Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kızlar merhaba,
bende bu diyeti yapmaya karar verdim araştırdım soruşturdum emzirdiğim için zararı olmadığını da öğrendim kitabınıda aldım okudum ettim son çıkan mutfak kitabbınıda aldım oradaki tarifleride deniycem amam bana yardım edin lşütfen şimdi bu işin püf noktası varsa neler deneyimli bayanlar iyice hazmettiğiniz için bilenlere danışmak istedim. ayrıca bende buradan dahil olmbiliyormuyum motivasyonum artar yönetici duyuyorsa beni benide allll...:))))

aynen, bende baslamak istiyorum esimle. yazdim ama kimse ilgilenmedi :KK43:

Canım yeğenine çok geçmiş olsun.. Neden oldu acaba vitamin eksikliğinden mi? o da yiyemiyordur:KK50: bir an önce iyileşir inş. Ben de çok üzüldüm.. "dudağım acıyo ağzım acıyo" deyip deyip ağlıyor kuzum:KK50:Sağol sersumum..
sağol canım..ilk idrar yolu enf.nu oldu ordan bademcikler,ateşinden de ağzı yara oldu..maalesef ben de çocukken çok olurdum..inşallah bir kereliktir halasına çekmez:KK50::KK50: :emir_bebek: nasıl canı yanıyordur ..canım yaa:KK50:
çok geçmiş olsun canım üzülme inşallah :emir_bebek: çabucak iyileşir

az önce tanıdıkların bahçesinden kiraz geldi çok güzel görünüyorlardı resmen içim gitti
yememek için pc nin başına geçtim hemen bende sabah yerim artık :KK8:
tebrikler canım:KK9: ben de senin gibi onlar yerken kendimi tutuyorum sabaha saklıyorum..bizimkiler de az önce karşımda şapır şupur karpuz yediler yavv:KK37::KK37:
İğneoyası canım çok geçmiş olsun.. Rabbim bi daha göstermesin böyle hastalık inş.:KK19:

Ben seni çok iyi anlıyorum.. Çünkü babam da annem de kanserle savaştılar annem 8 sene oldu atlatalı Allah'a şükür.. Babam için daha yeni zorlu ameliyatlar geçirdi.. Ölmekten son anda kurtuldu..İyi olurlar inş..

Ama onlara karatayı anlatmama rağmen bir türlü ikna edemedim:KK43: Babam aklına ne gelirse onu yiyor ve tatlıyı çok seviyor.. Ne yersem kar diye düşünüyormuş:26: Ama şeker hastalığının 1. düşmanı ve babam tatlıyı çoook seviyor..
Allah kimseye dermansız dert vermesin canım..çok şükür atlatmışlar..Allah herkesi kanser illetinden korusun:26:
aynen, bende baslamak istiyorum esimle. yazdim ama kimse ilgilenmedi :KK43:

kızlar merhaba,
bende bu diyeti yapmaya karar verdim araştırdım soruşturdum emzirdiğim için zararı olmadığını da öğrendim kitabınıda aldım okudum ettim son çıkan mutfak kitabbınıda aldım oradaki tarifleride deniycem amam bana yardım edin lşütfen şimdi bu işin püf noktası varsa neler deneyimli bayanlar iyice hazmettiğiniz için bilenlere danışmak istedim. ayrıca bende buradan dahil olmbiliyormuyum motivasyonum artar yönetici duyuyorsa beni benide allll...:))))
yeni gelen arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz..hepimiz yardımcı oluruz..ama ilk önce ilk sayfaları okumanız lazım..orada hemen hemen bütün cevapları bulursunuz..takıldığınız yerler olursa herkes severek cevaplar.:KK34::KK34:
yaz tatili olduğundan herkes kısa kısa girip çıkıyor nete..ondan gözden kaçmıştır..kimse de artniyet yok..:KK34::KK34:

sağol canım..ilk idrar yolu enf.nu oldu ordan bademcikler,ateşinden de ağzı yara oldu..maalesef ben de çocukken çok olurdum..inşallah bir kereliktir halasına çekmez:KK50::KK50: :emir_bebek: nasıl canı yanıyordur ..canım yaa:KK50:

tebrikler canım:KK9: ben de senin gibi onlar yerken kendimi tutuyorum sabaha saklıyorum..bizimkiler de az önce karşımda şapır şupur karpuz yediler yavv:KK37::KK37:

Allah kimseye dermansız dert vermesin canım..çok şükür atlatmışlar..Allah herkesi kanser illetinden korusun:26:

yeni gelen arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz..hepimiz yardımcı oluruz..ama ilk önce ilk sayfaları okumanız lazım..orada hemen hemen bütün cevapları bulursunuz..takıldığınız yerler olursa herkes severek cevaplar.:KK34::KK34:
yaz tatili olduğundan herkes kısa kısa girip çıkıyor nete..ondan gözden kaçmıştır..kimse de artniyet yok..:KK34::KK34:

cok tesekkür ederim canim.
ben ilk sayfayi okudum, canan hocanin bi kc röportajinida okudum.
takildigim konu, yasakli gidalar ne mesela?
hangi gidalar tamamen yasak?
mesela bulgur var menüde, bulgur benim bildigim karbonhidrat ve glisemik indeksi yüksek...

hoş geldiniz...

hosbuldum tskler:KK16:

Dunku menum: Aksam yazmayi unutmusum.

Sabah 5:30 kalkis

50 dakika yuruyus

Kahvalti: 8:30
- 2 yumurtali sebzeli omlet
- Yesil salta
- 6 adet yesil zeytin
- 2 adet ceviz
- omega-3 vitamin ve mineraller
- Yesil cay

Ogle: 13:30
- 2 kofte+4 yaprak sarmasi
- Ayran
- Yesil salata+Coban salata
- Haslama brokoli
- 1 adet findik

Markete yuruyus 30-40 dakika

Aksam: 18:30
- Yaprak sarma (fazla yedim)
- Havuc+Domates salatasi
- Ayran+Yogurt+Peynir
- 3-4 ceviz
- Beyaz cay

50 dakika yuruyus

Aksam miktar olarak fazla yedim. Mutfakta hafta sonuna hazirlik cok calistim, yorulmus ve acikmisim.

Herkese guzel bir hafta sonu diliyorum.

Son düzenleme:
cok tesekkür ederim canim.
ben ilk sayfayi okudum, canan hocanin bi kc röportajinida okudum.
takildigim konu, yasakli gidalar ne mesela?
hangi gidalar tamamen yasak?
mesela bulgur var menüde, bulgur benim bildigim karbonhidrat ve glisemik indeksi yüksek...

hosbuldum tskler:KK16:

rica ederim..ekmek,hamurişi,tatlı,tüm gazlı ve gazsız içecekler(ayran ve süt hariç)yasak..kuruyemişler(ceviz,fındık ,fıstık)günde 1 incebelli çay bardağı kadar olacak..en önemli nokta öğünler arası 4-5 saat olacak ve saat 19-20 den sonra katı hiçbirşey yenmiyecek..süt,şekersiz çay ve ayran içilebilir..bulgur serbest ama kilo vermek için sınırlı tüketiyoruz..ve ayrıca bulgurun glisemik indeksi çok düşük yanlış biliyorsun:KK34::KK34:

Merhaba herkese iyi hafta sonları

sabah klasik karatayım + pestilin dışında kalkınca 4 kayısı bi bardak su içtim.
Pazarımı yaptım geldim. :emir_bebek: düştü maalesef alt dudağı yarılmış biraz bişi yiyip içemiyor :KK43::KK43:

2. öğünümü de yaptım:
2 dilim tepside içli köfte + küçük magnum + bi ısırık haşlanmış mısır
Kahvemi de içtim:nazar::nazar::nazar:
Hepinize afiyet olsun..

kıyamam geçmiş olsun çok acıyodur tabii..
annenle baban için de geçmiş olsun atlatmışlar şükür benim babamda da şeker kolesterol damar tıkanıklığı var fakat o da hiç dinlemiyor habire yiyor 138 kilo bu arada ..

merhaba kızlar
istabuldan geldik çok yoruldum halada çamaşır yıkıyorum
18 makina oldu dahada var
öğrenci evi düşünün bütün eşyaları giysileri yıkıyorum
ve ütüüüüü pazartesi kızkardeşim geliyor cumada ramazan:KK34: o zamana kadr işleri bitirmem lazım
çok çalışmam gerek çokkkk
vakit buldukça girmeye çalışırım istanbulda kaçamaklar oldu biraz
gelince yine dikkat ediyorum biraz artıdayım:KK17:
haftaya kadar toparlarım inşallah kendimide işlerimide
görüşmek üzere:KK16::KK16::KK16:

hoşgeldin canım kolay gelsin kardeşin de geliyor gözün aydın ...

:KK20::KK20: evet bence de sen koyverdin kendini..:KK20: kızarım bak ..kendine gel bakiimm..öyle yarı yolda pes etmek yok...benim ilk günlerimi hatırlamıyon mu..hiç kilo veremiyodum..moralim de çok bozuluyodu ama sayenizde pes etmedim..topla canımcım kendini:KK34::KK34::KK54:
:

bende toparlarım umarım ..sabah canım hiç bişi istemiyo..artık çok açlık ta hissetmiyorum ..az önce yemek yedim patlıcan közlemesi ve yoğurt bu kadar düşün vucudum kıtlığa girdiğini düşüncek ...tatlı ve meyveyle hiç aram yoktu zaten ..arada bi pasta yerdim tatlı olarak bi onu seviyorum ...spor yapmadan benim kilolar gitmez onu anladım ..bahaneler üretip durmasam da yapsam şu sporu iyi olcak...
sen iyi gidiyosun canım yeğenin nasıl oldu

kıyamam geçmiş olsun çok acıyodur tabii..
annenle baban için de geçmiş olsun atlatmışlar şükür benim babamda da şeker kolesterol damar tıkanıklığı var fakat o da hiç dinlemiyor habire yiyor 138 kilo bu arada ..
Canım sağol.. senin babana da geçmiş olsun.. Baban tam karataylık yalnız:KK9::KK9: iyice anlat karatayı kitabı ver okusun:KK34: hep kilodan sanırım o rahatsızlıklar..

Hımm çabucak geçsin halasııı kuzucuk iyileşsin inş.
Sersumum daha iyi şimdi ağlamıyor:nazar:
İnşallah sersumum sağol.. Allah'ım hastalık göstermesin hastalara şifa versin

Son düzenleme:
anlatım canım anlatmasına da bi dinlese benim verebildiğimi de görüyo ama işte

ben 10 kilo verdim toplamda kuş gibi hafifledim gerçekten.. O da zayıflar hastalıkları da geçer o zaman inş.
Canım hastalıkların sebebi kilolu olmak kitabın o kısmını da oku istersen:112:babacığına nazfilizcim çok kilolu zayıflar inş.

Son düzenleme:
1 saat tempolu yürüdüm.

2. Öğünüm:
Biraz quinoa
Ve biraz balik
bir bardak süt
ve bol bol su
:KK1:

rica ederim..ekmek,hamurişi,tatlı,tüm gazlı ve gazsız içecekler(ayran ve süt hariç)yasak..kuruyemişler(ceviz,fındık ,fıstık)günde 1 incebelli çay bardağı kadar olacak..en önemli nokta öğünler arası 4-5 saat olacak ve saat 19-20 den sonra katı hiçbirşey yenmiyecek..süt,şekersiz çay ve ayran içilebilir..bulgur serbest ama kilo vermek için sınırlı tüketiyoruz..ve ayrıca bulgurun glisemik indeksi çok düşük yanlış biliyorsun:KK34::KK34:

cok saol cnm
kuru fasulye, nohut, mercimek yiyebiliyor muyuz peki?
bide ortalama bi haftada ne kdr kilo veriliyor?

Canım sağol.. senin babana da geçmiş olsun.. Baban tam karataylık yalnız:KK9::KK9: iyice anlat karatayı kitabı ver okusun:KK34: hep kilodan sanırım o rahatsızlıklar..

Hımm çabucak geçsin halasııı kuzucuk iyileşsin inş.
Sersumum daha iyi şimdi ağlamıyor:nazar:
İnşallah sersumum sağol.. Allah'ım hastalık göstermesin hastalara şifa versin
inşallah canım..amin:KK16: :emir_bebek: daha iyi olmasına sevindim:nazar::nazar:
sana cevap yazıyordum canımcım:KK19: bi taraftan yarın kızımın doğum günü ona pasta yapıyoruz..
:emir_bebek: sinek görmüş onu kovalıyor "nereye gittin böcek" diyerekten:KK9::KK9::KK9:
senin kızın nasıl:KK34:

nice mutlu ve sağlıklı yaşlar olsun inşallah öpüyorum kızını da :KK54::KK54:
bızdık:emir_bebek::KK1::KK1:

hoşgeldin aramıza.umarım hedefine sağlıkla ulaşırsın.yumurta eğer dokunmuyorsa bi sorun olmaz.yumurta yemek istemediğinde muz yada başka meyve yiyebilirsin kahvaltıda.ekmek yok tatlı,şeker pirinç makarna pilav ve işlenmiş hazır gıdalar yok.bol su iç spor yürüyüş yap .kahvaltında kavrulmamış kuruyemiş ,zeytin mutlaka olmalı.dikkat ettikten sonra sende güzel sonuçlar alırsın...

Hosbuldum sevgili Gül. ben 12 yildir cay & kahveyi sekersiz icerim.
Ins canim bana dua edin tartimi kaldirdim. Elbiselerimden anlasilir ins.
Ben 1 saat yürüdüm bugün. 2 gündür ekmek yemiyorum, ins dayanma gücü verir RABBIM: [/CENTER​
]​

selam kızlar ben bırakalı ne çok yeni arkadaşlar gelmiş
kızlar benim moralim çok bozuk karatayla 4 kilo vermiştim sonra bıraktım vee
kilolar geri geldi tabiii diyetisyenemi gitsem iye düşünüyorum lütfen yardım edin bana çok kararsızım

X