Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

İyi sabahlar kızlar ,

Sahurda yediklerim;

1muz,
1 çay bardağı karışık kuru yemiş,
1kuru kayısı,1kuru erik
bir fincan yeşil çay
ve bool boll su

SAHUR : 3:00
- 2 yumurtali, peynirli omlet
- Beyaz peynir
- 7 yesil zeytin
- Yesillik, domates, salatalik, havuc
- Sut
- 3 ceviz
- Omega-3, vitamin ve mineraller
3:43'e kadar su.

50 dakika yuruyus

50 dakika market alisverisi (yuruyerek)

IFTAR : 21:49 bol su ve tiroid ilaci

22:20
- Cig kabak salatasi ve coban salata
- Az sebze corbasi
- Bir-iki kasik zeytinyagli taze fasulye
- Firinda tavuk gogsu
- 3 ceviz
- Yesil cay

dun iftara 20 dk kala adet oldum:KK43: cok gicik bir durum ya...iftarda yediklerimi yazayim;

firinda ustu kasarli etli mantar sote
tam 3 lokma pide
kavun
yarim dilim kek:KK43:
yemediklerim;soguk ayran corbasi ve salcali makarna,zeytin ve sicak pidenin kalani:)

bu sabahta aksamki cislarim ve adetten dolayi sanirim tatli kriziyle uyandim,ve 1 dilim havuclu tarcinli kekimden goturdum:KK43: sanirim kahvalti yapmicam,yoksa cok gelebilir dimi?aslinda kek,tatli v.s turu seyleri cok nadir yapiyorum,en guzeli evde ve elinin altinda bulundurmamak zaten..sadece ramazanin ilk gunu diye ve en cokta kucuk kuzum icin yaptim.ben de yedim malesef...cok korkuyorum bu ramazandan kilo almaya:KK43:

sadece ramazanin ilk gunu diye ve en cokta kucuk kuzum icin yaptim.ben de yedim malesef...cok korkuyorum bu ramazandan kilo almaya:KK43:

Ben de çok korkuyorum ya:18::18: Her Ramazan 3 kg alırım:KK43:

Gece 12 civarı 4 km yürüyüş yaptım. Sahurda sapıttım. Her sabah keyifle yumurta yerdim. Sahurda yiyemiyorum maalesef:KK43:

3 dilim eski kaşar, 2 dilim karpuz, 1 dilim kavun, yarım tost,4 kayısı, 2zeytin,domates, 1 avuç ceviz.

Sahurdan sonra mutfağı toplayıp, namazı kıldım, sonra yattım. Saat 4 olmuştu. Sabah da 7:30 küçük oğlum uyandırdı. Kalktım mecburen. Nasıl dayanıcam bu düzene bilmiyorum. Allah güç verir hepimize inşallah.

SAHUR : 3:00
- 2 yumurtali, peynirli omlet
- Beyaz peynir
- 7 yesil zeytin
- Yesillik, domates, salatalik, havuc
- Sut
- 3 ceviz
- Omega-3, vitamin ve mineraller
3:43'e kadar su.

50 dakika yuruyus

50 dakika market alisverisi (yuruyerek)

IFTAR : 21:49 bol su ve tiroid ilaci

22:20
- Cig kabak salatasi ve coban salata
- Az sebze corbasi
- Bir-iki kasik zeytinyagli taze fasulye
- Firinda tavuk gogsu
- 3 ceviz
- Yesil cay

Irmakçım, dün gece, "acaba tiroid ilacımı ne zaman alsam daha iyi olur? Irmağa bunu bir sorayım"diye aklımdan geçmiştiniz.Sabah yazdıklarını okuyunca, cevabımı almış oldum. Fakat iftarda tiroid ilacımı alıp yarım saat sonra yemeğe geçtiğimde, ayran,yoğurt gibi süt ürünleri yiyemeyeceğim.Neyse artık, sahurda yerim ben de...:KK42:

evet bezelye kızartmasıı dediklerin doğru hepsi aslında yasaklı kışın diyete uyarken böyle yemiyordum tabiki o zaman fazlalığımı vermiştim simdi yine vermeye calısıyorum diyete harfiyen uymasamda yeme saatlerim kahvaltı menüm ve bazı yediklerim karataya uyuyo ve bazen hiç kaçamaksız bu diyete tam olarak uyduğumda oluyo 3 kilo fazlam var suan verebilceğimi düsünüyorum bana makarna falan pek kilo yapmıyo kanımca ekmek yediğim an göbeğim çıkıyo bu yüzden ekmek hiç kullanmıyorumm :KK70::KK70::KK70:
anladım canım insan bedenini bilince:KK53::KK53:
Sizin iftar menülerinizi görünce yazmaya utandım ama... Neyse, yazayım bakalım.

2 köfte, 4 ince dilim fırında kızarmış patates:KK43:
2 kaşık zyağlı fasulye, 2 kaşık yoğurt
3 bütün ceviz veeee... yarım güllaç:KK43:

Hepsini ben, tek başıma yedim.

Bugün çocuklar da oruç tuttu. Canlarının istediği herşeyi masada gözlerinin önüne koydular. Ben de sesimi çıkartmadım. Masa çok kalabalıktı. 3 çeşit tatlı vs. Eşim de iftardan sonra baktı, baktı. Yarın bu kadar kalabalk olmasın sofra, sonra çok yiyorum dedi. Olur, peki neyi çıkartayım masadan dedim. Düşündü, düşündü... Zyağlı taze fasulyeyi dedi! Çok güldüm:KK52::KK52:

Çocuklar yarın da tutacağız dediler, bakalım vazgeçerler mi... Küçücük çocuklar tutunca ben de susadım falan diye şikayet etmeye utanıyorum:)
ah bacım ah beni neden çagırmadın birlikte yasakları yerdik :KK20::KK20: yasakları yemeyince insan kilo veriyor mesela beni örnek al diyete girdim aman bir kaşık ne olucek dedim yedim sonun ç veremedim şimdi canım birşey isteseönce aklıma evladıma özlemim geliyor sonrada eltime gıcıklıgım geliyor bana kilo aldım diye ne laflar söyledi birazda inadım kendim kanımca :KK47::KK47:neyse ramazanda günaha girmiyim şimdi :KK9::KK9:bak ben koca bir resmim var kilolu onu koydum buzdolabına her yemegi yaptıgımda dolaptan öle kendime bakıyorum sonra şimdiki halime helede biri ay ne güzel olmuşsun diyorya o zaman bitiyorum :KK16::KK16: sakın pes etme oldumu azim irade hadi görüm seni:KK76::KK76::KK76:
sporumu yaptım birde sauna eşofmanı giymiştim normalde de terlerim o hareketlerle ama feci sırılsıklam oldum söylemesi ayıp iç çamaşırımdan ter suyu cıktı o derece terletiyor tabi burda sudan kilo kaybetmemek icin en önemli şey bolca su icmek şuan 1,5 litre suyumun son yudumlarındayım oryantal aerobikle geçen ramazanda bayaa kilo vermiştim tekrar hatırlatmak isterim hiçte yemekten kısmadan :KK66:
canım bende şortunu aldım altıma üstüm yok okadar altım çok :KK17::KK17:3 dogum ettim göbek kaldı tabe giyince bir terletiyor kendimi duşa zor atıyorum oruca kadar yürüyodumda oruç girince malum yürüşüş yapamadım ama yapsammı diyorum duş canımı sıkıyor orucum bozulurmu:44::44:nasipse çarşamba orucum :KK6::KK6:
dun iftara 20 dk kala adet oldum:KK43: cok gicik bir durum ya...iftarda yediklerimi yazayim;

firinda ustu kasarli etli mantar sote
tam 3 lokma pide
kavun
yarim dilim kek:KK43:
yemediklerim;soguk ayran corbasi ve salcali makarna,zeytin ve sicak pidenin kalani:)

bu sabahta aksamki cislarim ve adetten dolayi sanirim tatli kriziyle uyandim,ve 1 dilim havuclu tarcinli kekimden goturdum:KK43: sanirim kahvalti yapmicam,yoksa cok gelebilir dimi?aslinda kek,tatli v.s turu seyleri cok nadir yapiyorum,en guzeli evde ve elinin altinda bulundurmamak zaten..sadece ramazanin ilk gunu diye ve en cokta kucuk kuzum icin yaptim.ben de yedim malesef...cok korkuyorum bu ramazandan kilo almaya:KK43:
canım bozmasaydın gülüm ya onun sevabı var benim başımada çok gelirdi aç kaldıgımamı yanayım okadar borum olucagınamı yanayım tersmiş gibi hep 5 gibi olurdum :KK9::KK9:

karataycılar nerdesiniz topigi boş bırakmışsınız ben burdayım kimse yok ama :KK9::KK9:

şimdi yazayım yiyeceklerimi :KK24::KK24:
sabah kahvaltısında yiyeceklerim
1-1 adet badem
2-1 adet domates
3-2 rafadan yumurta
4-10 siyah zeytin
5-yeşil çay koca bir bardak
6-kibrik kutusu büyüklügünde peynir
7-5 kayısı
8-5 ceviz
9-bebeim için önemli ilaçlar:KK49::KK49:

öylen yiyeceklerim :KK56:
1-5 kayısı
2- 3 erik

akşam yiyeceklerim şunlar:KK56:
1-bir tabak zeytin yaglı barbunya yemegi
2-göbek salata badem domates limon sulu zeytin yagı az tuz ceviz 5 adet az peynir tamam
3-bir kase yogurt
dün yaptım bu salatayı hiç acıkmadım 1 koca bardak yeşil çay

2 litre uyumuda içmeye çalışıcamm bugün ev işi ütü yemek ypicam gene gitti kaloriler :KK9::KK9:birazan kahvaltımı yapıcam kazamız mubarek olsun kızlar kızlar hayde :KK52::KK52:çarşambayada allah kerimdir bakalım orucum nasıl geçicek hoş iyi geçer kendimi bildim bileli aç geziyorum kilo alıyorum diye:KK9::KK9::KK9::KK9:herkeze güzel bir hafta sonları diliyorum :KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:
günaydın....
sahur:2 tereyağlı yumurta,5 zeytin,2 kuru kayısı,biraz peynir
iftar:etli türlü,salata,yoğurt
1 saat yürüyüş..
sevgiler...

Aksam ki menüm. 1 dilim karpuz bir tas hosaf.

Sabah ki menüm. 2 konola yaginda hafif pismis yumurta, 8 zeytin,.
2 dilim pide, yesillik, cay. 4 ceviz.

günaydın kızlar

sahur:
2 hurma
4 erik 2 kiraz
1 yumurta
5 zeytin
4 ceviz
biraz peynir
domates salatalık

iftar sahur arası 2 lt su
iftardan sonra 6 erik 5 ceviz yedim

ficans cım seninle başlangıç kilomuz ve ideal kikomuz aynı benim hedefim 60 şuan 74 üm
ne kadar sürede verdin 10 kiloyu ben mart ayında başlamıştım karataya ama
sonra rahatsızlandım ve bıraktım şimdiyeniden başladım desteğini bekliyorum
burası beni çok rahatlatıyor inş bende kurtulurum şu kilolarımdan ayrıca seni tebrik ediyom::KK71:71:
şimdi call yaıcam bugün 3. günüm

teşekkür ederim canım,seni hatırlıyorum,ben yeni başladığımda vardın,sağlık olsun,bundan sonra verirsin kilolarını,ben de 19 martta basladım,ilk 5 kilo 4-5 haftada gitti,kalanı da azar azar gitti,yürüyüşü ihmal etmemeye çalıştım,havalar ısınana kadar sabah aç karna yürüdüm,bayağıdır da akşamları yürüyorum,ramazan da zor olucak ama ,burada olunca menüleri de paylaşmak iyi geliyor,sonuçta kilolar gidiyor,sen de burada kal,hepimiz birbirimize desteğiz,hiç merak etme sen de kurtulacaksın kilolardan:21:

Herkese merhaba...

İftarda yediklerim:

az mercimek çorbası
4-5 kaşık taze fasulye
4 kaşık b.pilavı
ayran
salata
omega 3

yatana kadar da sadece 2 litre limonlu su içebildim

ama akşam yemekten sonra tv karşısında öyle alışmışızki bir şeyler atıştırmaya
zorlandım biraz. Eşimde dondurma yiyelim dedi yemiycem ben sen ye ilk günden
kanıma girme dedim o götürdü dondurmayı :KK9:

sahurda yediklerim:

1 kase mercimek çorbası

3 terayağlı yumurta - ama 3 fazla geldi yav zor yedim

yumurta fazla geldiğinden belkide peynir çok az yiyebildim

1 ç.b. ceviz

domates-salatalık

3-4 s.zeytin

2 adet hurma

1 omega 3

teşekkür ederim canım,seni hatırlıyorum,ben yeni başladığımda vardın,sağlık olsun,bundan sonra verirsin kilolarını,ben de 19 martta basladım,ilk 5 kilo 4-5 haftada gitti,kalanı da azar azar gitti,yürüyüşü ihmal etmemeye çalıştım,havalar ısınana kadar sabah aç karna yürüdüm,bayağıdır da akşamları yürüyorum,ramazan da zor olucak ama ,burada olunca menüleri de paylaşmak iyi geliyor,sonuçta kilolar gidiyor,sen de burada kal,hepimiz birbirimize desteğiz,hiç merak etme sen de kurtulacaksın kilolardan:21:

ramazanda akşam üzeri yürümei düşünüyorum hafif tempoda iftardan sonra call yapıyorum
inş biraz kilo vermiş olarak çıkıcaz ramazandan sende call yapıyordun galiba kaçıncı günün
izlenimlerimizi paylaşalım beraber:13::13:

Aksam ki menüm. 1 dilim karpuz bir tas hosaf.

Sabah ki menüm. 2 konola yaginda hafif pismis yumurta, 8 zeytin,.
2 dilim pide, yesillik, cay. 4 ceviz.
canım kanola yağı da cıss:KK20: tereyağı ve zeytinyağını tercih et bence:KK34:
Sizin iftar menülerinizi görünce yazmaya utandım ama... Neyse, yazayım bakalım.

2 köfte, 4 ince dilim fırında kızarmış patates:KK43:
2 kaşık zyağlı fasulye, 2 kaşık yoğurt
3 bütün ceviz veeee... yarım güllaç:KK43:

Hepsini ben, tek başıma yedim.

Bugün çocuklar da oruç tuttu. Canlarının istediği herşeyi masada gözlerinin önüne koydular. Ben de sesimi çıkartmadım. Masa çok kalabalıktı. 3 çeşit tatlı vs. Eşim de iftardan sonra baktı, baktı. Yarın bu kadar kalabalk olmasın sofra, sonra çok yiyorum dedi. Olur, peki neyi çıkartayım masadan dedim. Düşündü, düşündü... Zyağlı taze fasulyeyi dedi! Çok güldüm:KK52::KK52:

Çocuklar yarın da tutacağız dediler, bakalım vazgeçerler mi... Küçücük çocuklar tutunca ben de susadım falan diye şikayet etmeye utanıyorum:)

:KK60: çok güldüm..ilahi olan güzelim zyağlı fasulyeye olmuş ...yazık :KK60::KK60:

akşam menüm:KK56::KK56:
közlenmiş olarak yapılan karnıyarık
mercümek çorbasııı
3 çeşit salata
1-yoğurtlu smizotu
2-fasulye piyazı
3-klasik salata

yemekten önce 40 dk yüzdüm:KK76::KK76:..daha doğrusu boğuştum desem yeridir.:KK9::KK9:.çok dalga vardı:KK9::KK9:

bu sabah:KK56::KK56:
menemen
zeytin-peynir
ceviz
domates -salatalık
çay çay:KK56::KK56:

Irmakçım, dün gece, "acaba tiroid ilacımı ne zaman alsam daha iyi olur? Irmağa bunu bir sorayım"diye aklımdan geçmiştiniz.Sabah yazdıklarını okuyunca, cevabımı almış oldum. Fakat iftarda tiroid ilacımı alıp yarım saat sonra yemeğe geçtiğimde, ayran,yoğurt gibi süt ürünleri yiyemeyeceğim.Neyse artık, sahurda yerim ben de...:KK42:

Thehtc, sut ve sut urunlerini sahura koydum, uzun sure tokluk hissetmek onemli. Iftarda troid ilacimi aldim. Bir saat yerine yarim saat bekleyebildim, insallah yeterli gelmistir. Sut ve sut urunleri icin 4 saatlik bekleme gerektigi icin, iftarda bunlari almadim. Tok gecirdigimiz zaman cok kisitli. Boyle bir program bana mantikli geldi.

X