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:
kız özletiyosun kendini.üzme kendini ya vardır bi hayır:KK55::KK55::KK55::KK55:

bıldırım

rumuz:papadıya
gecen hafta:68.2
bu hafta:66.6:nazar:
fark:-1.6

yasasın ramazan:KK1::KK1:

bu aksamkı ıftar menum

1 tabak etlı k.fasulye
bırkac zeytın,peynır
coban salata,gunkurusu ıncır
1 kasık pırınc pılavı
2 dılım revanı
1 kase fırın sutlac
omega3,yesıl cay
normal cay,su

bıde semerım:KK1:resmen catlıyorum yaaa ama hakettım bu menuyu kım ıftara 50 dk kala kan ter ıcınde yurur:KK1:ben tabıkı :KK9:
iyi kilo vermişsin papadiya,ama kutlaman da süper oluş.tatlıların dibine vurmuşsun.ama sen hakediyosun bu zamana kadar sabırla vermıssın kıloşları.

slm arkadslar :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:komptum dıyetten ve iftrada yedıklerım

....
....
....
1 baklava
1söbiyet
1fıstık sarma
1.5 dılım ekmek kadayıfı dondurmalı

siz hesap edın işte durumumu:KK17::KK17::KK17::KK17:

yuruyemıyorum oruc olunca:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

yurume bandı alacagım sızce ne alsam bilginiz varmııı önerınz kullannalar
tatlıların dibine vuran biri daha.neyse önemli değil diyete yeni başlıycaksın bundan sonra dikkat edersin.
kosu bandında ben voit kullanıyorum.dunlop da iyi.voitin heryerde servisi var.amabazı pek duyulmadık markaların yok.internetten degil de bayiden almanı öneririm.motor gücü iyi olsun ,en düsügünden alma.motor büyük olunca bant daha agır oluyor.bantın ayakları yere sağlam basarsa koşarken cok fazla gürültü cıkarmaz.ben yokuş desteklı almıstım ama cok kullanmıyoorum yürürken 5 dak en fazla.

X