Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

arkadaşlar ben 1 ay karatay diyeti yaptım 5 kilo verdim. 3 ay da karatay tipi beslendim. protein ağırlıklı beslendiğim için süt ürünleri ve kuruyemişe duyarlı hale geldim. alerji oldum ve ellerim ayaklarım yara bere içinde. sizde de bu tarz bir etki oluştu mu diyetten dolayı

cok gecmis olsun,ben 4 aydir yapiyorum karatayi,boyle bir etkisi olmadi,gida intolerans testi yaptirdiniz mi,karatay hoca bu testi oneriyor

Son düzenleme:
4 taze kayısı
2 erik
1 ufak şeftali+ büyük bardak ılık su

1.öğün : 10:30 da bitti

1 bardak ceviz+fındık
kaşar peyniri
8 zeytin
domates
biber
çökeleği terayğında erittim
2 kk yumurta

2.öğün : 18:30 da bitti
1 patlıcan dolması
1 kase etli sebze yemeği
3 hurma:26::26:
3 ceviz

su:4 lt
spor : yok

düzensiz oldu gibi bugün oruç tutmaya başlayınca düzene girerim artık:KK16::KK16:

canım kafam inan karıştı evde kepek unum var oda yemniyo krep yapsam olmazmı yazık ben o onu ne yapıyım :KK14::KK14:

bezelya kızartması derken:44::44:kavun yasak degilmi bu diyette erişte derken :KK20::KK20:üzm yasak şeker varmış:KK20::KK20:lahana sarmasının içinde pirinç varmı:44::44:ay çok soru sordum kanımca pardon:KK9::KK9::KK9::KK9:şöyle iyice bir anlıyayım ne yeniyo ne içiliyo ne yasak :26::26:

evet bezelye kızartmasıı dediklerin doğru hepsi aslında yasaklı kışın diyete uyarken böyle yemiyordum tabiki o zaman fazlalığımı vermiştim simdi yine vermeye calısıyorum diyete harfiyen uymasamda yeme saatlerim kahvaltı menüm ve bazı yediklerim karataya uyuyo ve bazen hiç kaçamaksız bu diyete tam olarak uyduğumda oluyo 3 kilo fazlam var suan verebilceğimi düsünüyorum bana makarna falan pek kilo yapmıyo kanımca ekmek yediğim an göbeğim çıkıyo bu yüzden ekmek hiç kullanmıyorumm :KK70::KK70::KK70:

Ramazanda cozutmazsam haftaya 55in altına iniyorum inş.:KK24::KK24::KK24::KK24::KK24:

İnersin Allah'ın izniyle. 53ü de kısa zamanda görürsün sen. Mezun olunca gitmek yok ama...:KK54:

bugun oruclu olmadıgım ıcın hamaratlıgım ustumde:KK1:guzel bır kahvaltı yaptım evı topladım kosubandında 50dk da 5km yurudum dusumu yesılcayımı ıctım lımonlu kek yaptım eccukte yedım:KK1:ıkıncı ogunumu hazırlayıp yedım bırazdanda kızımı parka goturecem gelıp esıme ıftar sofrası hazırlıycam vs vs bu lıste uzarrr gıdeeerrr:KK1::KK1::KK1::KK1:

Okurken yoruldum kısss:KK52:

Sizin iftar menülerinizi görünce yazmaya utandım ama... Neyse, yazayım bakalım.

2 köfte, 4 ince dilim fırında kızarmış patates:KK43:
2 kaşık zyağlı fasulye, 2 kaşık yoğurt
3 bütün ceviz veeee... yarım güllaç:KK43:

Hepsini ben, tek başıma yedim.

Bugün çocuklar da oruç tuttu. Canlarının istediği herşeyi masada gözlerinin önüne koydular. Ben de sesimi çıkartmadım. Masa çok kalabalıktı. 3 çeşit tatlı vs. Eşim de iftardan sonra baktı, baktı. Yarın bu kadar kalabalk olmasın sofra, sonra çok yiyorum dedi. Olur, peki neyi çıkartayım masadan dedim. Düşündü, düşündü... Zyağlı taze fasulyeyi dedi! Çok güldüm:KK52::KK52:

Çocuklar yarın da tutacağız dediler, bakalım vazgeçerler mi... Küçücük çocuklar tutunca ben de susadım falan diye şikayet etmeye utanıyorum:)

sporumu yaptım birde sauna eşofmanı giymiştim normalde de terlerim o hareketlerle ama feci sırılsıklam oldum söylemesi ayıp iç çamaşırımdan ter suyu cıktı o derece terletiyor tabi burda sudan kilo kaybetmemek icin en önemli şey bolca su icmek şuan 1,5 litre suyumun son yudumlarındayım oryantal aerobikle geçen ramazanda bayaa kilo vermiştim tekrar hatırlatmak isterim hiçte yemekten kısmadan :KK66:

Merhaba canim,ben normalde kahvalti veya ogle yemeginde yiyorum,aksama hic birakmam,ama oructan cikinca tatli yemektense meyve yedim,sahurda mutlaka yiyorum zaten

ficans cım seninle başlangıç kilomuz ve ideal kikomuz aynı benim hedefim 60 şuan 74 üm
ne kadar sürede verdin 10 kiloyu ben mart ayında başlamıştım karataya ama
sonra rahatsızlandım ve bıraktım şimdiyeniden başladım desteğini bekliyorum
burası beni çok rahatlatıyor inş bende kurtulurum şu kilolarımdan ayrıca seni tebrik ediyom::KK71:71:
şimdi call yaıcam bugün 3. günüm

Iyı Geceler Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(sabah): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün(ıkındı) domates tava ,2kasık bulgur pılavı,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:3 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

İyi geceler hanımlar,

1 kase domates çorbası, 1 kase cacık, biraz sebze ızgarası, 3 kaşık etli taze fasulye

45 dk yürüyüş

Sevgiler

İyi geceler kizlar

İlk gunün verdigi bir yorgunluk var üzerimde ama buna rağmen gündüz 1 saat .. İftardan sonra 45 dakika yürüdüm.

Burada geç açtığımız icin zor oluyor.

İftar menüm;
1 tavuk göğüsü,
Pilaki
Az pastirmali yumurta
karisik salata ve bir minik kade yoğurt
ve bir fincan cay.

Simdi kahvemi ve bugun icemedigim suyumu içip sizleri okuyacağım.

Bu güne kadar tüm Ramazanlarda iftardan sonra müthiş bir ağırlık basar, bir türlü kendime gelemezdim. Tabi o zamanlarda Karatay Diyetini bilmiyordum ve beslendiğimi zannedip aslında kendimi zehirliyordum."Allahım, Canan Hocamıza sağlıklı, huzurlu, mutlu daha nice günler görmesini nasib et. Bize doğru beslenme şeklini öğrettiği için." Bu akşam o kadar rahattım ki anlatamam. Tatlı adına sadece hurma yedim, küçük bir kase sebze çorbası, 3 kaşık zeytinyağlı fasulye, yoğurtlu semizotu, közlenmiş patlıcan salatası, havuç salatası. Orucumu açtıktan sonra, namazımı kıldım, sonra tekrar yavaş yavaş saydığım yemekleri yedim. yaklaşık 45 dakika sonra, açık, şekersiz ve limonlu çayla birlikta 4-5 tane hurma yedim. Hurmayı yemeğe başlamadan önce değil, daha sonra tatlı niyetine yemek daha iyi bence, birden kan şekerini yükseltmemiş oluruz böylece. 2 lt limonlu suyumu içtim. 3.litreyi de yatana kadar tamamlarım herhalde. Çok mutluyum... Sizlerle paylaşmak istedim. Sevgiler...

ben bugün çozuttum annem birsürü şey hazırlamış iftardan sonra çok kötü olduk
bir daha bu kadar hazırlama dedik
yarından itibaren daha hafi şeyler yiyeceğim
sahuruda birazdan yapıp yatarız
haşlanmış yumurta
zeytin
peynir
salatalık-biber-domates
badem
omega 3lerim
taze kayısı
süt içer yatarım birazdan hazırlamaya başlarım
herkese bereketli sahur ve iftarlar
allah olmayanlarada versin kimseyi açlıkla terbiye etmesin

sevgicim oğlunu kutlarım başarılar dilerim ...daha nice başarılı haberlerle gelir de hep seni gururlandırır onurlandırır ..

liste için de eline sağlık

Sevgi ..

Oğluna yeni öğrenim hayatında başarılar dilerim.allah zihin açıklığı versin :KK16:

dün gece 5 e yakın yatmıştım sabah 9 da kalktım çok uykum geldi..

yemeğimi yedim bugün daha az yedim umarım çıkarmam
1 salatalık
2 yumurta
iki dilim peynir
25 tane badem umarım acıkmam hararet için bi yol biliyomusunuz kızlar
bu akşam 2. call yaptım daha iyiydim bu sefer ama her yanım acıyo..benim daha yolum çok yaa çok çalışmam gerek çoook:KK5:

İyi geceler kizlar

İlk gunün verdigi bir yorgunluk var üzerimde ama buna rağmen gündüz 1 saat .. İftardan sonra 45 dakika yürüdüm.

Burada geç açtığımız icin zor oluyor.

İftar menüm;
1 tavuk göğüsü,
Pilaki
Az pastirmali yumurta
karisik salata ve bir minik kade yoğurt
ve bir fincan cay.

Simdi kahvemi ve bugun icemedigim suyumu içip sizleri okuyacağım.

Allah seni nazarlardan saklasın canım maşallah :nazar::nazar::nazar:

X